Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Egyenlőre nekem is ez lenne a célom,programozást ráér később megtanulnom...
(Mindenkinek köszi,aki válaszolt)
Nagyon jó a cikk!
Kezdésnek sem felel meg a JDM-es égető?Van egy p3-as 500mhz-es gépem is,erről kéne mennie,nem?
Úgy látszik, én ma csak linkeket rakok.
Miért nem építsünk JDM-et? Két mondatot kiemelnék: "A megépített égető akkor a legkegyetlenebb, mikor véletlenül működik!" "A legnagyobb csapda a JDM-ben az, hogy az egyszerűsége miatt kezdő amatőrök választják, akik nem tudják eldönteni, hogy a programjukban, az áramkörükben, vagy az égetőjükben van-e a hiba."
Kónya féle PIC Mikrovezérlők alkalmazástechnikája könyv itt elérhető.
A cikkben működik akkor mit építsek?Olyan elég lenne,ami csak az alapokat tudja,ami egy kezdéshez kell,nem kell 7nyelven beszélnie.
Nagyon köszönöm a könyvet.
Vegyél egy Pickit2-t. 6-7000Ft a chipcad-nél, és gyári.
A lemezmelléklet véletlenül nincs meg valakinek elérhető formában? Amit a könyvhöz kaptam valamelyik gyerek kezébe került, aztán már nem ismeri fel a meghajtó.
Szétnézek, és ha meglesz, akkor feltöltöm holnap valahová. Bár nem emlékszem, hogy valami sok hasznos dolog lett volna rajta...
Ha felveszel MSN-re áttöltök neked négy könyvet. Ezekkel agytröszt lehetsz.
Ja és még valami Ricsi1992:
A programozás nem ér rá később. Ha modjuk megtanulsz egy programot bele égetni meg meg is építed nem vagy közelebb a témához mintha megépítettél volna egy TTL-es oszcilátort. Programozással kell kezdeni. Lábakat "billegtetni", léptetni, matekolni, AD konvertert kipróbálni, közben megtanulod a megszakításokat is. Építs egy PICkit2-t vagy egy ICD2-t és a programozást párhuzamosan csináld a próbálgatással. ASM-el kezd hogy tud mit csinálsz. Aztán jöhet a C. Gyári Microchip, más nem érdemes de ezt majd magánban. Ha visszaolvasol 549- felfelé rájössz miért és miért én mondom.
Hali!
Az eredetihez lépest, és az általam írthoz képest mi a hiba? Miért nem lehet lefordítani? Ha leszeretném futtatni, akkor egy ilyen hibát kapok: Error[173] D:\SAJÁT_ELSO.ASM 63 : Source file path exceeds 62 characters (D:\SAJÁT_ELSO.ASM)
Bármit bárhol bármiben programozol, SOSEM SZABAD A PRÓBAKÖNYVTÁRAK NEVÉNEK ÉKEZETES BETŰT TARTALMAZNIA!!! A hiba nem biztos, hogy emiatt van, de ez az, amit a tudatalattidban jó mélyen le kell gyökereztetni és felfuttatni!
A hibaüzenet szerint túl mélyre tetted a könyvtárstruktúrában, és a teljes elérési útja hosszabb lett 62 karakternél. Tedd egy kintebbi könyvtárba!
D: gyokerben van a forras? Mert ahogy irja nem haladhatja meg a teljes utvonal a nevvel egyutt a 63 karaktert...
Amugy ekezetes karaktereket file nevben mellozni kell, csereld le hatha az a bibi.
Nem a gyökérben volt, hanem valahol messze. Ez volt a hiba Nem tudom mikorra jöhettem volna rá, hatalmas köszönet érte
Köszönöm mindenkinek
Ha lefordítod a hibaüzenetet, akkor rögtön!
Ha nem tudsz angolul, akkor (tanulj meg), és közben használd a - fordítókat -
[OFF]Nem ismertem, jopofa, ki is probaltam: "Where have you been yesterday morning?" --> "Hol van te lesz tegnap reggel?"
Igen, de ki lehet szűrni belőle a felét legalább!
De van egy másik is: - webfordítás - Ez egész ügyes: In: Source file path exceeds 62 characters Out: A forrásnyelvű állomány útvonal felülmúl 62 karaktert In: Where have you been yesterday morning? Out: Te hol voltál tegnap reggel? Javaslom ennek a használatát!
Helló MIndenkinek
Már egy napja szenvedek, egy 16F690 nel szeretnék A/D konverziót, és kiíratni PORTC-re. Belső órajellel. Az adatlap szerinti prg-t nyúzom. Az Mplab sim.-je szerint egyszer végigfut, majd soha sincs vége a conversiónak. De miért nincs? Köszönettel.
Elnézet ez kimaradt:
Az ADCON1 ben az órajelet már állítgattam, de semmi. Köszönettel
Próbálj meg több várakozást beiktatni a következő AD indítás elé. Ez csak egy első tipp, és kíváncsi vagyok bejön-e. Addig meglesem jobban a beállításokat...
Milyen frekin megy a proci?
Az ADCON1-ben ha pl. 8MHz belső oszcit használsz, akkor 101 (/16=2us), vagy 010 (/32=4us) értéket állíthatsz, különben a Tad nem lesz jó. Ezeket is próbáltad?
Itt van a Kónya - PIC Mikrovezérlők alkalmazástechnikája című könyv lemezmelléklete: Link
Helló Watt.
Igen próbáltam. Semmi. De közben elindult (működik) csak nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Ezt a két sort kitöröltem. BSF STATUS,RP1 ; BSF ANSEL,0 ;Set RA0 to analog És rögtön tudta a dolgát. Esetleg tudod a magyarázatát? Köszönettel
Ezzel nem váltottál vissza a Ban0-ra! Az RP0 eddig is 0 volt. Tehát visszaírhatod a két sort, és az RP0-t RP1-re változtasd. Jobban jársz, ha használod a BANKSEL-t, amíg nem vagy biztosabb a bankok kiválasztásában. Igaz hogy két sort foglal el a memóból, de tuti. Utána megfésülheted, ha nem férne el a program.
Helló Watt.
Igen, megtettem, és úgy is működik, és értem is. Köszönettel.
Sziasztok, lenne egy amatőr kérdésem, itt a HE-n Topi PIC-es cikkében a nullától a robotokig-ban, láttam egy kezdő pic-es tanuló kapcsolást. Az lenne a gondom, hogy az 877-esre van írva nekem itthon sajnos nincs ilyenem, viszont van egy 2550-es, ezzel is lehet ilyeneket csinálni? Vagy esetleg konkrétan jó lenne e az a HEX erre a PIC-re? Ha nem az sem baj csak szeretnék kicsit ismerkedni a PIC-programozással a gyakorlatban és csak a 2550-es áll rendelkezésemre itthon.
Üdv.
Gyanitom, az a 2550-os az 18F-el kezdodik. A 877 pedig 16F-el kezdodott...
Mas. Nagy vonalakban ugyanaz, de megis, tobb mindent be kell allitani a 18F-eseken. A legkevesebb, hogy a forditonak megmondod, hogy 18F2550-et inc file-t tegye bele. Aztan mas a config regiszter beallitasa is, anelkul meg el sem indul. Szoval roviden valaszolva NEM, de valoszinuleg minimalis munkaval atirhato 18F-esre. |
Bejelentkezés
Hirdetés |