Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   205 / 1385
(#) Attila86 válasza Shoo hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Elfogyott neki? Érdekes.
Igen, a Tábornok és az Utász utca sarkán van az írószerbolt. De mondom, eljössz három trolimegállónyit és odaadom kinyomtatva műnyomóra, csak küldd el a nyáktervet! Nem kerül neked semmibe, csak el kell érte jönni.

(A tintasugaras nyomtatóval nem lehet vasalni.)
(#) Gyurix hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
és ezt a vaskloridot kell higítani? és milyen papír a legjobb a vasaláshoz.Bővebben: Link
(#) Attila86 hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Néhányan felvetették hogy szívesen megnéznének egy videót a vasalásos technikáról. Nem keveset kínlódtam mire összehoztam:

Észrevételeket várok, mert van pár hiba a videóban amit mindjárt kijavítok és feltöltöm újra. (Pl.: A nyák tisztításánál meg a nyomtatásnál kiírtam hogy kétszeres sebességre van gyorsítva a videó, pedig nem is. Ja és a vágások sem túl jók...)

Üdv.: Attila
(#) szabi83 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
:kalap:
(#) titi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Grat!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Most látom csak hogy egy csomó mindent elkqrtam benne...

Igyekszem kijavítani. Ha találtok benne valami kivetnivalót, akkor most szóljatok légyszi!
Pl.: a feliratok túl gyorsak/kicsik/túl izgalmasan úsznak be vagy netán nem elég informatívak, vagy a zene túl monoton/unalmas stb...
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Teljesen hülye ez a videó-szerkesztő program.
Egyszerűen kivágott részeket az egyes jelenetekből.
A feliratok meg teljesen el vannak csúszva a vége felé... ez elképesztő.
Ja és kihagyott pár feliratot is.
Elképzelni sem tudom hogy mi okozhatta ezt... lehet hogy a program készítői egy ilyen szándékos, rejtett buggal jutalmazzák a feltört verziókat?!
(#) titi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Hali!
Én a házi videókat Pinnacle Studio-val csinálom. Elég jó progi, bár az sem hibátlan. Az a menüknél hibázik néha.
Most is egy kb 6-7 órányi anyagon dolgozok, ami 4 DVD-n lesz.
(#) Ghoost válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Attol fuggetlenul TOKELETES itiner az olyan kopaszoknak, mint en vagyok!
Koszonjuk szepen.
Ghoost
(#) Attila86 válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Jujj... csak azért gondoljátok hogy jó, mert nem láttátok még a hibátlan verziót. Mindjárt készen vagyok vele, majd ha azt meglátjátok akkor egyértelműbbé válik hogy ez most mennyire is sz@r.

- Például eredetileg a maratás jelenet egészen addig tart hogy kiveszem a már kimart nyákot és megmutatom a kamerának. De ebben most valamiért kb a jelenet fele kimaradt.
- Vagy például hiányzik pár idő (nyomtatás ideje, nyák-tisztítás ideje...)
- Van két jelenet aminek a végén kimerevedik a kép pár másodpercre, de valamiért levágódott ezeknek a jeleneteknek is a fele, így ez nem látszik.
- Ja és pár jelenetnek gyorsítva kellene mennie, de nem úgy megy.
(#) Sir-Nyeteg válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Jó tömény a maratód, ugrálhat ott a klórgázmanócska elég rendesen, elszívás nincs? sztem szólj a veszélyekről, ha már a zsepit részletezted ujj- melegedés ellen. Az kicsit csiribú-csiribálisnak tünt
Jó sok vizet elpazarolsz mosás, meg áztatás közben
Egyébként jó leírás, brutál az h "víz hőmérséklete".
Grat.
(#) Attila86 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Köszönöm az észrevételeket!

Beleírom a klór-gázt is. A víz hőmérsékletét azért írtam bele, mert már találkoztam olyan emberkével aki szerint csak hideg vízben szabad áztatni a nyákot, mert különben lejön a tinta.
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Hali!
Tényleg jó a videó minden elismerés. Sir-Nyeteg -nek ugyanazok szúrtak szemet, mint nekem vízpazarlás (én pl egy kis tálba engedek egy kevés vizet és bene hagyom 2 percig), marató egészségkárosító hatása stb. Még azzal kiegészíteném, hogy a kiírások pl. Áztatás ideje x perc y másodperc sztem elég furák... írhatnád, hogy pl. 2 percig áztassuk, meg sztem a maratás ideje sem biztos, hogy mindenkinél x perc y mperc lesz (panelméret függés). Számszerű adatok helyett írhatnál olyat is, hogy addig áztassuk amíg fel nem hólyagosodik a papír vagy addig marassuk amíg az utolsó lemarni kívánt rézfólia el nem tűnik. Ezek csak ötletek nem muszáj változtatni emiatt. És még talán a zene tényleg monoton egy kicsit.
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Üdv.!

A pontos időket azért írtam, mert néhány héttel ezelőtt volt egy kis vita itt hogy a vasalás vagy a fotózás gyorsabb-e illetve melyik olcsóbb. Ezért írtam oda pontos (bruttó) árakat is.
Az időket nem azért írtam, hogy addig kell és se tovább se kevesebb, hanem hogy ebben a videóban épp mennyi ideig tartott.

A zene terén kicsit elfogult vagyok a Brooklyn Bounce miatt (nagy kedvencem), de kicsit nekem is silánynak tűnt a laptopon. Aztán rákötöttem a házimozi-erősítőre és mindjárt szebb hangja lett, szóval úgy döntöttem marad.

Köszönöm neked is az észrevételeket!
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
BB -ból is vannak kevésbé monotonok pl
vagy pl. a régi nagy klasszikusok... Loud & Proud, Club Bizarre, Bass Beat and Melody vagy ezek már túl 'vadak' a videóhoz?
na jó nem akarlak befolyásolni csak javaslat volt
(#) gulasoft hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Nagyon kasa videó lett. Nekem a maratás mindig tovább tart, igaz eddig tesco gazdaságos sósavat használtam az van ráírva 5-15%, egy icike picike tűréshatár és gondolom az 5% felé tendál.
Nekem ami zavaró, az hogy ne nyomjuk rá a vasalót nagyon, és közben látszik, hogy taposod azért rendesen.
Amikor én megpróbáltam vasalni, akkor vagy szétlapítottam a tintát, vagy nem tapadt fel rendesen. Fele felment, fele nem. Ezek azok a tényezők amik miatt nem biztosítható az állandó minőség. Pont ez a bajom, ez a nyomjuk is meg ne is, nem túl egzakt, de gyakorlással kitapasztalható gondolom.
Nagyon klassz munka. Most már csak lödstopp lakkot kéne felvasalni, és forradalmasíthatnátok a nyákgyártást.
Most csinálom a sütőhőmérőt, rajz megvan, éjjel megyek kimarom én is, most van itthon 20%-os sósav.
Egyébként nagyon bátran markolászod azokat a vegyszereket, csak nehogy úgy járj mint az a kolléga aki évekig így dolgozott, azóta körme állandóan kireped és vérzik össze vissza. (azt hiszem ebbe a topicba írt).
Én ezeket a marásokat az udvaron csinálom, télen kicsit zimankós, neked egy 125 forintos gumikesztyű párt javaslok, a kezdőknek meg a tn150 gyorsmarót. Sokkal biztonságosabb, igaz lassabb. (a gumikesztyű a mosásnál is segít)
Még egyszer grat a videóhoz. Tényleg gyors, ha csak egy nyák kell, akkor villámgyors.

(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Igen, azok túl 'vadak' (Mármint a videóhoz, egyébként tök jók.)
A mixeket nem szeretem, és normál számból pedig nincs olyan ami 10 perces.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Idézet:
„Nekem ami zavaró, az hogy ne nyomjuk rá a vasalót nagyon, és közben látszik, hogy taposod azért rendesen.”


Pedig tényleg nem nyomom! A vasaló meg a kéz súlya elég.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Kipróbálom majd Én is ha találok valahol műnyomó papírt.
Mindent ki kell próbálni, de most először a lödstopp lakkot próbálom jól levilágítani, és ehhez kell a sütőhőmérőt megcsinálni.
(#) mate_x hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Az Eagle 5-öt honnan lehet letölteni?
A sprint layoutot már próbáltam egyszer, de mindig lefagyott tőle a gép.
(#) gulasoft válasza mate_x hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Hát az 5.2 nincs rendesen törve, az 5.1 az is fagyogat, venni kéne, akkor lehet reklamálni, csak iszonyat drága. De a demó az mindegyikből ingyen rendelkezésedre áll.
2 oldal 10*valahányas nyák. Ha máshogy nem megy, akkor szedd szét a nyákot modulokra.
(#) kaqkk válasza mate_x hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
A torrenttanyán fent van az 5.1 és jó !
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Merre laksz? Küldök postán pár műnyomót szívesen!
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Ott dolgozom a Keletinél, a 80A-val megyek melózni.
Dumáljuk meg magánban, mert nem hiszem hogy a fórumot érdekelné, ki hol mikor merre, de természetesen köszönöm.
(#) levii válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Idézet:
„125 forintos gumikesztyű”


Az is biztos jó de a gyógyszertárban lehet venni kb.: 1200Ft ért 100db orvosi kesztyűt vagy nem tudom mi a pontos neve. A lényege hogy nem kell elmosni meg eltenni meg hasonlók hanem használod és eldobod. Mióta hidrogén-peroxiddal+sósavval maratok azóta azt használom.
(#) Attila86 válasza levii hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nekem mentőautóból van ilyen sebészi gumikesztyűm egy csomó, de soha nem jutott eszembe hogy használjam.
(#) Attila86 hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Na végre, csak megküzdöttem vele!
Subidubi!! Ez a videó már jó. (Mondjuk a jútúb eléggé lerontotta a minőségét.)
(#) levii válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Jól lett ez a video!
Írtad hogy van ilyen sebészi kesztyűd na azzal maratás közbe lehet egy kicsit dörzsölgetni a nyákot ez gyorsítja egy kicsit a maratást.
Nekem olyan egy perc körül szokott lenni a maratási idő ezzel a módszerrel.
A rekordom kb 10 másodperc
(#) Attila86 válasza levii hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nekem a rekordom túlzás nélkül: 3 másodperc!
Azt hogy hogyan csináltam, nem mondom el mert nagyon veszélyes.
(#) levii válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Az szép szépen "füstölhetett" a cucc.

szerk.: Én se azért írtam hogy dicsekedjek vele hanem a módszer sikerességét akartam tükrözni.
Következő: »»   205 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem