Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 1165
(#) HA3GX hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Szert tettem egy-két tranzisztorra.(2 órán keresztűl csak forrasztottam őket.) Ha felismertek egyet a sok közűl kérlek osszátok meg velem, hogy mit tud. Időtöltésnek tökéletes

Mothaltem
(#) Frankye válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Nos, ez korántsem mind tranzisztor, mert pl. a felső sor közeépn a jókora, 4 lábú "szörny (RBV-606 felrattal) egy Graetz egyenirányító híd.
De pl. a felső sor balról harmadikja egyértelműen diódának tűnik (rá is van rajzolva).
A legtöbbjén rajta van a pontos típujelzés (pl.: második sor balról 3.: BD241C), ez alapján egyértelműen beazonosítható.
Van ott még kettős dióda is (3. sor jobbról 3.), mellette balra szintén egy dióda, szóval lehet válogatni!
(#) zoly15 válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Szia!
Amiken A,B C, D betű után szám van oda kel la "2S" varázsszócska szükségeltetik és ni csak adatlapok hegye tárul eléd
Nekem is nagyon sok japán tranyám van..

üdv!
(#) jdani hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
helló. mondjuk én tudom miylen alkatrész ez, csak azt nem tudom hogy működik. el tudná valaki röviden mondani?

DSC00926.JPG
    
(#) Dudus válasza jdani hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Ha igaz egy hődrótos műszer, ami a hőmérő gomba változó ellenállása révén eltérő áramot kap, ami felmelegíti. A melegedés hatására egy bimetal elhajlik és kitéríti a mutatót. A tehetetlensége jól jön ott ahol a pici dinamikus változásokat nem kell figyelni ( pl. üzemanyagszint visszajelzés) További előny bizonyos felhasználásoknál, hogy valódi effektív értéket mér.

-szerintem-
(#) kojano válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Halihóó!
Ez valóban egy jó kis orosz villanymotor. 27 V-os, névleges fordulat 6000/perc, kicsit több mint 5 wattos. Ja, és új ára 1200 rubel, úgyhogy becsüld meg Bővebben: Link
(#) MolnarG hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Valaki találkozott ilyen ellenállás rajzjelekkel? Mi a jelentése?
(#) Petroimro hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy mire való az "ULN2830" IC?
Nem találok róla sehol adatlapot.
Ebbe a kapcsolásba kéne: (csatolva)
Köszi!

rx.GIF
    
(#) mex válasza Petroimro hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Ez is egy tranzisztor "array". Szerintem kiváltható más,akár ULN tipussal is. Figyelembe kell venni a relék áramfelvételét és feszültségét,és eszerint kell keresni.
(#) Petroimro válasza mex hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Köszi szépen!
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Helló
Egy laptop akkujában található alkatrész adatlapjára lenne szükségem. A képen látható két soic8 tokozású szerintem smd fet lehet. Ez van ráirva:4435, alatta az intersil jele, mellette: NE, ezalatt pedig:L25CA Egy adatlap jó lenne hozzá, hogy tudjam a bekötését. Három lába össze van kötve, azon mérem az aksi feszt, egyik láb külön van, azon is aksi fesz van, a többi 4 is össze van kötve, azokon viszont semmi nincs.

DSC00118.JPG
    
(#) KTobi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Minden irányban néztem, de nem tudok nevezőre jutni. Mivel az SMD kódoknál csak a kis csomagolásokra van megadva a jelentésük. Megkérnélek csinálj egy rajzot róla Paintban, hogy lássuk hogy néz ki. Tehát, Te megrajzolod, és ráírod az adatokat. Valószínűleg ami rá van írva, az a száma, és nem a kódja, csak elébe kell írni valamit (Japán módszer), vagy különvenni a sorozatszámot.
(#) lapose válasza Petroimro hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Szerintem elírták az ULN2803. Megnéztem a rajzon a kiosztás egyezik, illetve hibás a rajz az ULN-nek két 13-as lábat rajzoltak! Ami a földre megy az valójában 9-es.
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Hali!
Talán ez az...
(#) Ricsi89 válasza titi hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Úgy néz ki ez lesz az. Már csak ki kellene találni mi a fenéért nem megy. Köszi.
Üdv: Ricsi
(#) Petroimro válasza lapose hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Köszi!
Én is arra gondoltam, hogy elírták, mert nem találtam róla adatlapot sehol.
(#) szabi0423 hozzászólása Aug 28, 2008 /
 
Sziasztok,

Az alábbi képen egy mio c710es pna látható.
A tulaja valószínű fordított polarítású szivargyujtóba dugta és ez lett a vége. Már volt vele szervízben is, és 30.000.-at mondtak rá.

"amennyire le tudtam olvasni a típusa valoszinű 68TI vagy 687I lehetett"

Kérném segítségeteket, hogy mi lehet ez az alkatrész? És esetleg a cseréjében ki tudna segíteni?

Az akksi alatt pirossal jelöltem az alkatrészt.

Üdv mindenkinek.

c710zoom.jpg
    
(#) kobold válasza szabi0423 hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Szerintem ez az, ami neked kell, egy töltésvezérlő IC.
(#) szabi0423 válasza kobold hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Szia,

Nagyon szépen köszönöm az infót.
(#) szabi0423 válasza kobold hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Most már csak azt kellene tudnom, hogy hol tudom beszerezni?
(#) szabi0423 válasza szabi0423 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Sőt most már van egy olyan problémám is, hogy amit te megadtál annak 12lába van.

De azóta sikerült szétszednem egy nem elégettet is.

Kép

Az "5CTI AIH"-t (vagy mi van rávakarva?) kellene megoldani.

További segítségeket várok.
Mivel lehet ezt kiváltani? És hol tudom beszerezni?

Köszönöm.
(#) szabi0423 válasza szabi0423 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
De aztán körülnéztem máshol is és ezeket találtam.

1.fajta

2.fajta

Ezt a két töltésvezérlőt találtam tíz lábbal.

Mivel nem vagyok szaki a villamosságban most már csak azt kellene tudnom, hogy melyik lehet.

Üdv.
(#) Doncso válasza szabi0423 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Nem csak ez itt a probléma, az nem tudhatod, hogy ez az alkatrész magától ment e tönkre vagy valamely más alkatrész zárlatossá válása lőtte-e el. Igy lehet hogy kicseréled és nem lesz jó, bár ha nem kerül sokba ennyit megér, én azért javasolnám a környező alkatrészek átvizsgálásái is. Dehogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem egyik sem lesz jó amit belinkeltél, ugyanis ami neked kell az több mint 1,5A-es, a másik kettő az 500mA illetve 1A-t tudnak, így szerintem ezek nem megfelelőek erre a célra. A lábkiosztás sem biztos hogy ugyanaz.
Üdv. Doncso
(#) szabi0423 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Szia,

Már mint említettem nem értek hozzá jobban.
És esetleg tudsz valakit aki meggenerálozná vagy egyáltalán ért ehhez a kütyühöz.

Mert a Mio szervízben csak az alaplapot cserélnék egyben és annyiért már kapni másikat.

Üdv.
(#) Doncso válasza szabi0423 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Hát szerintem egy ilyen alkatrész csere még nem akkora mutatvány, kis kézügyességgel te is elvégezheted szerintem ezért ne menj a servicébe, vagy máshoz.
(#) szabi0423 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Az okés lenne, mert valahogy megoldom.
De a legnagyobb bajom most az alkatrész beszerzése lenne.

Honnan vagy kihez forduljak?
(#) Doncso válasza szabi0423 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Fu, hát igen ez a nehezebb kérdés, én megnézegetném a hazai ismertebb boltokat, CHIPCAD, LOMEX, RET, ilyenek, esetleg irnák egy mailt hogy nem e tudnának rendelni.
(#) szabi0423 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Hát azt nagyon szépen megköszönném neked.
(#) Doncso válasza szabi0423 hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
úgy értettem hogy ha a helyedben lennék. Neked is ugyanannyi.
(#) zoly15 hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Kaptam anno egy ilyen valamit, apám szerint valami hőérzékelő lehet a márkája miatt. De ennyi az összes adatom róla ma szétszedtem és lekattintgattam belülről is..

üdv!
Előre is köszönöm
Következő: »»   110 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem