Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   104 / 105
(#) erbe hozzászólása Okt 30, 2023 / 1
 
El ne felejtsétek szezon előtt a klíma ellenőrzését!
(#) Villanymozdony hozzászólása Jan 19, 2024 /
 
Sziasztok!
Mennyire igaz az, hogy egy inverteres klíma vezérlője számolja a ki/be kapcsolások számát, és regisztrálja azt, hogy milyen hőmérsékéletviszonyok mellett használták? Kísérletezni akarok egy inverteres klímán, de nem szeretném tönkre tenni, műhelyklímaként hasznosítanám később.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 19, 2024 / 1
 
Ezt hol hallottad ? A kocsmában ? Miért csinálná ha egyiken sincs kiolvasási lehetőség ? És egyáltalán mi értelme volna ?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2024
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Köszi a gyors választ!
Pl biztonsági okokból, vagy hibás működés miatt ne nyírja ki saját magát mondjuk közeghiány esetén. De túlgondoltam, a lényeg hogy nincs probléma azzal, hogy ha párszor kiáll hibára a szenzorok piszkálása (azaz potikkal való helyettesítése) miatt.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Hibás működés -közeghiány esetén kiáll hibára és nem hajlandó elindulni .
(#) tamkov válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
El tudom képzelni hiszen már a parkside akku is tárol használati adatokat
(Én bármi "okosságot" csinálok, a naplózás alap, nagyban megkönnyíti a hibakeresést, fejlesztést)
Sok elektronikai eszköz tárol több kevesebb adatot akkor is, ha nincs publikus infó róla.
Egy klímánál is el tudom képzelni az üzemóra, ki-be kapcsolások száma, hibakódnapló tárolását.

Most rákeresve dobott a google kiolvasó eszközt: Gree szervíz eszköz - GT2A3Ac
De nincs lista hogy miket tud kiolvasni.
(#) dbase válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
25éves kondenzációs kazán soros portos konfigurációjából olvasható volt a hibás gyújtások száma, többi nem rémlik.
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 31, 2024 /
 
Hali.

Valami megoldást szeretnék találni az átmeneti időben való fűtésre. Mivelhogy nem vagyok nagy meleg igényű ezért nem szeretnék begyújtani mert akkor ajtó ablak nyitni kell mert túl meleg lesz. Gondoltam infra fűtésre, de az meg csak egy oldalon érzem hogy melegít. Na meg nem ágy fölé nem javasolt a felhelyezés.
Gondoltam bedugok egy álló fűtést(tescoban láttam nem is olyan rég) és 2000w hajtja a levegőt. Előnye hogy mobil és viszonylag olcsó. Falra sem kell szerelni. Hátránya baromi hangos aludni meg nem fogok mellette és nem szabályoz semmit sem. Na meg fel is rúghatom ha nem vigyázok. Ezért benéztem a klímák felé és egy kicsit elbizonytalanodtam. Van olyan amit csak fűtésre találtak ki nekem tökéletesen elég lenne. Bővebben: Link
Ezek mennyire megfelelőek fűtésre? 3x3 méter pici szobát kell egy kicsit felmelegíteni hogy mégse legyen olyan fagyos a levegő. Valami hasonlót akarok a fürdőbe is berakni.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2024
(#) tamkov válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Én anyumnak olajradiátort vettem hasonló célból, hogy ha csak kicsi meleg kell, ne kelljen begyújtani a cserépkályhába. Ennél van sugárzó hő is és némi konvekciós hőleadás is. A csak konvekciós fűtőtestnél gyakran rásegítenek ventilátorral így nagyobb légmozgás lehet, ami van akiknek -nekünk is- zavaró főleg kicsi helységben.
Fürdőbe valóban célszerűbb a fali, helyet sem foglal és ott a ventilátorzaj sem zavaró.
(Esetleg egy elektromos törölközőszárító, nem tudom mennyit fűt...)
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Linkeden nem klíma van, hanem fali hősugárzó...csak PTC fűtőtestes, mint ez .
(#) elactrofan válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Ez nem klíma mint ahogy uniman is írta. ebbe biztos hogy van ventilátor hasonlóval futom a fürdőt de elég hangos mókus kerék van benne
(#) antikzsolt válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Igen rájöttem hogy rossz a link. Írtam is rá választ sajnos valamiért nem kattintottam a küldés gombra. A fürdőbe elmegy úgy sem kell sokáig használni csak amíg felmelegszik a 6m2 3 méter belmagassággal.

tamkov köszi a tippet. Az olajradiátor valahogy kiment a fejemből. Ezer éve nem is láttam és el is felejtettem hogy létezik már. Szobába az sokkalta jobb lesz. Főleg van olyan ami 400w is tud üzemelni. 9m2 nem hiszem hogy kell több legalábbis nekem.
(#) Joe_001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Üdv!
Amit a linkben írtál az nem klíma, hanem fűtőtest. Ilyen teljesítményűeket raktunk fel Amszterdamban egy 50m2 es garzon fűtésére, tehát neked meg fog felelni fűtésre.
Remélem segítettem.
(#) antikzsolt válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Köszönöm a segítséget neked is és a többieknek is. A linken szereplő a fürdőbe fog kerülni. 1000w + időzítő 10-20 perces üzemidővel. Egy mechanikus relé sem drágább mint egy okos relé amit lehet már programozni. Az olaj radiátor a szobában a csendessége miatt jó lesz.
(#) Villanymozdony hozzászólása Ápr 21, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy régi, nem inverteres klíma kompresszora mennyire kedveli, ha szigetüzemű inverterről a hálózatra relével történik az átkapcsolás, és kimarad egy nagyon rövid (kb. félperiódusnyi) idő? Lefulladhat?
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Igen , inkább úgy csinálnám hogy amikor átkapcsolás történik lekapcs 10 perc szünet majd fölkapcs . Így van ideje a nyomásnak kiegyenlítődni ha leáll a komp.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2024
(#) elactrofan válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
üdv!
szerintem ez a rendszer erre alkalmatlan, mer mi van ha mondjuk sűrűbben van ilyen kimaradás?
mondjuk nem egy nap pl 2x hanem több óránként. Semmit nem fog dolgozni szegény készülék és csak szenved.
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Az időzítés éppen a "szenvedést" hivatott megakadályozni . Ha naponta akár 10 alkalommal leáll és vár 10 percet a klíma akkor mi történik ? Ja és csak a klíma elé tennék időzítőt (csak az ő védelmében)
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2024
(#) tamkov válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Szia,
ha van rá keret én invertert cserélnék. Már vannak olyan típusok amiknél nem kell az átkapcsolás. Megy pl. napelemről ha kevesebb jön mint a fogyasztás akkor kiegészíti a hálózatból.
+akku is használható és állítható a források prioritása.
(#) jdani hozzászólása Máj 27, 2024 /
 
Sziasztok. Klimám kondenzvíze a padon keresztül van vezetve egy szivattyúval. Ma viszont a falon folyt a víz. Felmentem a padra megnézni a szivattyút, jó meleg volt. Maga a belsejében a szivattyú meg 85 fokos.. Van rajta egy hő biztosíték, az nem engedte kapcsolni. Mikor lehűlt, hallottam is a kattanast a biztosítékba, tehát az már atvezeti az áramot. Mitől melegedhetett fel annyira, hogy 10p klimazas után, szeitnrm egy csepp vizet sem szívott el, mert mind a földön volt?..
(#) StMiklos válasza jdani hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Szevasz!

Úgy tűnik (most indítottad volna először hűtésben?) "beszáradt" a szivattyú, nem szívta el a vizet és megszólalt a védelem, azaz leállította a hűtést.
Első hűtés indításkor gyakori.
"Berreg"-e a szivattyú?

Üdv: StMiklos
(#) jdani válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Igen, az éven először akartam hűteni. Viszont múlt éven ősszel az alagútban ahol a csövek-kábelek mennek a klímától fel a padra, sajna egerek buliztak. Néha faforgács, és egyéb piszok volt az alatta lévő komódon. Egyszer éjszaka a karton álmennyezet tetején hallottam járkálni őket. Az alagútba nem látok bele mit csináltak ott, remélem csak hogy nem rágták el a kábeleket. Azóta az alagutat benyomtam habbal (nemmintha azt nem rágnák át) de legalább nem jönnek le a padról.
Ami a lényeg, a szivattyú nem működését az egerek hibájára könyveltem el, biztos elrágták a kábelt. Nem volt még dolgom ilyen szivattyúval, kerestem hozzá bekötést.
A rajz szerint a szivattyún 4 táp kábel van. Van fázis nulla állandó, és van egy fázis - fázis szét kapcsoló.
Felmentem a padra megmérni, érdekes módon ahol a motor be tápja volt, ott megvolt a fázis-nulla, de a másik 2 kontakt, ahol fázis be-ki nek kéne lenni egy relén keresztül, a két kontakton ugyanúgy fázis nulla volt...
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Máj 27, 2024 / 2
 
Padlás lenne magyarul a "pad" ? (...mert a pad az a "lavica", amin ülünk!)
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2024
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Idézet:
„ott megvolt a fázis-nulla, de a másik 2 kontakt, ahol fázis be-ki nek kéne lenni egy relén keresztül, a két kontakton ugyanúgy fázis nulla volt...”
Mert a klímában lévő úszóház tele van vízzel ezért az úszó bekapcsolná a szivattyút . Amint Miklós is írta a szivattyú a "bűnös" Ez egy rezgődugattyús szivattyúcska ha be van száradva talán egy pár csepp szilikon olaj és ha szerencséd van egy biciklipumpa pár nyomással megmozdíthatja (a szívó oldalon pumpálva) Ha ez nem hoz eredményt akkor szivattyúcsere (egyébként ha hideg volt télen a szivattyú szét is fagyhatott a padláson)
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Én személy szerint nagyon élvezem az ilyen spontán dolgokat a fórumon, például:
Idézet:
„Megyünk.
Tik?”

A világon semmi baj nincsen vele, sőt...

Sajnos rettenetesen furcsa mostanság már köszönni is.
Voltunk Grapával Battonyán, eszünk a Fő utcai étteremben (hárman voltunk összesen), bejött bárki, egyből:
Idézet:
„Jó napot, jó étvágyat.”
(#) Villanymozdony hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Sziasztok!
Tavaly vettem egy használt mobilklímát, amit idén be akartam kapcsolni, viszont nem indul el. Nagy áramot vesz fel, majd megszakít a túláramvédelem. Megszorulhatott? A kondi jónak tűnik. Télen -10 fokban volt egy teraszon leponyvázva. Van esély elindítani, vagy kuka az egész?
Szerencsére nem volt drága, a réz többet ér benne.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Idézet:
„A kondi jónak tűnik”
Hogyan vizsgáltad meg ?
(#) jdani hozzászólása Jún 2, 2024 /
 
Amire jutottam :
Lekötöttem a 4 vezetéket a klímáról, és egyesével átmértem nincs e szakadás - zárlat a klímától fel a szivattyúig. A kábelek rendbe vannak. Ahogy írtam, nem volt dolgom ilyen szivattyúval, nem is értettem minek megy bele 4 tápvezeték. 2 maga a szivattyú elektronikára, és kettő valamiféle védelem, egy relén keresztül, ami valamikor-valamit szétkapcsol.
Csak tippelni tudok, de valami olyasmi védelem lehet, hogy ha a szivattyú egyfolytában szívja a vizet (a szivattyú jelet kap, egyfolytában szívna, de pl szétjött a cső) akkor egy idő után az a relé bekapcsol, és elveszi az áramot a külső egysegtől, így már nem hűtene.

Az első fotón ami nekem világos, az hogy a W a külső egység, akkor kap áramot, ha megy a klíma. L-N egyértelmű, állandó fázis-nulla. Az S nem tudom mire van, és végül a földelés.

Érdekesség számomra, hogy kikapcsolt állapotban az L és a W között 230V mérek. Ha viszont bekapcsolom a klímát, fázist kapcsol oda, és akkor a W és az N között mérek 230V.
Mit ha kikapcsolt állapotban a W nullás lenne, be kapcsolt állapotban meg fázis.
Tegyük fel hogy ez így van. A klímás úgy kötötte be a szivattyút, hogy a szivattyú elektronikára állandó fázis nulla, ez oké, de a 2 másik kábel, ami a relé nyugalmi állapot 2 kontaktja, az a W és az L volt kötve. Amit nem értek, hisz ebbe a 2be 230V van...
Nem úgy kellene bekötni, hogy a W sorkapocs, és a külső egység fekete kábelja közé kellene beiktatni a szivattyú biztonsági reléjét?
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 2, 2024 / 1
 
Nem volt szétdurranva, de végül is a kondi volt a hunyó, megszakadt.
20 mikrós kínai a gyári, egy 18 mikrós MM-et tettem a helyére, szépen megy vele.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jún 3, 2024 / 3
 
A normál (nem inverteres) klímáknál 99% ban a kondi szakadása-kapacitásvesztése okozza ezt a tünetet . volt olyan nyaram amikor színte csak kondicserés javításaim voltak on-of klímákon .
Következő: »»   104 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem