Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   16 / 1385
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Akkor őssze kevertem. A fehér ledem 3W-s. 1 Led nagyon nem elég, vagy csak bizonytalan a fotózás minősége?
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Nagyon hosszú az exponálás és nem világítja be eléggé a nagyobb nyákot. Most kb 20cm-ről csinálom 1 LED-el, de nem a legjobb. És a fólai is elég sokat felzabál abból a kevés UV-ből.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Üveglapot használsz a fólia leszoritásához?
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Nem! Nem kell. frankón felfekszik a fólia. persze csak akkor ha megfelelően van tárolva.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Akkor még az üveglap is levesz az UV-ből.
Na mindegy azért megpróbálom...
Azért 6 db UV led az drága lenne próbálkozásnak.
Milyen egyszerű is lett volna az élet pár db Leddel...
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Hát igen. De lehet kettő is elég. és kisebb nyákokhoz tökéletes.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Lehet, de a tervem az, hogy max A4 méretig tudjak magamnak nyákot gyártani.
Kipróbálom majd keddel is és ha nem tetszik akkor veszek konrad féle izzót. Aztán majd azt hűtőm.
(#) Tomee válasza Tomee hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
keddel=leddel
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Inkább vegyél germicid csövet!!!!!!! A conrádos izzó 300 órás élettartamával nem ér semmit. És ahoz képest drága. A Germicid pedig relatíve olcsó az élettartamához képest. és megoldható hogy 6-12Vról is menjen......
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
És hol lehet kapni ezt a csővet?
(#) source2 válasza Tomee hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
vicnél, használt

http://vicsys.atw.hu/cuccok.htm
(#) KeserűCukor válasza source2 hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Hi!
Panek alját mivel lehet védeni az oxidtol?
Eddig befuttattam a sávokat, de mi lenne ha szilikonnnal bekenném az egészet, és akkor azt javításnál egyben le lehet húzni...?
Vagy az nem jó?
Nem akarok drága holmikat...
(#) bbatka válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Erre a célra van lakk spay(átforrasztható), gyanta spay. A gyanta spay-m elfogyott. A lakk spay-nek meg megnézem a tipusát. De a legegyszerűbb ha tisztaszeszbe fenyőgyantát oldasz fel és ezzel kened be.
(#) Tomee válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
"Direkt lehet kapni erre a célra védő lakkot.
Zöldes-lilás-kékes színe lesz utána a nyáknak.
Átforasztható és szigetel is.
TN 180 Védőlakk a pontos neve.
http://www.wolf.hu/ "

- Ha egy oldalt vissza lapoznál akkor ott már volt erről szó.
(#) Andy válasza source2 hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Sziasztok!

Szeretnék nyákot készíteni, műnyomó papírral! Van egy lézernyomtatóm is!
Érdeklődtem a www.panton.hu -nál, és náluk van műnyomó papír és mondták, hogy 100g-os a legvékonyabb és 350g-os a legvastagabb, persze e két érték között van sok fajta is. A kérdésem az lenne, hogy hány grammosat rendeljek tőlük, melyik jó a nyákhoz? Segítségeteket előre is köszi!

Üdv. Andy
(#) MaSTeRFoXX válasza eSDi hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Én 160w-os HMLI higanygőz izzót használok nyákfotózásra, kb 15-20 centiről, 17-18 percig, és kb 3-4mm-vastag üveglappal szorítom le a rajzot, az üveget pedig scannerből bányásztam ki.
Tök jó nyákot csinál, még 0,4mm-es vezetősávokat is sikerült normálisan maratni
(#) gtk válasza Tomee hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
elektrocad, bbatka, Tomee mindenkinek koszonom!
Annyi megoldas van,beleszedultemRemelem valamelyik csak bevallik.
En sem rajongok a dupla nyakert,csak jobban nezett ugy ki a panel rajz,szebb volt,atkotes nelkuli.

Amugy ujra terveztem egyoldalas panelra,DT -vel,a furatok a tranyoknal elegge picik es kozel vannak a vezetekek.Vasalasos modszerrel szeretnem megcsinalni,de attol tartok hogy osszefolyik.
Olvastam ITT a topickban hogy magazin lapra is nyomtatnak es azt felvasaljak,ezt a modszert szeretnem en is kiprobalni,mivel ehhez van anyagom
MAjd felrakom ide a panelrajzot,velemenyt kerek.

Udv, gtk.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Itt van a nyakterv es az alkatresz oldal is.
Nem tudja valaki hogy DT-ben meglehet csinalni,hogy az alkatresz oldalra rakeruljenek az alkatresz azonositok is?C, R, T stb..vagy kepszerkesztoben kell manipulalni?
Ezt is szeretnem felvasalni

Velemenyeteket varom..
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Legalabb egy nezettel kisebb, mint ahogy megjelennek nekem a bongeszoben e kepek.
(#) Frankye válasza Andy hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
A legolcsóbb is tökéletesen megfelel! (Ez, gonolom, a 100g-os.)
(#) Andy válasza Frankye hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Köszi!

Üdv. Andy
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
A védőlakk tipusa Wolf's TN180
(#) Tomee válasza bbatka hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Megkérdeztem a Wolf kft-t és azt mondták, hogy:
"360-410 nm közötti tartományban van a fotolakk fényérzékenységének a maximuma. Ilyen sugárzástartományban gazdag fényforrás pld a higanygőz lámpa, a különböző fém halogén izzók. "

Asszem marad a conrados izzó vagy a led. Nem akarok bajlódni a germicid cső árnyékolásával. Meg azt olvastam egy fórumban, hogy nem is a legjobb, és nagyon veszélyes is...
(#) gerry válasza Tomee hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Hozd el hozzám a nyáklapodat itt vagyok kelenföldön a XI-ben 8 másodperc alatt levilágítom neked.

Ja! hogy mivel? Jó kis 5000 Wattos levilágítóval :eplus2:
Ez aztán pörköl rendesen :alien:

üdv
(#) Tomee válasza gerry hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Jó-jó, de én saját levilágító cuccot akarok csinálni itthonra! 1-2 db esetén még talán el is vinném, de állandóan nem zargathatók valakit, hogy na lécci világisd már le. Eddig conrad féle izzóm volt csak túl hevült és kipikkant a fém foglalat. (Nem volt elég szelőzése a burának.)
(#) bbatka válasza Tomee hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
A 160w-os UV izzómhoz én farostlemezből készítettem dobozt (alul nyitott). A doboz belső felére alufóliát ragasztottam. A doboz tetejére van felcsavarozva a foglalat, az oldalára meg egy 8cm-es számítógép táp venti. Használat után még 5 percig hagyom a ventillátort menni.
A 4szögletes doboz már csak azért is jó, mert egyenletesen szórt fényt ad.
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Kb ugyan olyan veszélyes mint bármelyik másik UV cső. csak ez nem sugároz sok fényt a látható tartományban és azért veszélyes. ugyan úgy mint az UV LED. Ha a conrádos nem sugározna látható fényt akkor az is ugyan olyan veszélyes lenne. A bőrre mindegyik ugyan olyan veszélyes. A szemre csak azok amik nem sugároznak látható fényt. erre megoldás védőszemüveg. párszáz forint egy világossab hegesztőszemüveg és simán látsz benne mindent.
(#) gerry válasza Tomee hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Üdv!

Én ezzel a szerkezettel szoktam epromot törölni.
Ez egy 80W-os HGLI izzó letört búrával.
Szerintem kisebb nyáklapok levilágításához is lehetne használni. De a melóhelyemen gyorsabb.

üdv
(#) eSDi válasza gerry hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Remélem nem BMP rejlik a ZIP-ben..... mert ha igen akkor jön a gonosz bitképirtó és jól kitörli azt!
(#) Frankye válasza eSDi hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Nem, nem bmp volt a melléklet, hanem 3 db. monumentális (részletgazdag) jpg . Kicsit belepiszkátam, és a 2000x1500 pixeles képet "némileg" kisebbre vettem.
Gerry! Légy szíves tárhelytakarékossági okokból legközelebb ne gigantikus méretű képeket tegyél fel. Lehet kisebbeket is felpakolni!
Köszönöm!
Következő: »»   16 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem