Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK2028 helyettesítése
Lapozás: OK   1 / 7
(#) taj1989 hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy technics su-z35-ös erősítőm stk2028-as ICvel. az jobb oldal meghalt rajta és vettem bele egy másik ilyen IC-t de nem ment vele...beleengedte a tápfeszültséget a hangszórókba. Eltérés a két IC között az volt, hogy az eredeti jobb felső sarkában 3F25 volt írva az újnak meg 2K28. Egyébként 16 lába van az ICnek.
Ha valaki tudna valamilyen másik IC-t javasolni és leírni hogy hogyan kell bekötni azt nagyon megköszönném.
(#) zoly15 válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Szia!
Ha új az IC akkor nem annál kell keresni a bajt hanem a panelen! Nézd meg IC nélkül ha úgy is van kinn fesz a hangszórókon akkor méricskélés következik addig, míg meg nincs hogy hol "szökik át" a fesz a kimenetre!
Az amit írtál at valamiféle gyártási vagy sorozatszám lényegtelen hogy mi az..

üdv!
(#) istvanpal16 válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
(#) istvanpal16 válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
nézd meg hogy az elektronika ne érintkezzen a vas dobozzzal....ha abbol van...mert én már megjartam avval...
(#) sound.man válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Vagy mondjuk ahogy forrasztottad be az ic-t nem forasztottál össze véletlenül két lábat. Nézd végig, néha nem is látszik és zárlat van.
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Vagy multival ellenőrizze!
(#) (Felhasználó 1947) válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 24, 2008 / 4
 
Szia !

Nézd át hogy a tápegység szimmetrikus feszt ad, vagy a két ág közt (+/-) közt lényeges-e a különbség.
Szükség esetén a táp puffereit cseréld ki.
Rosszabb esetben hamisitott STK-t vettél.

Üdv! Luki
(#) taj1989 válasza istvanpal16 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Köszi mindenkinek a segítséget. Hétvégén megnézem mit tudok tenni. Istvanpal16-tól kérdezném hogy le tudná-e írni az erősítőjén a földelés kivezetése előtt lévő ellenállás színkódját vagy hogy hány ohmos, mert nekem az elszállt.

Köszi még1x
(#) taj1989 hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Kiszedtem az ic-t meg az egész panelt a dobozból és így is van feszültség a hangszórókon. az egyiken 1V körüli érték a másikon meg 9V. Egyébként azon az oldalon van 1V amelyik működött még az eredeti IC-vel.
Van valami ötletetek, mert még kezdő vagyok a szakmában és nem nagyon tudom, hogy hova nyúljak benne.
Köszi előre is!!!
Attila
(#) Doncso válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Mennyi az erősítő tápfesze, mennyiről jár?
(#) taj1989 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
40V a tápfesz, egyébként tegnap addig piszkáltam, hogy mostmár ic nélkül mindkét hangfalon 5v fesz van és a végfok ic lábain a hangszóró kimeneten 3v és 6v van és úgy vettem észre hogy melegszik még egy másik ic környéke...mostmár tényleg nem tudom hogy mi tévő legyek.
(#) szamóca válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Jó lenne egy kapcsolási rajz, mert így sötétben tapogatózunk. :yes: (ez ügyben sound.man a profi )
(#) taj1989 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Itt egy alaprajz egy hasonló erősítőről, ha jól látom csak abban különbözik hogy ez távirányítós, szóval az ic meg a lábak stimmelnek...nagyjából(istvanpal16-nak köszönhetően: THX!!)

SU_Z55.pdf
    
(#) taj1989 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
na méregettem még egy kicsit és találtam néhány nyomot. Az IC301-en a 3-as és a 16-os lábakon 0.2 helyett 3,6 v van és ha rajta tartom a mérőt folyamatosan esik tizedenként. Ha jól vettem ki akkor ezek mennek a végfok ic kivezetéseire, az IC-302-re, a 3-as és a 14-es lábra és ezek ki a hangszóróra. Tehát valószínülek az ic301-ből szökik az áram. Van még 1 ic amit mértem, ez az IC401-es a rajzon, ha jól láttam akkor ez a védelemért felelős és a 2-es lábán 0v helyett 2V van(hát nem sokat védett a hangfalakon ).
Remélem valaki rájön akkor hogy hol a baj. Ja és tényleg, amíg nem kezdtem el méregetni ez az egész úgy nézett ki, hogy a feszültség a jobb oldalon volt 8v körül, a bal meg olyan 1v környékén, most meg feleztek 5-5vra. Hát nem csodálatos!! . Ja és egyébként a méréseket úgy végeztem, hogy az IC302(stk2028) ki van véve(csak gondoltam hátha ez is fontos).
Köszi előre is!!!
Attila
(#) taj1989 hozzászólása Szept 28, 2008 /
 
Sziasztok!
megint én. írtom sok hülyeséget, mostmár rájöttem hogy két kondenzátorból jön a feszültség, ami a hangfal előtt van, szóval nem az a gond. Az stk2028-as végfok lábainál az 1-esen és az 5-ösön van tápfeszültség, ami oda nem kellene, mert ezek az audio bemenetek a végfokba(persze szimmetrikusan: a 12-es és a 16-os a másik oldal és azon is ott van a tápfesz). Gondolom ezért szállt el a végfok. Van ötletetek??(tervrajz pár hozzászólással ezelőtt)
(#) sound.man válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Hát ha a bemeneten van egyenfesz az nem valami jó. Átnézted már az előfokot?
(#) szamóca válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Az 1-16 bemeneteken lévő tápfesz a Q301-Q302 tranyoktól lehet. A rajz szerinti feszértékeket kellene mérned a tranyó E;B;C pontjain . Vagy a tranyók zárlatosak, vagy a IC 301-nél gubanc van.
(#) taj1989 hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
a tranyók lábain mindegyiken 39v van(+/-fél volt) szóval szerintem azokkal lesz baj, csak azt nem értem hogy az 5-ös és a 12-es lábakra hogy jut el ez a feszültség, merthogy ott is jóval több van mint kellene
(#) szamóca válasza taj1989 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Azok IC 401 3 láb-ról kapnak feszt, mivel nincs beforrasztva a végfok azért mérsz itt most magas értéket.
Próbáld meg a tranyók bázisát kiforrasztani, ha akkor is magas feszértéket mérsz az 1-16 lábon,(vagy kimérni a tranyót) zárlatos lehet az E-C.
(#) taj1989 hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
sajnos nem a tranyókkal van a gond...kivettem az egyiket és lemértem és működött. A bázis láb helyén az alaplapon 25V-ot mértem, pedig ott szerintem nem kellene legyen egyáltalán feszültség. A D302 is működik...egyszerűen fogalmam sincs. esetleg azt néztem, hogy a 16 és 15 láb között van 1 kondi és azzal lehet gubanc, merthogy a 15 lábról kapja a tápot a végfok. De azon is gondolkodtam, hogy csak azért mérek ilyen eltérő feszültségeket mert nincs betéve a 302-es ic. Lehet hogy semmi baja az alaplapnak, csak tényleg az stk volt hamisított. Csak az a baj hogy nem próbálkoznék még1x egy új ic-vel mert 1800ft-ba kerül darabja. mit gondoltok, lehet benne valami?
(#) taj1989 hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Úgy néz ki, hogy az stk volt hamis. Három hetembe került mire rájöttem ...köszi mindenkinek a segítséget. sokat tanultam tőletek!!
(#) szamóca válasza taj1989 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Köszi hogy megírtad .
(#) taj1989 hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Rendeltem egy új stk-t és működött is egy darabig(kb 1 perc) mindkét csatorna, majd egy kis csend aztán mindkét csatornában folyamatos búgás. Az stk meg jól felforrt. Az eredeti stk-val megy de csak az egyik oldal, az persze rendesen. komolyan mondom nem tudom hogy mi tart még vissza hogy kidobjam a p...ba az egészet....Van valami ötletetek?(persze arra, hogy mi a baja)
(#) szamóca válasza taj1989 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
A tme-től rendeled őket?
(#) taj1989 hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Az elsőt egy román cégtől rendeltem, mert az sokkal olcsóbb volt, ezt a hqvideo-ról rendeltem.
Arra gondoltam, hogy a hqvideon 26V tápfesz van ráírva és lehet hogy csak simán leég...dehát nem értem hogy akkor az eredeti meg miért nem ég le????
Van ez a tervrajz és ezen stk2038 van. Ha jól láttam annak 55v a tápfesz. Arra gondoltam hogy ki kellene próbálni azzal; ugyanannyi feszültségek vannak ezen a tervrajzon is mint az erősítőben. mit gondoltok?
(#) taj1989 hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
itt van a leírás
http://hqvideo.hu/info/hu/stk2028.html
Írtam is nekik egy emailt hogy ott 30V van max írva, mire azt válaszolták, hogy az 4ohmos impedenciára vonatkozik...hát nekem mondhatják mert fogalmam sincs hogy ez mit jelent. Az erősítőre 8ohm max-van írva a hangszórók kivezetésénél. Arra gondoltam, hogy talán az a baja, hogy nincs eléggé leterhelve és ezért több áram folyik a végfokon(bár az egyik oldalon 100w, a másikon 55w hangszóró van). És akkor talán azért megy az eredeti végfok, mert annak a fele le van égve és talán az vezeti el az áramot...
(#) Dj TSM válasza taj1989 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
van ebben az erositoben egy ic az stk elott,az vezerli a vegfokot mint kivezerlo,es a bemeneteken kell lennie egyenaramnak.Azert mert az STK ban csak a veg es a kivezerlo tranyok vannak beleepitve az A osztaj meg hasonlok mind a kis ic ben talalhatok.Van egy masik ic is aminek a szama AN7072 annek atkell kotni a 4 es es a 3 mas labat es a vegfok menni fog.Nekem ugyanilyen erositom van es elromlot ugy 2 eve,vettem uj stk- es ugyan ezt csinalta mint neked.Asztan rajottem hogy az eredeti stk-ban van egy plussz ellenalas amin keresztul egy afele azonosito szignalt kap az AN7072 es ic es igy kapcsolja a vegfokot.Azota gondnelkul megy.Az AN7072 csak keslelteto kapcsolo koppanas ellen,de lehet a kivezeteseket kezileg is kapcsolni.
(#) taj1989 válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Köszi TSM a segítséget...basszus 5 percel ezelőtt égett le a végfok, mielőtt elolvastam volna. Az a helyzet, hogy megrendeltem már az stk2038-at, merthogy az nagyobb feszültséggel dolgozik. Azt hittem ez a baj. Nem tudod, hogy ennek is át kell majd kötni a lábát? nem lenne túl jó ha már a harmadik ic-t füstölném el, mert lassan többe kerül mint egy új erősítő.
(#) Dj TSM válasza taj1989 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Az STK-n nemkell semmit atkotni,hanem azon a masik ic-n kell az AN7072 esen a harmast kosd ossze a negyessel
(#) Dj TSM válasza taj1989 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
es melyik oldal egett ki neked?Nekem a jobb oldal volt ki
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem