Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   172 / 2500
(#) zenetom hozzászólása Szept 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Építek egy TDA2030-as erőlködőt és toroidról fogom hajtani. Azt olvastam, hallottam, hogy kell a toroidos tápnak lágyindító, mert a kialakítása miatt hirtelen nagy áramerősséget vesz fel. Amit TDA2030-al csinálok (tranyókkal), 2x40W-os lesz, ennél is kell a toroidnak lágyindító?
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
A lényeg a toroid mérete. 300W felett már használnék.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Bizony igazad van! :yes: Én is tanusítom hogy ez nagyon hálózat függő:
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Ja értem, szóval a toroid teljesítményétől függ!
Sajnos erre a szörnyetegre nincs ráírva a teljesítmény, csak a kimenő feszkók
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
ird meg a sulyát én meg megmondom hány wattos
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
A súlya az kb 1,24 kg és 4X20V-os

toroid.JPG
    
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Köszi.
Két TDA2030AV -t akarok vele meghajtani, amik max 40W-ot adnak le 4ohmon, és max 44V-ot bír, szóval a két 20Vokat összekell kötnöm, de így pufferelve szerintem már sok lesz, feszosztóra gondoltam még és akkor már nem lesz sok.
Vagy kicsi lesz a trafó?
Ezt akarom megépiteni (kétszer )
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Na így gondoltam... Csak jobb oldalinál nagyobb a feszkó mint a bal oldalon, ráadásul már ez is túllépi a 44V-os határt, hát még pufferelve (ezért gondoltam a feszosztóra)

toroid2.JPG
    
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Persze értem, de akkor nem tudom belőle kihozni a 40W-ot
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Azt hiszem meggyőztél
(#) CHZ válasza zenetom hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Akkor mégsem 4x 20V AC van a trafón ????
Előzőleg azt írtad , hogy 4x 20V AC !
Most meg különböző egyenirányított feszültségeket adsz meg .Így ezt nem értem , valami nem stimmel ! .
Ha csak a trafó 1/2 szekundereit használod jó ha 20W összejön .
(#) zenetom válasza CHZ hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Hát gyakorlatilag van annyi, azt csak azért írtam hogy legyen egy kb érték. De csatoltam a rajzot.
(#) CHZ válasza zenetom hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Körülbelüli értékekkel nem tudunk mit kezdeni , főleg ha a határadatokat már súroljuk ...
Pontos feszültségeket kellene mérned , mind két 2x20V tekercsen , egyenyirányítsd szűrd és mérd meg pontosan mennyi lesz , mert ha 2x20V váltód van valóban , akkor még jó is lehet , mert abból nem lesz 48V terhelt feszkó .
(#) zenetom válasza CHZ hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Meg van oldva a probléma, csak az egyik ágat kapja az erősítő, ami pontosan 23V.
(#) Tomy27 hozzászólása Szept 15, 2008 /
 
Üdv.Mostanában akarok egy nagy teljesítményű végfokot csinálni,én az STK4048V vagy a Castone cpa400 valamelyikén gondolkozok. Szerintetek melyiket érdemesebb megcsinálni melyik szolhat nagyobbat meg szebben tisztábban várom a hozzászólásokat főleg a tapasztaltabbaktól...
(#) Tomy27 hozzászólása Szept 15, 2008 /
 
Esetleg még ez is szóba jöhet de erről semmi adatot nem tudok...

240w.jpg
    
(#) sound.man válasza Tomy27 hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
Tisztábban az stk szerintem, de gondolom ilyen teljesítményt nem otthonra szánsz szóval valami nyúzhatóbb kell, az viszont a castone.
(#) jocko válasza Tomy27 hozzászólására (») Szept 17, 2008 /
 
ez a vagy-vagy nekem nem tünik eléggé átgondoltnak.akkor legalább 2-2 választás kéne ha értesz.szoval 2ics-2 tranyós nem? mert ez igy majdnem olyan mintha azt kérdeznéd hogy trabantot vegyek,vagy zsigulit...egyébként néztél már trafót vmelyikhez?mert nem 2fillér ha nem akarod alulméretezni...a castone-ról: megbizhatósága a hangminöség rovására megy,ezt én is csak megerösiteni tudom.azt hiszem pont 400-asat hallotam 2 reflex hangfalon csutkán döngölni,_jól beállitva_és tény hogy apai-anyai benne van abban amit kiad,de nem túl kifinomult a hangja,és ami még fontos,hogy minél tovább hallgatod,annál inkább rájössz hogy gépszerüen "csépel",elsöre megtévesztö "hüdemilyenállat" hangja van.
(#) hapro hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kéne.
Építettem QUAD 606-ot, most dobozolnám be, csak helyszűkében vagyok abban a dobozban amit kinéztem magamnak. Van egy darab 400W-os toroid trafóm hozzá, aminek 77V szekunder feszültsége van. Tök jól is működik vele. Viszont...az áramkör kapcsolási rajzát itt találhatjtok és a kérdésem az, hogy ezzel a 400W-os toroiddal kb mire lenne képes az áramkör, hogy érdemes-e külön dobozolnom a két mono blokkot, két külön táppal-trafóval, ami pont ugyanilyen lenne, mert egy dobozban nem férne el a két trafó plusz két végfok, vagy ezzel a 400W-tal közel max kivezérlésig lehetne hajtani?
Asszem 8 ohmon 130W szinusz a gyári adat. Bár fogyasztásra ha jól láttam 30-850W-ot írnak remélem nem mono blokkonként gondolják ezt a 850W-ot, ha ennyi.
(#) KD mester válasza hapro hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Ez már elkészült?
(#) hapro válasza KD mester hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
igen. Jövő hét a dobozolás utolsó fázisa.
(#) Tomy27 válasza jocko hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Trafó az van 2X50V~ szekunder feszültségű még a multkor hoztam az eggyik haver sráctól.És ehhez akarok építeni egy kemény végfokot.De inkább az STK felé hajlok mert egyszerűbb olcsóbb meg csak szobai döngetésre lesz arra meg szerintem érdemesebb az STK...AM eddig az STK4048V akatam venni de most erősen meginogtam az STK4241V-felé mert szobai használatra elég ez a teljesítmény is amit ez tud meg olcsóbb egyszerűbb a kivitelezése is...Multkor megcsináltam a VF2-t is de szerintem az a büdös életbe nem fog kiadni ennyit (100/200W) egy pár FET-tel meg nekem a hangja se tetszett annyira...Persze ez az én szubjektív megitélésem nem akarom elvenni senki kedvét tőle...
(#) zoz11 hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
Sziasztok
Ha van nekem 2db 2Ohm-os erősítőm, ha azt hídba kötöm akkor 4Ohm-os hangszórót lehet vele hajtani?
Két erősítő hídba kötéséhez még mire van szükségem, vagy hogyan kell ezt pontosan? Hangtechnikában még nem vagyok járatos igazán!
(#) CHZ válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Hidalva 4 ohm -ra jó lesz , ellenfázisban kell vezérelned a 2 végfokot , kell elé 1 fázisfordító áramkör, ami a bemenő jelből azonos amplitudójú ellenfázisú jelet állít elő és ezt vezeted a végfokok bemeneteire .
Lehet tranyós vagy IC -és is.
(#) CHZ válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Találtam itt érthetőbb segítséget .Bővebben: Link

Gondolom így már teljesen világos !
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
Helló
Már megint szivat az erősítőm. Már harmadjára mentek ki a végtranyók. Erről a kapcsiról van szó. csak kis hangerőn hallgattam, egyszer csak pukk és a biztit kivágta. megnéztem a bordát és tűz forró volt. Szerintem nagyfrekisen gerjed. Azt nem értem, hogy a párja miért megy már lassan egy éve, úgy hogy azóta hozzá sem nyúltam. Ebbe meg már harmadjára is kiment a végtranyó. Mit lehetne vele csinálni? Múltkor, amikor megcsináltam, akkor nem melegedett a borda, de mégis megadta magát egy idő után.
(#) sebestyen_ferenc válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
A táp részébe tenék kis puffer elkokat 10-től 100uf-ig és 100nF kerámia kondikat hátha segitene a gerjedés megakadályozásában!!!
(#) Lacika001 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
párba válogatott darlingtonokat szoktál venni hozzá?
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Mindkettő zárlatba megy.
(#) zoz11 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat, így már minden világos.
Az erősítő tápfeszültségén nem kell módosítani? Ha egy tápegységről megy a két végfok az nem probléma?
Következő: »»   172 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem