Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   305 / 3976
(#) alex077 válasza lapose hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
A kapcsirajzom elve ugyanez, csak npn tranzisztorral, de a darlington jó öltlet, holnap kipróbálom!
(#) lapose válasza alex077 hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Szia!
Szerintem NPN tranzisztorral ellentétesen fog villogni.
(#) alex077 válasza lapose hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
ÁÁÁÁ
Igazad van! Ez a kis apróság kiment a fejemből, hogy +ra nyit a tranzisztor.Akkor pnp kell.
Köszi!
(#) szputyi83 hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy nagy gondom van, ebben kérném a segítségeteket.
Az autóm hátsó szélvédőjén a fűtőszálat elengedte a forrasztás.
Próbáltam megforrasztani, de semmire sem mentem.
Egyszerűen nem tapadt rá a forrasztóón, pedig a felületet gondosan megtisztítottam.
Ha valaki tudja hogy lehet ezt megjavítani, és részletesen leírná, azt nagyon megköszönném.
Üdv: szputyi83
(#) Georgee hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
Hello mindenkinek!

A füstgépemben megadta magát a hőkapcsoló, (sikeresen elégette a hőbiztosítékot is) most akarom cserélni de nem tudom milyen tipus kell bele, kiszedtem a biztosítékot és csak tippem van melyik szám micsoda,ez áll rajta hogy 220/92 65/g734 gondolom az első az hogy 220volt a második 92fokon nyit 65 fokon zár a harmadikról lövésem sincs. Jövőhéten lessz egy buli addigra szeretném megcsinálni mert most csak akkor kapcsol ha rávágok egy nagyot a gépre ezu meg szerintem kicsit durva dolog . A segítségeket előre is köszönöm
(#) Maverick91 hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
sziasztok,

milyen az a heli potméter? Miben különbözik a rendes potmétertől?

köszi:

Maverick
(#) lapose válasza szputyi83 hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Szia!
Lehet kapni ezüst vezető festéket, azzal megpróbálhatod javítani!
Bővebben: Link
(#) totti91 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
olyan poti ami többször is körbeforog mire eléri a maximum értékét..
(#) Maverick91 válasza totti91 hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
köszi
(#) bbalazs_ válasza szputyi83 hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Mibol van az a futoszal?
Rez eseten sok gyanta es pillanatpaka javasolt.
Sosavban oldott cink sem segitett?
Nalam neha ugy kellett segiteni, hogy a meleg on ALATT kapargattam a feluletet.

Vegso esetben ha fel tudod kaparni egy kis reszet, akkor sajtolhatnal ra valamit.
Ha tenyleg lejott az a vastag vezetek, ami a harmadik dimenzioba vezet akkor en odaragasztanam sziloplaszttal a vezeteket a szelvedohoz es az alant mar megenekelt ezustfestekkel ramennek a valoban gondosan megtisztitott feluletre.
(#) wg_kezdo hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
Segítséget szeretnék kérni át kell hidalnom 40 métert kábellel. Az összekötendő dolgok egy számítógép és a hozzá tartozó monitor. Vagyis a számítógép és a monitor között van 40 m távolság . (ja és a hangot is, de az elég monoban).
Emellett az egér sem lenne rossz, ha áthidalható ami USB-n kapcsolódik.
Ami nagyon lényeges még, hogy olcsó legyen vagyis ne 5000 Ft/m-es kábellel.
Első nekifutásból az UTP kábelt néztem ki vagy egy 20 erű szalagkánelt:
szalagkábel

A kérdés persze, hogy:
A VGA-t ilyen távolságban át lehet-e lőni, mennyire szedi össze a zajt stb..., kell-e jelerősítő.
Ugyanez az USB-nél is.
A hálózat jól működik vele 40 méter van az adsl modem és a router között és gond nélkül megy (ezért is gondoltam UTP kábelre van még belőle jó sok és van is hely mellette).

Ha szerintetek nem megoldható akkor hagyom a fenébe, de jó lenne, ha úgy tudnánk Filmet nézni, hogy az erőmű és a zajforrás az irodában marad csak a kép-hang-vezérlés jönne át .

Előre is köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza wg_kezdo hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Szerintem eselytelen. Hangot meg csak-csak.
A szalagkabel mar 1m utan felejtos.
Ugy tudom, 'repeater' nelkul a VGA felso hatara 10m koruli, de akkor mar aranyarban mert kabellel dolgoznak...
USB-t sem lehet repeater nelkul. Es arra is van valami restrikcio hogy max hany repeater lehet egymas utan.

Lehet kapni vezetek nelkuli videotovabbitot, az talan jobb lenne, a filmnek meg ugysem kell VGA.
Vagy egyszeruen a kartya TV-videokimenetet meghosszabbitani, de a 40m ott is huzos...

Vagy drotnelkuli halozaton atloni egy kisebb, hangtalan gepre... jo, tudom, olcson kellene...
(#) wg_kezdo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Hát akkor marad a drágább megoldás.
Jó lett volna, ha a gyereknek már nem egy "erőmű" belsejében kell a számítógéppel dolgozni.
Nameg a filmnézés is élvezetesebb a processzorhűtő zúgása nélkül.
Azért köszi.
(#) Csaplar hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy készölék építéséhez, milyen új gazdaságos billentyűzet megoldások vannak?

A fólitasztatúra, főleg, ha gyártatja az ember, egy vagyon, és az előregyártottak is elég borsos áron kaphatók.

Hallottam valami új kapacitív érzékelős megoldásról, de nem sokat tudok róla...

Ha valaki tudna valami hasznos infót nyújtani, megköszönném!

Üdv.
(#) Csaplar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Nem igazán barkács dologra gondoltam, hanem valami könnyen, állandó minőségben reprodukálható dologra...
(#) Router hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Problémám a következő:
Adott egy LCD monitor halott alaplapi inverterrel és ennek pótlására beletetem egy másik monitorból származó invertert amivel plusz külső tápról tökéletesen megy. A gond az, hogy miután a monitor már kikapcsolt, az inverter továbbra is kapja az áramot amitől fehér a kijelző. Nem akarom állandóan ki/bekapcsolgatni a tápot ezért azt találtam ki, hogy egy úgymond remote szálat húztam le a monitor standby ledjéről, tehát amikor bekapcsol a monitor, megjelenik 2.8-3V körüli fesz a kivezetett szálon.

Most azon agyalok, hogy ezzel, hogy lehetne kapcsolgatni mondjuk egy relével az inverter 12V-os tápját.

Választotkat előre is köszönöm!
(#) moltam válasza Router hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Egy npn és egy pnp tranyóval szerintem meg lehet.
(#) moltam válasza Router hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Valahogy igy de lehet,hogy hulyeség.

inverter.JPG
    
(#) moltam válasza Router hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Miért a kölső táp van alapból az inverternek fenntartott táprész.
(#) Router válasza moltam hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Ez idáig oké csak szerintem nem bírnák el azt az áramot amit vezetni kéne
(#) moltam válasza Router hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Nem fogyaszthat olyan sok A t mérd le sztem.
(#) Router válasza moltam hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
A monitor alaplapján volt az inverter vagyis van csak két fet kiégette magát a nyákból, szószerint átégett alattuk az áramkör és semmihez nem lehet forrsztani+ a fél táp meghalt de szerencsére a vezérlő kap áramot így kép van, háttér nincsen, ezért kellett külön invertert beletennem.
(#) proli007 válasza moltam hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Hello!

Idézet:
„...de lehet,hogy hulyeség”


Ön nyert! Tényleg az. De hamár a szimulátorban rajzoltad, akkor miért nem használod?

Egyébiránt, azt kel tudni, hogy mennyi az inverter fogyasztása, mennyire terhelhető a 3V, és kikapcsolt állapotban ez a feszültség mennyi..
Mert az egészet egy NPN tranyóval, és egy bázis ellenállással megoldható. (Esetleg darlington tranyó alkalmazásával, de annak kissé több a maradéka. Fet elég netszes a három volt miatt, de megpróbálható.)

Szóval a megoldás egyszerű, csak a mért értékeket kell tudni.

üdv! proli007
(#) bbalazs_ válasza Router hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Annak a masik monitorbol szarmazo inverternek is kell lennie engedelyezo bemenetenek. Oda kosd a regi kanocat. A tapra meg a tapokat. Van meg fenyeroszabalyzo laba, az nem biztos, hogy mukodni fog az ujban, mert tobbfele modszerrel dolgoznak.
(#) Maverick91 hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Attilának

MOV00003.3gp
    
(#) Attila86 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Na, hogy a többiek is értsék:
Maverick91 megépítette a weboldalamon publikált "Hővédelem hűtőbordára" kapcsolást. Azonban a videón látható módon nem működik neki, mert kb másodpercenként ki-be kapcsolgat a relé, ahelyett hogy meghúzva maradna.
A hiba oka az, hogy nem azt a nyáktervet használta amit én az oldalamra feltettem és ezért nincsenek rajta megfelelően kialakított csillagpontok.

De a videót átküldhetted volna mondjuk e-mailben, nem kellett folna ezért feltétlen a he tárhelyét használni. Egyébként a videó megnézése nélkül is elhiszem neked hogy ezt csinálja az áramkör.
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Már több példányban megépítettem én is ezt az áramkört és volt többször amikor ugyanez volt a tünet....
A probléma ok nálam az, volt, hogy a referencia feszültség nem volt meg pontosan, azaz, a bénázásom miatt 12V vagy kevesebb vagy több volt az áramkörnek, ekkor kattogott folyamatosan a relé nálam.
Bekapcsolt, ekkor a feszültség szint leesett, majd kikapcsolt, akkor a feszültség fel emelkedett és lekapcsolt, majd.....

hátha ez segít. mármint nem neked, hanem Mavericknek
(#) Maverick91 válasza hapro hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
igen, igen méregettem egy kicsit, és nekem is ez a problémám, mit lehet ellene tenni?
(#) Attila86 válasza hapro hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Igen, ez a csillagpont hiánya miatt van. Illetve akkor, ha a stabkocka nem működik, azaz nem regulál. Ez pedig akkor következhet be, ha nincs elég tartalék feszültsége.
(#) Attila86 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Ha a stabkocka kimenetén stabil a feszültség a relé állapotától függetlenül, akkor a csillagpont hiánya a probléma. Ilyenkor azt lehet tenni hogy új nyákot készítesz, vagy a mostanit kikapargatod és átdrótozod.

Ha a stabkocka kimenetén (közvetlen a stabkocka lábán mérve!) a feszültség ingadozik, amire harpo is utalt, akkor pedig meg kell növelni a tápfeszültséget.
Következő: »»   305 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem