Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   180 / 2499
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia!
Szerintem, ha tervezel hozzá nyákot, többen is átnézik neked, sőt még örülnek is a nyákrajznak!
De addig is nehogy jól érezd magad, küldök neked egy párat, ezekhez van nyákrajz, válogathatsz belőle!

Mosfet.zip
    
(#) Balint133 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
ő ő nem, hanem beleraknám az 50Vos IC-t 50Vra de csak 4 ohmos hangszórót tennék bele, és a 8Ohmon passzív hűtés (ami 8OHMon elbírja passzívan hűteni a tápot), arra raknék egy Ventit, és az a kérdésem h így bírná e megfelelően hűteni 4ohmos hangszóróval

Kicsit fáradt vagyok keszekuszán írok bocsi
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hát elbírni elfogja, de fűt majd rendesen!
Én a helyedben óvatosan hajtanám, és mielőbb váltanék 8 ohmra!
(#) Balint133 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
najó akkr ez felejtős, nincsnekdvem se fűteni az erősítővel, se anyagi keretem végfokot/hangszórokat venni

Esetleg egy ilyen cucc rá:

hangfal1

hangfal2

Ezeket vígan meghajtaná ugye?
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Lazán! Sőt írtam, akár négy csatornát is tudsz építeni ekkora trafóra!
Én azért a nagyobbat venném!
(#) Balint133 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
OMG 4csatit a tranyóra?

Kezdem aztérezni hogy megérte ekkora trafót venni...
najó maradjunk a földön, két csatornát 10kpuffer kondi meghajt? vagy csináljak még egy graetz-t 210k pufferrel?
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Köszi szépen!

De én maradok a tervezésnél mert ahhoz már megvettem az alkatrészeket is.
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Nem tranyóra, trafóra!
Legalább 16A 200V diódahíd, Négy(esetleg kettő) 10000µF 63V-os puffer a tápnak! Erről szépen ellegel a 4db TDA7293!
(#) Balint133 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
bocsánat, áj ár kezdő egyenlőre, de azért olvasok / kérdezek h tanuljak belőle


most egy KBPC1504 típusú diódasorom van ez elvben 400V/15A de lehet h rosszul tudom
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Jól tudod! Jó lesz ide.
(#) Balint133 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
ja és még valami: A Baji féle végfok táp egységcsomagom van, 2db 10k/63V pufferrel, ha erre a nyákra, ha van hely, belefúrhatok még két puffernek lyukakat? mármint egyáltalán lehet e oylat csinálni h párhuzamosan kötni a puffereket...
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Lehet, sőt bizonyos szempontból jobb is.
Kérdés lesz-e a panelon annyi hely. De lehet rakni külön panelre is.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Üdv ismét.Azután érdeklődnék hogy valaki próbálta már az Urbán féle 200W-os Quad405 végfokot?Ha igen mi a véleménye a paraméterei nem rosszabbak mint az eredetié 100W-é?Mert van egy Troid 2X50V-os trafóm és ez KB illeszkedne hozzá feszültségben...Ja meg 4Omh-ot halytanék vele vajon bírná ilyen magas tápfeszen?
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia!
50 váltó vagy egyen? Ha egyen akkor jó lesz, de arra figyelj, hogy a4db végtranyó ne hamis legyen, mert akkor keserű lesz a tapasztalat!
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Jaj jaj 50V~ akkor ez sok igaz, amúgy a tranyókat a HQ-tól rendelném, honnan tudom meg hogy hamis-e ?
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hát 50V váltó egyenirányítva az 70V, nagyon sok ennek a kapcsolásnak! Mekkora teljesítményű a transzformátorod?
HQ-nál, Lomexnél van eredeti, nem árt szólni nekik, hogy nem "budget" alkatrészt kérsz.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Hát már próbáltam egyenirányítani és szűrni 2200µF kondival (nem volt nagyobb ekkora feszültségűben) és olyan 2X 64-65V-ra jött ki nyugalmi állapotban...Am fogalmam sincs hogy mekkora teljesítményű lehet mert egy havertól hoztam a multkor.Azt mondta hogy 100W-os STK-kat halytott torzításmentesen.Ha esetleg felteszek egy képet róla akkor KB meg tudnád állapítani a teljesítményét?A Szekunder kimenet KB1.5-2mm lehet nyugalmi állapotban 40W körül mozog az áramfelvétel...
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Meg is csináltam a nyákrajzot.
Valaki megtudná nekem nézni,hogy jó lesz e így a nyákrajz az erősítőnek?
Bővebben: Link
Kicsit késő van szóval lehet nagyobb hibát is vétettem.

Előre is nagyon szépen köszönöm.

(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Rakjál fel róla képet, hátha okosabbak leszünk!
(#) Tomy27 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Bocsi a képminőségért telóval készült.
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hát nagyjából átnéztem hibát egyenlőre nem találtam, de még egyszer átnézem.
Viszont van valami ami nem tetszik benne!
A tranzisztorok egy részét úgy tervezted a panelre, hogy a lábait át kell hajtogatni. Ez elvileg nem lenne baj, de hidd el beültetéskor össze fogod cserélni. Szerintem jobb úgy tervezni a panelt, hogy a tranzisztorok lábai eredeti sorrendben maradjanak, a báziskivezetést át tudod vinni a kollektor emmiter közt!
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Le tudnád mérni a befoglaló méreteket, illetve, hogy a szekunder milyen vastag huzalból készült?
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
A huzalt KB úgy 1-1.5 közé saccolom sajnos most perpillanat nincsrá módom hogy pontosan lemérjem.Most lehet hogy hülyének tünök amit kérdezek de mit értel a befoglaló méreteken?
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hülyeséget írtam, a primernek akartam kérdezni az átmérőjét! Bocsi!
A befoglaló méreteken azt értettem, milyen hosszú és széles a transzformátor, milyen vastag benne a vasmag.
(#) Tomy27 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Az átmérő tényleg csak hozzávetőleges adat:0.2-0.4cm 12.5cm hosszú 7.5cm széles KB 4.2-4.5 magas a vasmag...
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hát sajnos ez a vas durva számítás szerint kb. csak 100W-os! Csak egy-egy szekunder van rajta?
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Én kicsit többre gondoltam mondjuk úgy 300W -ra.Lehet hogy valamit rosszul becsültem. Az 50V kimenetből kettő van a többi az már kissebb áramú meg feszültségű...
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Amúgy ez a teljesítmény a max áramfelvételre vonatkozik?Vagy a szekunder oldalról kivehető teljesítményre?
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Gyorsan leugrottam a műhelybe, van egypár 200VA-os meg 100VA-os hiperszil trafóm, lemértem őket. A 200VA-osak nagyobbak egy kicsivel. Persze a lényeg a primer tekercs átmérője lenne abból lehet következtetni a trafó max áramfelvételére! Az én trafóimon 0.6mm átmérőjű a primer ami nagyjából meg is felel a 200VA-nek!
(#) Tomy27 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
A primer tekercs belsőellenálásából nem lehetne következtetni a teljesítményre am mint már írtam már üresjáratban felvesz 40W-ot...Am egy 200W-os trafónak mennyi szokott lenni a hálózati biztije...
Következő: »»   180 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem