Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAL autós erősítő hiba
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 16
(#) hard válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Udv
Tipiukus auto eroesito Nezd meg nincs a kimenetelnel rovid zarlat?csipogo alasba a multid,es rakd a +labra es a - labra.Ezt mindket kanalisnal nezd meg,ha csipog valamejiknel zarlat van es a z nem jo
(#) Marty McFly válasza hard hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Kimértem, és érdekes dolgokra lettem figyelmes! az ellenállás hídban 109kOhm, az egyik csatornán 40MOhm, a másikon 320kOhm! Ez mondhatni több mint érdekes!
(#) Szamy válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
a trafó kattog, mikor letilt. középen van 4 átkötés, valszeg tápok, ha az akkor a végtranyókra megy ,mérd ki, ha táp, vág el csípőfogóval, így később össze tudod forrasztani. felül a két nagy pufferkondi mellett is van 5 azok közül is mérd ki a tápot, azt is vágd el.ha így elindul, végfok, ha így sem , akkor táp oldalon kell keresni a hibát. aztán foly köv.
(#) Tetye válasza pega007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
nem tudom miböl vontál le ilyen érdekes következtetést de én 6 év alatt jó pár sal végfokot szerltem már kb 60-70 db-ot a környiéken mindenki velem csináltatja a zenét a kocsijába és 3 at visszahoztak... blau-val, elta-val, pio-val több bajom volt. de nem offolni akarok, a lényeg:
én ugy állnék neki hogy ahol vannak a táp és a végfok közt a +- tápátkötések azokat ki hogy a vég ne is kapjon tápot, táp mérés, ha semmi akkor puffernélkül, majd a gyors diodákat ki és a trafo lábain, aztán vissz ha semmi akkor fetek kivesz és ugy kimér, ha az is jo akkor kicserélném az ic-t,aztán több ötletem nincs látatlanban.
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
A következőket csináltam! Kiforrasztottam a 2 egyenirányító középső lábait! A kettő közt mértem 63V-ot! Ezek után a negatív tápcsatlakozóhoz mértem, egyik 31V másik 32V körüli volt! Mikor ezt a kiforrasztást megcsináltam, a táp rendesen elindult a védelem sem pofázott bele, a led ugyanúgy átváltott zöldre mint üzemszerűen, az régebben csinálta! Ezek után kiforrasztottam az összes tápfetet, a két egyenirányító lábat pedig vissza forrasztottam a helyére! Tápfetek nélkül is ugyanúgy kattog a trafó! Ezek után sejtésem szerint nem táp és nem végfet, a hibás! Hol folytassam a hibakeresést?
(#) hard válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Csipogo alasban a multid,menj vegik minden tranyon,a kicsiken is,gondolom 1015,1815 vannak benne,de nem bisztos,en nem javitottam meg ijen markat Valahol zarlatnak kell leni,egy bkicsi tranyo okozhatja a vegfok kozeleben
(#) tancsicszoltan hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Nem teljesen ennek a cuccnak a rajza, de hátha segít...Nagyjából egy kaptafa az összes.
IDE KATT:



(#) Tetye válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
valami nekem nem tiszta, azt a 31-32v ot hol mérted? gnd vagyis a auto negativ és aközt a láb közt ami a traforol jön váltoban? vagy a gyors diodából kijövö -+ egyen feszt?
(#) Peti.Janka válasza Tetye hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Kiforasztotta a két egyenirányító dióda középső lábait, és ott
két láb között mért 63,3Volt-ot és a gnd-hez képest 31-32Voltot.
(#) Jaffry hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
hali
Nem adod el az erősítőt?
majd irj köszi.
(#) emmzolee hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Hello

Hozzám is került egy ugyan ilyen erősítő.

Le volt égve.

494 csere, táp fet csere, És a hiba jelenség ugyan az, mint amit Marty McFly leírt!

kattog az erősítő kb 1 Hz-en, és nem indul be.

Azt elfelejtettem írni, hogy a szekunder oldalról mindent lekötöttem,(a dióda, és a kondik után) ami fogyaszthatna. Szekunder kondi kimérve, ok! Dióda is.

Akkor ha nagynehezen beindul, akkor 2X35v-ot tud. HA BE indul! mert szeszélyes ám. Nem indul el mindig, pedig nincs terhelve.

Aztán tettem a szekunder oldalra féloldalanként egy 20W-os fogyasztót, és a táp le is tiltott. Nem a tápegységem miatt, hanem levédett.


Amúgy a Magnat rave220 kapcsi rajza, amit valaki berakott, abszolút nem ugyan az a kaptafa mint ez az erősítő, mert az NE555-el adja a tápfetnek a jelet, ez meg 494-el ami sokkal profibb, és a végfok ismás, mert a Rave 220 tranzisztoros, a SAL meg Fetes! IRF540 4 darab.

Szerintem a tápvezérlő körül lesz valami, mert valami kapcsolat van a végfok elejénél, és a 494-essel, és lehet amíg a végfok nem megy, addig vissza hat a tápra.
Ma erre nem volt időm, holnap megnézem.
Ha ez van, akkor azt a figyalőt ki iktatom, és mennie kell.

Az a baj, hogy lebecsültem ezt az erősítőt, de szórakozik velem.
Javítottam ettől sokkal nagyobb erősítőket is, kevesebb gonddal.

Ha valaki felismeri ezt a tipushibát, írja már meg nekem, mert sok fölösleges kört spórolnék meg.

Köszönöm.
(#) Szamy válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
hmm... szerintem ez az a pont, amikor a tudományos megközelítést félretéve, kezdésnek kidobnám belőle a tl körüli tranyókat,diódákat és a zénereket a tápmeghajtó körből(általában 39V-osak).
(#) Marty McFly válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Nekem anyi a különbség a jelenségben, hogy nekem ha az egyenirányítók lábát kiveszem, akkor a táp mindig elindul, és mérni is tudom a 2x35V-ot! Szerintem a végfokkal lesz probléma, mert a kimeneten eléggé abszurd ellenállásértékeket mértem! Nem a FET-ekkel van baj mert azokból már vettem újakat, és úgy se lett jó! Ezek után kiforrasztgattam őket, és nélkülük is ugyanúgy rossz! Szerintem megadta még magát valameik kis tranzisztor is, csakhát van benne vagy 30db, és nincs kedvem mindet ki forrasztani, és kimérni! Tényleg jó lenne ha valaki le tudná írni ezt a hibajelenséget! Nagyon sok munkát meg tudna nekem spórolni vele!
(#) emmzolee válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Hello

Na ma megint szórakoztam vele egy kicsit.

Kiforrasztottam a TL494 körüli kondikat, megmértem, és tűrésen belül voltak! Diódákkal ugyan ezt csináltam, és az ellenállásokra is rámértem, nem találtam benne semmi kivetnivalót!



Elindul a tápom. 300mA-t vesz föl a 12 V-ról. Megterhelem az egyik oldalát a szekunder oldalnak, nem túlságosan. akkor 650mA- vesz fől. Ha tovább terhelem, akkor lekapcsol.
Nincs szkópom, hogy jelalakot nézzek.

Ja, és azt is észre vettem, hogy ha a tápot leveszem 11,5V-ra, akkor már be se kapcsol.

Már csak a trafóra tudok gondolni, hogy zárlatos, vagy valami. De nem látszik rajta semmi.

A tl494 kimenetén van 2 tranyó, ami vezérli az irfz44n feteket. a fet gate-jén 4,87V-ot mértem.
A Táp 26,7Khz-en megy.

Ha valakinek van ötlete segítsen. Köszi
(#) Szamy válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
volt...
(#) hard válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
En kiforasztas nelkul szoktam kimerni a kis tranyokat,amelyik gyanus csak azt forasztom ki.Sok erositot javitotam mar meg igy
(#) hard válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia
A trafo nagyon ritkan szal el,az irfz anal inkabb,nincs koztuk zarlatos,vagy szakadt?

datasheet.pdf
    
(#) Marty McFly válasza hard hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Nem hiszem hogy az irfz-k a hibásak, legalábis nálam mert én az összes fetet kicseréltem újra a tápfetekkel együtt! A kicsi tranyók helyükön való kimérésével még nem szórakoztam de ma megteszem!
(#) hard válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
szia
megeri szorakozni vele
(#) emmzolee válasza hard hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hello

Ezt ismerem. (irfz44)

az eredetiek le voltak égve, raktam újat. Na azzal nem jó.

Igen a trafó nem szokott szétmenni, bár láttam már olyat.



Én már csak arra tudok gondolni, hogy konstrukciós hiba, mert mind a kettőnk erősítője ugyan azt a hibát produkálja.
(#) emmzolee válasza hard hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hogy megéri-e szórakozni vele?

Meg, mert ez is a hobbijaim közé tartozik. (hifizés, javítgatás)

Nem azt nézem, hogy meg tudok-e élni belőle...
(#) levaitamas hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Nekem is van ilyen végfokom több éve, szerencsére hibátlan!
Viszont a kapcs rajza érdekelne, gondolom azokat pláne, akiknek nem működik.
Véletlenül nincs valakinek??!
(#) emmzolee válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Ja!

Az nekem is jó lenne :yes:
(#) hard válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Udv
hamegnezted volna jobban,nem neked volt irva a masik meg hol lattal kerdojelet a mondatom utan .Ez kijelentes volt es nem kerdes.
(#) emmzolee válasza hard hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
elnézést kivánok mester.

olyan kemény vagy, mint a neved
(#) emmzolee válasza hard hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Ha mát itt tartunk. Nem volt a mondatod végén írás jel.

Akár kérdés is lehetett.
(#) hard válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 

Udv
Nem vagyok mester de mar parat megbutykoltem kozuluk,most egy olyan melohejre kerultem ahol ezzekel foglalkozom.Nem szeretem ezt a reszet ,nekem a tv javitas a hobbim,de ezt is megcsinalom,ha muszaly
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
A következőképpen néz ki a harci helyzet! Kiveszem a két előfok IC-t és elindul az erősítő! Ezekután visszateszem az IC-ket a tokokba, így az erősítő teljesen össze van rakva és zölden világít a led! Ezek után leveszem a tápot! Újra adok neki tápot, és nem indul, csak ha kiveszem az IC-ket! A két előfok IC-t cseréltem TL072 re! Ezekkel is ugyanez a helyzet! Miért tilthat le a táp már arra a kicsi áramfelvételre is amit az IC produkál? Hol lehet a baj a tápban? A TL494-et már cseréltem! Ha kiveszem az IC-ket és elindítom a tápot, megfelelő feszültségeket mérek! Az előfok tápjánál a zenerek is jók! Hol lehet a hiba? IC kivétel alatt az előfok IC-ket értem a TL494-et nem bántom!
(#) Szamy válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
csak a pontosság kedvéért: nem előfok, hanem vonali illesztő+hangszínszabályzó-legalábbis ahogy így a képet elnézem (előfordul, hogy passzív a hangszínszabályzó,és a veszteséget erősítik vissza az ic-vel-de semmiképp sem "előfok" .)

és akkor némi tipp: +- 15V megvan az ic-n ? a végfetek előtti meghajtótranyók kimérve?
(#) Marty McFly válasza Szamy hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
A + - 15V megvan az IC-n! A zénereket is kiforrasztottam és úgy is kimértem hogy neme zárlatosak! A meghajtótranyókat még nem néztem! Most próbáltam ki egy olyat hogy a két TL072 ki, tápot neki, 2 TL vissza be! Így az erősítő összerakva elindulva marad! Adtam neki hang jelet, és hagszórót kötöttem a kimenetre! És az erősítő szól! Tisztán és normálisan! Hidba kötve is, és jobb bal csatornán is! Itt már csak az a hiba hogy a tápban valami mégis megakadályozza hogy elinduljon az erősítő! Melyik része figyel arra hogy induláskor mekkora áramot vesze fel?
Következő: »»   2 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem