Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   188 / 2499
(#) sound.man válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Jéé ez a vidi. Csatoltam az eredeti nyákot. Ezt nézd át, mert ez a gyári erősítő nyákja.
(#) Zenner válasza sound.man hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ismerem a gyári NYÁK-ot és tudom hogy vidi

csak jobban örülnék saját NYÁK tervnek

de kösz a gyors választ

Üdv!
(#) Richyeke hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Hali!

Egyszer már próbáltam külön fórumot nyitni a témának, de nem lett eredményes...
Szóval van egy Magnat Transforce 1200 -as mélyládám, illetve pontosabban a gyári band pass láda helyett egy átkerült egy zárt dobozba, s mint szobai mélyládát szeretném használni.
2 kérdésem lenne amiből az egyik kevésbé elektronikai:
Milyen erősitőt ajánlanátok hozzá?
Mennyire jó választás a láda csere?
(#) djloui válasza Richyeke hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Szobai használatra pl: filmnézéshez jobb a zárt láda mert szebb mélyek jönnek belőle, viszont autórendszámot rezedtetni jobb a másik.
ERŐSÍTŐ? Hát vagy építessz egy végfokot hozzá aluláteresztő szűrővel, vagy szerzel egy kisseb autós erősítőt és csinálsz hozzá egy 12v-os tápot avval kevesebb nyűg van csak a végeredmény más lesz.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Üdv.Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni szobai zenehallgatásra,döngetésre Yamaha AX-570,Kenwood KA-5040R-t?Azok véleményére lennék kiváncsi akik már használtak vagy jártasak ezen erősítők területén.
(#) hapro válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Azt venném amelyik többet fogyaszt, vagy újabb, vagy szebb, vagy azt tudja amire épp szükségem van, vagy nagyobb teljesítményű, vagy kisebb teljesítményű, vagy kisebb, vagy nagyobb, De leginkább amelyiknek jobban tetszik a hangja meghallgatás után.
(#) Tomy27 válasza hapro hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Köszi.Sokat segítettél...
(#) oregtamas0202 válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Üdv. Ha érdekel (vagy valakit), van egy VT RA 6360-S gyári nyáklapom és még sokminden hozzá. PL:előlap-skála-végfok modol fedél rádió nyák,de indított rádió panel stb . Sőt gyári gépkönyv nyák és beültetés és beállítási adatokkal.Öreg Tom.
(#) Zenner válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Szia!
Engem különösebben nem érdekel a dolog(tudom nem csak nekem szólt),bár ha jó minőségben van meg akkor igen.

(#) oregtamas0202 válasza Zenner hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Üdv.GYÁRI. Igaz a sarkán van egy repedés a tárolás miatt.A gyáritól is lehet jobbat pl. üvegszálból,de felíratozott-tüskézett.csak beültetésre vár.Ha nem hát nem.Dolgozni ezzel is lehet és akit érdekel a többi tartozékról is érdeklődhet. Öreg T.
(#) Zenner válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Akkor marad köszönöm
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Üdv.Szerintetek ez hogy van?Láttam pár különböző márkájú sztereó erősítő adatlapján hogy 200W körüli max teljesítményfelvétel mellett 100-150W a kimenőteljesítmény!De olyanok is vannak ahol 400-650W max teljesítményfelvétel mellett 120-150W a max kimenőteljesítmény oldalanként.Írnák 1-1példát is (PL:Yamaha AX-570 210W 4Omh-on 2X220W max Dinamikus teljesítmény írnak vagy PLioneer A-616 ahol 650W 4Omh-on 2X130W a max teljesítmény gondolom ez reálisabb de ez talán már sok is ehhez a teljesítményhez!Azt szeretném kérdezni hogy az első kategóriába tartozó készülékek (amiből több van) akkor az egyiknél sem igaz amit leírnak?De ha jól tudom van ennek kiszámítására egy képlet is...
(#) Imi65 válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Szerintem meg állati jól mutat pl. egy házimozi erősítő elején, hogy 5x100W, ami - ugye - 500W. A felvett teljesítmény (a hátlapon 2 mm méretű betűkkel) 340W. A fizikát viszont nem lehet megerőszakolni.
Az a véleményem, hogy nem hazugság, csak csúsztatás, mert a csatornák - egyenként - valóban tudják, de az összeshez nem elég erős a tápja.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Valaki felvilágosítana hogy mit kell érteni azon hogy egy erősítő Referencia erősítőként van feltüntetve?
(#) hapro válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Azt hogy az egy referenciának számít.
Tehát ahhoz viszonyítanak valami mást.
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Úgy van ahogy hapro mondja. Magyarul összehasonlítási alap készülék. Tesztek során ezzel mérik össze más erősítők hangját, paramétereit.
(#) Imi65 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Szerintem inkább a meghallgatások során legjobbnak talált (ami nem feltétlenül a legjobb villamos paramétereket nyújtó készülék) erősítőt neveznek így (az etalon is ugyanezt fejezi ki), mely "lezenéli" a többit. Annak idején a HFM pl. a Quad 405-öt választotta erre a célra, de volt egy másik is (ár-érték arányát tekintve, mintegy "szegény ember HiFije"), a kis Orion "erölködője".
Nyugaton akkoriban a Krell, Revox, stb. márkák voltak ilyen státuszban. Ma már nem tudom, mi a helyzet.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Köszönöm a felvilágosítást...
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Igen ez amit leírsz igaz. Ez a kiválasztás módja, amit én nem ecseteltem.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Üdv!Tudom hülye kérdés, de hátha van valakinek ilyen tapasztalata vagy információja.A Denon alapvető két régebbi szériaközt(Real time audio) illetve (Optical Class A) teknológiára épülő erősítők közt lehet valamiféle hangzás vagy más egyéb jellegű külömbség?
(#) Tomy27 hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Üdv!Valaki tudna véleményt mondani a Castone végfokozatokról főleg a minősége, hangzására,torzítás érdekelne?
(#) Istike88 válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Helló! Szerintem nézd meg a hangosítások és hangtechnikák topic-ot mert ott sokat leírnak róluk.

üdv
(#) Tomy27 válasza Istike88 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Ok azt is itt találom meg a hobbi elektronikán?
(#) hapro válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Javítási tapasztalat, anno sokszor és sok ment tönkre Disco-kban, és kellett javítani, de állítják, hogy ha hozzáértő használja akkor elnyűhetetlen. Meg a többi nagyvárosi legenda. kinek a pap kinek a...
(#) Istike88 válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
igen persze.!
(#) Robi85 válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Hali. Nekem is Castone végfokom van. CPA-400B.
Nekem tetszik a hangja és még nemvolt gond a teljesitményével se. Igaz hogy nem egy hifi erősitő, mert ez alapból buli célokra van, de hát ki hol használja. Nálam bevált.
(#) Tomy27 válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Szia!Nekem speciál szobai zenehallgatásra kell, de inkább nézek egy Denon-t mert ezt tényleg nem erre találták ki...
(#) Robi85 válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Szobába most nekem egy Harman Kardon PM 640 Vxi Audiofil erösitöm van. Rettentően szép hangja van. Ajánlom ezt a márkát.
(#) Pyte hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
Hali valakinek ez a rajz nincsen meg úgy,hogy az alkatrészeknek az értékei rá vannak írva?

p101-f2.gif
    
(#) hapro válasza Pyte hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szeritnem itt megtalálod amit keresel:
Bővebben: Link


Aztán megnéztem ott én is. De valóban nincs, és miért?

Hát ezért:
"When you purchase the PCB, you will not only get all component values, but will also have access to information for a power supply that is optimised for the best possible performance for a conventional supply."

Szóval majd ha megrendeled a nyákot, akkor megkapod ezeket az értékeket is.....stb.
Következő: »»   188 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem