Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   107 / 1165
(#) totti91 hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
sziasztok
van egy 2*7szegmenses kijelzőm aminek nem tudom a típusát és lábkiosztását..megpróbáltam lefényképezni a feliratot de semmi módon nem látszódik sajnos de ezt egy Sanyo televíziól szereltem ki az aljára pedig ez van írva: SL-21308
PIX-1094HB
jahh és 18lábas ha ez valamit is segít
(#) Medve válasza bögyik87 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Hello, a diódák a feszültséget csökkentik, az ellenállások pedig az áramot korlátozzák.
(#) SzervízMacska válasza totti91 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Kapd elő a multimétert és dióda állásban 1 perc alatt meg lehet állaptani a lábkiosztást.
(#) Sendi hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Helló Mindenkinek.

Két, valószínűleg NDK-s IC adatait keresném.
Az egyik: B 360D 14 lábú DIL
A másik W7 080 8 lábú DIL
Tud valaki valamit róluk, esetleg helyettesítő típus?

Köszönettel.
(#) webinas hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Nem tudja véletlen valaki, hogy a 2N3392 helyett mi a bánatot lehetne használni?

Köszi, ha lenne valakinek valami 5lete.
(#) webinas hozzászólása Aug 7, 2008 /
 

Esetleg BC sorozatból? 182??
(#) szabi83 válasza webinas hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
ezek:

2SC1815
2SC3198
(#) webinas válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!
Ezt meg is találtam a HQ-nál.

BC-t már nem használ senki?
(#) teodor válasza Sendi hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
A "B360D" 4db tranyó egy tokban.
(#) Sendi válasza teodor hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Helló Teodor.

Köszönöm, sokat segítettél.

Köszönettel.
(#) kobold válasza webinas hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Nem keveset Egy BC337 valószínűleg tökéletesen megfelelne neked, én a 337-25 típust javasolnám, a hFE1 értéke annak esik legközelebb.
(#) totti91 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
kijelzővel még nem nagyon foglalkoztam és megmondanád hogy mit kell figyelni?..megpróbáltam de bármelyik két lábat érintettem semmi változás
(#) webinas válasza kobold hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
(#) szabo.gth válasza ha6pc hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
köszönöm válaszotokat, sokat segítettetek
(#) SzervízMacska válasza totti91 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Annyi a lényege az egésznek, hogy szisztematikusan kell végig mérni. Mindegyik hétszegmenses kijelző tartalmaz (minimum) 8 db. ledet. Ugye ezek maguk a 7 szegmens + a pont. Ezeknek van 2-2 kivezetésük. Valamelyik kivezetések (anód v. katód) magán a kijelzőn belül közösítve vannak, és csak 1 lábra vannak kivezetve azért, mivel így 1 digit kezeléséhez elegendő 9 láb használata. A Te konkrét esetedben pont ennyi a lábszám (2x9=18). Tehát Neked azt kell megállapítanod, hogy melyik a két közös pont, ill. ezek mely nyolc lábbal vannak diódaként kapcsolatban. Ha a mérővezetékeid a műszerbe színhelyesen vannak bedugva, amikor 1 szegmens felvillan, a piros vezeték helyére kell majd bekötnöd a táp +, a feketére pedig a - ágát, természetesen megfelelő áramkorlátozó ellenálláson keresztül. Sajnos, vannak olyan - általában kisméretű - multiméterek, melyeknél a vizsgáló feszültség és/vagy áram nem éri el a szükséges szintet, hogy ledeket lehessen vele mérni. Többnyire a két gombelemről üzemelő zseb-multik ilyenek. Ha ezért nem jelzett a műszered, akkor 1 tápegységgel tudod kibogarászni. Az egyik tápvezetékre ráforrasztasz 1 ellenállást és ekkor végigpróbálgatva a lábakat, egyesével világítani fognak a szegmensek. 5 voltos tápnál kb. 100-200 ohm, 12 voltnál 1 kohm környéki ellenállással próbálkozz. Sok sikert!
(#) totti91 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
én azt hittem hogy valamit a műszeren kellett volna látnom és azt figyeltem de most megpróbáltam és 2 pont kivételével megtaláltam mindet ..valójában a 7szegmens bal felső és jobb alsó sarkában is van pont de a két középső pontot nem találtam

7szegmens.GIF
    
(#) bancsi15 hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Az milyen alkatrész lehet, amire az van írva, hogy TTC103 és valahogy így néz ki csak, zöld színű? ( Egy PC táp kis paneljáról származik -> Fan speed control) .

Köszi
Üdv.
(#) lapose válasza szepi003 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Üdv, a SONG-I régi Philips tv-k processzora.

SONG-I.jpg
    
(#) lapose válasza Sendi hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Üdv
W7 080 =TL 080
(#) zoz11 válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Az egy 10K NTK
(#) kovacstomi hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Helló!
Nem tudja valaki hogy lehet-e még ilyet vásárolni, vagy mivel lehetne ezt helyettesíteni? Ez egy régebbi rádióból van, a hangot lehetett vele állítani, és a helyére kellene, mert ez eltört.

P6260002.jpg
    
(#) SzervízMacska válasza totti91 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Legtöbb esetben a műszernek is kellene mutatnia, sőt a szegmensnek is illene legalább felvillannia de én is tapasztaltam már kivételt. A lényeg, hogy sikerült.
(#) SzervízMacska válasza totti91 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
18 láb esetén nem is működhet több pont. Feltehetőleg nincs is ott LED, csak a házat gyártották univerzálisra.
(#) kovacstomi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Kösz. Kerestem, de nem találtam seholsem. Nem tudnál valami linket küldeni hogy hol lehet?
(#) mex válasza kovacstomi hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Például:Itt is van.
(#) kovacstomi válasza mex hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Ez csak 3 lábú. vagy az is jó?
Egy német oldalon most találtam meg, de onnan azért már nem rendelem meg , de ilyen nincs máshol?

ITT találtam
(#) sprofan válasza kovacstomi hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Ki kellene mérni, hogy hogy is működik ez a poti, mert szerintem a középső láb a közös pont a két két szélső pedig a két ellenállápája égpontjai. Ha ez így van, akkor csak egymásba dugható potikat kell venned, sima 3 lábút ebből 4-et és kész.
Első lépésként mérd ki, vagy ha utána össze is tudod rakni akkor szedd szét hogy rájöjjünk a lelki világára.

(#) kovacstomi válasza sprofan hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Hát szétszedtem, és lefényképeztem. Valami olyasminek néz ki amilyet mutattál. Akkor ehhelyett mi volna jó?

P8110159.JPG
    
(#) sprofan válasza kovacstomi hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Ez pont az amit köbzoli írt az imént, hívd fel a lomex-et hogy van-e nekik bár nem tudom szállítanak-e szlovákiába (ha jól gondolom ott laksz), ha nem vagy ha nincs még mindíg ki tudod válani 4db egymásba dugható 3 lábú mono potival. ( 5 lábú sztereó poti, egy negyednél és három negyednél megcsapolva xy ellenállású -így kérdezd)
(#) kovacstomi válasza sprofan hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
ok, megkérdezem a segítségeteket pedig köszönöm.
Következő: »»   107 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem