Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3570 / 3578
(#) szs hozzászólása Aug 11, 2024 /
 
Á, nem tudom a képet jól menteni, az oldalt viszont tudom másolni.
A kérdésem az lenne, hogy ha ezt alkalmazom, és a döglött potkánt a Cirmos megrágcsálja, akkor megmarad?
Lényeges lenne, hiszen a Cirmost nagyon szeretjük.

Itt a méreg linkje:
Bővebben: Link
(#) Rosszmáj válasza szs hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Akkor dobrý večer

A Wikipédia szerint Bővebben: Link

"Fennáll a veszélye annak, hogy a méregtől elhullott rágcsálókat a háziállatok (kutya, macska vagy akár sertés) vagy védett madarak (vércsék, ölyvek, baglyok) megeszik és maguk is megmérgeződnek."

Inkább csapdát neki.
(#) szs válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Aszta.
Akkor nem is tudom. Az a büdös k..g a légpuskámat is ellopta. Jó, ő most a megérdemelt helyén van, de a patkány idejött.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Bizony ahogy Rosszmáj írja ez nagyon veszélyes a cicára. Csúnya belsővérzésben pusztulhat el.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Használj csapdát. Ilyesmit. Ez nem veszélyes a macskára.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Használnám. Egercsapdam van -azt a rohadt potkánt nem fogja. Félek, ha nagyobbat veszek, a macskát is megfogja (aki igyekszik, csak nem bír vele).
Utoljára nagymamám küzdött a patkánnyal (őutána hívom potkánkent ), és már nem tufom tőle megkérdezni. De emlékeim szerint senki sem győzött... de hátha rosszul emlékszem

Ui
Na, míg szép lassan megírtam, adtál linket. Nézegetem.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
És hiába viszed már utána állatorvoshoz.

Az ilyen bemászós csapdából nálunk az egér simán kiette a sajtot, és élve a szabad véleménnyilvánítás jogával belekakilt.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Most akkor vikingmód éljek a baltahasználat szabad jogával?
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
A patkány csapdából persze hogy kimegy az egér.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Nálunk nincs patkány, mert sok macskánk van és simán levadásszák őket. De a kutyám is fogott már egyet ami idetévedt a szomszédból.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 

A Cirmos csak próbálkozik. Egyszer győzött, csakhát az nem elég.
Nyúzó (kutya) senkit nem bánt (persze, hangosan tud ugatni. Azt jól teszi). A szomszéd csirkéjét, kakasát sem (pedig rá volt fogva). Itt billegtek mellette. Nem bánta ő. Nem tudta, hogy bennük van a farhát (amit naponta kap)
(A tojást viszont lehet, hogy ő ette meg. Már volt a melléképületben jónéhány aztán eltűnt)
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Mi ilyet próbáltunk a megfelelő méretűt.
Patkányt nyestet sosem, de a lüke béna macskákat sokszor fogtuk.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Rossz volt a csali. Tegyél bele kukoricát.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Ilyesmikre semmi sem jött. Máshol sem találtak kaját.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Kukoricát?
A mi házikónkban nincs ilyesmi. Kint, a földeken rengeteg van most is.Nem is értem, mit keres itt a patkány, hiszen semmi nincs az orra előtt. És tényleg nem eszik olyant, ami a miénk. Télen jelent meg, átmenetileg elfogadtam. Azért már nyár közepén elmehetett volna a p-ba.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Pedig nálunk a patkány simán eszi a kukoricát. A diót is megpróbálhatod, az messzebbre illatozik. A macska arra sem megy.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Még etessük is?
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Muszály lesz, ha megakarod fogni.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Jó, igaz. Bér nem megfogni, de eltakarítani szeretném.
(#) bbb válasza vargham hozzászólására (») Aug 11, 2024 / 1
 
Így van, sokkal egyszerűbb, biztosabb és nem kell vele vacakolni. Először akkor akadt a kezembe ilyen, amikor az egyik barátom vett magának, mondván nagyon kecsegtető volt az ára, de fura, mert elmentek róla a ráírt cuccok... Szerencséjére minden megvolt még, nem törölte le onnan, ahonnan rámásolta. Másik szerencséje az volt, hogy pillanatok alatt találtam hozzá programot, ami a valós értéket bele tudta írni, így legalább hordozósnak tudja használni.
Aztán én is vettem kíváncsiságból hordozhatót, kb. olyan méretet, amiben lehetett volna laptop HDD - na ez csúnya volt, a súlyt egy laposvasdarab nyújtotta, s forróragasztóval letapasztott SD kártya olvasó volt a dobozkájában egy SD kártyával. Na ez szerencsémre az első szétválasztás után simán SD kártyaként és olvasóként tudott működni, így lett legalább még egy mikroSD kártyám talán 16GB méretben. A hozzá kapott különféle USB átalakítók és a kábel az jó minőségű volt legalább, nagyrészt azonnal el is osztogattam - ott nagyobb szükség volt rá mottóval.
Majd vettem ezt a 2TB-nek mondott cuccot, amihez viszont nehéz volt programot találni. Ezzel úgy voltam, hogy ha csak 256GB, akkor megéri az árát, ha 128GB, akkor még mindig reális. Na ezzel szemben mindössze 64GB memóriamodul volt rajta és jódarabig keresgéltem, mire sikerült beleírni a ténylegest. Legalább az árát visszakaptam, miután közöltem egy hamisítványt nem vagyok hajlandó visszaküldeni, hogy mást is átverjenek vele.

Szóval én leginkább a kíváncsiság és a kihívás miatt vettem meg ezeket, biztos tudatában annak, hogy átverés, de legalább a pénzem vissza fogom kapni.

@szs: A kinyitás pedig a legegyszerűbb része - a kis résen benyúlsz valami lapos célszerszámmal, majd szétpattintod.


S még mindig nem értem mi a fenéért éri meg ezeket a vackokat egyáltalán legyártani... Lehet, hogy hulladékból szedik össze az alkatrészeket, de ha ráírnák a tényleges értékeket, akkor is el tudnák adni annyiért, mint így az átveréssel és még a reklamáció is kevesebb lenne.
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
No, amit nekem címeztél: hát persze, szétpettintom én is, ha van kedvem. És ha úgy látom, van értelme. De én arról beszéltem, hogy ahhoz meg is kell venni. Fölöslegesen.

Azt pedig nagyon is értem, miért gyártják. Ha 0(!) összegű is, egy tucat ember megélt belőle. Fontos dolog.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Aug 11, 2024 / 1
 
Adok neked két elektromos patkánycsapdát. Nálunk a kutya elintézte, amikor volt, s véletlenül egércsapda helyett vettem, így felesleges...

Az egérfogóknál nekem legutoljára az élveelkapó vált be, a hagyományos lecsapósra, egy hajszál ráesik kattan, de az egér leette róla a mogyorókrémet is. Ez működött egérre.
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
A kíváncsiság kielégítése sose felesleges
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Tudod, hogy örömmel elfogadom? (Pláne, ha működik)
Persze, hogy tudod.
Igyekszem rgyeztetni veled.
(#) nagym6 válasza bbb hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Nekem ez szuper egérre, utolsó példányig összeszedtem vele több helyen is.
(#) szs hozzászólása Aug 11, 2024 /
 
Mekkora marhaságokat írnak újságíróink, pláne névtelen nevekre hivatkozván...
dohányzásról leszokás

Nos, én nemcsakhogy szerettem a nagyon csípőst, miközben a cigit, de voltam abban a helyzetben, amikor (bizonyos kezelések okán) jó ideig ízeket sem éreztem. Később a csípősség is zavart. Ma már nem, és rohadtul nem szoktat le a cigitől most sem. Sőt, továbbra is élvezem a cigit. És a csípőst is. Már csak a forró bánt.
Ha belegondolok: a rakott krumlihoz szándékosan csípős csabait vettem. És végül a szilvapálinka+sör mellé cigi is járt.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Idézet:
„S még mindig nem értem mi a fenéért éri meg ezeket a vackokat egyáltalán legyártani...”

Lehet, hogy csak valamiért selejtesek, "leestek" a gyártósorról.
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Aug 12, 2024 /
 
Direkt hamisítványok azok, nem selejtdarabok. A vezérlőről direkt lecsiszolva/lézergravírozva az azonosító, belehazudva egy jóval nagyobb tárkapacitás, mint amennyi modul egyáltalán rajta van. Vagy direkt SD kártya belerakva minden más helyett. Vagy videokártyáknál a régi vacak átcímkézve, vezérlő és az illesztőprogram átírva, hogy másnak higgye a rendszer. Ez bizony csak az átverésre megy, semmi másra. Talán az segítene ezen a jelenségen, ha a mérges vevő feldugná a gyártónak oda, ahova nem süt be a nap. Meg persze adathordozók esetén, ha felelősséget kellene vállalniuk érte, amikor adatvesztés történik egy ilyen átverés miatt és nem csak az adathordozó árát megtéríteni, de még egy szép summát is kárpótlásul.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 12, 2024 /
 
Ugyan úgy működik, mint amit én linkeltem. Arra kell csak odafigyelni ezeknél, hogy könnyedén billenjen (nekem az egyiknél a tengely ki volt pattanva a helyéről és emiatt kimászott belőle az egér, majd a helyére illesztve és visszarakva simán megfogta).
Azóta persze van házidoromboló, ami levadássza őket, így kevésbé érdekes a csapda
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Aug 12, 2024 /
 
@bbb: Nálam lerakhatod.
@szs: Nálam szombaton átveheted. Adok mellé egy egércsapdát is.
Következő: »»   3570 / 3578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem