Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3969 / 3971
(#) Fats Domino hozzászólása Szept 1, 2024 /
 
Jó délutánt mindenkinek!
Ezt a kis spotlámpát direktben ráköthetem a 230 V ra, vagy csak LED tápegységgel? Két kis elforgatható kivezetése van

standard.jpg
    
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Egy képből ezt nem tudhatjuk.
(#) Fats Domino válasza szs hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Pontosítom a kérdést ,így egy képből.
Kell hozzá meghajtó, vagy ráköthetem a 230 V ot, erre a sínre szerelhető spotlámpára?? Nagy általánosságban ezek a lámpák hány V on működnek?
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Nagy általánosságban: akkora feszültségről, amit ráírtak.
Ha ez vslami miatt nem tudható (nekem is vannak talált dolgok), akkor kicsit szét kell bontani, és a belsejéből kibogarászható.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2024
(#) Fats Domino válasza szs hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Itt melyik a jó válasz? Ebbben benne van az adapter?

017.JPG
    
(#) bbb válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 1, 2024 / 1
 
Rá van írva. Benne van.
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Ha
Valamire
Ráírják
Hogy
"Pri220-240V"
Az
Mit
Jelent
szerinted
?
(#) Fats Domino válasza bbb hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Köszi!
Tehát ráköthetem a 220 ra?
(#) Fats Domino válasza szs hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Tisztelt úr!
Nem kell megsértődni, de sértő,gunyoros kérdést sem kell feltenni. Lehet ezt úgy is, ahogyan 'bbb ' válaszolt. Nem lehet mindenki olyan professzionális mint a tisztelt úr...ez ugyanis itt a kezdők részére fenntartott szakasz.. köszi
(#) bbb válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Igen.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Sze, 0:24 /
 
Nem tudom, hogy hova illene a kérdésem.
Szeretnék rendelni innen egy (normális) földhurok leválasztót, viszont ennek mindkét vége menetes. A szobába bejövő kábel vége szintén külső menetes, amire ilyen átalakító van rátekerve. A kérdés az, hogy ezek közül mi kellene nekem ahhoz, hogy bele tudjam dugni a kábelboxba és csatlakozni tudjon a kábel végére?
(#) kendre256 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Sze, 6:28 /
 
F-toldó dugó kell rá.
Kettő darabbal a leválasztó mindkét vége dugó lesz.
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Sze, 7:24 /
 
Bejövő kábel végéről csatlakozó levág, helyette egy F csatlakozót rátenni ... oda jöhet a leválasztó ... túlsó végére meg gyártani kell egy kábelt, egyik felén F csatlakozó, másikon meg olyan ami a boxhoz kell ...
Lehetőleg minél kevesebb átalakító/csatlakozó legyen a rendszerben! Csökkentve ezzel a hibalehetőségek számát!
A hozzászólás módosítva: Sze, 7:24
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Sze, 9:50 /
 
Ugye eddig a bejövő kábel, a végén a TV koax dugóval volt bedugva a média boxba?
Legegyszerűbb, hogy egy kb 30-40cm darabot levágsz a kábelből, a vágás helyén mindkét csonkra csavarsz egy-egy ilyen F csatlakozót, amiket a leválasztó két végére csatlakoztatsz, a TV koax meg ugyanúgy mehet a média boxhoz.
A szereléséhez egy kis segítség.
A hozzászólás módosítva: Sze, 9:50
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Sze, 13:05 /
 
Ez így jó lehet?
toldóleválasztóátalakító → digitális kábelbox
(#) Baxi hozzászólása Csü, 18:58 /
 
Sziasztok!
Elakadtam, kis segítség vagy irány mutatás lenne szűkségem.
Adott egy autó pót féklámpája, ami elfáradt 20 évesen. Újra ledezem a lámpát s kap új nyákot is (megette az idő) . Viszont amit nem tudok eldönteni, hogy soroljam (max 3db-ot) vagy párhuzamos kössem a ledeket.
Sorolva egy elszáll megy vele a többi is, viszont egyesével kötve sokk energiát melegítek el...... nem tudom.
Ti hogy kötnétek.
Válaszokat segítséget előre is köszönöm
Szép estét Mindenkinek!
(#) KBal76 válasza Baxi hozzászólására (») Csü, 19:36 / 1
 
Ha jól hajtod a ledeket ( áramgenerátorral, vagy pl. 15V-ra kiszámolod az előtétellenállást és a ledek adatlapja szerinti max àram alatt maradsz 15%-al) a akkor nem "szállnak el", tehát sorosan. De lehet akár 5 piros led is sorban, hiszen a nyitófeszük ezt kiadja kb.
A hozzászólás módosítva: Csü, 19:40
(#) nagym6 hozzászólása Csü, 19:43 /
 
Üdv. Régi dilemmámra kérnék választ. Már a harmadik kapcsolóüzemű labortápegység kerül a kezembe ismerősöktől. Kettő új akármilyen gyártmány 30ezer, de a harmadik minőségi új ára kb.: 120ezer. Mind a három óriási zajt ad ki kimenetén, 100-300mV cs-cs folyamatos "tüskesor". Azért hozták, mert sok róluk táplált elektronikát összezavar. Nekem is használhatatlan lenne. Hogy van ez, hogy ilyeneket gyártanak, hogy lehet jó ez a kapcsolóüzemű táp másoknak?
Nekem trafós van.
(#) Skori válasza nagym6 hozzászólására (») Csü, 21:21 /
 
Nekem van egy 30V/10A-es kínai labortápom, valamikor régen megmértem, és bőven 100mV alatti a kimenet hullámossága (de megmérem holnap, hogy pontosan mennyi is). A "rendes" labortápom (120V 15A) persze sokkal jobb, de ez a kínai is használható.
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Csü, 21:45 /
 
Tipikus kapcsolóüzemi zaj nagyon rövid tüskék kapcsoló frekvenciának megfelelően.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Csü, 22:56 /
 
Márkákról, típusokról lehet tudni valamit?
(#) Baxi válasza KBal76 hozzászólására (») Pé, 5:26 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) oszitrek válasza Baxi hozzászólására (») Pé, 7:41 /
 
Szia,
Pont most cseréltem a ledeket én is az Astra pótféklámpában.
Ott úgy volt, hogy egy blokkban 4 darab volt sorba kötve, ellenállással beállítva az áram.
És ilyenből volt 4 párhuzamosan a tápfeszre kötve. Plusz egy dióda volt a pozitív ágon befele.
(#) oszitrek válasza JMarton87 hozzászólására (») Pé, 7:53 /
 
Szia,
A sima színes pöttyös krimpelőfogót használják hozzá.
https://www.conrad.hu/hu/p/krimpelofogo-0-5-6-mm-toolcraft-1486609-...9.html
https://panbo.com/quality-crimp-connections-the-right-tool-makes-al...rence/
Zsugorcsöves, ezért utána azt rá kell melegíteni a csatlakozásra.
A hozzászólás módosítva: Pé, 7:54
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Pé, 9:11 /
 
Igen, megkérdezem. Sőt egyik még nálam van, szkópképet is küldök a zajról.
(#) Régi motoros hozzászólása Pé, 10:54 /
 
Szevasztok!

Gondolkodott e már valaki azon, hogy mennyire igaz vagy hamis az az állítás,
hogy az alábbi olvadóbiztosítékok feszültségtűrése valóban eltérő e, vagy csak marketingduma?

Feszültség megjelölés nélküli példány
32V-os példány (elvileg 48V-ig alább)
72V-os példány elvileg

Ránézésre egy kaptafára készül mind, az utolsó úgy néz ki kerámia borítású.
Preferálom a legutolsót a kerámia borítás miatt, de nem hinném, hogy csak e miatt lenne a megszakítóképessége biztosított a nagyobb feszültségen.

Egyébként ha direkt 72V -os példányt keresek, akkor igazából még találat se nagyon van.

Ui.: Az is elég gáz, hogy még az sincs feltüntetve, hogy gyors vagy lomha egyáltalán.
Létezik egyébként efféle biztosítékhoz valami adatlap, amiben a kioldási karakterisztika látható?
A hozzászólás módosítva: Pé, 10:58
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Pé, 12:53 /
 
Távolkeleti boltokban minden megeshet és azok ellenkezője is. Vannak olyanwebes alkatrészkereskedők, ahol kb. mindenhez van adatlap is.
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Pé, 13:04 /
 
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Pé, 16:48 /
 
Egyik NICE-POWER SPS3010, erről csatoltam képeket. Másikat nem tudom, előbbihez nagyon hasonló kb. ugyanaz lehet más gomb elrendezéssel, ugyanez a zajszint. Harmadik Iso-Tech SPS-1820D, ennek kb.: 150mV a zaja cs-cs, ez valamivel jobb mint az első kettő.
Trafós tápegységemnél semmi zaj nincs, egyéb hurkot kötök a szkópra az is zajmentes, nem a környezetből szedi.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Pé, 17:07 /
 
A Nice-POWER ránézésre egy nagyon sok néven futó tápegység egyik neve. Igaz, a kinézetük valamennyire változik, de a beltartalom kb. egyező.
Idézet:
„Hogy van ez, hogy ilyeneket gyártanak, hogy lehet jó ez a kapcsolóüzemű táp másoknak?”
Azért gyártanak ilyet, mert van, aki megveszi. Aki tudja, hogy olyan eszközöket tesztel aminél ez a zajszint nem elfogadható, jobb minőségűt vesz. Akinek pedig fel sem tűnik a dolog, mert pl. reléket tesztel, néha feltölt vele egy-egy akkut, azt mondja jó. Azért mondja, mert arra amire használja, tényleg jó.
Következő: »»   3969 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem