Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   119 / 121
(#) Josi777 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Egy 39,5*43-as műanyag füst színű átlátszó lapot tudok adni, a sarkaiban 1-1 furattal. A számodra kívánt méret kijön belőle. Azt hiszem, számítógép ház oldallapja lehetett. A védő fólia többségében még rajta van.
(#) NGY válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Idézet:
„0,5-1 mm vastag”

Annak nem sok tartása lesz...
Mi a felhasználás, csak letakarni valamit, vagy "önhordónak kell lennie?

250 mikronos lamináló fólia "üresen" átlaminálva az éppen 0,5 mm
Használtam már ilyet de csak olyan helyeken, ahol volt alatta egy másik, kellő merevségű lemez, ami megtartotta.

Ha ez segít, ilyet tudok adni, max A3 méretig.
(#) lazsi válasza NGY hozzászólására (») Szept 5, 2024 1 /
 
Éppen tegnap csináltam ilyen módon előlapot, a laminált lapok között egy nyomtatott papírlappal (kb. A5-A4 közötti méretben). Elég sok BNC csatlakozó van rajta, ami megtartja a helyén, de azok nélkül (vagy ha csak az alján lennének) nem lenne elég merev az önhordáshoz...
(#) horcsab hozzászólása Szept 14, 2024 /
 
Ha valakinek esetleg lenne VESA (100x100mm) monitortalpa kidobásra ítélve, ami 22" monitort elbír, elfogadnám.
(#) hege88 válasza granpa hozzászólására (») Szept 25, 2024 1 /
 
Ha van az alaplapon PCI sín, van olyan kártyám, ami párhuzamos kivezetést ad.
(#) hege88 hozzászólása Szept 25, 2024 /
 
Véletlenül valaki nem őrizte meg a régebbi alaplap, vga kártya, egyéb dobozt, és már csak kerülgeti?
Kiállításhoz, gyűjteményhez keresgélek.
(#) Gafly válasza hege88 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Szerintem akad, de csak November 16.-án járok arrafelé.
(#) hege88 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Ráér, és ha megkeresed / megmutatod, megköszönném.
Esetleg, ha megírod, Neked mi a szived csücske, szétnézek addig...
(#) hege88 válasza horcsab hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Megnézem, asszem van elmentve vmi.
(#) circuit válasza hege88 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Szia
Ezeket találtam:
ASUS A7N8X-X alaplap
GIGABYTE 8S655FX alaplap
Mindkettő újszerű állapotban van
A kérdés csak a posta, megér-e annyit.,vagy, ha valaki erre járna.
HB megye, Polgár
Üdv : Tóni
(#) uniman válasza hege88 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
A régebbi neked mit jelent...XT, AT 80188, 80286...386...486? Vagy az ennél újabb? Valamilyen asztali fekvő Dell pentiumos PC-ket tudnék ajánlani (HDD, RAM, proci nélküliek) Meg talán más is van, el vannak téve, majd leírom a pontos típusukat...ha érdekel (futárt kéne küldeni értük )
(#) lazsi válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Lehet, hogy én értettem félre, de nekem az jött le, hogy dobozokat keres, amit ki lehet állítani mutogatni...
Ha tényleg félreértettem, akkor viszont mit jelent az "egyéb doboz" (hiszen az alaplap és a kártya nem "doboz")?
(#) uniman válasza lazsi hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
"Kiállításba" bármi belefér...gyári csomagolás(papírdoboz). PC-ház.
Engem igazán a "régi" jelentése érdekelne...mert, pl. nekem az a 20 MHz turbo AT PC-ig tart. A többiek már "újak", legalábbis az én legrégebbi masinámhoz viszonyítva...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2024
(#) lazsi válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Igen, a "régi" valóban relatív fogalom...
Mondjuk, ami az előző évezredből való, az talán annak tekinthető...
(#) hege88 válasza circuit hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Hello! Ha foxpostolnád, engem érdekel, privátban folytassuk.
(#) hege88 válasza uniman hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Mondjuk úgy, hogy technikai értelemben ma már kuka kategória. Az kb. C2D éra, és előtti korszakból bármi. Nyilván egy AT-t, 286-ost nem várok el, hogy ingyen nekem adjon bárki (hacsak nem tényleg kidobnák)

Na most a dobozokra úgy értem, ha valakinél megvan még esetleg olyan 15-20 év távlatából valamilyen alaplap, vga, esetleg hangkártya, optikai meghajtó doboza.... (Hátha nálam már van hozzá passzoló alaplap)
Nyilván minél jobban visszamegyünk az időben, annál kisebb az esélye, de pl. a múltkor egy adag kapott "lommal" kezembe került egy Pentium 1 Acorp alaplap doboza. Innen jött a gondolat, hogy kis szerencsével kérdezősködéssel esetleg még fellelhető valami, amit más csak rakosgat/kerülget.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) hege88 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 26, 2024 / 3
 
Nagyon szép konfig!

Hogy érthető legyen mire gyúrok: https://www.youtube.com/watch?v=nz_yqQcGg44 ezt idén hoztam pár segítő és kiállító társsal össze.. Dolgozgatok a következőn, csiszolgatom a portfoliót...
(#) Gafly válasza hege88 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Csodás dolgot hoztatok össze.
(#) veroka válasza hege88 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Huh, én meg teljesen elfelejtettem, hogy igértem neked laptop winchestert (( Bocsánat.
Előkeresem, mert be van csomagolva csak el kell juttatnom neked.
(#) hege88 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2024 / 1
 
Köszönöm!

Van bejárható 3D is, PC-n célszerűbb megnézni, van pár játék is, ami böngészőből indítható.

https://retrokockakucko.hu/seta_2024/
Annyiból fáj a szívem, hogy a Commodore PET, és pár gép (a C64-eknél az üres helyek) lemaradt a 3D-ből és a videóról is, mert csak egy napra kaptuk meg.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) hege88 válasza veroka hozzászólására (») Szept 26, 2024 / 1
 
Semmi baj, szólj privátban, ha összekészítetted...
(#) lazsi válasza hege88 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Remek kis videó! És maga a kezdeményezés is nagyon tetszik!

2:50-3:50 környékén érdemes megnézni a CRT monitorokat! Látszik, hogy van ami rendesen villódzik, másikon meg egészen lassan halad végig a "visszafutási kioltás ideje". (Ugye a képismétlési frekvencia összelebeg a kamera képkészítési frekvenciájával - vagy messze van tőle...)
Az elején, ahol a pisztolyok láthatóak, elgondolkoztam, hogy azokhoz mindenképpen CRT monitor kellhet, mert az LCD- monitorokkal talán nem működnének. Jól gondolom?

Körülnézek, és lehet, hogy találok pár dolgot, amit oda tudok adni. Az ilyen régi alaplap és videokártya dobozokban apróbb dolgokat (alkatrészeket) tárolok. Ha írsz egy listát arról, hogy kb. mik azok amiknek a dobozának nagyon örülnél, lehet, hogy fel tudom szabadítani (a kondenzátoraimnak tök mindegy, hogy egy számodra értékes egység dobozában, vagy egy sima kartondobozban vannak... ).
(Azt is meg tudom ígérni, hogy amikor pár [ 4-7 ] év múlva nyugdíjba vonulok, az itt található nem_leltári_tárgyakat felajánlom elvitelre. Az Amstrad sajnos leltári tárgy... )
(#) hege88 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Hello!

Köszönjük!
(listát nem írok, inkább amibe belebotlasz dobozba, egy fotót ha átküldesz - privátban cseréljünk kontaktot) rámondom, hogy igen/nem)
Igen, a fénypisztolyokhoz CRT kell, ezért is van betárolva nálam a padláson 16 kistv meg 4-5 51cm-es.. Dögnehezek, és jövőre én is 50 leszek.. Amit tudok "csalni", hogy a PC-khez TFT-t rakosgatok, bár az annyira nem autentikus, a DOS-os PCkhez azért ragaszkodom a képcsöveshez, ráadásul pont a nyáron mentettem két CGA monitort a konténerből, kisebb csoda, hogy túlélték a kivitelt, csak lerakták, nem pedig bedobták...
(#) Gafly válasza hege88 hozzászólására (») Szept 26, 2024 / 1
 
Papírforma szerint november 16 környékén megy(ek/ünk) Budapest, Csongrád, Szentes kört, onnan Hódmező csak egy "macskaugrás".
Ha nem sürgős, akkor Pestről elviszem amit kell (ha belefér a csomagtartóba).
(#) lazsi válasza hege88 hozzászólására (») Szept 26, 2024 / 1
 
Igyekszem összeszedni addig ami van, és lebeszélni veled, hogy mi kell belőle és elfogadva Gafly felajánlását vele elküldöm.

Gyári eredeti telepítőlemezek érdekelnek? (Kiállításra, mert kétséges, hogy melyik lemez olvasható még.)
Eszközökhöz (kártyákhoz, alaplapokhoz) telepítőlemez érdekel-e?
Windows Draw 3.0 (gy: Micrografx) - eredeti dobozzal
WordPerfect 6.0 (gy: W. P. Corporation) - eredeti dobozzal, billentyűzetre tehető segédlettel (L.: csatolt kép) licensszel!
MS Win 3.11 - doboz nélkül
MS-DOS 6.21 Plus Enhanced Tools - doboz nélkül
MS Scenes 2.0 [Undersea] + MS Works 3.0 + Entertainment Pack #4 (gy: Escom) - eredeti tokban, licensszel!
MS Office 97 - eredeti tokban
MathWorks release 12 - eredeti (felbontatlan) tokban
Internet Explorer 4.0 - eredeti tokban
MS Windows NT Workstation 1-2 CPU Edition - eredeti (felbontatlan) tasakban
Readiris Pro 11 (for Win) + 11.5 (for Mac) - tasakban
Iomegaware 1.0 - tasakban


CICA Windows - eredeti tokban, 4 CD. De ezt nem adom!!! (Több macskám is van... )
(#) hege88 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Hello!

Hűha, ez szép felhozatal... Privátban légy szíves írd meg a telefonszámod, és felhívlak.
Ha nem mindig alkalmas (pl meló, család miatt) , akkor írd mellé azt is, hogy mikor jó /nem jó, ha hívlak.

Előre is köszönöm!
(#) PDM hozzászólása Szept 29, 2024 /
 
Minigrill sütőt keresek Balatonfüred környékén, esetleg Bp.-en.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Szept 29, 2024 /
 
Én egy 1300W-os MTD fűnyírómotort keresek, ha van valakinek szívesen elfogadnám. Postát fizetem.
(#) david87 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
most adtam a méhbe 4 darabot MTD villanymotort csak meg kellet volna csapágyazni őket.
1 van de az megy vissza a gazdájához
(#) VIM válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Bővebben: Link és ez Bővebben: Link .... hát én nem látok közöttük különbséget.
Következő: »»   119 / 121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem