Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Félreérthető amit írtam, nyilván nem a 40W-os tranyóra értendő a 70W.
Nem véletlenül írtam az 5 másodpercet. Amikor próbáltam, akkor a gyári darabok kb. 10-11 másodpercet bírtak, ventilátorral hűtött bordán, 20 fokos műhelyben mérve. Ugyanott volt olyan Ebay-es darab, ami a bekapcsolás pillanatában elköszönt. Az MJL3281 meg a végtelenségig működött ilyen viszonyok között.
Szerintem. Miután nem jeleztem, hogy idézet, így nyilván a saját véleményiem.
A csöveket ne keverjük ide, hiszen azok fejlesztése gyakorlatilag leállt a félvezetők térnyerésével. A BD kontra MJL-hez csak annyit, hogy aki a torzítást szereti, annak nyilván a régebbi lesz a jobb.
Ez nem jelent semmit, legfeljebb azt, hogy a kimért példányok kibírják az igénybevételt. De, ugye ez nem jelenti azt, hogy a következő ezer is kibírja? Mert akárhogy is nézed, a katalógus határadatok felett terhelted.
Ilyesmit én is csináltam. A 6N137 optocsatoló csak 7v-ot bír, de kipróbáltam a nyitott kollektoros kimenet még 32V-ot is kibírt. Legalább 50 db-ot használtam belőlük, igaz, mindegyiket kipróbáltam, mind ment jóval nagyobb feszültségen is. Ez sem jelent semmit, de a kényszer nagy úr...
Nyilván nem tökéletes a mérés, de jó útmutató. Otthoni körülmények között egyébként is nehéz SOA-t mérni. Miután a SOA leginkább a lapkamérettől függ (azonos tokozás esetén), így semmi ok sincs arra, hogy a következő példányok ne viseljék el ugyanazt az igénybevételt.
Ha te csinálsz néhány erősítőt évente, ezt a megoldást használhatod, legfeljebb néhányat visszahoznak javításra. De ezt ipari körülmények között biztosan nem használnád.
Ki beszél itt ipari körülményekről? Ha gyártó vagy, akkor veszel félvezetőt egyenesen a gyártótól, akkor pedig nincs kétség az eredetiségével kapcsolatban.
Abban egyetértünk, hogy a tesztelési megoldásom nem egyezik a gyárival. De amennyiben ezt túléli a félvezető, akkor biztosan hozza az eredeti adatait. Ez csak növeli a megbízhatóságot. A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2024
Bővebben: Link Erdekes nyelven van, de latszik az alacson feszultsegu aram teszt.
Ennek a kevert kimenetnek van valami értelme azon felül, hogy megbonyolítja a kapcsolást? Mármint lehet neki jelentős, érezhető haszna a hangminőség terén?
Üdvözlök mindenkit.Egy egyszerű kérdésem volna csak.TA8225H típusú végfok ic mennyire lehet jó választás itthoni erősítő építésre?Hat csatornás volna,külön hat darab ic.vel.Jó e a hangminősége,mennyire torzít,mekkora az alapzaj,szóval jó minőségű e ez az ic?Valószínűleg 6 vagy 8 Ohm hangfalak lennének,kisebb nem.Az adatlapon nem tudom értelmezni az erre vonatkozó adatokat,illetve nem tudok mihez viszonyítani.Köszönöm előre is ha valaki segít!
Elvi célja, hogy eltüntesse az NPN/PNP oldalak közötti különbséget. Gyakorlatban vannak vele problémák. Például a különböző polaritású végtranzisztorok közti nyitófeszültség különbség.
Én nem használnám. Inkább valami D osztályút, ha már egyszerű megoldás a cél...
Szerintem nem a hangminőség az elsődleges célja, hanem hogy a meghajtó tranzisztor mind kollektorból, mind emitterből dolgozik. Így virtuálisan kétszeresére nő a végtranzisztorok áramerősítése.
Pedig a Bryston saját leírása szerint a torzítás csökkentése lenne a cél.
Az meglehet. A viszonylag magas (±90V) tápfeszek miatt gondoltam hogy inkább PA mint hifi. No meg ezek az MJL21193/94 tranzisztorok nem valami gyorsak, viszont nagyon szívósak. Inkább igáslovak mint táncos paripák.
Idézet: „Inkább igáslovak mint táncos paripák.” Nagyon jó hasonlat!
Sziasztok! Osszeszedtem az infokat es az alabbiakra jutottam.
1. Az ember szerez egy marek transzisztort, de legalabb kettovel tobbet,mint ami kell a projekthez. 2. Idealis esteben van egy eredeti is, mint referencia. 3. Mer letoresi feszultseget. Ugye ez alapjan mar megitelheto eleve a hamis transzisztor. 4. Nem mindenkinel van komplett tranzisztor mero muszer, tehat utana kb 100 Volton belever 400 mA aramot. 5. Beszeltem egy kollegammal es arra jutottunk, hogy mernenk a max aram kornyeken is. Itt az elmelet az volt kogy 16 voltrol kapna 12 ampert. 6. Ha hamarabb van füst az elvartnal, szet lehet szedni satuban megnezni, mennyire hamis. 7. A hamis tranzisztorok kisebb applikaciokba meg jok lehetnek, tehat ahova kell egy 2-3 amperes tranzisztor, alacsonabb feszultsegen, beepithetoek. Tulzas hogy a fenti meres egy komplett S.O.A teszt, de aminek meg kell gyulladni az biztosan egni fog. Van barmi egyeb, amit erdemes meg elkovetni? A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2024
Egy idő után tudni fogod, hogy melyik áruházból vegyél végtranyót és onnantól nem kell majd méricskélni, csak azokat, amiket kétes helyről, kínából stb. veszel, neves áruházak árainál jóval olcsóbban. Nem akarom nevén nevezni, de van itthon is olyan cég aki megveszi a gagyit mert olcsóbb, aztán utána itthon meg vakarja az ember a fejét, hogy miért nem működik egy faék egyszerű stabilizátor sem. Hát azért nem, mert az új, zacskóból kivett zéner dióda visszáramos. Ugyanitt 350Ft volt a mindenhol máshol 1500-3000Ft-ba kerülő 2N3055.
Meg tudom érteni, hogy kevésbé gondoltál hifire. Viszont ott is vannak kiemelkedően nagy teljesítményű erősítők, például az McIntosh MC2KW. Az is inkább egy otthoni high-end rendszer részeként van számontartva.
Akkor miért nem inkább valami kvázi kapcsolás? Nem lenne egyszerűbb?
Az sem szimmetrikusabb, mint a komplementer.
Nincs is megoldás arra egyébként, hogy a kvazi kapcsolás szimmetrikus legyen? Talán régebben nem is volt ez olyan fontos, de azóta sincs megoldva. Emlékeim szerint a késői Quadok aszimmetrikus tápja sem tudta teljességgel megoldani az eltérést.
A kvázikomplementer hátránya, hogy az egyik végtranzisztor közös emitteres, a másik közös kollektoros kapcsolásban működik. Ebből adódik az aszimmetria. Ezt pedig az aszimmetrikus táppal sem lehet megoldani.
Idézet: „Nem mindenkinel van komplett tranzisztor mero muszer, tehat utana kb 100 Volton belever 400 mA aramot.” Ez típusfüggő. Célszerű 100V Uce mellett fokozatosan -mondjuk 50mA-es lépésekkel- növelni az áramot, és minden lépés után 4-5perc szünetet hagyni, hogy lehüljön a tranzisztor. Nagy hűtőborda+ventilátor mindenképp!
"Az is inkább egy otthoni high-end rendszer részeként van számontartva." Kinek az otthonára gondoltál? Meg aztán milyen hangfalakra, helységcsillapításra,stb. Azért nem ártana a földön járni ez ügyben.
Nyilván nem a saját nappalimra. Viszont ezt nem én találtam ki.
Én is nézegettem annak idején profi dolgokat, de azok használhatóak lettek volna átlagos lakhatási körülmények között. Már rég nem foglalkozok olyan dolgokkal, amik nem is elérhetőek számomra. Így is maradt azért, amiért a hétköznapokban meg lehet küzdeni, hogy a zenehallgatásomnak jobb hátteret adjon.
Sziasztok!
Volna egy kérdésem van egy erősitő aminek hídba lehet kötni a kimenetét. Ha az erősitő hídba tud 250W 8 ohmon akkor oldalankén 8 ohmon a felét tudnia kéne nem. Mert az adatlapján úgy van 4 ohm 120W 8ohm 85W hidba 250W 8 ohm
Még a típusát kellene elárulnod...vagy titok?
Ha két erősítő hídb kötve tud 250W-ot 8 ohmon, akkor egyenként ennek a felét tudja 4R-on.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |