Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   312 / 1319
(#) bbalazs_ válasza brato hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
OK, akkor probald ki az LCD-nek tapot egy PNP-n keresztul adni. Aztan a programbol kesleltetve bekapcsolni. Lehetne kis kondikat is tenni a vezerlolabakra es novelni picit az idoket.

Nem tudom az alattiak fenyeben ertelmezni az eredeti 'es a pic programja sem indul el' kitetelt.

Hasznalod-e a BUSY labat?
Az szokott beragadni es nem megy tovabb.
(#) trudnai válasza brato hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Idézet:
„Az oszcillátor jó mert ha pl ledet villogtatok akkor az megy.
Onnan gondolom, hogy nem fut a program, hogy az első utasítás az inicializálás előtt a led kigyújtása.”


Nekem ez most zavaros kicsit. Most akkor a PIC programja nem fut? Magyaran a LED nem vilagit? Vagy mikor villognak a LED-ek?
(#) brato válasza trudnai hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
A ledvillogtatást egy másik program betöltésével csináltam úgy, hogy az áramkört nem változtattam meg.
Az lcd programban egy ledet kellene kigyújtani az inicializálás előtt. Ebből gondoltam látni, hogy fut a program. Afféle vizuális teszt. Néha bekapcsolás után nem gyúlad ki.
(#) trudnai válasza brato hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Ha a LED portjat inicializalo rutin elott a LED-et ki akarod gyujtani, akkor lehet a port inicializalas hianya miatt az meg fog hiusulni, nem? Vagy a port init megvolt csak az LCD init nem?

Masik, hogy lehet a LED kigyullad majd nagyon gyorsan elalszik?

Harmadik gondolat, hogy az inicializalas elott van a hiba.

Negyedik gondolat, hogy elektonyosan valami nem stimmel. Pl. mikor az LCD bekapcsolodik akkor kap egy zavart, vagy egy pillanatra leesik a tap, vagy valami modon resetalodik a PIC ami utan mar hibas utra teved vagy reseten marad...

Amugy lehet tobbet tudnank segitani kapcs rajz + program lattan.
(#) brato válasza trudnai hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
A bekötés teljesen alap, portb= lcd adatvonalak, porta =command

LCD1.asm
    
(#) watt válasza brato hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Ha nem pontos az LCD inicializálása, akkor ott elakadhat.
A LED "áthelyezésével" ki kell tapogatni, meddig megy el a program, mikor rosszul működik. Így kiderülhet, hogy melyik feltétel után akad el...

szerk:
Közben látom betetted a programot, azt még nem láttam, mikor ezt írtam...
(#) gulasoft válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Az biztos, hogy a táblázat a leggyorsabb, de simán egy ciklussal végig megyek és egy 16bites int-be bitset-el beállítom azokat amiknek 1-en kell állni (előtte persze 0-áztam)
Ez persze nem gyors, de lehet szépen ellenőrizni a debugban. Alinket meg fogom nézni köszönöm szépen, de akkor jól gondoltam, hogy nem igazán azt csinálja amit leírt, (és persze nem is megy).
(#) trudnai válasza brato hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
  1. LCD_command
  2.         bcf     PORTA,LCD_RS
  3.         bcf     PORTA,LCD_RW
  4.         bsf     PORTA,LCD_EN    ;Magasra állítjuk mert
  5.         bcf     PORTA,LCD_EN    ;lefutó élre reagál.
  6.         return


Itt nyilvanvaloan van egy jokora adag RMW hiba. Min tegyel be az utasitasok koze egy-egy nop-ot.

Ezenkivul ket megjegyzes meg: Az egyik, hogy a delay rutin ugy szamoltam csak 10ms-ot var, nem 30-at ha 255-ot toltesz a W-be (es valahol meg jol irod, hogy ha 1-et akkor 39us-ot var, bar en kb 42-t szamoltam, de akkor alatta mikor 2-t toltesz miert irod, hogy 2ms? Masik megjegyzes, hogy a bank szelekciot badarsagnak tartom call-al hivogatni es INC file-ba egyaltalan kodot rakni. Macrozd le es makro "hivassal" intezd el.

Amugy ha a LED nem eg akkor gaz lehet vagy a banksel kornyeken vagy elektromosan.
(#) brato válasza trudnai hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
A delaynál azért vannak össze vissza értékek mert kínomban már eláligattam őket, a kommentek meg maradtak.
Includfájlba azért került a bankváltás, hogy kisérletezés közben minél rövidebb legyen az ablakban a szöveg.
Később ha működik a kód akkor kikerül belőle és makróval helyettesítem. Nekem így kényelmesebb, nem kell keresgélni annyit.

Az RMW érdekes, utánaolvasok és kijavítom délután, most mennem kell melózni.
Köszi a segítséget.
(#) watt válasza brato hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Megnéztem a programod, ebben nincs semmi olyan rész, ahol elekadhatna! Az LCD_Ok rutint meg sem hívod.
Az egész program úgy tűnik nekem, a levegőben lóg, nem értem azt sem mit csinál(leginkább semmit?)

A másik, hogy nem látom, hogy mikor állítod be az LCD vezérlésének módját(nem is írtad, hogy milyen módon van bekötve. 4, vagy 8 bitest mód?). A gyári ajánlások szerint a 8bites mód beállítást első körben 3x kell kivinni, majd utána jöhetne a 4bites móg kiválasztasa, már ha szükség van rá.
Felkommentezhetnéd az LCD-re kivitt adatok mellett, hogy mit is akarsz ott, mert így nagyon nehéz követni bármit!
(#) trudnai válasza brato hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Idézet:
„A delaynál azért vannak össze vissza értékek mert kínomban már eláligattam őket, a kommentek meg maradtak.”


Velemenyem szerint egyszerubb lenne a DELAY-eket felbontani es a rutinok cimkeivel "megmagyarazni" mit is csinal es akkor nincs ilyen gond. Pl. Lehetne egy DELAY_10us, amit hivogat 100x egy DELAY_1ms nevu. Ha nagyon rovideket kell varni, pl 60us-et, akkor MOVLW .6 majd CALL DELAY_10us. Ha hosszabbat, pl 30ms, akkor MOVLW .30 majd CALL DELAY_1ms. Ily modon mindig lehet latni mi tortenik, nem kell karban tartani a kommenteket.

Idézet:
„Includfájlba azért került a bankváltás, hogy kisérletezés közben minél rövidebb legyen az ablakban a szöveg.”


Makro ugyanugy egy sor lenne mint a CALL Es a makro definiciokat ugyanugy rakhatnad INC file-ba, es akkor az include mehetne az asm elejere. Amugy van egy BANKSEL nevu elore definialt makro (MPASM altal definialt), azt is lehetne hasznalni. Ennek hasznalata eleg egyszeru amugy.
(#) szilva válasza brato hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
MCLR lábbal mi a helyzet? Config bitekben engedélyezve van-e a külső reset?
(#) dolfin hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
Üdv

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet PI-nél megoldani azt hogy (pl egy órát csinálok) akkor amikor nem kap áramot akkor egy 3V-os akksi táplálja a PIC-t hogy ne felejtse el az időt?
Hogy lehet ezt rákötni? Illetve hogy hogyan lehet azt megoldani hogy ez az akksi addig töltődjön amég kap külső tápot, majd ha nincs külső táp akkor ugye arról megy a PIC?

Köszi
(#) vicsys válasza dolfin hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
(#) dolfin válasza vicsys hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Köszi

Tied a 20 pont
(#) dolfin hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
Mégegy kérdés...

B porton történt megszakításkor, hogyan lehet kiolvasni hogy melyiken történt a megszakítás?

Köszi
(#) potyo válasza dolfin hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Úgy, hogy összehasonlítod az előző megszakításkor lementett portállapotot a jelenlegivel. Amelyik bit(ek) eltér(nek), az(ok)on történt a megszakítás. XOR művelet nagyon hasznos erre.
(#) Csaplar hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy olcsó GSM modult vagy megoldást, amit egyszerűen hozzá tudnék kötni egy PIC-hez és SMS-t küldeni vele?

Köszi és üdv.:
Zoli
(#) kobold válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Egy alkalmas mobiltelefon, benne feltöltős kártya. Nokia típusokhoz van egy csomó projekt is a neten.
(#) Csaplar válasza kobold hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Az úgy nem az igazi. Jó lenne, ha minél kevesebb helyet foglalna el.
A HE Store-ban nézegettem GSM modulokat, de igazából nem tudom, hogy melyik lenne erre a célra megfelelő:
http://www.hestore.hu/kat_350.html

Esetleg ebben tudnátok segíteni?

Üdv
(#) icserny válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Az Olimex-nél találsz kész PIC-GSM projektet, letölthető dokumentációval. De akár készen is megveheted. Magyarországo forgalmazót is talász

itt.

Ebben a projektben a kapcsolási rajzon SIM300D_HD_V2 típusjelzés látható. Fogalmam sincs, hogy ez a tokozáson kívül miben tér el a HE-STORE-ban kaphatő többi SIM300 modultól.

(#) vtnagy hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Sziasztok!
PIC égetés közben ezt a hibaüzenetet kapom:
Programming failed at Program Memory adress 0x000000

Eddig tökéletesen működött. Mit szúrtam el?

Üdv
vtnagy
(#) watt válasza vtnagy hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Be van kapcsolva a PIC memória védelme. Nincs kiírva a program ablakban pirossal? (bár ne mtudom, hogy PICKit2-t használsz-e?) Ha nem akkor pedig meg kell vizsgálni a konfig biteket(Code Protect)
(#) vtnagy válasza watt hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Igen, PICKit2-t használok.
Ez van az ablakomon

2 db 7 szegmenses kijelzővel szenvedek, hogy rendesen tudjam használni őket. Annyit változtattam a kapcsoláson, hogy raktam a kijelzők anódjára 1-1 tranyót (BC547B), hogy ne terheljem le a 4017es IC-met.
(Dugaszolós próbapanelen játszogatok)

Beolvasni engedi, de írni nem akarja.
(#) pepe33 válasza icserny hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Ez nagyon jó !

Én egy csomót szenvedtem mire a SIM300D hez összeraktam egy kisérleti panelt. Kiváncsi lennék hogy mit kérnek érte.
Az biztos hogy ha készen veszed meg sok munkát spórol meg magának az ember.
Ha ezt hamarabb megtalálom szerintem én is vettem volna inkább készen.
(#) gulasoft válasza icserny hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
56.000FT!!!! Ebertelen ára van! Most touchos 320*200-as 65.000 színű kijelzővel ellátott child bardot lehet venni a chipcad-nél 15.000 Bruttó körül, és ugyan csak ennyiért az explorer 16-os boardot egy 24fj128ga010-el és egy dsPIC33fj256gp710 cserélhető feltéttel. Ez a 2 csak 30.000 Ft és sokkal izgisebb mint egy gsm board

Ráadásul 5000 bruttóért kapsz ethernet daughter boardot.
Mellékesen nézz körül náluk is vannak gsm boardok szerelve 20-as körül vagy olcsóbban.
(#) icserny válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Nevezhetjük az árát embertelennek,vagy rohadt drágának, de ha meggondolod, hogy ez egy komplett megoldást (hw+sw) jelenthet bizonyos feladatra, akkor valamivel többet is ér, mint az alkatrészár...

A legolcsóbb megoldás pedig nyilván egy buta mobil, soros kábellel. Pláne, ha Ethernet kapcsolatra nincs szükség. Nem hiszem el, hogy egy kibelezett mobil paneljét ne lehetne beépíteni a tervbevett GSMmodul helyett.
(#) watt válasza vtnagy hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
A képen látható Config-bitek alapján a kód védelem nincs bekapcsolva, ez akkor kilőve, viszont ez nem túl jó hír, mert akkor nem tudom mi lehet.

Milyen hosszú az ICSP kábel?
Van-e másra is használva a PGD, PGC, illetve ezek vonalain van e valamilyen terhelő elem(kondi, ellenállás, tranyó stb.)
Próbáld úgy égetni, hogy előtte bekapcsolod a táp pipát a PK2-ben.
(#) kaqkk hozzászólása Okt 18, 2008 /
 
Volna egy kérdésem : van egy gyári Pickit2 programozóm
ráakasztok egy ÚJ 16f628 as pic et beleégetek egy
másnál működő (nagyon egyszerű 2 ledes villogó)
hex-et . Kiolvassa a pickit (tehát beégette) és mégsem
működik ! Mitől lehet ez? A pickit -ben lehet a programot
"újraégetni" és ha igen akkor hogyan?
(#) bbalazs_ válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Sokfele baja lehet, miutan a PIC egy hardverelem, ezert a kornyezete (tapfeszek, kristaly, mclr lab allapota,stb) is meghatarozza, hogy mukodni fog-e.

Ha az aramkori kialakitasa pont ugyanolyan, mint a masiknak, akkor egyszeruen csereld ki a ket picet:
Ha a tied mukodik a masikban es a masik nem mukodik a tiedben, akkor hardvergond.
Ha a tied nem mukodik a masikban, de a masik mukodik a tiedben, akkor valoszinuleg a fuse bitekkel lehet gond (ha a programot tenyleg helyesen visszaolvassa) - mondjuk hibas oszcillatorvalasztas vagy eppen a watchdog ki nem kapcsolasa...
Következő: »»   312 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem