Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   36 / 607
(#) lapose válasza Gyimate hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!

Igen 4 ohmra üresjáratban adhatsz rá +- 32V-ot!
Olyan trafo kell ami, 2*22V vagy 2*23V váltó feszültséget ad le, legalább 200W-os, de inkább egy kicsit nagyobb!

tda7294.jpg
    
(#) Gyimate válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Ez a trafó nagy lenne neki trafo ? Az oldal szlovák, én innen tudok rendelni, de gondolom a főbb információkat megtaláljátok. Ha túl nagy lenne neki akkor esetleg pár dióda beiktatása nem segÍthet a dolgon? +- 32V-on jelet is lehet adni az IC-nek, nem fog még ennyitől meghalni?
(#) lapose válasza Gyimate hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Tökéletes!
+-40V-ig mehet neki, maximum jobban melegszik, de ez a 2*24V váltó nem lesz sok!
(#) Beatmaster hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
lemértem a trafót, ad 2x20,7V-ot. ezt szorozva gyök 2-vel kijön majdnem 2x30V. Megnéztem a Volt-Teljesítmény jelleggörbéjét 4 ohmnál, és azt láttam hogy olyan 80-84W-ot lead 0.5% THD mellett (1KHz frekvencián). Na kiváncsi vagyok lehet már holnap este koleszon kirpóbálom, ha nem teszik ki a szűrömet a nevelőnők a 8kilós trafó és egyéb nyalánkságok láttán

PA250060.jpg
    
(#) lapose válasza Beatmaster hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!
Az nem egy háromfázisú trafó?
(#) szabi83 válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
[off]sztem az :yes:
(#) lapose válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!

De ha működik, cél szentesíti az eszközt...
(#) Beatmaster hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
nem, egy primer tekercs és két szekunder tekercs van. amugy ugy tarháltam kitudja már honnan. sok kivezetés van rajta, de csak az van ráírva, hova kell csatlakoztatni a hálózati feszultséget, meg melyik két-két kivezetésen van szekunder feszultség
(#) lapose válasza Beatmaster hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
A három oszlopos trafók általában háromfázisuak, és innen úgy látszik mind a három oszlopon van tekercs.
(#) Beatmaster hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
azthiszem ehhez még nemértek, csak tudom hogy amire én akarom használni, ahhoz hogyan kell bekotni
(#) lapose válasza Beatmaster hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Ha működik, hadd szóljon!!
(#) Beatmaster válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
kosz szépen a biztatást szeretek ide járni
(#) fongab válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Idézet:
„A +-28V szűken elég 4 Ωra főleg, hogy nincs is rendes hangfala, a cserén majd ráér gondolkozni akkor ha kész lesz a rendszere!”


Ez igaz De 15W hamar leég. Én ettől akartam megóvni. Észre se veszi a ember, és 40W hajtók át rajta.

Idézet:
„Rosszul tudod!
Szinuszos feszültség esetén gyök kettővel nő a feszültség
a pufferelés hatására, mivel a kondi csúcsértékre töltődik fel! Persze ebből lejön a diódahíd feszültsége,”


Lehet.
Alul van egy kép. Elektronikai készülékek tápellátása könyvből. De ugyanezt megtalálod a Rádióamatőrök kézikönyvében is (1978)
Ott a trafóról lejövő feszültséget 1,25 szorozzák, és az a egyenirányítás + kondi utáni feszültség.

Nekem bevált.

+/- 50V –tal igazad van. Határ adat. +/-25V alatt és +/-40V felett vannak hiányosságok. ( kicsi leadott teljesítmény/ melegedés )
Én +/-32V körül szoktam használni.
üdv.

kondi.JPG
    
(#) lapose válasza fongab hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia!

Idézet:
„Ott a trafóról lejövő feszültséget 1,25 szorozzák, és az a egyenirányítás + kondi utáni feszültség”


Remélem nem haragszol, hogy erre reagálok, de én nem szoktam közelítő táblázatból transzformátort méretezni!
Ha el olvasod a szerző leírását világosan írja, hogy ezek közelítő számítások!
Ha elolvasod az előző pár oldalt(feszültségkétszerező), ott a szerző írja a számításokat is!
Ha csak a 4-es és 6-os sort összehasonlítod egymással, már van egy kis ellentmondás!

Mindenesetre szerintem egy olyan áramkörnél, ami az üzemidő nagyobb részében közel üresjáratban, vagy kis teljesítménnyel működik, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni!
(#) fongab válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia
Én sem, ez a táblázat alapján, számolok trafót.
De a 1,25 szorzót azt használom. És 1V belüli feszültség értékre, kijön amit akarok.
Ha neked, a gyök2 vált be, használd azt. Részemről, maradok a 1,25 –nél.
üdv.
(#) lapose válasza fongab hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia!
Semmi gond, mindenki saját maga tapasztalati alapján dolgozik(én is )!
A gyök kettőt pedig el kell fogadni abban a tekintetben, hogy ha egy szinuszos feszültségnek tudjuk az effektív értékét, akkor a csúcsfeszültség ennek gyök kettőszöröse lesz!
Bővebben: Link
(#) hans24 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
sziasztok tudom nem ide tartozik de lenne egy hatalmas kérésem mindenkihez aki olvassa ezt a lapot van itt nektek egy 500w inverter rajzotok. előre mondom amatőr vagyok. ezt szeretném autóba használni, de úgy, hogy ellenállást kicsire freki fel toroiddal +-25v erősítő menne róla tda7294 hidalt méghozzá kettő sztereóban Elképzelés jó?
ill mivel amatőr vagyok szeretnék kérni egy nyák rajzot ill beültetési rajzot hozzá ha van valakinek és elküldi nagyon hálás lennék előre is nagyon köszönöm mindenkinek de legfőképp annak aki elküldi akár az e-mail címemre csatoltan. e-mail hjanos@fibermail.hu
(#) Syrax hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Helló mindenkinek.

Egy olyan problémám lenne, hogy építettem egy végfokot, TDA7294-es IC-ből. Kompletten volt nyák maratva hozzá, és a szükséges alkatrészek is csomagolva voltak. Megvettem, itthon összeforrasztottam mindent a kapcsolási rajz alapján. De van egy olyan baja, hogy miután bekapcsolom az erősítőt, kell 30-45 másodperc, mielőtt elkezd szólni. Ha elkezd szólni, akkor szépen lassan, először torzítva, mintha szépen lassan kezdene egyre nagyobb feszültséget kapni. Tehát ilyen 'bemelegedős' játékot játszik. Ez vajon mitől lehet?? 38volt-ról menesztem. Ötleteiteket előre is köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása Syrax hozzászólására (») Nov 1, 2008
 
Használd a keresőt légyszi!
(#) Syrax válasza (») Nov 1, 2008 /
 
Rendben , bocsi
(#) Syrax hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Azt kifelejtettem az előző kérdésből, hogy ez a 'bemelegedős' játék csak akkor jelentkezik, ha kb 1 napot nincs használva a végfok.
(#) zolee1209 válasza Syrax hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Én arra gondolok, hogy a ST-BY, illetve a MUTE lábat tápfeszre húzó RC hálózat értéke túl nagy! Automatiusan feléled az erősítő, vagy kapcsolni kell? A két láb külön- külön, vagy egyben kapcsolható a tápfeszre?
(#) Simon Balázs válasza Syrax hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Csak egy jó ötlet. Rakd az erősítőd fa kaszniba és mond rá hogy csöves erősítő. A többiek gondolják hát a csöveknek be kell melegedniük akkor minden ok. Ezt csak egy poénos megoldásnak írtam. De lehet hogy egy elkó csinál ilyen zavarokat. Nekem is csinálta a rádióm ezt amit egy rossz elkó okozott. Szerintem mérd át az egészet aztán biztosan meg lesz a hiba forrása.
(#) szucsy3 hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
SziasztoK!!

Van nekem 2db 50W-os hangfalam, 4Ohm-osak. Ehhez szeretnék én építeni egy erősítőt, meg egy mélyládát is! Ehhez kellene neke m a segítségetek!!!

Kéne nekem hozzá kapcsolási rajz, beültetési rajz, alkatrészlista, és egy-két jótanács! :smile:

a mályládát 150W-osra gondoltam, kellen hozzá ugye hangváltó, szűrő...az a gáz, hogy nem nagyon értek ehhez...vagyis hogy mi kell egy ilyen 2.1-es rendszerhez

Előre is köszi!!

Béci
(#) Picboy válasza szucsy3 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
A mélyládához nem kell hangváltó, ha a magasabb hangokat, amiket nem szeretnél, hogy a hangszóróra kerüljenek még az erősítő előtt kiszűröd. Javaslom, hogy inkább ezt tedd, mert különben a hangváltót arra is fel kell (érdemes) készíteni, hogy a magasabb hangok teljesítményét elfűtse. A 150W elég szubjektív... Attól függ, hogy milyen érzékenységű lesz végül a hangdoboz...

Javaslom olvasd el dbase WATT vagy DECIBEL című cikkét először!
(#) szucsy3 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
rendben, köszi!
(#) anonym1s válasza Snake hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Hali.
EztBővebben: Link az erositot keszitgetem most. A panel megvan es az icket is beforrasztottam mar, csak a kondenzatorokkal vagyok bajban. Talaltam itt egy regi tv-t es abban van egy rakas kondenzator de ami szamomra hasznalhato lenne belole, az mind 10-16v kozottiek, kiveve a 2200uf-ost ami 35v-os. Szoval a kerdes az, hogy ha en +-40v-rol akarom uzemeltetni az erositot, akkor az osszes kondenzator minimum 50v-os legyen vagy jok a kisebbek is?


Bocs ha nagyon amator a kerdes, de en csak annyit ertek ehhez amennyit itt a forumon olvasgattam az elmult nehany het alatt, es errol nem talaltam semmit.
(#) bourbonstreet válasza anonym1s hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Minimum az 50V, de nem okozol gondot vele, ha ezt túlméretezed. Nekem a tápban 63V-os elkók vannak, pedig csak +-26V-ról fog menni.
Amit az elkóra ráírnak, az egy határérték, amit semmi esetre sem célszerű túllépni, különben érdekes fizikai jelenségeknek lehetsz tanúja...
(#) anonym1s hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Aha, sejtettem. Kossz a gyors valaszt.
Vannak meg itt ezen a tv panelon kis kocka kondenzatorok csak nem ismerem a jelolesuket. Ilyenek: .1J63 470J2000 .15K100 .47K63 10nK400 5n6K400
Azt gondolom az elso szam lehet a farad ertek a masodik meg a volt ertek, csak a betuket nem ertem.
Illetve probalom kiokoskodni de nem biztos hogy jol.
PL.: .47K63 ha jol gondolom akkor 0.47uf=470nf es 63v vagy az
5n6K400 pedig 0.56uf=560nf es 400v.
Igy van?
Viszont a J betuvel jelzettre nincs otletem. Jo lenne valami magyarazat fele.
(#) hans24 válasza anonym1s hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
szia a kondikról annyit hogy én is 63 voltosakat szoktam használni. ha kisebbet teszel be egész egyszerűen felrobban 50v már jó. még egy nem akarok neked baromságot írni be nézz rá még egyszer arra a tápfeszre mert szerintem az egy hidaltnak egy kicsit sok lessz szerintem. egy ic esetén még ok de kettőnél egy kicsit sok lesz én +-25 +-30 voltot szoktam neki adni max. és így is fűtenek mind a barom. így kapsz egy"150w"-os 8ohmra terhelhető végfokot. elmegy négy ohmmal is de akkor már kazánt építettél tudom +-40v is le van írva 8ohmnál 311w de 10százalék torzítással de ez szerintem csak blama nem azt mondom ne csináld meg csak érdeklődj még róla egy kicsit. én is szeretném , ha valaki hozzászólna ehhez most van- valakinek hidaltja +-40-ról és mit csinál sziasztok
Következő: »»   36 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem