Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   138 / 138
(#) Georgee válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Jogos, most olvasom újra és látom H astra, (már annyira megszokott a G astra ). Akkor viszont opel diaggal tesztelhető a dolog. Meg lesz mellette hibakód is valószínűleg.
(#) helektro válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Ez így van a legtöbb esetben, de emlékeim szerint a ködlámpa pont nem ilyen.
Sajnos nem tudom most megnézni a kapcsolási rajzot, de mintha a ködlámpák relén keresztül lennének kapcsolva és ott éppen emiatt nem nézi az áramot.
(#) helektro válasza helektro hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Közben találtam egy kapcsolási rajzot a lámpáról. Itt lásztik hogy a biztosító után egy relé kapcsolja a ködlámpákat, itt nincs áram figyelés (a rajzon jobb oldalt): Bővebben: Link
Ill. különbözőképpen lehet bekötve attól függően, hogy van-e REC, vagy nincs.
Ez ugyan egy Zafira fórum (most ezt találtm), de a kapcsolás az ua. az Aatra H-val: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2024
(#) zoly15 válasza helektro hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Ez is egy verzio, de itt nincs REC modul sem!
(#) Capleton hozzászólása Máj 27, 2024 /
 
Üdv.

Van egy 2016 os 1.0 turbós k astrám. Párás éjszaka után reggel nem indul picit pörög a motor lefullad. Kisüt a nap fél óra múlva mintha semmi baja nem lenne valószínűleg kiszárd. Hiba kódot nehezen kiolvastuk. P1682 Motor fojtószelep hibás működés. Én fojtó szelepre vagy gáz pedál elektronikára tippelk. Egyéb ötlete tippje valakinek?
(#) zolika60 válasza Capleton hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Inkább valami motortéri csatlakozó. Azok tisztogatása segíthet.
(#) Georgee válasza Capleton hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Ezek az új gépek érzékenyek az akkura, kontakt hibára. Nézz körül az akku körül. Kezdd saru tisztítással. Nekem például elindult az autó, de az összes műszer, belső világítás, rádió, ablakemelő stb halott volt. De a kocsi ment, mondjuk nem tudom mennyivel, de lábon hazamentem. Akkusaru tisztítás után egyből éledt minden. A hibakódot mindenképpen egyeztetném az élőadattal. Sokan úgy ugranak neki (szerelők is), hogy a hibakód a konkrét hibát jelzi. Én azért keresnék egy ok-okozati összefüggést. Az adott hibakódra a youtube hoz nem egy lehetséges megoldást. Érdemes esetleg szétnézni ott is. Én elsőkörben a kontaktokat nézném végig.
(#) Capleton hozzászólása Máj 30, 2024 /
 
A hibakód kiolvasás után P1682 Ignition 1 switch circuit 2.
P0689 Engine controls ignition relay feedback circuit low voltage.
Tudátok segíteni mi lehet ez?
Opel astra k 2016 1.0 turbo.
Következő: »»   138 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem