Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   284 / 1679
(#) borvendeg válasza Balázs hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Hello nem tennéál fel kapcsirajzot s vezérlőkről nem tűnik túl bonyolultnak a progi sem én kezdő vok ezekben aPIC-es dolgokban de nagyon érdekelnek a léptetőmotorvezérlések.
előre is köszi
Ui remek kivitelezés szép munka.
(#) Szebence válasza Maverick91 hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Igen, BSS-ről van a rajz, de egyik barátom teljesen átalakította és sprint layoutba megcsinálta kb feleakkorára mint az eredeti
(#) Maverick91 válasza Szebence hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
jó neked, én egy csöppet túlcsúsztam az eredetinél is. nálam 25 cm egy oldal kijelzője
(#) Szebence válasza Maverick91 hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Mi, illetve a barátom úgy csinálta meg, hogy az előerősítő és a sávszűrők kb egy fél A4-es lapot foglal el, vagy egy picit nagyobb, és a kivezérlésjelző paneleket meg szétszedtük, így nem 1 nyákon van, hanem 16 panel van elkészítve, minden sávnak külön panel.
A doboz méretét meg szabvány méretre rajzolta meg autocad-be, ami lézeres cnc-vel és hajlítógéppel lett elkészítve, hamarosan összeszerelem az egész ketyerét és teszek fel képeket. nem tudom mikor fogom tudni befejezni mert most festés meg lakásfelújítás van és minden a fejetetején van, jelenleg nem is otthonról látogatom az oldalt
(#) Balázs válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Szia!

Mint írtam, a kapcsolást nem rajzoltam le, de a kódban benne van a bekötés (erre még persze jön rá egy teljesítményfokozat, mindegy milyen). Ezen az oldalon egyébként minden információt megtalálsz a léptetőmotorok meghajtásáról. Annyi a különbség, hogy a digitális rész nálam PIC-es.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Elkészült a digitális óra amit a barátnőmnek készítettem közelgő szülinapja alkalmából. Mindíg azon vitatkozott hogy ne vegyek neki semmit, inkább akkor csináltam, és ez lett belőle

A szíve egy PIC16F871P, és egy 32.768-as órakvarcról kapja a pontos időzítést. 24-órás kijelzés, (van beállított "puszi" idő is amit mi találtunk ki és ez 22:22-kor aktiválódik :law: ) Ezen felül még másodperckijelzés van az opciók között (balról a 3.gomb), ekkor a kijelzők jobb oldala mutatja a kettős led után. A grafikát is én terveztem, kivéve a külső házat, az ugyanis egy kis autóserősítőé volt de már üres volt Minden gombnyomáskor világítanak a piros ledek, ezzel feldobva még a megjelenést.
ja és majd elfelejtettem, van memorizálás ami az EEPROM-ba menti az aktuális időt, amikor át kell vinni valahova máshová, akkor nem kell újra állítgatni hanem csak betöltetni a memóriából


Remélem tecceni fog neki ez a kis személyreszabott ajándék!

Íme a képek:
(#) zsuscsinyo válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Még két kép
(#) Frankye válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Jópofa!

Ez a "puszi-idő" nagyon aranyos!
(#) MPi-c válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Ötletes!
A kis személyes dolgok, mindig jó hatással vannak a családtagokra Link
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Ez is aranyos!
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Aranyos lett, tényleg jópofa!
(#) zsuscsinyo válasza vicsys hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Köszi mindenkinek a dícsérő szavakat! Attól tartok hogy az én teszésemet is elnyerte.

u.i: MPi-c, ezt a jó kis órát te csináltad? Ha igen akkor csak gratulálok komoly nagyon
(#) banyaiakos válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Ez mindenkinek teccene... ötletes
(#) IMi hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
Hello!

Már régóta nézegetem a VF2 erősítőt , most pedig hozzá is fogtam a megvalósításhoz. A paneltervek vzolle fórumtrásunk keze munkája, köszönöm neki!

vf2.jpg
    
(#) hop hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Pákatrafó upgrade
A trafót nem én készítettem, örökség. Viszont nem volt rajta kapcsoló, átkozódott is keresztapám, hogy kicsire csinálta a dobozt.
Tegnap kapott egy pc tápból egy kapcsolót, igaz egy körös, de legalább bele lehetett normálisan súvasztani.
Egyébként olyan 20 éves a kicsike.
(#) borvendeg válasza hop hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Hello szép munka de egy kétáramkörös kapcsoló azért nem ártana mert ez ígynem túl biztonságos
(#) vicsys válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Szerintem meg bőven elég oda. Inkább bizti kéne bele.
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Hello!

Bocsi, de hálózathoz csatlakozón keresztül kötött készülékekhez kötelező a kétáramköröl kapcsoló!

üdv! proli007
(#) hop válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Mint mondtam, én is szerettem volna egy kétkörös kapcsolót, de ez a 13x19-es is alig fért be, és eddig (kb 20 év) kapcsoló nélkül üzemelt, mot sincs folyamatosan áram alatt.
Bizti van benne, csak a képen nem látszik.
(#) hop válasza hop hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Egy kérdés még hozzátok:
A trafó háza eloxált alulemez (előlap, hátlap), illetve müanyaggal bevont (bőr hatású) alulemez. Annó sokmindent készítettünk ezekből a lemezekből.
Beszerezhetőek még valahol? Persze nem 1000x2000-es táblákban
(#) Topi válasza hop hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Bronzker. Kisker, és kapni náluk mindent, mi szem-szájnak ingere. Égen földön keresett nagyon vékony rézcsőtől kezdve a papír vékonyságú trombitalemezig minden van nekik.
(#) hop válasza Topi hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Kösz Topi!
Mondjuk Sárospatakról elég macerás a dolog, de azért évente 2-3x járok a fővárosban
(#) Topi válasza hop hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Ne tudd meg mennyit rohangáltam. Sokadik bolt/kereskedő/stb volt, és előtte mindenki csak teljes táblákkal akart nekem adni nyersanyagot. Ők meg leszabtak nekem egy 300x200-as 0.5-ös sárgaréz lapot is.
(#) hop válasza Topi hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Az az igazság, hogy 15-20 éve nem csináltam semmit, max egy-egy alaplapban kondicsere.
A régi források meg jórészt megszűntek már.
(#) Tomi20 hozzászólása Aug 28, 2008 /
 
Heló

Már régebben elkészültem ezzel az erősítő "kompozícióval" de eddig nem raktam még fel. Az első képen a keverő rész látható, van benne egy 3 utas aktív hangváltó, nyugi Zoli, még idén visszakapod a hangváltót, nem felejtettem el és mind a 3 végfokról egy-egy kivezérlés jelző, amik úgy vannak beállítva, hogy a végfokok teljes kivezérlésénél érik el a maximális kijelzést. Alattuk a 3 poti a 3 csatorna hangerejét hivatott állítani. Természetesen a hangváltók után 3 erősítő következik. A következő képen a mély erősítője látható, 2db 200W-os Quad hídba kötve. Van még egy erősítő, amiben két darab VF2 van, ezek a magas és közép erősítői, sajnos képet nem csináltam róla.
Azért készítettem így el az egészet, mert a hangfalban különböző típusú, és érzékenységű hangszórók találhatóak, ennek eredményeként élvezhetetlen, és torz volt a hangja. Így hogy külön van minden csatorna, teljes hangerőnél is teljesen tisztán szól.

Szerk.: a képek sorrendje megváltozott
(#) gtk válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
A Quad kulonosen tetszik:smoke: A huzalok ossze-vissza mennek, de amugy szep munka
(#) Tomi20 válasza gtk hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Köszi. Na igen, az még hozzátartozik, hogy egy hét! alatt készült az egész. Szombat buli, és előtte való héten találtam ki, hogy megcsinálom. Buli előtt két órával durrant el mindkét VF2. Szerencsére volt itthon két szett félvezetőm hozzá, így 10 perc késéssel odaért a cucc, persze itthon még megdöngettük, és kibírta minden az estét full hangerőn. Azóta nem volt bántva, ami működik, azt nem piszkálom címszóval.
(#) lidi válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Hát nemrég egy kis szobai gyári Yamaha házimozi erölködővel, meg két vidi hangszóróval "hangosítottunk" bulit esküvő után szabadtéren. Igaz hogy kb 80% on szólt végig, de elég volt. Te hol hajtottad végig 100% on ezt a cuccot ? Népstadion ?
(#) Tomi20 válasza lidi hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Pici helységben elég jól szól, de kicsi a trafó teljesítménye, szinuszt adva neki a kimeneten 90Vcs-cs van, szóval nem olyan brutális teljesítményű. Most vadászok hozzá rendes trafót. Szabadtéren sem rossz, elég messzire elhallatszott, szinte egymást érték a feljelentgetéssel fenyegető emberek
(#) zolee1209 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Jól néz ki! Bekapcsolt állapotban nem készítesz róla képet, hogyan néz ki a kivezérlésjelző?
Azért a hangváltómat lefényképezhetted volna!
Következő: »»   284 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem