Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   187 / 2499
(#) bu12bu hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
hm
(#) bu12bu hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
tudnátok segiteni nekem egy erösitöt szeretnék épiteni kb 300w végfok erösitöt ha tudnátok segiteni esetleg egy kapcsolási rajzal köszi
(#) lapose válasza bu12bu hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Szia!
Az előző miért nem volt jó?
Na mindegy itt van még egy kettő mazsolázz belőlük!
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Ááá! Az én jelöltem, a következő nagy projektemre.
Van valakinek negatív észrevétele ezzel a végfokkal kapcsolatban?
(#) dbase válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Nekem is van egy ilyen végfok panel párom.
Már többször felraktam róla a rajzot, s képeket.
Teljes leírás a hobbin
(#) szamóca válasza dbase hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szia dbase!
Ha jól látom első ránézésre, áttervezte a panelt, és lehagyta a h.védelmi funkciót.
Milyenek a hangbeli tapasztalataid vele kapcsolatban?
Nem a teljesítményre, hanem a térleképzése, transzparenciája érdekelne. Tehát mennyire HIFI, vagy inkább buli erősítőnek számít.
(#) dbase válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Ilyen szavakat, és érzéseket nem ismerek. Sajnálom. Szól mint állat mindkét oldal.Szerintem jó konstrukció.Eddig csak szubládákat hajtottam vele.
(#) szamóca válasza dbase hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
OK
(#) Robi85 hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok. Szeretnék kérni némi véleményt az alábbi erősitőről. Megépitette e már valaki? Ha igen hogy tetszett? Mennyire melegszik? És még valami nekem egy 200Wattos trafom van ami egyenirányitva +-40volt leadására képes. Nemsok ez az erősitőnek?

Válaszokat előre is köszi.
2*100wattos erősitő
(#) dbase válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
8ohmon használva pont elég neki a trafó, ha jól látom. Amugy nem ismerem. 4ohmon már kevés a trafó neki.
(#) Robi85 válasza dbase hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Köszi szépen. Tehát akkor nyugodtan megcsinálhatom tápnak a trafót. Azért kérdeztem mert nemvoltam biztos benne. Néveleges tápellátásnak +-33Voltot ir, de a maximum táp az -+45V. Ezért kérdeztem csak.
(#) frissadam hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Hi!
Nem lenne esetleg a belinkelt 300w-os erősítőhöz egy beültetési rajz vagy egy lay fájl?
Kössz!
(#) Istike88 hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy giantsound gpa-300b végfokom és az volna a kérdésem hogy a bemenetére mekkora potit tegyek hangerő szabályzás gyanánt?

Üdv
(#) vicsys válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
47-100k ohm -ot javaslok és logaritmikust.
(#) Istike88 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Köszi!
(#) korgs2 hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Van itthon egy régi 2X25V os Beag toroidom és azzal szeretnék építeni egy erősítőt( kapcsrajz a mellékletben) üzemeltethető lenne valahogy tóla?
(#) lapose válasza korgs2 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia!

Ha ilyen egyenirányítást csinálsz, kb. 36V egyenfeszültséged lesz! Szűken elég lesz, ha olyan a trafód mint az enyém kb. 200VA-es lehet!

tap.jpg
    
(#) szajo válasza korgs2 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
A belinkelt oldalon látható, hogy üzemeltethető 36 V-ról ez a kapcsolás. DoZ erősítő
A trafó teljesítménye és a hűtés kritikus lehet.
(#) korgs2 válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Eredetileg egy 50W os erősítőbe volt és abba is 2N3055 volt a végtranyó úgyhogy szerintem elég lesz hozzá ebből van hozzá kitemelt hűtőbordm is
(#) lapose válasza korgs2 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
A hűtőborda biztos hogy kicsi lesz az A osztályhoz.
Ha azt akarod felhasználni, durva nagy ventilátor kell hozzá!
(#) szajo válasza korgs2 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Amit építeni akarsz az A-osztály, kicsi a hatásfoka és nagyon fűt. Gondolom sztereo lesz.
Jó lenne tudni a trafó teljesítmény adatát. Ajánlom a belinkelt fórumot: HE DoZ fórum
(#) M.Béla válasza szaboi hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Egyszer javítottam én is egy ilyen "csodát"
ritka ócska konstrukció ez a végfok.
Nálam az volt a gond hogy a végtranyókkal együtt tönkrementek benne azok a "....5600"-típusú ic-k.
Nos az a helyzet hogy azok az alapárambeállító ic-k és ráadásul a pioneer egyedi gyártmánya és sehol nem lehetett beszerezni őket
Végül is arra jutottam hogy kidobtam az egész belét és két újj végfokpanelt fabrikáltam bele,azóta is használja a gazdája és azt mondja jobb lett mint előtte.

Végfok.jpg
    
(#) Epracer hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Sziasztok
Van pár darab Giantsound 300-as modulom, ezeket használom párhuzamba kötve, tehát a duplázott feszültség miatt 4-szeres a teljesítmény azonos terhelő impedancia mellett, csak félek hogy túl lesznek terhelve és nem tudják leadni a hőt. Elvileg párhuzamban csak 8 ohm stabil. Kérdésem hogy a jelenlegi Mj 15003 és 15004 végtranyókkal párhuzamosan még köthetek 1 esetleg 2 párat ? És így 4 ohmon terhelve megoszlik a teljesítmény ? Mje 15032 és 15033 hajtja őket, ki tuja vezérelni őket ha még a jelenlegi 2-2 mj mellé még kap 1-1-et esetleg dupláját ? A tápon +- 65 V, és bírja a töbletterhelést árammal.
(#) Epracer válasza Epracer hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Persze emitteren sorosan 0,33 ohmos 3w-os ellenállás
(#) sound.man válasza Epracer hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Úgy tudom hogy ez a modul 4ohm-on 300w, ha párhuzamosítod akkor 2ohm-on lesz 600w, de ha hidalod akkor 8ohm-on lesz 600w. Amúgy szerintem te hidaltad csak elírtad, bocsi hogy itt kötekedek.
(#) Epracer válasza sound.man hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Igen hidalva, bocs ha rosszul fogalmaztam.
De csak 4 ohm stabilak a modulok, 2 ohmot nem hiszem hogy bírja tartósan, néztem nagyon melegszik. Amúgy 600 w biztosan nem lehet mivel a terhelő impedancia csökkentésével esik a hatásfok is, és több teljesítmény disszipál el a hűtőbordán. Elvileg ha duplázom a végtranyókat lejebb tudom vinni a terhelő impedanciát, dupla teljesítmény mellett, csak azt nem tudom hogy az mje 15032-15033 páros ki tud-e vezérelni dupla annyi mj 15003-15004-et
(#) bancsi15 hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
TDA2003-as sztereo erősítőnek mekkora tápegység kell?
(#) sound.man válasza Epracer hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Ha hidalod akkor még egy picit nő a hatásfok. Próbáld meg kevesebb tápfeszről. Viszont ha duplázod a végtranyókat akkor már szerintem jobb ha kap egy új nyákot.
(#) Epracer válasza sound.man hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Tápfesz adott, végülis duplázni nem is tudnám, nincs annyi hely, de mindegyik modul mehet 2x3 mj-vel. Szval szerinted meglesz bázisokon a jelenlegi, vagy hozzá közeli jelszint ha még kap modulonként 1 db mj 15003 és 1 db 15004 -et ?
(#) Zenner hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Terveztem egy NYÁK-ot de nem tudom hogy jó-e
én leellenőriztem hibát nem találtam bár amilyenek az én képességeim....

ezért a kérés annyi lenne hogy nézzétek át Ti is hátha valamit elbaltáztam

Üdv!

előre is köszönöm
Következő: »»   187 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem