Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Ne földeld a fém házat, mert az ebben az esetben kimondottan tilos!
Egy kérdés valaki el mondaná hogyan müködik ez mi van benne tranzisztor foto dioda a pirosal bekeretezet rész az micsoda?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2024
Ha valami a hatótávolságon belülre kerül (adatlap szerint 16.2 mm), jelez. Tárgyak, folyadékok jelenlétét lehet vele érzékelni. Ügyesebb, mint az induktív szenzor, mert pl. papírt is tud érzékelni.
Alapvetően egy oszcillátor van benne, ennek a frekvenciáját és/vagy amplitúdóját hangolja el a tárgy/folyadék, ezt figyeli a belső elektronika. A bekeretezett rész a fogyasztó amit bekapcsol a szenzor érzékelés esetén, ez lehet akár egy kis relé is. NPN (nyitott kollektoros) kimenete van, a fogyasztót a tápfeszültség és a kimenet közé kell kötni, vagy igény szerint valamilyen eszköz bemenetét lehet oda kapcsolni, így könnyen kialakítható az aktív L szint, tetszőleges H szinttel.
Érintés nélküli közelítés kapcsoló.
A LED a közelítéskor kezd el világítani. Adjál neki nagyjából 12 V egyenfeszültséget (barna a pozitív, kék a negatív. A LED mutatja amikor érzékel. A tekerővel az érzékenységet lehet állítani. Amit bekarikáztál, oda relét lehet tenni, komolyabb teljesítmények kapcsolásához.
A LED mellett, az ott elvileg nem csavar.
Engem műkődési elv érdekel fényre sulyra mire reagál kapcsoé?
Itt megtalálod a választ: Bővebben: Link. Az oszcillátor egyik kondenzátora "előre néz".
Üdv a csoportnak. Információ után érdeklődöm . Prologic polyphonic vts 3+1 meghibásodott elektromos kapásjelzőm javításához keresnék megfelelő szakembert . Ha esetleg valaki
tudna segíteni ez ügyben előre is köszönném . üdv.B.L.
Sziasztok! Használható a PC tápegység háza hűtőbordának? És el is kell őket szigetelni, vagy elég, ha csak rácsavarozom? Egy schottky diódát tennék rá, amit a 12V-os részhez kötnék. Nem viccnek szántam a kérdésemet akkor is kérnék választ, ha totál agyrém!
Hello! A diódák katódja közös a hűtőfelülettel. A Pc ház pedig a testen van. A ház vasból van és vékony. Csak minimális teljesítmény (1..2W) "elfűtéséhez" elegendő.
Megint egy olyan válasz, amire egyáltalán nem gondoltam volna
Én sem, mert fogalmam sincsen, hogy milyen schottky diódát (van belőle több tipus is), és miért akarod felcsavarozni.
Amúgy, ha valami szigetelve van felcsavarozva, abból kisebb gond szokott lenni, mint fordítva.
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy földelt konnektor (rozsdás érintkezők és csavarok, fázis és a nulla barna színű vezeték) újra cserélése után mitől rezeg,remeg enyhén érezhetően a rezsóra felrakott lábas és az elektromos kukta oldala? Régi panel lakás, eredeti hálózattal: alumínium vezetékek és biztosíték. A válaszokat előre is köszönöm.
Az elektromos áram gerjeszt maga körül mágneses teret. A villamos hálózatban az áram iránya változó, 50 Hz-es. Ez a változó irányú mágneses erőtér mozgatja azokat az anyagokat, amelyeket fog a mágnes. Ezt az 50 Hz-es rezgést lehet hallani nagyobb transzformátorállomások mellett (is).
Pongyolán fogalmazva. Ugyanakkor ha korábban ilyen nem volt és ezt a rezgést hallani nem, de érezni lehet, gyaníthatóan valamilyen érintésvédelmi probléma áll a háttérben, a készülékek fém házai feszültség alatt vannak és szaki kihívása erősen javasolt. A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2024
Azt sem árt megnézni, hogy a villanyóra nyugiban van, vagy pörög mint a fene.
A kezemmel érzem rezeg,remeg enyhén érezhetően de nem ráz vagy csíp. A konnektort próbalámpáztam bal kezemnél a fázis és a földelés is jó. Korábban ilyen nem volt. Lehet azért mert rozsdás érintkezők és csavarok
voltak? Azért cseréltem le mert egyre jobban melegedett a konnektor. Nemrég költöztem ide a lakásba.
Én a kezem külső oldalával, kis- és gyűrűsujjam külső oldalával szoktam végigsimítani a gyanús tárgyat. Ha van szivárgó áram, a simításkor hat az izmaimra és rezegnek az ujjaim. Biomanuális fázisceruza.
a) földelni kellene a készüléket, de védőföld szakadt, javítandó b) kettős szigetelésű a készülék, zavarszűrő kondenzátoron folyik áram, elviselendő.
Átmeneti ellenállás miatt simán tud melegedni a konnektor (is), az alumínium meg hajlamos is "folyni/lazulni". Ajánlott, különösen ha most költöztetek oda nem régen, legalább leszedni a konnektorok fedelét, utánhúzni ha kell, és ha lehet, a kötődobozokat tetejét levéve is szemrevételezni.
Amióta új konnektorra cseréltem azóta nem melegszik viszont azóta jött elő a rezgés vagy remegés.
Az új földelt konnektor (próbalámpával ellenőriztem jó a földelés) felszerelése után egyszerre jelentkezett a rezsónál (földelt dugvillás) és az elektromos kuktánál (földelt dugvillás) a rezgés és a remegés akkor ezek után
szivárgó áramnak kell tekinteni? De nem ráz vagy csíp, azért mert olyan gyenge az áram? Idézem "b) kettős szigetelésű a készülék, zavarszűrő kondenzátoron folyik áram, elviselendő." ha b) van akkor fogadjam el és hagyam így?
Üdv mindenkinek! Ehhez a kapcsolási rajzhoz elég lehet a 0,25Wattos ellenállásokat használni?
Így ne fogadj el semmit, hanem hívj szakit akinek több műszere van, mint egy próbalámpa. Fi-relé (ÁVK) van a villamos hálózaton?
Üdv, persze elég. Hova merült fel a nagyobb teljesítményigény?
Max az R21-22 lehet akár 0.5-1W de nem hinném, hogy az is melegedne ha kisebbet használsz. Annyi áramot nem fal az a pár műveleti erősítő.
Köszönöm szépen a válaszod! Kínából rendelt 1%-os ellenállás pakkom van,amiről azt hittem 0,4watosak.. De most láttam meg hogy 0,25wattosak.. Akkor a R21-22 helyére erősebb megy! Köszönöm!
Ne haragudj,de lenne még egy kérdésem. Az nem jelent problémát ha "vegyesen" lesznek benne ellenállások? 0,25-0,6watt..
Nincsen Fi-relé (ÁVK). A konnektor régi eredeti bekötése szerin is barna színű mind a kettő vezeték a fázis és a nulla is. A fázis van megszakítva ilyen módon? Ezt nem értem hogy régen szabályos volt az ilyen?
Idézet: „Ezt nem értem hogy régen szabályos volt az ilyen?” Régen nem voltak ilyen szigorú szabályok... (sokan azt épitették be amihez hozzá fértek)
Attól, mert volt szabvány régen is, még léteztek (és léteznek) kontárok és házi villanyszerelők. Attól, mert két barna vezeték van ott, még villamos szempontból lehet jó
Idézet: Mármint az ÁVK-val? Nem, az egy biztonsági eszköz, hiba esetén szakítja a fázist és a nullát is.„A fázis van megszakítva ilyen módon?” Műszeres mérések nélkül nem nagyon lehet továbblépni, nem vagyunk látnokok, hogy megállapítsuk mit az amit érzel és milyen állapotban van a villamos hálózatod. A találgatás pedig vagy bejön vagy nem (pl. eddig nem volt jó a védőföldelés a dugaljban vagy éppen az új konnektorral rontottad el)... |
Bejelentkezés
Hirdetés |