Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   95 / 97
(#) zoli200 válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Ez nem megoldás? Bővebben: Link Ezt fel tudod tanítani a meglévő távirányítóval, mér hőmérsékletet páratartalmas, gyorsan reagál a hőmérséklet változásokra és távolról is tudod kapcsolni.
(#) Régi motoros válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Ez amolyan hardcore megoldás azért nem tetszik.
Az időzített IR ON jel kiadása sokkal szimpatikusabb. De épp ezért tételeztem fel, hogy az ilyen univerzális programozható távirányítók, tudják ezt a funkciót, mert gondolom nem csak nekem merült fel már rá igény, és a sárgák "közkívánatra" már megcsinálták.

Ui.: Ennyi erővel egy Sonoff okos kapcsolót is beszerelhettem volna már az AC tápba.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2024
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 4, 2024 /
 
Sőt, igazából még infra jel lopás sem szükséges, mert egy eredeti távirányítót ha veszek, azon elég az ON gombot optocsatolóval rákötni egy realtime clock + arduino cpu -ra. Csak az nem fér bele az eredeti távszabályzó dobozába, így készíteni kell egy kis dobozt, amit a klímával szembe (de legalább is látótávolságra) a polcra téve meg van oldva az időzített bekapcsolás.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2024
(#) Busz hozzászólása Júl 6, 2024 /
 
Üdv!


Adott egy 2,5kW-os klíma, lapostető, zárószint, 50nm.

Kint 33 fok, odabent a klíma 25 fokot szív be, 15-öt fúj ki.

Aztán ha a klíma 16 fokra van állítva akkor képes lejegesedni a beltéri de mégse veszi észre a vezérlés.


Ha egy kicsit melegebbre állítom, 23 fokra akkor gyorsan eltűnik a jég.

Kint van amikor mindkét csonk nedves a kültérinél, de legtöbbször csak az alsó.



De ez is érdekes, nem mindig jegesedik le, most is 16 fokra állítottam, de kint hogy hűvösebb van lehet azért de most nem jegesedik.


Ahol jeges ott hideg is mindig, más helyen, alatta hiába tapogatom szobahőmérsékletű az elpárologtató és nem is nedves.


Akkor sanszos gázhiány? Érzetre se úgy hűt ahogy szokott. Szűrők tiszták, a jég leolvadáskor meg az elpárologtatót is lemosta.



https://ibb.co/jknZCQ5
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Júl 7, 2024 /
 
Ez a gázhiány tipikus tünete !
(#) Busz válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 7, 2024 /
 
De akkor ha nem friss telepítés akkor kuka gondolom, mert ugye hogy hol eresztett le az nemigazán szokott meglenni...
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Júl 7, 2024 /
 
Azért még ne add fel , lehet hogy csak elrepedt-meglazult egy hollander . Hívj klímást megnézi és minen kiderül .Sok régen telepített gázhiányos klímát mentettem már meg a cserétől , nem ördögtől való cselekedet .
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2024
(#) klimas 56 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 11, 2024 /
 
Vagy a mókuskerék (ventillátor) tele van szmötyivel..... az is csinál hasonló huncutságot.
(#) kaqkk válasza klimas 56 hozzászólására (») Júl 11, 2024 /
 
Ez is igaz , látni kell .
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 12, 2024 /
 
Üdv, kérdezném a szakmában jártasabbakat, létezik e valami csatlakozó, melynek egyik vége 1/4 SAE belső menetes (rámegy a palackra), másik vége G5/8 14TPI külső menetes (bele megy a reduktorba), vagy esélytelen, és esztergáltatnom kell egy ilyet valahol?

Szert tettem egy kifogyott R134a palackra, erre kellene rátenni a Co2 reduktort.
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 12, 2024 /
 
Még egy, létezik ez a fajta töltőcső mindkét végén 1/4 SAE csatlakozóval ami rámegy az előző képen látható palackra, de nagyobb nyomást mérni képes műszerrel? Legalább 30BAR / 450PSI méréshatárral rendelkező órával kellene, lévén, hogy a palack próbanyomása is 30BAR.
(#) AZoli válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 13, 2024 /
 
Bármelyik ilyen két órás csaptelep jó, a magas oldali óra mindig > 30 bar. De lehet hogy van külön óra is, és akkor ki tudod cseréni az általad linkelten.
Bővebben: Link
(#) tamkov válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 13, 2024 /
 
Szia,
Ilyen reduktorokat alin szoktam látni, nálunk nem szabvány ez, így szerintem nehéz lesz.
Esetleg alin nincs adapter?
Csak kíváncsiság, mi lesz belőle?
(#) Régi motoros válasza AZoli hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
Már kerestem magas oldali órát, az is van külön, csak így egy alacsony oldali marad fölöslegben. Mindegy, túlélem. Remélem viszont a két óra menete megegyezik, mert kinézem belőlük, hogy direkt más, nehogy fel lehessen cserélni.
(#) Régi motoros válasza tamkov hozzászólására (») Júl 14, 2024 / 1
 
Amit linkeltem is alis cucc. De mint előbb írtam, az óra cserével megoldott lesz.
Egyébként palacktöltő, mi más lenne. A nagy 40L-es 150BAR-os palackból akarom megtölteni a kis palackot. Inverteres MIG hegesztőhöz, hogy mobilis legyen, ne egy 70kg-os bazinagy palackot kelljen cipelni, amit nem is nagyon lehet. A kis palack könnyű, hordozható, ennyi.
Majd a kis palack csatlakozása és a nyomáscsökkentő közé kell még esztergáltatnom egy közdarabot, valami hasonlót mint a képen.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2024
(#) slylecz13 hozzászólása Júl 14, 2024 /
 
Sziasztok!

Gondolom mással még soha nem fordult elő, hogy valami akkor ment tönkre, amikor a legfontosabb lenne, hogy működjön.

Az Aircool klímánk (ami Midea alapokon működik) E1 hibakóddal ajándékozott meg bennünket ezekben a melegekben. Már tavaly óta dobta majd helyreállt és ez váltakozott...
A hibakód jelentése, hogy a kül és beltéri között a kommunikáció nem működik.
Ennek utána járva egy kicsit, (jobb esetben elvileg) egy relé cserével ez orvosolható. Ki is vettem a beltéri paneljét, amin találtam is egy relét, de kiszerelve ez valójában nem kapcsol semmit, mert a mellette lévő csúszósarura nincs kötve semmi. Tehát ez az út lyukra futott. Lefotóztam mindkét oldalát, hátha valaki talál rajta valami gyanusat, vagy esetleg javasol valamit, hogy mit és hol kellene megmérnem.

Köszönöm, ha esetleg valaki ad egy tippet!
(#) zolika60 válasza slylecz13 hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
De kapcsol az. Kövesd le a nyákon. Testre kapcsol egy csomó alkatrészt. Ha jól látom a kép alapján.
(#) exabit válasza slylecz13 hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
Esetleg még a biztosítékot megnézheted. A klíma kézikönyve ír valamit a hibakódról?
(#) tamkov válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 14, 2024 / 2
 
Nekem egyszerűbb volt a kicsi co2 hegesztőhöz: szódagép patron
Gondoltam a kicsi eldobható nitrogén vagy oxigén palackra, de co2 patronhoz szerencsére van kész megoldás. (plusz a szódagépbe is meg tudom tölteni)
(#) Régi motoros válasza tamkov hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
Ez se rossz megoldás, csak egységárra tekintve ez sokkal borsosabb, mintha a már meglévő nagy palackból fejteném át a gázt. Egy 40L-es 150BAR-os palack töltése legutóbb azt hiszem 24EFt volt.
Ebben van 6m³ gáz, ami 6000 liter, tehát 4Ft literje.

A Sodastream palackban 425g Co2 van (legalább is ezt az adatot találtam),
ami 0.231m³ azaz 231liter. Legolcsóbban 9EFt a csere amit találtam, tehát közel 39Ft literje.

Persze akinek nincs nagy palackja, annak nem sok választása van...

Ui.: Ugyanitt ha valakit érdekel, van nagy palackom (40L 150BAR) eladó, érdeklődni privátban.

Palackok_.jpg
    
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
Kiigazítás, az imént argonnal számoltam, de kiszámoltam sima Co2 -vel is.
A nagy palackban 30kg Co2 van, ami 16.34m³ gáz azaz 16340 liter (több mint az argon palackban).
A töltet ára kb azonos, szóval itt is 24EFt-al számolva akkor 1L Co2 kb 1.5Ft.
(#) erbe válasza slylecz13 hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
Melyik rajta a relé?
Már megtaláltam, csak éppen nincs rajta.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2024
(#) tamkov válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
10kg-os palackjaim vannak, arról töltöm ezeket a patronokat.
Rég nem néztem az árakat, de mikor vettem akkor 7e volt a töltött palack, a csere lett volna 2800ft talán.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2024
(#) Régi motoros válasza tamkov hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
Na hát akkor egy csónakban evezünk.
(#) bodgabo válasza slylecz13 hozzászólására (») Júl 15, 2024 /
 
Kommunikációs hibát gyakran okozza az hogy a kültéri egyáltalán nem indul el (ezért nem kommunikál). Ez sok esetben valóban a beltériben lévő relé meghibásodása miatt van, de jó lett volna még szétszedés előtt megmérni ezt-azt.
(#) adapter hozzászólása Júl 16, 2024 /
 
Sziasztok!
Se nem szerelés se nem javítás, de talán elfér itt egy kérdés....
Gondolkodunk klíma telepítésében a házunkba. Egyelőre egyet szeretnénk csak, később meglátjuk...
Igazán sehol nincs jóhelyen, mindenképp szerelő helyezné fel, de itt mindenképp rákérdeznék, hogy véleményetek szerint a külső egység milyen távol lehet, (tudom minél közelebb) maximum a beltéri egységétől, illetve hány kanyar lehet benne maximum?
Van erre valami egységes álláspont vagy gyártója válogatja?
(Azért kérdezem itt meg, mert tartok kicsit tőle, hogy ha klímás kijön, az talán azt fogja javasolni ami neki a legegyszerűbb/leggyorsabb beépítést teszi lehetővé. Nem rossz szándékból, de gondolom mostanában belefulladnak a munkába....)
Köszi!
(#) kaqkk válasza adapter hozzászólására (») Júl 16, 2024 / 1
 
Általában a legegyszerűbb , leggyorsabb a legjobb. Minél hosszabb a csövezés annál jobban csökken a hatásfok 10m táv után már gázt is kell rátöleteni (csőhossz és gyártófüggő menyiségben) Az hogy hány kanyar van benne nem igazán befolyásol de azért nem kell "összehajtogatni" Mellékesen az sem mindegy hogy 10000Ft környékén van az anyagára a csövezésnek ami 10m nél már .....
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2024
(#) klimas 56 válasza adapter hozzászólására (») Júl 17, 2024 / 1
 
Szia!
A gyártók általában megadnak egy szerelési távolságot méterben és magasság különbségben.
Ezek az adatok nem kőbe vésettek igazából és a gyári töltet általában elegendő úgy 10m távolságra .
A rövid távolság mindenképpen szerencsésebb, Neked a zsebed miatt, alapszerelés + méterenkénti felár (akár 8-10 eFt /m is lehet) , a gépnek a csőhossz miatti ellenállás legyőzése. Javaslatom, próbálj megbarátkozni a gondolattal, hogy a kültéri szem előtt lesz, gondolom ez a kérdésed alapja
Az iránytörések nemigazán lényegesek, persze normálisan meghajlított csövek esetében.
Belefulladunk???? Hááááát , ja! Amikor izzad a polgár, akkor kezd gondolkodni
Ősszel meg amikor kezd hideg lenni és be kéne kapcsolni a kazánját .....
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2024
(#) mikado válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 17, 2024 / 1
 
Esetleg Blitzwolf BW-RC02?
Aztán tuya alól bármilyen automatizációval kapcsolgathatod.
(#) Régi motoros válasza mikado hozzászólására (») Júl 17, 2024 /
 
Ezt még nem ismerem, de mindjárt keresek egy használatit hozzá...
Következő: »»   95 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem