Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   96 / 96
(#) img válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Ezért váltottam (vagyis váltok) JBC-re.
(#) cua válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Vicces, hogy a Metcal hivok hogy haborognak a video alatt. Egy szerencsetlen tesztet sem lehet vegignezni vallashaboru nelkul...
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
A baj talán az, hogy mindenféle álmok terjednek itt is ( elég csak megnézni az utobbi néhány nap termését itt a forumon). Ráadásul ma már a páka jelentösen elvesztette azt a jelentöségét amit 15-20 éve meg játszott.
(#) sdrlab válasza Skori hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Ez egy nyers PID szabályozás..., mindenféle "turpisságok" nélküli. Hogy még így is ilyen jól működik, annak köszönhető, hogy magas a reakció idő, mivel 3msec a mérési intervallum. Ebből kifolyólag a terhelésre is igen jól reagál..., néhány fok pillanatnyi csökkenés is csak ritkán látható, extrém nagy hőelvonás esetén. Sajnos erről nem készítettem anno felvételeket..., majd legközelebb, ha hozzá fogok nyúlni...
(#) tothtechnika2 válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Hát ha 3ms-enként mérsz, akkor nem tudom, hogy mekkora felbontással mérsz, de igen pici változások lehetnek csak, igy a D már nem igen tud működni, tapasztalatom szerint. Talán a 210-esnél igen.
(#) sdrlab válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Mi köze van a felbontásnak a mérés gyakoriságához(persze bizonyos hardveri korlátok között értve)?!! 12 bites az ADC, majd digitális szűrés van...már nem emlékszem, mennyi a végleges bitszám, de bőven elég, tized fok alatti szabályozáshoz is elég. De én egész foknál pontosabbnak semmi értelmét nem látom, csak parasztvakítás már! 3msec alatt 1sec-es felfűtésnél kb 1fokot változik a hőmérséklet. Így azért sokkal jobban le lehet követni a szükséges reakciókat, mintha pl 10fokot változna, vagy még többet, egy "lusta" hardver miatt...
Egy szabályozás annál jobb, pontosabb, dinamikusabb, minél gyakoribb a beavatkozást kiváltó információ jelenléte és az erre adott válasz! Nem is értem, ez miért nem evidens neked...
A D tagot akár el is dobhatod, ha kellően gyors vagy alapban! Rá akkor lehet szükség, ha lassú a reakció, és nincs más lehetőséged, csak ezen keresztül javítani némileg a szabályozás karakterisztikáját. Egyébként inkább csak problémát termel a felesleges (mértékű) használata...
Következő: »»   96 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem