Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   297 / 1679
(#) Attila86 válasza valve hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Ablakfűtés szimbólum?!
(#) valve válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Az tetszett a legjobban. Pegid szerintem igazán berakhattak volna egy pákafüttés szimbólumot!
San398 és Levii -nek köszönöm a bíztatást!
(#) nÁnÁ válasza valve hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Az új előlap szerintem is jobb, mint a régi. De látom az új előlapon is helyet kapott a nevem, ennek örülök. Szerintem nem kellene oda az Én nevem, de ezt te tudod.

Tényleg jó! Igazi Valve minőség!

A kép is jó lett, jobban sikerült, mint ahogy az én képeim szoktak sikerülni.
(#) lobbooo hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Készitettem egy sub erőlködőt az 1gyik barátomnak,ennek a képeit szeretném megosztani veletek.A doboz anyaga több mint 10 évig rozsdásodott az udvaron,egy fél napomba került mire ilyen állapotba hoztam ,a végfok meg tda 7294 hídban.Egy tl 074 müv erösitövel felvértezett mélyváltó-hangeröszab;frekóvágó...-gondoskodik az elég "mélyre ható" élményröl Külön rendeltem hozzá a torroid trafót 2*19,5 V-ra,terhelve tartja a 25V egyent,külön van hozzá egy termisztoros ventillátor szabályzó áramkör,igy teljesen autómata a hütés.Egy 4 ohm-s subládát készitettem hozzá,30cm-es Ground Zero mélytányérral-erröl sajna csak később tudok képeket felrakni.5órás teszt alá vetettem,Majd teljes kivezérlés mellett,alig érte el a borda (25*11cm + két 92 mm-es venti) 40 C fokot!Ventillátor nélkül teljes hangerőn 4 ohm terhelésen 3perc után kikapcsol...8ohm-n ezzel a tápfesszel elegendö csak a borda.
(#) huhuu válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Szia!

Csak azt szeretném mondani, hogy minimum 8 ohmon szabad használni, mert ha 4 ohmon használod, az olyan mint ha 1 db tda7294-et 2 ohmon használnál. Az már kicsit túl sok neki, ezért tilt le a védelem.
Amúgy jó lett, gratulálok!
(#) szarvaspeti válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Szia szerintem nagyon szépen sikerűlt büszke lehetsz rá!!A tutit Huhuu mondja túl van terhelve a végfok azért old le!!
(#) lobbooo válasza huhuu hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Köszi!A ventikkel birja ám,nekem egy sztereóm van hidaltban,már négy éve használom,jó pár buliban is volt,az meg 2*36V-ról megy és 8 ohm-n használom,ugyanigy ventis hütése van,nem kapcsolt le még egyszer se, 8ohm-n dinamikusabb,én azt vettem észre ennél a végfoknál,ha megfelelően lehütjük,akkor lehet nyúzni!
(#) spikk hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
Sziasztok! Én nagy dolgokkal nem büszkélkedhetek, a HEStore-ból rendelt minidrill fordulatszám-szabályozóhoz mellékelt lapon lévő kapcsolási rajz alapján csináltam egy egyenirányító áramkört olyan nyákra, amin 1x3 furatnyi sávocskák vannak. De a lényeg: Magamtól, a füst pedig benne maradt, amikor kipróbáltam.
Ez az első áramkör, amit nem előre elkészített nyákra csináltam (dugdosós panelen volt már pár).
Amit megtanultam:
1. Nem szeretem ezt a fajta nyákot. (Összezavarodtam tőle jó párszor, egyszer rosszul is forrasztottam, de rájöttem aztán.)
2. A puffer kondi képes feltöltődni, amikor lesípolom, hogy a + és a - nem zárlatos-e, ekkor úgy tesz, mintha az lenne, de aztán abbahagyja (ami meg meglepett, mert akkor még nem esett le a tantusz).
(#) Ictboy hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Üdv!

Itt van néhány büszkeségem...

Szenzor jel adó-vevő,
LVDO jelfeldolgozó
Hibajelző főpanel
Biztosíték kiégés figyelő, mely LCD-n figyelmeztet...

Csááá....
(#) SzervízMacska válasza Ictboy hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Gratula!

Ahhoz kétség sem férhet, hogy ez 1től 1ig PROFI munka.
(#) StefuPeti hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Megépitettem a DCF77 órát. Nagyon örülök neki.

Kép 002.jpg
    
(#) The Light hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Üdv!

Ez egy vadriasztó szélkerék.
(#) szabi83 válasza The Light hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
képet, képzeljük el?
(#) SzervízMacska válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Már azt hittem, az opera mini szivat, azért nem látom...
(#) zotya94 válasza Ictboy hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Hello!

Nagyon szép és igényes munka! Gratula
(#) huhuu válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Gratulálok!

A vevőt is Te építetted?
(#) san398 válasza huhuu hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
A képen látható vevőt a Conrad forgalmazza.
(#) StefuPeti válasza huhuu hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Szia huhuu
san398 jól irta, a vevöt a conradnál rendeltem, vettem.
Egy pár órát ott ""imátkoztam"" mellette mire megtalálta a szinkront. Sajnos a lakásom nem minden pontján möködik.
(#) san398 válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Én is "megépítetten" ezt a dcf-es órát próba panelen,nekem hajnal 2-3 órakor szinkronizált
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Végre elkészült a háttérmegvilágított bringás km-órám.

Egy C***E óra lett kibelezve, megvilágítva.

Hasznosítható ötletként közzéteszem :
lehet venni fluoreszkáló üvegfestéket, ami kék (UV) leddel felizgatva felhasználható kijelzők-előlapok megvilágítására.
(#) ZLED hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Tovább fejlesztettem a PIC-es fesz. mérőmet. Kapott egy logót, és egy menüt ahol a grafikon tipusát lehet kiválasztani. Fog kapni majd egy fesz.osztót, amivel már 500V DC-ig fog tudni mérni.
ITT a videó.

És még néhány kép.
(#) Bush válasza ZLED hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Hát minden elismerésem.
Saját fejlesztés?
(#) ZLED válasza Bush hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Igen, full saját.
(#) Kocska hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészült a második Attila86 féle 10A-es tápegységem. Már csak a dobozolás hiányzik, igyekszem minél előbb befejezni. De jöjjenek a képek: kép1 kép2 kép3 kép4 kép5
(#) Attila86 válasza Kocska hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Üdv.!

A REF198GP 'emulátor' látom nagyon megy már neked.
Az alkatrészoldali telifölded baromi jól néz ki a fényképen!
Na de honnan van ez a teliföld rajzolat? Mert nemrég tettem fel egyet az oldalamra, de az nem teljesen azonos ezzel.
Ugye Photoshop? Nem kellett volna vele bíbelődnöd, szívesen generáltam volna neked egyet (ahogy néhány napja meg is tettem valaki kérésére).

1.- Az előszabályozó kimenetén kevés a 2db 470uF. Oda 1000µF kell.
2.- A kimeneti két sorkapocs mögötti két réz átkötést ugye tudod hogy majd ki kell kaparnod?
3.- A kimeneti szűrő trafójánál (L2) látom egyben hagytál egy gyári trafót. Biztos vagy benne hogy a két tekercs meneteinek a száma, illetve a tekercselés iránya megfelelő? Vagy csak egyszerű induktivitásként kötötted be?
4.- Az utolsó képen nem látszik, hogy melyik alkatrészt drótoztad ki a panelról. De én sejtem: ugye nem a kapcsoló fetet?!
Ezt gyorsan ültesd vissza a panelba, mert betéved valaki ebbe a topikba aki jártas kapcsolóüzemű tápokban és a falat fogja vakarni kínjában...
A kapcsoló fetet nem vezetheted ki a panelból, mert a vezetékek parazita jellemzői miatt nem fog működni az előszabályozó. Illetve valahogy működni fog, de egyrészt rengeteget fog disszipálni, másrészt pedig egyéb káros, általam nem teljesen belátható következményei is lesznek.

(A 3. és főleg a 4. pont annyira kritikus hiba, hogy így én be se mertem volna kapcsolni a tápot.)

Ezeket leszámítva nagyon jól néz ki és az, hogy első bekapcsolásra működött, dicséretes.
Ja még valami; a függőleges panelt lemostad aromás hígítóval?

Üdv.: Attila
(#) Kocska válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Az alkatrészoldali teliföldet Te generáltad nekem, még régebben kértem (augusztus 10.én kaptam).
1. Nekem 55V DC ről jár a táp, ha megfelel oda az 50V os kondi akkor cserélem.
2. Igen majd ha be lesz dobozolva, kivezetve akkor átvágom az átkötéseket.
3. Az a trafó egy pc tápból származik a 2 ér van párhuzamosan, a képen nem látszik de van egy 3. huzal is, az 0,3as elvileg azonos irányban és menetszámmal a másik 2 érrel.
4. Természetesen nem a kapcsoló fet van kivezetve hanem az 555 tápját előállító fet Q12 Az 55V miatt az előző tápban is nagyon melegedett, fűtötte a 10000µF kondit, ezért vezettem ki a hűtőbordára.
A függőleges panelt nem mostam le semmivel, de ha rákérdeztél gondolom le kéne.

Üdv.:Laci

(#) Frankye válasza Kocska hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Idézet:
„ha rákérdeztél gondolom le kéne.”


Le bizony! Mert különben a kijelző hamis értékeket mutathat, vagy nem is fog működni!
Aromás higító, vagy denaturált szesz.
(#) Attila86 válasza Kocska hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Idézet:
„Az alkatrészoldali teliföldet Te generáltad nekem, még régebben kértem (augusztus 10.én kaptam).”

Hopsz, ez ciki...
Régen volt már, azért nem ugrott be.

1.- Az 50V-os kondi jó oda, én is azt használtam. Uki maximum 40V lehet, erre rájön még kb. 0,6V, ennyi lehet legfeljebb azon a két elkón.
3.- És a két azonos menetszámú tekercs kivezetései megfelelően vannak a panelba kötve? (Mint a kapcsolási rajzon lévő szimbólum.)
4.- A függőleges panelt azért kell lemosni, mert az A/D átalakítónál nagy impedanciás fóliák/lábak vannak. Amúgy az építési leírásban írtam.

Egyébként én jelenleg ennek a tápnak a továbbfejlesztett változatának a második tesztpaneljét ültetem be. Ezen már minden olyan hibát kiküszöböltem amit eddig észrevettem.
A rezonáns tápot pedig végre kipróbáltam a maximális, tartós 500-600W-os terheléssel és gyönyörűen működik.


Üdv.!
(#) Kocska válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Ok akkor cserélem a kondikat.
Igen a tekercs úgy van bekötve ahogy a rajzon.
Veszek hígítót és lemosom, de nemvolt vele gond feszültséget pontosan mér, de az árammérő része még nincs bekalibrálva.

A rezonáns tápot lehet én is megépítem majd a trafó kiváltására.

Ja és köszönöm a dicséretet.
(#) Abukodonozo hozzászólása Szept 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Én kicsi 10 WATT teljesítményű erölködőt építettem, 9 voltról üzemel, egy TDA 2003-as IC a lelke...első erősítőm de szerintem jó lett :lama:!

Mégegyszer meg szeretném köszönni a fórumózóknak a NYÁK készítés kérdésekben nyújtott segítséget, és istvanpal16 segítségét akitől a NYÁK tervet, kapcs rajzot kaptam...

Akkor hát jöjjenek a képek! Üdv: Abu.


Következő: »»   297 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem