Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   50 / 489
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Én is megcsináltam a propellerest, csak nem szeretem, mert suhog-zakatol. Ha jóóóó bika vinyóból kitermelnénk a lengőkart (csapágyastól mágnesestől )nem lehetne megpróbálni.?Lőjetek le, ha nem jó.
(#) kaninjo válasza pittyu hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Annó láttam ilyet, ahol a vinyó "karjából" építettek ilyen órát, de elég bonyolult volt . Lényegében egyfajta "magic wand"...

Tony!
Igazán nincs mit! Igen, nézd meg, nincs-e zárlat ott a LED-ek körül, és hogy kb. mekkora a feszültség a szekunderen "nyugalmi" állapotban (ha 8-9V vagy ez alatt van, akkor előfordulhat, hogy csak elfogy a tápfesz, ha több LED világít).
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Jól látom? valamiféle "lavinát" indítottam meg?
Ennek egyáltalán semmi hangja nincsen... Na jó este halottam kicsike suhogást de nekem nagyon jó fülem van (bl bekapcsolnak egy TV-t én meg 10m-ről hallom hogy megy a sorkimenője )
A nyákról is van egy jó pár fotó meg az alkatrészoldalról is ha van rá igény benézhetek a 40 lábas IC ragasztója alá..
Nekem is nagyon tetszik ez az óra... játszik a számokkal az időt egyenként mutatja be meg fejjel lefelé "jön fel" majd átfordul
Az a véleményem hogy nem érdemes a vinyó karral szórakozni! Sokkal egyszerűbb ugyan ezt lemásolni mint hogy újat kitalálni.. Ennek az volt a hibája hogy eltört benne a rúgólemez.. Most sárgaréz lemez van benne.. tegnap este 8:30 tól megy és még mindég jó
Ha van rá igény feldobhatok jópár képet az egészről..

üdv!
(az üzi nem csak neked szól)
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Esetleg egy külön topic ennek az órának?
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Nem tudom hogy a modik mit szólnának de én támogatom csak valami nevet kéne neki kitalálni..
Egyébként lehúztam a matricát és ott egy AT87F52-es alkatrész van feltételezem hogy AVR...

üdv!
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Én Metronóm-clock-ra gondoltam!
(#) kaninjo válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Hali!

Én szívesen megnéznék pár képet róla! Érdekelne, hogyan oldották meg a mechanikát...
Esetleg azt nem tudnád megnézni szkóppal, hogy a tekercsekre milyen jel megy?
(#) zoly15 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!
Sajnos nincsen szkópom :-S Kilátásban van egy de sajnos szállítási gondban vagyok :no:

üdv!
(#) kaninjo válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Értem. Semmi gond. Csak kíváncsi lettem volna, hogy milyen jellel "hajtják".
A program ennél az óránál nem lenne gond, fix frekin járatva a tekercset mehetne állandó időzítési értékkel a kijelzés, csak egyszer kell beállítani a kar frekijét és az amplitúdót... Még pozíció-érzékelő sem kell, a mikrokontroller "vezérelheti" a kart is (így tudja, mikor van végállásban ill. melyik irányba mozog).

Pár képet azért továbbra is szívesen fogadunk !

Üdv.:Kaninjo
(#) zoly15 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!
Van jó pár képem Cak nem tudom hogy ide tegyen vagy nyissak új topicot..
Ahogy nagyjából ránéztem a 2 tekercs sorba van kötve és egy tranzisztor kapcsolgatja..
Jah és amikor indítom az óra magától nem tudja elindítani a kart be kell indítani utána már tartja magától..
üdv!
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!

Mostmár csak 1 led nem világít..eddig nemjöttem rá mért..... Raktam vidit..

üdv:tony994

SS850334.AVI
    
(#) tony994 hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna nekem írni egy ojan programot a Propeller Clockomhoz ami fentről lefele mindíg egy ledet kapcsol be ami 5másodpercig világít utánna pedig az alatta lévő világít 5másodpercig.......Ezzel megtudnám nézni melyik az a hibás led ami nem világít, és akkor megtudnám javítani!


üdv:tony994
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia Tony994!
Szerintem program nélkül is ki tudod mérni, melyik LED nem működik. PIC nélkül, hajtómotor lekötve, a 14.-ik lábról szépen sorban, egy 1 K Ohm-os ellenálláson, a 7.-8.-9.-10.-11.-12.-13.-17.-18. lábakra adod az 5V-ot, és meglesz a bűnös...
Hali.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia!


Köszi ez egyszerübb módszer megvan a bűnösMá javítom!


üdv:tony994
(#) googa hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Honnan tudja a program, hogy a teljes 360 fokos kör melyik fokánál jár a propeller, hogy a megfelelő LED-eket kapcsolja ki/be? Fotocellás módszerrel méri a fordulatszámot esetleg és mikor a "pörgőforgó" kar megszaggatja a fotocellát úgy szinkronizál?
(#) tony994 hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok!


Mindent átnéztem és minden jó!Az nemlehet hogy a PIC-nek ez a lába "elromlott"??

üdv:tony994
(#) kaninjo válasza tony994 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Hi!

Előfordulhat, hogy az a láb "megnyekkent", ha ellenállással ki tudod gyújtani a LED-et...
Néha csak a felső oldali FET v. tranzisztor megy tönkre a PIC-ben (főleg testzárlat v. túlterhelés esetén), ilyen nálam is előfordult már, egy 1 v. 2.2 kOhm-os felhúzóellenállás az 5V és a PIC hibás lába közé meg tudja oldani a problémát, főleg, hogy ez csak kimenetnek van használva. Egy próbát megér, mielőtt lecserélnéd a PIC-et.


Googa!

Egyszerű. Megméri mennyi idő telik el két megszakítás között, és ezt osztja 120-al (3 fokonként van 1 "pixel"). Majd egy belső időzítő segítségével, amit a számított időértékkel tölt fel, felvillantja a megfelelő LED-eket.
(#) googa válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Tehát, akkor valami opto, vagy reed jeladóval zajlik a dolog.
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia!


Sikerült kijavítani!Egy ellenállás volt megpusztulva Mostmár megy!Csak egy ujjabb hiba lépett fel egy idő után "szerintem" nemkap elég tápot és össze vissza világít!Raktam fel Vidit!

üdv:tony994

SS850335.AVI
    
(#) tony994 hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok!


Még lenne egy ojan kérdésem hogy lehet PICALL-ban megvátoztatni azt a szöveget amit kírojon?

üdv:tony994
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia Tony994!
Amikor beolvasod a prop.hex filét az íródba, alul az EEPROM tartalom táblázata is látható lesz. Ott kel átírnod a szöveget amire akarod, és mehet is a PIC-be...
Hali
(#) kaninjo válasza tony994 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Igen, akkor szokott így leállni, ha a BODEN config bit ki van kapcsolva és elfogy a táp.
Néhány lehetőség: csökkented a primer menetszámot; növeled a szekunder menetszámot; megpróbálsz "hangolni" a kapcsolófrekin; nagyobb pufferkondit teszel a propellerre, vagy csökkented a légrést a két tekercs között...

Googa!
Igen, egy infra LED minden fordulatkor megvilágítja egy pillanatra a propelleren lévő fototranzisztort, ami megszakítást generál a PIC-ben (elindul egy belső számláló, ami addíg megy, míg újra a LED fölé ér a propeller).
(#) pittyu hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Az ingás órához van a gooliban "WAND CLOCK"keresésre minden, még program is.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
megnéztem hogy mit dob a Google..
és a szeme felakadt
Ilyen az én vekkerem is van kapcsrajz is róla
Lehet építkezni srácok
(#) tony994 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
SZia!


Hát a kapcsrajz tényleg nem bonyolultCsak program hol van hozzá?Valaki aki jól tud angolul lefordíthatná !!És csinálhatna egy építési leírást!


Üdv:tony994
(#) pittyu válasza tony994 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
A harmadik googli találatnál "magic wand clock zip." szerintem a progi.
De én nem értek hozzá, csak kérdezem.
(#) Krisz03 hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Hali!

Azt hiszem láma ( :lama: ) kérdés fog következni, de felteszem. A propelleren a LED-et előtétellenállását áttehetem a LED-ek anódjára? Vagy van valami ok, ami miatt a kapcsolótranyók emitteréhez kerültek?
Egy picit át akarom tervezni a panelt, hogy minél rövidebb vezető sáv menjen a tranyók bázisára, és ezeket a 82 Ohm-okat könnyebb lenne a LED-ek mellé tennem.
(#) vicsys válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Szerintem egy próbát megér! Valószinüleg jó lesz.
(#) kaninjo válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Hali!

Tedd nyugodtan a LED-ekhez...

Szia Vic!
(#) vicsys válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Jó látni, hogy élsz még! Már aggódtam...
Következő: »»   50 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem