Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1137 / 1140
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Azért hirdetik úgy (a madaraknak), mert a telepítő megpatkolásával fel lehet rá tenni a W11-et.

Viszont a hivatalos MS álláspont szerint, mivel nem teljesíti a kötelező minimális hardver igényt, ezért nem támogatott. Ha tehát jövő október végétől (amikor élesítik a 11-et) már nem frissíthető mert bevezetnek valami korlátozást a telepítőben, ami ellehetetleníti a korábbi, kerülő úton célba jutást, akkor az embernek egy szava sem lehet.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Megtaláltad a hiba forrását!
(#) Doky586 válasza img hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Asztali gépeknél (pl Asrock B550m) van fizikai TPM csati és a prociban is van fTPM, biosban kiválasztható hogy melyiket használja.

Ez inkább valami céges fícsör ahol pl gép javításhoz sem vihető ki a titkosító modul a cégtől vagy hasonló..
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2024
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 22, 2024 1 /
 
Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy AMD-nél, a szoftveres alapú fTPM kiváltására be lehet tenni a dedikált hardvert, mert ott megvan az az előnye, hogy ne a CPU-nak kelljen azt is számolnia.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Nem is tudom, gondolod uninstallálnom kéne, és átváltani inkább másra?
Mondjuk más ingyenes alkalmazást nem is nagyon ismerek...
(#) jani1987 hozzászólása Szept 24, 2024 /
 
Lehet még valamit kezdeni egy 2008-as géppel amin xp helyett win7 lesz? Ki volt dobva és csodák csodája működik. Amolyan kamera rendszer központnak használnám. A kettőből az egyik kártyára ment de a másik sehova.
(#) Régi motoros válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 24, 2024 /
 
Talán beindul, de ez sima HDD -vel és 2G rammal csak darálni fog megállás nélkül.
Egy böngészőt elindítva seggre is ül manapság még 4G rammal is.
(#) jani1987 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Tegnap még xp volt rajta és szinte semmilyen program nem volt hajlandó elindulni a gépen. Most már a hetessel jobb a helyzet. Az akksiról kiderült, hogy meredeken csökken a kapacitása. Egy gyors kilépésre elég.
(#) villanyipi válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Annak idején ezek meglepően jó gépek voltak, nekem is volt 4 Gb rammal egy kameraközpontnak osztott képernyős megfigyelő rendszernek elég lehet, persze a full hd esélyesen elolvasztja szegény párát, netre is valószínűleg alkalmatlan, de célgép még lehet belőle.Egy próbára szánt ssd talán még némi sebességet is ad neki, de csak erre én már kipróbálásra tuti nem vennék bele !
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 26, 2024 /
 
Helló!

Rufus boot pendrive készítés közben csiga lassú. USB3 pendrive USB3 portban. Mitől ilyen lassú?
Jobb alsó sarokban látható több mint negyed órája darál, és csak 11%-nál jár.
Azóta már 25 percnél, és 11.1%-nál tart.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Legközelebb simán filekezelőből másold át az iso tartalmát a pendrivera.
És persze ha sebesség kell akkor ne az extrém low cost 5MB/s írási sebességű pendriveot használj..

XP esetén valószínű így sem fog összejönni, marad a DVD, vagy korabeli pendrive író progi.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Épp ez az, hogy nem extrém low cost pendrive.
Ha fájlkezelőben átmásolom, a BOOT részt utánna rá lehet tenni, vagy azt előtte?
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Az én pendriveom még ennyit sem tud. Reklámban csomagoláson a bal felső érték szerepel, gyakorlatban sok kis file másolásakor (mint amilyen az XP telepítő) pedig a jobb alsó a mérvadó.

- PEN: partícióját aktívvá tenni https://cdn.rios.hu/dl/upc/2020-10/08/385729_auxb4mjpzxnabwrj_diskpart1.png[kép][/url], és
- Parancssorban: bootsect /nt50 P: /mbr

XP-t én mindig DVD-ről telepítettem, így XP+pen ügyben nincs tapasztalatom.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024

pendrive1.png
    
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Holnap teszek egy próbát. A szóban forgó *.ISO képfájl botolható, azért írtam *.ISO formátumból.
(#) gyök2 hozzászólása Szept 28, 2024 /
 
Sziasztok!

Windows 10-en szerettem volna használni a beépített vágólap előzményeket, de nem jön elő a Win gomb + v gombra.
Megnéztem a gépházban a rendszer beállításoknál a vágólap fület, de azt sem tudtam megnyitni. Kicsit gondolkodott rajta majd bezárta az egész Gépház ablakot.
A rendszeren minden frissítés rajta van, naprakész.
Megnéztem az sfc/scannow-al de nem talált semmi hibát.

Mit tudnék tenni ez ügyben. Az újratelepítés nem opció.

Van egy laptopom szintén friss Win 10-el, amin működik a vágólap előzmények. Arról át tudnám másolni a szükséges dolgokat?
(#) Skori hozzászólása Szept 28, 2024 /
 
Van egy DELL multimédiás billentyűzetem, olyan mint a csatolt képen, csak magyar kiosztással. Win7-el használom. A felső sorban levő extra gombok működnek, de némelyiknek a funkciója egészem más, mint ami a piktogram alapján lenne (pl. az email gomb új ablakot nyit a böngészőben. A hangjegy ikon meg pl. elindítja a Resource Hacker programot...
Tudja valaki, hogy mivel, és hogyan lehet ezeknek a gomboknak a funkcióját Win7 alatt konfigurálni?
Esetleg akár registry-ben valahol?
(letölthető egyedi driver gyakorlatilag nincs ehhez a billentyűzethez - vagy csak én nem találtam, de nem is kell, hiszen minden gombja működik így is, csak a hozzárendelt funkció....)

img_3858.jpg
    
(#) Suba53 válasza Skori hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Ez egy találat a sok közül.

Így kerestem: How to remap keyboard keys windows 7
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2024
(#) Régi motoros válasza Skori hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Annyit tudok, hogy parancsikonokhoz használhatsz tetszőleges billentyűparancsokat,
de *.exe fájlokhoz nincs ilyen opció a tulajdonságok fülön.
Ui.: Viszont parancsikont lehet készíteni *.exe fájlokhoz, és azon keresztül meghívni.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2024
(#) Skori válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Pont az ilyesmit akartam elkerülni (lásd a csatolt képen). Keresni én is tudok, és van millió találat, amit nem akarok végigpróbálgatni, olyan kellene ami használható is.

Tehát ismer valaki olyan programot vagy beállítást ami képes ezt kezelni?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2024

Image3.jpg
    
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Ezzel kicsit közelebb kerültem a megoldáshoz, de most sem találom, hogy mi, és hogyan indítja el pl. a reshacker.exe-t, a "hangjegy szimbólum" gombra. Bővebben: Link De pl. a kalkulátor innen indul el...:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AppKey\
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Ha valakinek esetleg hasznára válik a megoldás: Bővebben: Link
A linken ajánlott megoldás a legkényelmesebben ezzel a programmal oldható meg (a fenti oldal is ezt ajánlja): Bővebben: Link
Lehet portable módban használni, és sok egyéb ügyes beállítást is tud. Ha valakinek kell, ide feltettem .zip-ben: WinaeroTweaker
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2024
(#) adapter hozzászólása Szept 29, 2024 /
 
Sziasztok,
Nem hiba, csak a témához közelálló kérdésem lenne. Felmerült hogy jó lenne kipróbálni egy GTX 170 videókártyát, használtan vennék egyet, van esetleg valamelyikőtöknek eladó ilyen?
Ha nincs, hol érdemes próbálkozni, ti hol szoktatok ilyesmiket venni? Itt az apróban nem találtam jófogáson van, valami ellenőrzöttebb helyről jobb lenne. (Pl. vaterával már futottam többször aknára....)
Köszi a válaszokat!
(#) img válasza adapter hozzászólására (») Szept 29, 2024 / 1
 
Szia! Hardverapróról. Miért pont 1070?
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 29, 2024 /
 
Online VodafosTv már harmadik napja nem megy firefox böngészőben, másnál is ez a helyzet?
Operát és Iexplorert nem támogat azon nem tudom ellenőrizni. https://tv.vodafone.hu
Idézet:
„Videólejátszási hiba. Kérjük, próbáld újra később (WT1806).”

A mobilos applikáció egyébkét működik.
(#) adapter válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2024 / 1
 
Ez nincs kőbe vésve. Ha van rá racionális alternativa jöhet az is. Jelenleg egy 1050 van benne és összehasonlító teszteken a 1070 és 2060 volt ami megjelent mint jobb lehetőség (hatjegyű összegért persze millió lehetőség van, de ahhoz meg már alaplap memória stb is kellene jobb)..
Egyiket sem használtam még, nincs élő tapasztalat, viszont használtan kb ezt tudom most megfizetni...
(1-2 éven belül a gyereknek úgy is kell majd valami gamer "jellegű" asztali, akkor majd lehet előrelépni...)
(#) Ge Lee válasza adapter hozzászólására (») Szept 29, 2024 / 2
 
Kizárólag a hardveraprón vegyél, ott látszik minden eladó értékelése és az értékelések mennyisége is, persze ettől még ott is lukra lehet szaladni de nem jellemző szerintem. Nekem is 1070-em van, több ok miatt is, az egyik, hogy pont az árőrületben kellett VGA-t vennem amikor brutálisan horror árak voltak még a használt piacon is, és ár/érték viszonylatban ezt találtam jónak. A másik dolog a fogyasztás, nem akartam olyan kártyát venni ami szétfűti a tápomat, hiába van 700W-os FSP-m, még ez a kártya is felmelegíti rendesen. Igazából olyan kártyát szerettem volna amin nincs plusz tápcsati, azaz nem fogyaszt sokat mert csak az alaplapról kap tápot, de nem nem találtam akkor ilyet mert nem néztem körbe eléggé, ma már találnék, a 1650-et.
Itt egy nagyon jó link, én itt szoktam a relative performance listában megnézni először a kiszemelt kártyát, fogyasztás, teljesítmény stb. az itt lévő százalékos adatok nagyon jól közelítik a valóságot, ezután még nézek a youtube-on játék teszteket, abból már ki lehet deríteni hogy hol is helyezkedik el az adott kártya a listában. A 1070 az újabbak közül az RTX 3050-nel van kb. teljesítményben egy szinten meg nagyjából és fogyasztásban is.
Hogy a 1050 és a 1050Ti között mekkora teljesítménybeli különbség van nem tudom, de a 1050Ti-hez képest a 1070-nel a játékokban nagyjából háromszor annyi fps-ed lesz ugyanazon felbontás mellett.
Az sem mindegy mivel játszol, a régebbi játékokban nyilván kisebb különbségek lesznek kártya és kártya között mint az új játékok esetén. Manapság már a 1070-et is fillérekért meg tudod venni, kb. harmada áron van mint amikor én vettem.
(#) KBal76 hozzászólása Szept 29, 2024 /
 
Érdekes hiányérzetem lett, azt vettem észre, mióta önkényesen lefrissült az Edge böngészőm (W10) néhány napja, azóta nincs weboldal fordítása lehetőség (mindenféle külföldi nyelvről magyarra). Mindenkinél eltűnt, vagy csak nálam van valami hiba az mátrixban?
(#) img válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 29, 2024 / 1
 
Másnál is kikapcsolódott, a beállításokban.
(#) KBal76 válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2024 / 1
 
Uh, ja láttam hogy lap fordításának ajánlása, csak nem kapcsoltam be, mert rémlett mintha régebben ilyenkor pop-up ablakokkal zaklatott volna hogy lefordítja, ami nem szükséges angol nyelvű lapoknál, illetve eleve ne dobáljon nekem kéretlenül ablakokat. Most bekapcsoltam és megjelent a helyi menüben, kösz a tippet!
(#) Skori hozzászólása Okt 2, 2024 /
 

Thunderbird Portable

Thunderbird Portable levelezőprogramot használnék. A tegnapi nappal az outlook, és a gmail is változtatott a bejelentkezési módokon, ezért frissítettem a levelezőprogramot a csatolt kép szerinti verzióra, mert a régebbi levelezőprogram verzió (amit eddig használtam) nem ismerte az új authentikációs módszert. Viszont továbbra sem tudok bejelentkezni vele az outlook-os postafiókomba, és a próbaképpen létrehozott gmail fiókot sem tudom felvenni benne, mert sikertelennek mondja a bejelentkezést.
A webfelületen mindkét levelező rendszer esetén engedélyeztem a POP3 hozzáférést és a thunderbird kliens hozzáférését is.
Tudja valaki, hogyan tudnám működésre bírni a Thunderbird-et?
(a többi fiók, pl. freemail rendben működik a programban)
Következő: »»   1137 / 1140
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem