Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videó felvétele digitálisan
Lapozás: OK   1 / 1
(#) dolfin hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Üdv

Találtam egy linket: Ezt

Arra gondoltam hogy ezt hogy lehetne megoldani olcsón?
Kamerám RCA out-tal van. Láttam a Hestore-on memória modult, vagy akár memória kártya...
Megoldható valahogy az, hogy a kamera jelét (ami 1 kábel + föld) valahogy rögzíteni valamire, majd később lejátaszani? Nem kell semmi formátum, ha úgy egyszerűbb, a kütyü csak venné a kamera jelét és rögzítené, majd később ugyanúgy visszajátszaná (ha rádugom a TV RCA-jára?)??
Ezt hogy s mivel lehetne megoldani?

Köszi
(#) lapose válasza dolfin hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Szia!
Veszel egy olcsó digitális fényképezőt..
(#) idlob válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Elvileg igen, kérdésed jellegéből ítélve nem.

TDA8708 Ez egy még viszonylag könnyen kezelhető (tokozás, vezérlés) ADC vann DAC párja is, de arra nem emlékszem fejből. Aztán valami rohadt gyors memóriába be kell tuszkolni a kijövő jelet, ahhoz címezni, stb.
Eléggé felejtős, nem túl hobbi projekt, annak ellenére, hogy elvben egyszerű, a sebesség miatt nem kispályás feladat.

[off]Viszont van az LG-nek valami külső USB DVD írója, ami tud analóg jelet rögzíteni, visszajátszani gép nélkül, 30k környékén.
Apróhirdetésekben ha körülnézel, digit kamerát 20-30k osztogatnak.[off]



(#) nyulbul válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Idézet:
„Arra gondoltam hogy ezt hogy lehetne megoldani olcsón?”

Talán úgy hogy máshól vásárolsz.
(#) watt válasza nyulbul hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Nem semmi, hogy miket lehet kapni már, bagóért!
(#) bbb válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
én csak azt nem értem az egészben, hogy miért jó ez? még egy készülék feleslegesen. amíg a kamerád vissza tudja játszani, addig rá tudod kötni a tv-re.

de feltételezem, hogy van dvd íród a gépben, és asztali dvd lejátszód (filléres dolgok manapság). ha a gépedben van firewire csati (kb. 3-4 éve mindegyiken szokott lenni), akkor egy firewire kábel kell, hogy dvd-re rögzíthesd a felvett dolgokat.
a módszer pedig pofon egyszerű:
(feltételezzük, hogy nero-t kaptál a dvd író mellé, de nagyon sok program meg tudja ezt csinálni)
kamerát összekötöd a géppel, majd elindítod a felvételt
ezután mondjuk a nerot megkéred, hogy készítsen belőle dvd-videot, majd írja is ki.

ez a módszer jelentősen egyszerűbb (és meglehetősen olcsóbb), mint egy ilyen készülék, amit belinkeltél, és aminek pokoli hátránya abban reljik, hogy könnyedén megtellik az a memóriakártya, ami benne van. ha pedig megtelt, akkor ugye törlés, és megint veheted fel ismét amit akarsz nézni. (vagy másik memóriakártyát bele)

tehát összefoglalva két egyszerűbb megoldás van:
1. több kazi a kamerához, és a kamerával nézed őket a tv-n
2. kiírod a felvételeid dvd-re
(#) ciw hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Vagy veszel 160e-ért egy hdd kamerát. Én próbáltam ilyet, baromi király felvételt csinálnak.
És ha megtelt a vinyó, akkor egy laptopba bedugod a kamera usb kábelét és meghajtóként látod a vinyóját, így hamar le lehet húzni a dolgokat róla. Azt hiszem egyébként SSD kártyával mennek. (nem valódi hdd van benne az tuti).

Hát azzal a kütyüvel amit ide belinkeltél meg vannak fenntartásaim.
1Gb-ra 8 óranyi anyag valós időben (tömörítés nélkül), ikon méretű feketefehér képekből talán.
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szerintem Ő nem egy Videókamera jelét akarja rögzíteni, hanem egy biztonsági/megfigyelő kamera jelét.
Gondolom azért szeretné rögzíteni, mert olyankor Ő nem tud ott tartózkodni, hogy valós időben nézze, ezért szeretné rögzíteni.
Dolfin, szerintem vedd meg készen, ilyet nem érdemes otthon fabrikálni...
Amit nyulbul mutatott, az szerintem már jó áron van!
(#) ciw válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Ja ha megfigyelő kamera jelét akarod rögzíteni akkor tényleg jobb agyári cucc, mert az azt is tudja, hogy csak akkor rögzít, ha van mozgás a kamera képében.

Ez jól jön, mert, ha visszakell nézned a felvételt nem kell több órát a mozdulatlan kép előtt üldögélni, hogy hátha meglátsz valami gyanúsat.
Ezt házilag mégnehezebb kivitelezni külön mozgásérzékelő nélkül.
(#) titi válasza ciw hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hali!
Ez értékes infó, ugyanis a közeljövőben szeretnék én is egy HDD-s kamerát venni.
Hány óra felvételt lehet még jó minőségben felvenni egy 30-as HDD-re?
Mert az oké, hogy a gyártó azt írja, hogy akár X óra felvétel, de azért a minőség se mindegy...
Ugyanakkor mivel nem lehet kazit cserélni, ezért nem mindegy, hogy egy két hetes nyaralás 8-10 órás felvétele jó minőségben elfér-e rajta...
Köszi!
(#) ciw válasza titi hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
SONY DCR-SR35
Készítsen akár 41 órányi kiváló minőségű videót és akár 4 megapixeles állóképeket kazetták vagy lemezek cipelése nélkül. Kiváló minőségű Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektív optikai képstabilizátorral a tisztább, élesebb képekért. Gyönyörű képek Arcérzékeléssel.

2304 x 1728 (4,0 Mp)

Ez 60 GB-os.

http://www.sonyszalon.hu/products/product_1686.html
(#) bbb válasza titi hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
ezt még nem mondta

ekkor is megoldható számítógéppel a dolog, és nem is sokkal macerásabb. mindössze egy tvtuner kártya kell a gépbe, és mehet a dolog.
ha pedig több kamera van, akkor profibb cucc kell. van olyan, ami rögtön hdd-re ment, de ezek drágák. ill. természetesen van számítógépbe rakható kártya is, csak szoftvert kell használni hozzá

egy biztos, a gyári megoldások rettentő bonyolultak, ezeket házilagosan lekoppintani szerintem reménytelen. (és nem mellesleg simán kiválthatóak egyéb eszközökkel)
(#) titi válasza ciw hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Én 30GB-ost néztem kb 90e körül, természetesen Sony-t.
Ez se rossz..., de az, hogy a reklám szerint 41 óra kiváló minőségű, mennyire hihető?
Te, mint írtad próbáltad, azért kérdeztem a véleményed.
Egyébként köszönöm!
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szerintem a PC-t is kihagyná.
Legalábbis én nem szívesen járatnék szinte üresjáratban egy PC-t.
Na de végülis Ő tudja, hogy pontosan mire kellene neki, és erről még nem igazán nyilatkozott...
(#) ciw válasza titi hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Én nem vettem fel annyi anyagot, hogy megteljen vele a lemez, dehát amit rögzített, az állat volt.
Szerintem hihető !

Mondjuk nézz szét a photohall-ban neten ott jobb árban is tudsz válogatni, ha csak kiránduláshoz kell...

(#) dolfin válasza titi hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Üdv

Jaaj, ennyi hozzászólás...
Szal...
Igen, olyan kéne mert nem tudok ott tartózkodni, kicsi legyen, el lehessen rejteni.
Géppel tudok felvenni, igen, tunerem meg firewire is van, csak hogy utólag le lehessen menteni, 555-el időzíteni lehessen h pl percenként 5mp-et vegyen fel...
A memória kártyákra való mentés az hogy működik?
Ahogy eddig elolvastam, nem sok esély van megoldani igaz?

Köszi
(#) titi válasza ciw hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Értem, és köszi a választ!
Üdv!
(#) ciw válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Ha van tunered, akkor nézz szét a neten, biztosan van olyan rögzítő szoftver, ami kielemzi a kamera képét és csak akkor rögzít, ha bizonyos százalékú eltérés van.
Pl. arra nem izgul, ha a fákat fujja a szél, de ha egyember elsétál a kamera előtt, akkor rögzít.

(#) titi válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hidd el, jobban jársz, ha megveszed 25e-ért.
Ennyiből otthon nem rakod össze, és itt most nem az időzítésről beszélek, mert nem azon múlik.
Minimum egy mikrovezérlő kell a dologba, azt pedig programot igényel. Emellé jön még az analóg kép feldolgozása digitálissá....
Nem mondom, biztos akad olyan, aki megtudná oldani...
(#) Báddzsó válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 / 4
 
én vennék egy egy 7-8 ezer Ftos kis rádiós kamerát vevővel, és beledunám a gépembe ami amúgy is szinte egész nap megy. Mozgásérzékelő képelemző, felvevő szoftver meg van bőven. Amúgy a gépet lehet készenléti üzemmódba is állítani, abból feláll rövid időn belül, csak egy mozgásérzékelő kell még mellé ami bekapcsolja ha mozgást érzékel, és máris mehet a felvétel.
(#) dolfin válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget.
Ez csak egy ötletem volt, képelemzős riasztós progit már találtam.
Ezek szerint ez a probléma meghaladja a "hobbi" lehetőségeit.
Báddzsó válaszát fogadom el akkor megoldásként, mert a gép folyamatos működésének problémáját is megoldotta. Még arra gondoltam h videóval összekötve egy mozgásérzékelő, ami bekapcsolja a felvétel funkciót mozgásra, de ez már igencsak részletkérdés.

Köszönöm mindenkinek.
(#) Báddzsó válasza dolfin hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
oh, köszi. nem is gondoltam volna, hogy ez pontot ér.
Ha meg beltérben van amit figyelni akarsz, akkor infrás érzékelőt te is tudsz csinálni, egyszerő diódával, és infra leddel, +pic ami méri a infradióda ellenállását. (persze a gyáriak nem így mőködnek!)
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Üdvözletem!
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek a tulajdonában a képen látható videó digitalizálóból? Lenne egy-két kérdésem az eszközzel kapcssolatban. Leírom ide, hátha valaki tud rá válaszolni fejből.
1.: Működik-e az eszköz win8.1 alatt? 2.: A fontosabb: lehet-e a bementet (több esetén külön) egy másik programmal (streamer program, pl.: xsplit, vmix, wirecast, stb.) feldolgozni? 3.: Milyen FPS számmal dolgozik a készülék?
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

easycap.jpg
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem