Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   163 / 3571
(#) Frankye válasza valve hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Nem semmi!
(#) bandikala válasza Frankye hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Akkor az lehet az oka hogy mélyhangmániában szenvedek.
(#) válasza Frankye hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Engedd meg hogy kijavítsalak!
Az ember dobhártyája a kor előrehaladtával szépen lassan egyre jobban megvastagodik, aminek az lesz az eredménye, hogy a magasabb frekvenciájú hangok már egyre kevésbé képesek rezgésre bírni azt. Mégpedig azért, mert nem eléggé nagy energiájúak ahhoz, hogy a megvastagodás által megnőtt tömegű és rugalmatlanabbá vált dobhártyát rezgésbe hozzák.

Egy nagyon kis gyerek (<1év) akár még a denevérek 'sípolását' is hallhatja (30-40kHz), míg ez egy felnőttre már nem igazán jellemző (de nevezzük inkább kizártnak).
Kb fél éve próbálgattuk is itthon (függvénygen + jófajta füles), és apám ~16kHz-ig hallotta a magas hangokat, míg én kb 18kHz-ig.

Sajnos neten nem nagyon találtam erről infót, csak ezt az egy oldalt. A negyedik sorban van a lényeg.


szerk.: hűha, milyen sokat írtam....
(#) zolee1209 hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Ez az ember vajon nem értette, miért zárolták múlt héten a topicját? És most ugyanazzal a szöveggel megnyitja ugyanazt??? >>>

Szerk.: Most viszont lehet én lettem , mert nem találom az előző ugyanilyen topicot! Most vagy Dejavu-m van, vagy elmebeteg vagyok! Pedig tényleg, mintha lett volna ugyanilyen címmel és szöveggel topic...
(#) Frankye válasza hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Hmmm. Érdekes!
Anno úgy tanították, hogy az idős emberek nem hallják a mély hangokat, ezért van az, hogy a fiatalok már rég várják a metrót, mert hallják, hogy közeledik, míg az idősebbek még észre sem vették... De teljesen logikus a Te okfejtésed is. Ezek után ki tudja, mi az igazság?
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Megnyugodtam, nem nekem voltak kényszerképzeteim! Megtaláltam mindkét hozzászólást a Kapcsolási rajzot keresek topicban.
Egyik
Másik
(#) válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Egyik=másik

Nézd csak meg jobban

(gy.k.: 268525 mindkét hozzászólás száma)
(#) Frankye válasza hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Idézet:
„gy.k.: 268525 mindkét hozzászólás száma”

Bocs, de nem!
Az egyik #266408, a másik #268525. Az egyik Csü, 0:13, a másik Ma 10:11
Tehát az Egyik =/= Máisk...
(#) Skip hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Topi láttam blogodon a modell vasút kiállítást! Nagyon sajnálom, hogy lemaradtam róla. Lesz valami ilyesmi a közeljövőben? vagy ez csak egyszer volt?!
Az ilyen dolgokról hol tudok információt szerezni?
Skip
(#) Topi válasza Skip hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Lesz, és kinnt is leszünk. Szeptember 26-tól (azt hiszem) egy hetes nemzetközi vasútmodell kiállítás a pecsában.
(#) KTobi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Nem készítettem se képet, se videót arról, milyen vadállat módjára "kicsupáltam" mindent, meg eltörtem a fő panelt, hogy haza bírjam hozni. Szerintem megérte. Egy vacak, szinte jó rádió (kiégett a hőbiztosíték a trafóban), hat hangszóróval (4normál, két piezo), elsőre LCD kijelzőnek vélem. Digitális az egész, sajnos van SMD IC is. (Most már kénytelen leszek beruházni egy hőlégfúvóba, annyi az SMD, amit nem tudok leszedni)

Tudod, hogy mentünk utoljára, most se volt más. Szinte ingyen kijöttünk (útiköltség+kenyér+tej), de megvolt a délutánni betonkeverés is.
(#) Frankye válasza KTobi hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Hát igen... Valamiért valamit. De legalább egy kicsit kikapcsolódtál, meg kimozdultál.
Ilyen "vadul" bontottad szegényt?
(#) KTobi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Hát csavarhúzó akadt bőven. Kikapcsolódás az volt. Választási lehetőség meg nincs, ha már az embernek van valami, azt rendezni kell. Tavaly február és most között már így is ég és föld van.Csak halkan jegyzem meg, nagymamám szerezte a szemétből
(#) válasza Frankye hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Huhh, amindenit akkor tényleg én vagyok a hülye...ezek szerint valahogy 2x kattintottam az egyikre, vagy nem tudom. Mindegy, nekem a két megnyitott ablakban ugyanaz a hsz volt
Akkor benéztem, bocsánat
(#) zenetom hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Nem tudja valaki hogy lehet a lakásból "kiűzni" a port?
Vagy 24 órás üzemben járassak egy HEPA filteres porszívót?
(#) válasza zenetom hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Hmmm.....esetleg néha egy takarítás?
Na jó csak vicc volt... Amúgy mitől van nálatok annyi por?
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Jó kérdés
Amúgy szerintem azért mert itt sarokházban lakunk, szóval nem fogja föl a többi ház a port meg itt van egy néhányszor tíz méterre a vasút. Meg lehet le kéne cserélni a porszívót
(#) m.joco hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Hello
Szerettem volna rendelni a Hestore - ból online fizetéssel, de valamiért nem lehettet, és ezt bökte ki:
Idézet:
„A tranzakciót a kártyakibocsátó bank elutasította.”
. Egyébként Visa Electron kártyát használok. Probléma lehet, hogy szlovákiai vagyok, vagy az a baj hogy már késő este van?
Bocs hogy belerondítottam az off-topicba
Üdv.
(#) Topi válasza m.joco hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Ezesetben nincs engedélyezve az internetes fizetés, ahhoz a kártyához.
Nem probléma az, hogy a kártya nem magyarországi vagy hogy este van. Meg kell nézni a kártyának adatait, pontosabban hogy a kártyához engedélyezve van-e a fizetés. Esetleg külön lehet beállítás a nemzetközi fizetés engedélyezése.
(#) válasza zenetom hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Jah, értem.
Idézet:
„meg itt van egy néhányszor tíz méterre a vasút”

Húúú, ne is mondd...nálunk is ugyanez a helyzet. Szinte az ablak alatt megy a vasút...három éve lakunk itt, úgyhogy már lassan megszokom...

A porszívóról meg csak annyit, hogy próbálj meg szűrőt találni bele (ált. porzsák alatt, illetve közvetlenül a kifúvónyílás előtt), mert a cseréje igen nagy javulást hozhat a szívóteljesítményben. Ha el van tömődve, akkor az nagyon visszafogja a motor teljesítményét.
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
A vonatot már én is megszoktam, szinte észre se veszem (mi is olyan 2-3 éve lakunk itt). A porszívót meg nem merem szétszedni ilyet se mondtam még
(#) m.joco válasza Topi hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
És honnét lehetne megtudni, hogy mekkora összegű lenne az utánvét, ha nem on-line fizetnék?
Üdv.
(#) válasza zenetom hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Nem is kell szétszedni, könnyen hozzáférhető helyen vannak a szűrők, direkt azért hogy könnyű legyen cserélni őket. Amikor porzsákot cserélsz pl, az egyiket mindeképpen látnod kell.
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Najó majd megnézem
(#) m.joco válasza Topi hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
És még annyit, hogy mivel az online fizetés meghiúsult, most akkor úgy áll a dolog, mintha meg se rendeltem volna, nem fogok kapni semmi levelet, mintha mise történt volna?
Üdv.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Ha a számításaim nem tévednek szombatra teljesen meggyógyulok Már csak az időnek kell jónak lennie
(#) mineral válasza hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Szia Gé!

Bocs a késői válaszért.

Én szóltam volna a gmailosoknak de nincs kinek. Mivel ingyenes így nincs mögötte ügyfélszolg. vagy ilyesmi...

Szóval megnyitod a gmailod. És rögtön a levelek alatt megtalálod a részletekre kattintva. (kép mellékelve)


S hogy mit csinálok az IP-vel? Dos ablakocskába beírom az Iptracert (ha jól emlékszem) parancsot az IP-vel . És az a szervereken keresztül visszavezet addig a bizonyos IP-ig. Abból már annyit durván leszűrhetek hogy mondjuk otthon a kedves hugom vagy a melóhelyen a munkatársam vicceskedett.

(#) válasza mineral hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Szia!

Idézet:
„Mivel ingyenes így nincs mögötte ügyfélszolg. vagy ilyesmi...”


Mondjuk igen, mondasz valamit, erre nem is gondoltam...

Idézet:
„rögtön a levelek alatt megtalálod a részletekre kattintva”


Ááá, köszönöm, így már megvan!

Idézet:
„Dos ablakocskába beírom az Iptracert”


Igen, gondoltam hogy ilyesmit szeretnél csinálni - viszont ezt lehetőleg még akkor kellett volna intézni, mert dinamikus IP esetén azóta változhatott a helyzet...lehet hogy az az IP eközben már többször is tulajt cserélt.
A parancs amire gondolsz, az pedig a ' tracert '. Jó dolog is ám az a traceroute
(#) lapose hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
A k. életbe!! Lementem a műhelyembe és az asztalom tele volt valami barna nedves trutyival. De minden! A műszerek a panelok a filc az asztalon. Pár perc után rá jöttem hogy a kontaktspray flakonja kilyukadt és szépen beszórt mindent. És persze nem a tetején hanem az oldalán alul, így az utolsó csepp is az asztalra került(400ml-es flakon volt)! A fene!
Egyszer már jártam így akkor az asztalon felejtettem egy kis kupakban sósavat és elutaztam pár napra. Mikor hazajöttem a tranzisztorokat forrasztó(és láb) nélkül lehetett kivenni a panelból!

ui: Ezt most valahogy nem volt kedvem leírni a "Viccek - Mókás történetek" című topikba!
(#) válasza lapose hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Huhh...kellemetlen lehet...
Következő: »»   163 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem