Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   21 / 194
(#) frissadam hozzászólása Okt 6, 2008 /
 
Azt tudom h a quadban van túláram védelem pont ezért nem jó 4Ohmra +-50 V-on.Csak én egy kész kapcsolást szeretnék csinálni ami kiold egy relét rövidzárkor.Ezt a kapcsolást végfoktól függetlenül tudnám használni bármely erősítőben.És egy fórum nem arra való h ötleteket adjunk a másiknak és segítsük?Vagy arra h a nagycsoportosok röhögve járjanak a kiscsoportosok körül?... Én valami komparátorban gondolkodtam, de nem tom a komparátor mennyire jó áramfigyelésre? Csak feszültséghez használtam eddig.
(#) proli007 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Hello!
Nem "röhög" itt senki, senkin. Én pláne nem! Csak felhívtam a figyelmedet az ellentmondásra.

De most is visszakérdeznék. Mia különbség, a feszültség és az áram között?

Az áramot is, kevés kivétellel, úgy mérjük, hogy egy ellenálláson mérhető feszültségesést dolgozunk fel. A különbség annyi, hogy a veszteségek csökkentése érdekében, kisértékű (shunt) ellenálláson tesszük ezt, tehát kis feszültségesést is kapunk eredményül. De ez is feszültség lesz.

üdv! proli007
(#) lapose válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Szia!
Ezt nézd meg! innen tudsz ötletet meríteni. Ez a gyári ajánlás az STK IC-khez amiben szintén nincs gyárilag védelem.
(#) lewi hozzászólása Okt 6, 2008 /
 
nos. köszönöm a bátorítást, és NEM fogom feladni..
szóval csatolom a lewi.jpg ben a leg utóbbi bekötést, ezzel is ugyan azt produkálta: mind a 3 led világít, és nem szól.... szóval ez van itt
a többi képet is mutatom a védelemről.

köszi minden további segítséget is...
lewi
(#) szabi83 válasza lewi hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
lewi, könyörgöm, a képek, CSAK képek...

Méricskélni kellene, hogy hol van hiba, de ezt már Proli007 is írta:Bővebben: ITT

Üdv
(#) proli007 válasza lewi hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Hello!

Mind a három led, csak akkor világítana, ha a végfok el van szálva, és a kimenetén ott lenne a minusz táp.
- Az kapásból látszik, hogy a váltó bevezetése nem jó, mert két Graetz van. A váltót a védelembe úgy kell bevezetni, hogy egy 1µF-os kondin keresztül, és a kondi mögött, egy diódát kell a GND-re kötni úgy, hogy a katódja álljon a GND felé. (Már Szabi is szólt, de oda sem figyelsz!)
- A Clip led akkor világít, ha a T5 tranyó nem söntöli. Tehát nem Jó tranyót tettél bele, de leginkább nem jó a tranyó bekötése. Esetleg a C4 kondit fordítva tetted be.

üdv! proli007
(#) szabi83 válasza lewi hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Megvan a hiba!!!

Tükrözted a nyákot? vagy filcel rajzoltad és azért fordult meg a nyák, szóval ez a baj

így kellene lenni-e:
Kép: Hivatkozás


Tied pont az ellenkezője :yes:
(#) lewi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
az értem, hogy szólt szabi, de egyáltalán nem értettem, hogy mire gondolt...
ezen felül, elnézést, írni szerettem volna az előző hsz be, hogy nem 30.1V ot kap, hanem csak 28-29 et + ban is, és - ban is...
a váltót majd még még 1* átértelmezem, a c4 kondit mindjátr megnézem.
(#) frissadam válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
tehát használhatom a végtranyó és a kiment közti ellenállást shuntnak?és az ezen eső feszültséget használjam fel? rövidzárkor van a legnagyobb feszültség esés ugye? és akkor ezt az értéket kellene folyamatosan hasonlítanom valamihez?mikor átlépi a max beállított szintet a feszesése,akkor kioldana a relé. Ez mennyire használható gondolat menet?
(#) lewi válasza lewi hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
igen.. tükrözve lett a nyák, nem lett jó :S
majd, ha lesz pénzem, akkor elmegyek veszek nyákot, meg ezt a pár forintnyi alkatrészt, és újraépítem...
köszönöm mindenkinek a segítségét. ha kész az új feltétlen szólok..
ui: a váltót azt így kell akkor bekötni?

valto.JPG
    
(#) dbase válasza lewi hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Alapban, minden erősítőben vannak emitter ellenállások, a nagy wattos ellenllások, amiken alapba esik fesz. HA te beteszel egyet a hangszóróval sorosan, azon is pluszba fog esni fesz. Csak a emittert fiygeld mind a gyáriakban is ami van.
Itt a rajz:Bővebben: Link

Q9,Q10, D10,D9, R19,R18, R20,R21, a védelem pár forintnyi cucc, de sokat ment meg ha baj van.Véletlen.Csak a baj erősítő függő dolog.Minden paramétere változtatja.Kimenet teljesítmény, emittre ellenállás mérete, a lényeg visszaszabályozza a végfoktranyókat ha baj van, rövidzár a kimeneten.
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Bocsi, előző hozzászólásomból lemaradt a melléklet!

STK.gif
    
(#) proli007 válasza lewi hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Hello!

Tranyós áramkörnél nem kell új panel.
- Kiveszed a tranyókat, a bázist árlököd a másik oldalra és visszateszed.
- Megnézed az elkókat, hogy jó polaritással vannak-e bekötve.
- Megnézed a diódákat, hogy a katód arra áll-e, amerre az elvi rajzon van.

üdv! proli007
(#) proli007 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Hello!

Igen használhatod így, csak figyelembe kell venni, hogy a shunt ellenállás, közben "rohangál" a kimenettel fel-le. Ezért Lapose által belinkelt kapcsolásnak is a "közös pontja" valahol a negatív tápon van. (És csak a pozitív félperiódusban létrejött túláramot figyeli, persze ez bajnak még nem baj.)

üdv! proli007
(#) Tetye válasza lewi hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
hali!
én ezt használom igaz nem sok vissza jelzés van rejte de nagyon egyszerü és megbizhato cucc csak asszem a Q2 Q3 talán fel van cserélve de már nem emléxem... annak idejém kb 2x8 at csináltam belőle mert nem akartam hogy ha jobb oldalon gáz van akkor le ölje a balt is. de amugy teljesen jól müxik még gondoltam rá hogy ki kéne egésziteni clip el meg a traforol jövö AC val de igy is szupi kis cucc.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
ügyi vagyok most nézem hogy a lényeg lemaradt
http://tetye.hu/rajz.jpg
(#) lewi válasza Tetye hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
köszi szépen, én is erre3 gondoltam... de inkább már csak azért is megépítem a másikat.
(#) lewi hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
sziasztok

most csinálom a védelmet újra, és lenne hozzá egy kérdésem:

ha én ezzel egy nyákra teszek egy trafot, ami egy külön áramforrás a többi cucchoz az ugye nem fog bezavarni neki. én itt a közelségre gondolok..

előre is köszi... lewi

ved_panel.GIF
    
(#) proli007 válasza lewi hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Hello!
Nem fogja zavarni.
üdv! proli007
(#) lewi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
köszi
(#) Inhouse hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Csináltam egy minimálkoncepciót, az aktívmélyemhez a protect.gif alapján.
Amire figyelni kell, hogy a relé behúzótekercsének ellenállása 5-600ohm legyen, akkor biztosan jó. Ha pl. 2500ohm, akkor valószínű, hogy nem fog elejteni, mert a protect LED miatt így is 12V körüli feszültség marad rajta.
Az 5,6k úgy van méretezve, hogy kb. 5mA folyik a LED-en, elég fényt ad így is. Ezen lett így sporólva egy tranyó. A másik a saját egyenirányítás és kis puffer miatt maradhat el, azonnal elejt így is. A clip meg nem hiányzik.

A + küszöb nekem is 5V körül van, a - még rosszabb kb. -18V-nál biztos lekapcsol, de nem lényeg szerintem ez is megvédi a hangszórót.

Szóval, ha valaki nagyon egyszerűt és kicsit akar, akkor hajrá.

Üdv
Inhouse
(#) rolandosss21 hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy 2*120W-os erősítőm és azt a hangszóróvédőt szeretném beleépíteni ami a http://majki.freeweb.hu/ oldalán van. Csak nekem ez el kellene hogy bírja a +-50V-os feszültséget is. És sztereóba kellene. Ha valaki tudna nekem segíteni az írjon.
Előre is köszi.
(#) Árpy válasza rolandosss21 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Helló!
Szerintem egyszerűbb lenne már erre a feszültségre méretezett védelmet használni. +-50V-os védelem például Skori védelme a quadhoz. Van belőle tranyós, és a lap végén egy fetes verzió is. Link
Üdv, Arpy
(#) proli007 válasza rolandosss21 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Hello!
Természetesen segíteni is tudunk, ha elakadtál, szóljál.
Üdv! proli007
(#) rolandosss21 hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítségeket. Majd a jövő hónapban megépítem és ha nem megy majd valami akkor írok.
Mégegyszer köszi.
(#) proli007 válasza rolandosss21 hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Oké, de a válasz gombot használd, légy oly kedves!-------------------------------------------^
üdv! proli007
(#) martin19 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Sziasztok !
Gondoltam nem nyitok új témát, ha már egyszer van valami ilyesmi. Mellékeltem egy kapcsolást, (hangszóró védelem) DC figyelés , és hangszóró bekapcs. késletetés a szerepe.
Kíváncsi vagyok véleményetekre.

Kapcsolas.zip
    
(#) Inhouse válasza martin19 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Most nem mondod, hogy eddig ezt itt nem láttad?

Üdv
Inhouse
(#) Tetye hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
üdv ujra a topikban
Lenne egy kérdésem az általam korábban linkelt védelmet kicsit át variáltam, AC nélkül ne kapcsoljon be ,és vissza jelezzen aig késlsltet(DELAY Led"sárga") és a DC védelmet(DC Led"piros"), továbbá ha minden rendben azt is jelezze(OK Led"zöld").
Csak abban nem vagyok biztos hogy tökéletesen müködne ezért mielőtt bele vágok a megépitésbe gondoltam inkább megkérdezem töletek.
Nos mi a véleményetek? Müködöképes lehet?

protmod.JPG
    
(#) proli007 válasza Tetye hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Hello!

Itt azért nem felhőtlen az élet.
- A késleltető tranyó bázisában , 220k/1M osztó van. Tehát a bázis nem tud felmenni a tápra. Plusz a bázis-emitter nyitófeszültsége 650mV. A tranyó bétát és a 10kohm-ot figyelembe sem véve, a tranyó emittere több mint 2,6V-al lesz alacsonyabb mint a tápfesz.
Tehát a betett PNP tranyó állandóan nyitva lesz és a DELAY Led folyamaotosan jelezni fog.
- A relémeghajtó tranyó bázisában elhelyezett dióda maradékfeszültsége (nyitó irányú feszültsége) miatt, nem biztos, hogy a DC érzékelő tranyók le tudják zárni a relémeghajtó tranyót.

(A hivatkozások egyértelműbbek lennének, ha az alkatrészek pozíciószámot kapnának. Felétek nem jelölik az emittert? )

üdv! proli007
Következő: »»   21 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem