Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3538 / 3562
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Volt szerencsétlenségem az elmúlt pár évben több (vidéki) temetőben is járni, ahol még előtte sosem. A tapasztalatom ez - ilyen alkalmakkor valószínűleg lesz még pár ismerős is, aki esetleg a többiek közül is ismer még pár embert, így nő a valószínűsége, hogy egyikük tudja az utat, s velük együtt hamar irányba lehet állni.
A másik, ami még jellemző volt, hogy a helyi hirdetőtáblára volt kitéve egy rövid útmutató, esetleg térkép. Ezen kívül a nagyobb helyeken oszlopos irányjelzők voltak, amire a fő támadási pontokat (kápolna, ravatalozó, szóróparcella, ...) rakták ki. Legvégső esetben pedig a helyi személyzet is tud segíteni (általában az ilyen nagyobb temetők nem annyira kihaltak, mint gondolnáld). Ha időben mész, akkor nem lesz gond, hogy odatalálj, ne izgulj.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Köszönöm a válaszokat, ezek alapján szerintem már elboldogulok.
(#) Hutty hozzászólása Jan 21, 2024 / 1
 
Idézet:
„Azt a 315 nF-ost szétkaphatnád egy fényképezésre, hogy miként repült el benne az idő vasfoga...”


Lehet, hogy a remegő kezemmel okoztam a letekeréskor, de valami pusztított rendesen. A nagy lyuk a csavarhúzó volt, mikor feszegettem a burkolatot.
Olyan, mintha a gőzölt fém higany módjára összehúzódott volna.
Egy kép, mikor nem bírja tovább.
(#) Moderátor hozzászólása naginagi hozzászólására (») Jan 23, 2024
 
Ami az apróhirdetési részlegben történik, az ott is marad!
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2024 / 2
 
Köszönöm szépen az érdemi segítségetek mindkettőtöknek: bbb és bbalazs_
Valamennyi igazság mindkettőben volt, és ami a lényeg sikerült is odatalálni.
Szerintem fontos, hogy temetésre (sem) szabad (csak) internetes információkra támaszkodva menni, nem az a világ...
Tapasztalatok:
- Tényleg egy autós bejárata van a temetőnek, ami a Fonógyári útról nyílik.
- Tényleg van ott egy parkoló a kapun belül jobbra, ami ráadásul ingyenes. Tábla nincsen erről, hogy temető parkoló vagy hasonlók...
- Tényleg van ott bent egy tábla kirakva, térképpel. Még WC is meg van jelölve, kettő is (meglepően kultúrált, ami igazán dícséretes).
- Tényleg nincsen rajta, hogy "Ön itt áll", nagy piros ponttal.
- Tényleg van egy másik tábla is, "Fontos információk" felírattal. A lényeg, ha be akarsz autóval menni, akkor az ötszáz forint. Az például nincsen, hogy ma éppen milyen temetések vannak...
- Tényleg van személyzet (csinos fiatal hölgy) a bejáratnál, gyanakodva is figyelt amikor gyalog érkeztem (szerintem a sorompónyitási illetékre számított), ehelyett azt kérdeztem, hogy "Hol van a református temető"? Erre hívott egy kompetensebb öregurat: Menjen vissza ahonnan jött, a sorompó után az útszéli susnyásban meg tud állni, aztán gyalog be. "De nem lehet csak átsétálni?" Nem lehet.
- Tényleg nem lehet, mert közötte megy a vasút, meg fal van mindkét oldalon (na azt nem mondta el, hogy miért).
- Tényleg csak a susnyásban lehet megállni (de legalább nem tilos). Református temetőben tábla sincsen, de csak sikerült megtalálni a ravatalozót. Azt nem tudom, hogy hol van a "Hajléktalan szálló", mivel nem vagyok szegedi, lehet nem is kell tudnom, nyílra meg tellik az egyháznak, maradt a susnyás...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Még nem voltam Fiuméban de műholdas térképen ránéztem a kikötőre. Hogy ez az általad emlegetett temetőnél is látható e a keresett infó azt nem tudom.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Sajnos nekem az idén sincsem jachtom, meg nem tervezek tengerparti nyaralást.
(#) gg630504 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2024 / 1
 
Idézet:
„Azt nem tudom, hogy hol van a "Hajléktalan szálló", mivel nem vagyok szegedi”

Úgy tűnik tábla felső része valamikor térkép lehetett, mielőtt felkunkorodtak szegmensei.
Még nagyjából a szokásos ( észak felül ) tájolással is.
Zöld a temető,
kék nem víz, hanem út,
rózsaszínre a szálló fakult, Google streetview szerint alul szürke, felül fehér, legfelül tetőcserepes épület.
Fotelból könnyebb.
(#) Gafly válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Mellesleg papok is lehetnek jó fejek, például gyerekkoromban volt aki fotószakkört vezetett, meg rajzfilmeket vetített a sekrestyében.
Köztünk élnek.
(#) gg630504 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Csodálkoztam is, amikor utánanéztem Öveges József, Károly Iréneusz József, Lemaître Georges Henri Joseph Édouard múltjának.
(#) mnyugger válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 2
 
(#) jani1987 hozzászólása Jan 26, 2024 /
 
Ismertek olyan filmes oldalt ahol szinkronos filmek vannak? Az Antonio Banderasnak van egy filmje az Átkelő a halálba aminek az elején nem magyarul beszélnek. Na most ugyanezt a filmet úgy néztem évekkel ezelőtt, hogy az eleje is magyar volt.
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Ez nem is értem, hogyan lehetett kérdéses.
Igen, jó fejek. Alapvetés: a hit és a tudás (tudomány) nem ellenségek, és nem barátok. Két önálló dolog, csak izmusok keresik az ellentéteket. A párhuzamokat is az izmusok találják ki.

(Nevek sorolása sem pozitívum, sőt)
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2024
(#) Skori válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Az ncore-on fent van.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Jan 29, 2024 /
 
Egy hagyományos vízszintezőt be lehet valahogyan állítani ? A függőjében van egy pici hiba, nem vészes de engem zavar.
(#) Bakman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Ha be lehet állítani, akkor mozog az a része, aminek nem kellene. Esetleg gyártási hibás, nem jó pozícióban van rögzítve a cső. Egyik sem jó. Nem egy ökör ára, én vennék másikat.
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Ezt most vettem !
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
A cső esetleg megmozdítható valahogyan ?
(#) Bakman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 29, 2024 / 1
 
Vidd vissza. Hogyan fogsz bízni benne ha már eleve hibásan került hozzád? Nem tudom, hogy mozdítható-e, elvileg nem, különben egy kisebb eséstől is elmozdulhatna, ami nagyon nem lenne jó.
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Ok... megnézem, hogy Lidl-ben van-e másik.
(#) Gafly válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 29, 2024 / 1
 
Szerintem ragasztva van, de úgyis meglátod.
Blokk ha megvan, nyert ügy...
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Megvan !
(#) Gafly hozzászólása Feb 3, 2024 /
 
Erre nem tudtam görcsöt kötni, de jó hogy van.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
A lézert lövi ki a gumi, nem kell delej. Mármint ellövi messzire.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Szerintem irányzék akarna lenni, de annak elég kancsal.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Ha kéred, neked adom az én pontosan ilyen csúzlim, s akkor meglátod mennyit ér Kicsi kínai kezében biztos jó (a videóik alapján tutira), az enyémben elveszik, kb. használhatatlan az egész...
(#) reloop válasza Gafly hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Az ábrán látszik, a halálsugár nemsokára eléri a mínusz húsz százalékot. A végén meg lesz küldve csúzlival is, hogy érezze az a viszonyszám a törődést.
(#) nagym6 válasza bbb hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
A gumi húzás irányának pont merőlegesnek kellene lenni a lézerhez, ez sosem teljesül itt.
De mégiscsak lézercsúzli, plussz eladhatóság.
(#) furko válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
A túloldalt van egy mini vízmérték hogy az "ágast" függőlegesen tartsd, ha erre merőleges a gumi jó lehet. Lőttem ilyennel, nem annyira rossz. de azért messze nem olyan mint egy versenylégpuska. Gyerekkoromban saját magunk készítette orgonafa ágas és bőrfoci belsőből készített csúzlival csípőből tüzelve is nagy eséllyel eltaláltuk amit kellett (kb. 10-ből 7-szer, ami nem rossz). Sok gyakorlás után kialakul a szem-kéz koordináció.
Következő: »»   3538 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem