Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   106 / 121
(#) user1914 válasza VIM hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Sajnos a tálca nincsen meg.
(#) user1914 válasza lóri hozzászólására (») Dec 5, 2023 / 1
 
Ez nem az mert nekem középen van az örlő mechanika, és a zaccot középre dobja ki.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
(#) lóri válasza user1914 hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Értem, sajnálom. Esetleg egy telefonálást megérne, hátha van nekik.
(#) Patópali válasza lefituta hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Szia!
A XI. ker Fadrusz utca sarkán volt egy kis akku bolt. Nem tudom megvan -e még?
Ez a Váci úti bolt kis üzlete. Hátha van olyan akkujuk amit keresel.
Nekem volt már szerencsém spéci akkut kapni náluk.
Üdv.
(#) img válasza Patópali hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Megvan még.
(#) Kastler válasza user1914 hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Ez lehet az?
(#) lefituta válasza Patópali hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Igen, megvan még a bolt, csak egy 1000 ft-os telóba nem akarok venni közel 4000-ért helyettesítő akkut. Főként, hogy ilyen régi antennásat már nem használ senki és esetleg megmaradt a fiók mélyén egy akku. De, lehet, hogy kénytelen leszek, vagy átalakítom és talán a helyére befér egy lítiumos. Csak akkor az alapkészüléken való töltés lehetősége megszűnik vagy kissé bonyolult lenne az átalakítás.
(#) img válasza lefituta hozzászólására (») Dec 6, 2023 / 1
 
Üdv!

Szerintem jobban jársz (és gyorsabban eredményre jutsz) ha csinálsz bele magadnak akkut, mert az olyan régóta álló akkuk kémiailag már elöregedtek és félholtak (tehát mindenképpen cellacserével kellene kezdened).
(#) lefituta válasza img hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Hát, igen, erre gondoltam én is! Csak az a baj, hogy a cerkaelem vastagságú de csak 2/3 hosszúságú. Az egész méretű cerka elem nem fér el és a mignon elem sem. (túl kicsi a hely) Ha meg valami lityis, mobil elemet raknék, akkor a töltés nem mehetne az eredeti alapról.
(#) Patópali válasza lefituta hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Csak egy ötlet volt, de kintről sem sokkal olcsóbban úsznád meg szerintem.( posta, vám). Bár nem néztem utána. A fiók mélyén idáig álló és lemerült akku sem tuti használható.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
(#) user1914 válasza Kastler hozzászólására (») Dec 8, 2023 / 1
 
Köszi szépen mindenkinek.
Neked főképp, mert valószínű ez lehet.
További kellemes hétvégét mindenkinek.
Üdv. M.
(#) granpa hozzászólása Dec 8, 2023 /
 
T. tagtársak!
Egy idős barátomnak tönkrement a TV-je. Sajnos az enyémek (2-3 működő) közül egy sem felel meg a mai vételi lehetőségeknek, valamint a rendelkezésre álló helynek. Ezért kérnék egy ~40×50 cm-es, lapos TV-t.
Köszönöm.
(#) Darth Maul hozzászólása Dec 15, 2023 /
 
Sziasztok!

Nincs valakinek véletlen elfekvőben egy ST márkájú BD707-es tranzisztora? Bontott, panelen lévő is jó csak működjön.
Köszi előre is ha valaki megnézi.
(#) Kera_Will hozzászólása Dec 17, 2023 /
 
Keresek olyan "futofenyes" lan telo rj11 rj45 vezetek testert ami vmiert mar nem mukodik de a hazak epek.
BP es kornyeke.
Koszonom!
(#) david87 hozzászólása Dec 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Keresek 45x45 12V os ventilátort 2db.
sajnos itthon nem lehet be szerezni.
(#) ppepe válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Ilyen megfelel?
2-es led nem világít, a többi igen.
(Valószínűleg az IC-ben szállt el valami, nem néztem meg alaposan.)
(#) Kera_Will válasza ppepe hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Szia !
Igen jó lesz!
Köszönöm!
Pü megy .
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 24, 2023 /
 
Sziasztok.

Keresek egy régi de még működő nyomtatót hátha van valakinek. Canon ip1300. Ha van valakinek elfekvőbe szívesen elfogadnám. Az ünnepek után postával elhoznám. Természetesen a postát és a másnaposság elleni gyógyszert állom.
(#) még1MbR hozzászólása Dec 26, 2023 /
 
Sziasztok!
Kedvet kaptam felújítani a gyerekkori retro fényfüzért. Ha esetleg valakinél van ilyen zöld csipesz a kidobásra ítélt fényfüzérén, gondoljon rám
Budapesten lakom, ünnepek után elszaladok érte.
Köszönöm.
(#) antikzsolt válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
3d nyomtatás?
(#) még1MbR válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Jó lenne, kollégámnak van is nyomtatója, de nem értek a lemodellezéshez sajnos.
(#) xxxyyy válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Egyelőre csak elvi szinten: hány darabra lenne szükséged?
(#) Hp41C válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Szia!

Sajnos mára azok a csipeszek nagyon törékennyé váltak. Zöld ruhacsipeszre cseréltem a törötteket.
(#) mikrodigit válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 26, 2023 / 1
 
Nekem is vannak ilyen foglalataim, az összes zöld csipesz szétporlott már. A ruhacsipesznél nekem jobban bevált a fém gyertyatartó széthajlítása és odaragasztása (melegragasztóval).

gyertya.jpg
    
(#) még1MbR válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
8db van félig eltörve, de valamennyit már szereztem.
Végső esetben persze meg tudom csinálni valami műanyagból, U profilt könnyű kimarni fűrészgéppel, utána már csak reszelő kérdése, de ha valaki úgyis kidobná a roncsot, akkor az a legkönnyebb út.
(#) Gafly válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Úgy egyébként meg kukában végezné (kis szerencsével szelektívben), tehát teljesen jogos és érthető, részemről messzemenően támogatható...
(#) Hp41C válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Ha teheted, hosszabbítsd meg a fűzért 20 - 22 égőre. 16*14V= 224V, de a hálózati feszültség már 230V. 20*14V= 280V, 22*14V= 308V. Az égők halványabban fognak világítani, de sokkal hosszabb ideig.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2023
(#) még1MbR válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Igen, ez is tervben van, a most a fán lévő újszerű állapotú retro füzér is csökkentett feszültségről üzemel, sosem kell benne izzót cserélni.
Egy elromlott porszívóból kiszerelt fordulatszám szabályozó elektronikája működteti.
Éjszakára letekerem, akkor csak éppen hangulatfényként parázslik, nappal meg kb. 200V-ról.
(#) még1MbR válasza mikrodigit hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Ez is tetszetős megoldás, jó ötlet. Talán egyedül érintésvédelmi szempontból aggályos, ha nem figyel oda valaki.
(#) Gafly válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Minden évben elmondom: Egy dióda és örök élet (ha van kapcsoló, mellé simán befér).
Következő: »»   106 / 121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem