Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1125 / 1129
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Szomorú, mikor néhányan ismeretlenül alapból hülyének nézik az embert.
(#) xxxyyy válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
És mi a gond egy 16GB-os pendrive használatával?
(#) adapter válasza img hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Köszönöm!
Már meg is rendeltem...
(sejtettem hogy érkezik a segítség..)
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Használj inkább egy 16GB pendriveot, amivel több helyed lenne és megspórolnád magadnak a nyűgöket.
(#) img válasza adapter hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Szívesen!
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 28, 2024 / 1
 
Kitörlöd a hbcd pe iso/pendrive ból azokat a programokat amire semmi szükséged és csak a helyet foglalják..
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Ámbár a w7 (3,5GB) + w10 (4.4GB) már önmagában nem fér el egy 8GB pendriveon..
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 28, 2024 /
 
Most nem tudom mit rugóztok még mindig ezen? Veletek nem fordult még elő, hogy adott egy feladat,
és azt kell megoldani? Nem pedig kerülő megoldásokat keresni. Igen lehet venni nagyobb pendrájvot is,
de jelenleg erre kérték a dolgot, nem azt mondták, hogy várj, akkor veszek egy 16gigásat, és majd hozom azt.

Jelenleg egy Live7 -el próbáltam, mert még nem találtam működő LiveXp -t. De Doky ötlete fog megvalósulni úgy érzem. A HBCD -ből kivágok néhány sallangot, lecserélem rá a Live7-est,
és arról akkor a vágott HBCD -ről már megy a LiveXp.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024

VentoyPen.png
    
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
és 13MB helyre akarsz egy live XP-t..?
Talán egy DOS bootlemez elférne.

Most nézem: egy 7 év öreg win10 telepítő van rajta..?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Csak mellékesen jegyzem meg hogy az aktuális 22H2 win10 magyar x64 mct iso 4,44GB..!
(nem 3,4GB mint a képeden) - az msdn típus meg 5,6GB

Sőt igazából közvetlen MS-től már nem is érdemes letölteni mert a 4441 frissítés nem fog felmenni rá csak winRE partíció átméretezés után. Inkább érdemes uupdump-ról generálni egy friss ehavi win10 iso-t, arra simán települ a 4441 frissítés is.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2024
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
A valóban telepíthető win7 iso pedig 3,52 GB Bővebben: Link
(#) konam hozzászólása Máj 30, 2024 /
 
Windows 11 pro Érdeklődöm,hogy tudna e segíteni valaki.

A probléma,ha megnyitok az asztalon egy sima szöveges dokumentumot és nem zárom be kb. 5-10 percig és utána szeretném bezárni,akkor feldobja a kérdést akarom e menteni. Ezzel nincs is gond, de mikor bezárom újjabb dokumentumot nyit meg és kérdezi mentem vagy sem és ezt teszi folyamatosan a gépen lévő összes dokumentummal kapcsolatosan. És ilyenkor inkább újra indítom a gépet,mert folyamatosan feldobja a szöveges dok. mentéseit amit nem értek miért teszi. Van valakinek ötlete miért csinálja ezt a gép.
A WIN11 PRO JOGTISZTA és az Office is. minden segítséget előre is köszönök.
(#) img válasza konam hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Zárd be a szöveges fájlt és amikor kérdezi, hogy mented-e, akkor "nem".
(#) Udvari Zsombor válasza konam hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Ha a mentés kérdésre azt válaszolod, hogy "nem", akkor megnyugszik?
Nyilván ezt azért csinálja, mert valamiért úgy érzi, hogy módosítva lett a fájl tartalma.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Igen, akkor kilép anélkül, hogy mentené. Legalábbis normális esetben, hogy nálad mi a helyzet azt nem tudom.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Pontosan, ha azt választod, hogy "nem", akkor mentés nélkül kilép. Az a furcsa, hogy nálad ~5-10 perc után valamiért úgy érzékeli, hogy a dokumentum módosítva lett, még akkor is, ha te olvasáson kívül nem csináltál semmit, valamint ilyenkor kilépés helyett új dokumentumot nyit. Eléggé rendellenesnek tűnik...
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Igen, valóban ősrégiek, de a tulajnak egyelőre megfelel. Ha majd hoz nagyobb pent, kap újabb Wint.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Nem nálam, hanem a kérdezőnél.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
A win10 2017-es verziója ugyanúgy elavult és támogatás nélküli mint egy XP..
Nem szabad használni, csak szivatod vele mert utána újra le kell töltenie az egészet. Csak a 22H2-t szabad használni.
(#) Massawa hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Más

Kellett egy „olcso“ kis DVD lejátszo, mert a legujabb laptopokban meg nagy gépekben is olyan ritka a DVD lejátszo mint a feher hollo. Na mondom ilyen kis igénybevételre nem kell sokat költeni, veszek egy olcso cuccut az uj kinai áruházban. Nos ezt kaptam annyiért mint 2 HDMI kábel.
A tervezök még arra is gondoltak, hova kell tenni a csatlakozo kábelt, hogy mindig kéznél legyen. A hab a tortán az apro készülék másik oldala.


(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Nem nagyon használunk már DVD-t, mert szinte bármelyik kapható pendrájv, vagy hordozható SSD kapacitása jóval nagyobb, fizikai méretét tekintve viszont kisebb. Meghagytam én is a régi PC-mben egy DVD írót, de csak "szökőévente" használom. Legutóbb pl. a régi zene CD-imet mentettem le (mondjuk a gyári CD-k, és a jobb minőségű írott CD-k még bírják, de az olcsóbbak már rohadnak szét - azokat már ki is dobtam).

A dolog piaci értékét jól mutatja, hogy az ingyen elvihetőben is elő szoktak fordulni DVD meghajtók...
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Azt veszem észre, hogy én se CD-zek már nagyon, de saját gépet elvből nem építek DVD meghajtó nélkül, mert nem lehet tudni, hogy mikor kell/akarok elővenni valamit, ami lemezen van. Nálam az váltotta le, hogy a "Deamon Tools Lite" programmal közvetlenül csatolom fel a lemezképeket, már a régebbi (XP, 98) gépeimen is.
Továbbra is van jópár kupac gyári DVD lemezem, hozzájuk pedig egy jó Panasonic DVD-S27 lejátszó, a hang CD-ket pedig egy régi bontott PC DVD meghajtóval intézem (önállóan tud lejátszani).
(#) Skori hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Belefutottam egy problémába, és sajnos azt sem tudom eldönteni, hogy ez a Win7-nek vagy a NAS-nak a hibája.

Beállítottam egy webdav elérést a NAS-on (XPenology DSM6.1.7u3) Lásd a csatolt képen.
(egyelőre csak virtuális gépen futó a NAS a tesztalany, élesben majd akkor, ha ezen már jól működik)

Ezt próbáltam elérni Win7ből, de további képeken látható hibaüzeneteken kívül más nem jön össze.
http://-vel egyáltalán nem akar menni, https://-el kéri a jelszót, de akkor sem megy.
Van ötlete valakinek?
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Máj 31, 2024 / 2
 
Csak az a baj ha a drága programok meg az eredeti felvételek, adatok stb. DVDn vannak, akkor állsz mint borju az uj kapu elött.
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Nem mindenkinél a méret a lényeg.
Különbenis 8GB sok mindenre elég.
Vastagságban viszont vékonyabb bármelyik pendrivenál, pl berakható egy könyv lapjai közé.. Jahogy könyvet se olvasol.
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Máj 31, 2024 / 1
 
Biztosan "úgy" kell elérni?
nálam total commanderben: windowsos elérés: cd \\192.168.0.24\DavWWWRoot
vagy van a totalcommanderhez webdav plugin is...
vagy próbálhatod kacsa módra: https://cyberduck.io/
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2024
(#) Skori válasza pipi hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Köszi a tippet!

A total commander pluginnal jól működik a webdav!
Tehát már egyértelmű, hogy a szerver jó, még a https tanusítványomat is elfogadja a TC plugin- azaz a windowsnak van valami bánata (vagy csak nem értek hozzá).
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2024
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
A linked vége ne web, hanem DavWWWRoot legyen...
(#) Skori válasza pipi hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Közben elindult.

Sajnos arra amire kellene nem az igazi, pl. video fájlokba nem lehet úgy belenézni mint mondjuk SMB-vel (akár VPN-en keresztül), vagy pl. a DS FILE-al androidon. Inkább az FTP-hez hasonlóan működik.

Mobilon a DS File appal teljesen úgy működik a távoli elérés, mintha helyi meghajtón lennének a fájlok, meg lehet nyitni, szerkeszteni, bele lehet nézni, akár sok Gb-os videókba is, pl. VLC-vel.
Gyakorlatilag ugyanúgy mint SMB-vel.

Erre kerestem windows-os alternatívát, hogy ne kelljen VPN-el vacakolnia a usernek.
A Webdav-ot ajánlották, ezt még sosem használtam, kipróbáltam, már működik is, de a feladatra nem jó...

Tehát fogalmazuk át a kérdést.
Jelenleg én VPN-el, és azon belül SMB-vel elérem a fájlokat, minden úgy megy, ahogy kell. Valami hasonlót kellett volna elérni olyan módon amit a juzer pár kattintással létre tud hozni magának, majd név/jelszó megadással tudja aktivizálni. A DS file mobilon pontosan ezt tudja (ezt bárki tudja is használni). De nekem windows-ra kellene hasonló.
Tehát az nem játszik, hogy telepítsd WG klienst, importáld a konfig fájlt amit küldök, majd írd be a fájlkezelőbe, hogy \\192.168.... stb.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2024
(#) Gombszem hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Lehet, hogy alaplapot fogok cserélni, de nem akarok minden telepítést, beállítást újra kezdeni, mert az rohadt nagy meló lenne. Gondoltam kipróbálom sysprep lehetőséget, ha már benne van a Win-ben. Hát persze, hogy nem működött, a log fájlban ezt írja:

Microsoft.BingSearch_1.0.91.0_x64__8wekyb3d8bbwe was installed for a user, but not provisioned for all users. This package will not function properly in the sysprep image.

Próba 2: egy üres SSD-re felraktam a legújabb Win10-et. Semmit sem telepítettem, váltóztattam benne. Futtattam a syprep-et. És láss csodát: ugyanaz a szövegű a hibaüzenet, csak most nem a Bing-el, hanem az Edge-el van baja.
A gépen egy User van, sosem volt több.

Használta már valaki erdményesen a sysprep-et? Mi lehet a gond?
Vagy van valami helyettestő visszafejtő megoldás?
Következő: »»   1125 / 1129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem