Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 85
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 11, 2006 /
 
Hali! Na ezek tényleg jó indulnak. Mármint a trafók!!Te Szabi! Az a 3 trafó amit felsoroltál az a Tiéd, vagy csak úgy példálóztál? Mert a 2x17 V az szerintem érdekelne... Bár most az is hogy a fenébe kerül ide hozzám... Na mindegy, végülis nekem elég az hgoy tudom mennyibe van az ára és legalább tudok viszonyítani!

Jah amúgy meg nincs MSN-em ill van, de én nem vagyok online, csak betárcsázós, néha néha...

Azt a kis konkdi problémát nem igazán értem Stefan. Az csak egy frekvenciás szűrést végez, nem tudom mi a bajod vele. Nekem nem csinált ilyet. Bár 47 P -at tettem bele.

NA hali
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 11, 2006 /
 
nem az enyém, "http://zozoelektronika.uw.hu itt, irj emailt milyen kell, és postázza a srác"

én is tőle vettem egyet 280VA-st 3500 ért + 1240Ft volt a posta

de irj neki hogy milyen kell, mert lehet h sőt biztos van olyan is ami nem szimmetrikus!

Üdv
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 11, 2006 /
 
Aham az jól hangzik. És tényleg csak annyi a posta költség! Azt hittem sokkal több! NA azt majd akkor megdumálom vele... (csak legyen péznem...)
Hali
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 11, 2006 /
 
Pápán van a srác amugy, ha ez segít..
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 12, 2006 /
 
Hali!
Na itt van a kis édes. Még nem végleges a vezetékelés. Ha meg lesz hozzá az előfok is akkor dobozolom be... Na milyen?

60 W.jpg
    
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
itt az enyem kicsit szar a kep bocs ...
trafo egyebkent 2*24VAC 2*2.08A 100W
sztem eleg jo egyeniranyitva 2*35V ot ad le es ugytunik nemzavarja a 70V a vegfokot
sztem 4200 ert megerte a HQ nal
(#) Stefan válasza Stefan hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
neke dmit csinal ha tekered a trimet nekem minel kisebb a 2ks ellenallasa annal halkabban szol es minel kisebb az 50k annal erosebben meg valtozik a torzitasa kicsit
egy szep szammal probaltam hogy megfigyeljema toriztast(Stairway to Heaven)
az erosebb hangok eleg szepen szolnak pl enek vagy az akkusztikus resz de a basszust torzitja elegge meg ha egy pillanatra elhalkul a szam akkor is
ha lekapcsolom a feszrol akkor egy ideig meg hasonlo torz hangokat produkal

lehet hogy azert mer a tapkondik kevesek? oldalankent 1000µF/63V
meg a masik ami erdekes a TIP147 (PNP) jobban melegszik
(#) szabi83 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
1000µF igen csak kevés, 10 000 -s kell..
(#) Stefan válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
oldalankent gondolod ? azer az arban eleg huzos...
meg 2 3300 as nemlenne eleg?
(#) szabi83 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
húzos?? 800 ft kb átlagba 60vos..
lomex..
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
63v*
(#) Stefan válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
na beuzemeltem az elofokot is allati jo az egesz csak be kene rendesen alitani h ne torzitson szoval hetfon rohanok lomexbe kondikat venni meg
hutobordat aztan mar csak a doboz hianyzik
azer eleg vicces h hozaerek a bemenethez es szo szerint arrebbugral a hangszoro
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Hát először is! A 2k2 es trimmeren kellett csak tekernem egy picit... Az 50 es az tényleg valamelyest a hangerőn buzerál. Nekem 2200 µF kondi van benne!!! Nem az a hiba hogy csak 1000 van neked. És figyu már most én azt nem értem,hogy hova neked a 2*24 V-os trafó????
Ez egy sima asszimetrikus erősítő! Ide csak + tápfesz kell.... VAgy te két csatormát építettél? MErt nem értem akkor a tápodat! ...
Miért van neked földszimmetrikus táp??? Na majd válaszolgass. Este még jövök...

Jah!!!!
Led Zeppelin!!!! NAgyon baró vagy! Az már tényleg zene! Főleg a Stair Way!
Jah amúgy
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
azer vettem 2*24 eset mer kisebb cumokhoz is jo lasd tda2030... es +35 ot kotom a +60 ra es a -35 a fold az ugyanaz mintha +70 et kapna
szoval tappal semmi gond mondom cska azt nem ertem h kap egy erosebb jelet leadja szep tisztan a hangot viszont ugy bezorog utana vagy nemtudom hogy irjam le eme fura jelenseget
meg halk uzembe is ezt csinalja
sztem tuti valami kondikkal van ha nem is a tapban akkor a vegfoknal
egyebkent te az elofokot megcsinaltad?
de nekem emg pont forditva az 50 es a torzitast buheralja es a 2ks a hangerot !!!! NEMERTEEEEEEM
(#) Stefan válasza Stefan hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
jo ... megvana hiba
ugye 2ks trimmert kertem a boltba de 1,540 eset kaptam azthittem h jolesz most beraktam egy 100Ksat vele parhuzamba egy 4K7et igy szabalyozhato elvileg 4K ig.. es most jo.... tokeletes a hangja
(#) Stefan válasza Stefan hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
nagyonjo vagyok lesultek a tranyok
mind1 a ketto tuzforra lett fel perc alatt
istenem....... ez nem az en napom,....
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Ennek örülök hogy neked is megszólalt! (ha nem is bírta sokáig) NA Hát mondtam én hogy kell oda a 2k2 trimmer! Az nagyon fontos hogy buzergálj rajtuk, mert azok együtt! állítják be a tiszta kimenetet. Azért is kell rajtuk tekergetni,mert hát úgysem ugyan olyan a két tranyó és valamennyit mindig kell rajtuk állítani; tranyóktól függ!
A végeket meg azért igazán rátehetted volna valami hűtőfelületre, neeeem?

NA mindegy! MAjd legközelebb! Meg azért lehet hogy a 70 volt az sok neki!!!!!!:eek2: Szerintem! Már csak azért is,hogy a kondik - bár nem tudom neked milyenek vannak - nekem 63 V -ig bírják a feszt. Nem mondom lehet hogy elviselik a 70 V-ot is, de az is lehet probléma... Meg hát így ugye a vég tranzisztor is jobban süt!
Jah és nekem is jobban melegszik az egyik , de az nem számít mert én amint láttad is egy bordára tettem alaposan elszigetelve egymásstól és a bordától, így egymást egyformán melegítik! Na jól van hali!
Peti.

JAh az előfok még nincs... még szigorlat meg miegymás... azután megcsinálom de először a Basszushoz valót, aztán majd a gitárét és majd akár a két előfokot egyással párhuzamba keverőként is beköthetem... Aztán mehet a Rock 'n' Roll

Na hali!
Peti.
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Jah amúgy én is csak egy kis béna bordára szereletem rá! EGy rossz monitor alaplapban volt pár tranyó és azt hűtötte egy közepes méretű borda. Attól nekem nem lesz nagyobb ami a képen is volt csak még teszek rá egy kis proci-hűtő venyát (12 VDC) az is tudod milyen sokat számít rajta!!! Komoly!
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
tudtam en hogy kell az a rohadt trimmer raktam is bele csak nem 2k2eset hanem 1k5 osot es kevesnek bizonyult... legkozelebb
egyebkent itt azt irjak hogy lehet 2*25V vagy 50 szoval nemhiszem hogy sok lenne neki meg 70V amugy se megy at a kondikon mer kapasbol egy feszultsegosztoba megy a kakao
majd megprobalok enis szerezni egy kis ventit valahonnan, jelenleg csak regi hajszaritobol kiszedett van raktaron az meg kicsit hangos bar hut rendesen
sok sikert a vizsgakhoz
udv!
(#) angelero válasza Stefan hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
Sziasztok!
Egy kicsit kezdő vagyok, kellene egy olyan erősítő kapcs rajz ami könnyen megépíthető, olcsó, nem torzít, és 2x30 watt.
Előre is köszi!!
(#) MaSTeRFoXX válasza angelero hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
Ha megelégedsz 2x25W-tal @14V akkor van egy egyszerű megoldás: TDA7375
Az adatlapja itt található: [link=http://www.audiosound.info/katlisty/TDA7375.pdf]http://www.audiosound.info/katlisty/TDA7375.pdf[/link]
De ha felmész 17V ig akkor már 31-33W, én is itt járatom, lassan 3 éve, jól birja Vigyázz, max 18V-ot visel el!
A ST- BY-lába az némitás rajta, ha egy kapcsolót raksz be, és ha azt a lábat lekötöd GND-re akkor elhallgat, ha felkötöd a pozitiv tápfeszre, akkor szól, (mint a rajzon)

A kapcsolás meg a mellékletben van.

7375.JPG
    
(#) angelero válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
Nagyon köszi!!
(#) n0nam3 válasza angelero hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Hali!!

Azt szeretném kérdezni hogy ez az erősítő elmegy e 1db 12V/11A akksiról és ha igen meddig

ErősítőITT
(#) peter007 válasza n0nam3 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Hali!

Ha engem kérdezel elmegy. Durván sztem bő 2-2,5 órát.
(#) n0nam3 válasza peter007 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
köszi a választ eléggé sajnálom ezt atényt:S

ha valaki tud kicsit kisebb wattos erősítöt ami tovább birná ezzel az akkuval annak a segitségét(kapcsolás) szívesen venném!!
(#) szabi83 válasza n0nam3 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
ehhez azt kellene tudni, hogy KB hány W -t kellene ? mennyi időre? meg hová? az aksi mibe van hol?

üdv
(#) n0nam3 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Ez az erősítő 1 hangfal táska része lenne!!
ezért fontos a 12v/11A mert ez férne be és a súly sem mindeggy
A hangfal 60W/4 Ohm os!!
Most arra GOndolok hogy elszólna ez alég szépen 40 WAttal is !!PL ha 40W-os erősítő már 5 órán keresztül birni torzítás mentesen akkor vevő lennék rá


bemenő jel meg MP3 palyer vagy mobil!!
(#) szabi83 válasza n0nam3 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Idézet:
„A hangfal 60W/4 Ohm os!!”

ez mit takar?
(#) n0nam3 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
60wattos
4ohmos

Ez 1 SAL Hangfal csak ennyi tudok róla oldalán már nem talláom:S
(#) gulyi88 válasza n0nam3 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
csá

szem jobban járnál ha 8 ohmos hagszórót raknál bele
mert akkor javul a hatásfok --> tovább szól

hátránya hogy 8 ohmból 12V Ut-vel 18W nál töbet soha az életbe nem fogsz kiszedni

4ohmon is maxmax 36W szal ehez igazítsd a cuccokat!!!

viszont még baj az is hogy csak szimpla +12V van mert azzal csak A osztályú erősítő építhető. az meg zabál ha kell, ha nem (IC-s cuccoknál ez nem probléma TDA, STK, LM esetleg TBA..)

hy
Következő: »»   4 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem