Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   287 / 1679
(#) zoknee válasza zoknee hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Lemaradt, hogy az első képen a pwm-es meghajtó látványterve van, a másodikon a nyák, míg a harmadik képen 20db nyákocska a ledeknek. (bár a képek magukért beszélnek)
(#) DJ Szabcsa válasza zoknee hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Nagyon szépek, gratula Szabad tudni hogy a látványterv mivel készült???
(#) Norberto válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Idézet:
„Szabad tudni hogy a látványterv mivel készült???”


Csak a fájl nevére vess egy pillantást!
(#) mario1111 hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Üdv!

Ma csináltam a kis Opelra plusz féklámpát. A dolog érdekessége,h egy decimális számlálóról megy a dolog és a 9 leden oda vissza fut a fény, ha nyomom a féket.
A tápja a féklámpára van kötve közvetlenül. A ledek is különlegesek, legalábbis nekem, mert most vettem először ilyet. Nem piros, hanem rózsaszínes lilás.
(#) Frankye válasza mario1111 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Nem rossz, de azt ugye tudod, hogy a rend bölcs őrei ezért harapnak? Ha meglátják, akkor sokba fog kerülni...
(#) Frankye válasza zoknee hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Gyönyőrű munka, gratulálok! :kalap:
(#) mario1111 hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
Én meg azt utálom amikor előzgetnek mint a hülyék. Szerintem az sokkal rosszabb, mégse harapnak elég nagyot azért a rendőrök. Erre meg csinálok majd egy kis kapcsolót előre amivel ki lehet iktatni.
(#) Petroimro hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
Elkészült a forrasztóállomásom. Köszönet Attila86-nak, hogy közzétette a kapcsolást.

DSC01196.JPG
    
(#) jocko válasza mario1111 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
mostmár le is veheted a gyári féklámpákat,utána meg a hátsó lökháritót is.és kész az utcai versenyautó mondjuk zsigulinál ez minimum....egyébként mért szólnának neki a zsaruk?.látják hogy májkl vezet.
(#) san398 válasza Petroimro hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Jól néz ki az előlap!A belsejéről is láthatnánk képet?
(#) Petroimro válasza san398 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Ha lesz időm szétszedni, akkor igen. Összerakás közben elfelejtettem fotózni.
(#) mario1111 válasza jocko hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
A gyári féklámpa feketített búrában van
Most már van egy kis kapcsoló is elöl ami a testet kapcsolja. Egy szálat előrehúztam amit a kapcsolóval a kasznihoz lehet kapcsolni.
(#) Petroimro válasza san398 hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Volt időm lefényképezni a belsejét a FORRASZTÓÁLLOMÁSOMNAK .

DSC01203.JPG
    
(#) gtk válasza Petroimro hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Szep
(#) littlejoe hozzászólása Szept 4, 2008 /
 
Elkészitettem ezt a termosztát :http://www.unusualelectronics.co.uk/projects/proj2.php
Számomra is hihetetlen de elsőre elindult!
A firmware viszont változtatni kellene mert nekem -20 foktól kellene szabályozni.És néhány kép:

Legközelebb használd az URL gombot, légyszi--vicsys
(#) Doncso válasza littlejoe hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
szép munka, GRAT!!!
(#) lidi hozzászólása Szept 4, 2008 /
 
littlejoe: klassz lett, és a fotó is tetszik, szépen "izzik" a led kijelző.

Én meg kész lettem a vákuumszivattyú vezérlőmmel. Ez a kiforrasztó pákához kell. (amit a HQ -ban lehet kapni) Annyit tud, hogy bekapcsoláskor kb fél percig üzemel a szivattyú, és a pákán levő gomb megnyomásakor nyitja a mágnesszelepet és indítja a szivattyút. Ami a szelep bezárása után még kb 10 másodpercig termeli vissza a vákuumot. Még valami dobozt csinálni kell neki majd. Valami orvosi cucc volt ez gyárilag, 110V-os, ezért van rajta az a böszme trafó. A motort SSR kapcsolja, amit a gyári vezérlőből forrasztottam ki, több hasznos alkatrésszel együtt. Az új elektronika pedig a gyári helyett lett felcsavarozva. Meg lehetett volna oldani PIC-el is, de most az 555 volt a nagyobb kihívás nekem, ezért azzal készült el. (ill 556-al, mert 2 időzító is kellett ugye)
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Jó lett, és a képek is!
Ezt a hűtőzászlót megkérdezhetem hogy hol vetted? Nekem is van egy marékkal, de azokat egy barátomtól kaptam. Viszont ha elfogynak akkor nem tudom hol fogok kapni. Tetszik mert nagy a felülete, fekete, és mert gyárilag menetes. Eagle-ben is megrajzoltam unalmamban.

Üdv.!
(#) Doncso válasza lidi hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Nagyon szép munka, elismerés!
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
A gyári elektronikából jött ez is, a csavaros sorkapoccsal együtt. Nekem is megtetszett a menet benne, fel is van csavarozva. Gondolom a szivattyú rezgései miatt csinálták ilyen komoly rögzítésűre. Azt esetleg nem tudja valaki hogy mi is volt ez a kütyű régen ? A szürke tartály nagyobb volt, csak én fűrészeltem le 1/3 -ra, hogy elférjen mögötte a trafó. És a belsejében volt egy fura dolog: a tartályon keresztülvezetett, kb 1.5méter x 10-15 db vékony szilikoncső. A ki és bevezető nyílása a tartály két átellenes lapos végén volt. A két szükségtelen átmenő furatot úgy zártam le, hogy beleolvasztottam 1-1 kétforintost, és körbekentem ragasztóval
(#) vzoole válasza Petroimro hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
A Tec MA1040-es trafó ott figyel

Van vagy 20 darab nekem is ha valakit érdekel...
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Idézet:
„Ezt a hűtőzászlót megkérdezhetem hogy hol vetted?”

A napokban az InComp "turkáló" részében láttam ilyesmit. (Hogy pontosan ez volt-e, nem tudom, de hasonló volt nagyon. Nem figyeltem meg különösebben, mert mást kerestem, csak most, hogy kérdezted, villant belém, hogy ilyet (is) látttam ott. A hét elején.)
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Nagyon profi, és a fotók is remekek! Ezért külön gratula!
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
valószínűleg orr szívó lehetett és a szilikon cső
azért volt benne hogy a váladékot lelassítva megakadályozza annak szivattyúba kerülését
(#) lidi válasza Frankye hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Köszi a dicséretet mindenkitől.
[off]
kaqkk: ewww, pfúúj :eek2: , remélem nem orrszívó volt
csináltam egy móricka ábrát hogy hogyan is volt felgönygyölve benne a sok vékony párhuzamosan kötött szilikoncső. A szivattyú a vákuumtérbe csatlakozott, nem a csövekre. De nem off-olok inkább tovább, mert még kapok a fejemre.
[off]
(#) Petroimro válasza vzoole hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Ez volt a legolcsóbb. Kb 500HUF.
(#) san398 válasza Petroimro hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Szuper!
Ezt akartam én is megépíteni, de aztán a szilva féle PIC-est készítettem el ami PC tápról megy.
(#) zoly15 hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Láttam hogy mostanában nagyon nagy "divat" a Szilva féle PICkit2
No én is építettem egyet :yes: Volt egy kis hiba benne de hála SZILVA -nak megoldódott
Programozni még nem tudtam vele mert MÉG nincs PIC em de lesz.. :yes:
A nyák nem a legjobb munkám de ez sikerült még nem tapasztaltam ki az új "dobozomat"
üdv!
(#) Petroimro válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Szia!
Jó lett. Grat.
Hogy programoztad fel a PIC-et? Kb mennyibe volt az égető?
Köszi!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Én is hadd gratuláljak, nagyon szép munka, egyetlen dolgot javasolnék, hogy én a helyedben legközelebb az átkötésekhez használnék valami sablont, pl raszteres próbapanel háromszögre vágva, ezen gyönyörűen meg lehet hajtogatni az átkötéseket bármilyen lábtávolságra. Itt jegyezném meg, hogy én sem használtam a pickit 2 építésénél de meg is bántam mert sokkal szebben álhattak volna az átkötések. Mindemellett nagyon szép munka!! GRAT!!!!
Következő: »»   287 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem