Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   204 / 1385
(#) Ghoost válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Ezt a nyakot BUKTAM!
na majd legkozelebb.
(#) fureszk válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Uh.
Nem lett túl fényes.
(#) Ghoost válasza fureszk hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Jo az!!!!
dobalozni pont idealis
masra sajna nem jo
(#) Attila86 hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Kíváncsiságból kérdem; milyen finomságú csiszolópapírral szoktátok megtisztítani a nyákot?

(Én eddig nem tudtam hogy milyen finomságút használok, mert nem volt ráírva arra ami eddig itthon volt. De ma elfogyott és elmentem venni újat, kiderült hogy 600-as.)
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
2000-es!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
(A vasalós tábortól kérdem elsősorban, tudom hogy a fotózáshoz sokkal szebbre kell suvickolni a nyákot.)
(#) gulasoft válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Mi rajta a fekete?
Tök retró kinézete van.
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Nálam régebben (amíg p20-at használtam ) nagyon bevált a cif súroló egy puha rongy +tiszta víz én soha nem
használtam csiszoló papírt !
(#) gydanee hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
A HEStore-ban nézegettem éppen lakkozott nyákokat, és rájöttem hogy van sokfajta.
Nekem most 200x150-re lenne szükségem, de abból is az egyik 697 Ft a másik 1 131 Ft.
Miért van ez, minőségben menyire észrevehető a különbség?
(#) Ghoost válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
a lezertonerpor maradvanya
nem igazan suroltam tisztara, hisz hasznalhatatlan a lap

Ja igen!
1200as vizespapirt hasznalok

(#) kaqkk válasza gydanee hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Az egyik "bakelit " (gyenge minőségű )
a másik üvegszálas ő a jobb
Az árak alapján is el tudod dönteni
Ha egyszerű áramkört építesz és jó pákád van (jól tudsz forrasztani ) vegyél olcsót . A bakelit panelról nagyon könnyen feljön a réz ha sokáig melegíted !
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 

Ez aranyos. Tehát eljutottunk oda, hogy nem a nyák gyenge minőségű, hanem meg kell tanulni normálisan forrasztani...
(#) gydanee válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Értem, köszi a segítséget.
Mivel még se a forrasztóm, se a gyakorlatom nem túl magas szintű...marad az üvegszálas.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Én már nemegyszer el szidtam a rokonságát is annak aki
kitalálta a bakelit panelt , viszont egy időben csak az volt
beszerezhető !
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Az volt csak régen. Az üvegszálas új találmány (talán ha 20 éve terjedt el cirka)
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Az a bakelit nyák egyáltalán nem gyenge minőségű szerintem!
Múltkor vettem belőle két darab 160x100ast kipróbálni hogy milyen mert akkor még jóval olcsóbb volt mint az üvgszálas. És fúrni szerintem sokkal könnyebb mint az üvegszálast.
Nekem a réz se jött fel pedig nagyon bénán forrasztok.
Egy pici hibája van de ez inkább esztétikiai mint sem használhatósági hogy a hidrogénes marató egy kicsit "kiszőkítette" a szélét.

Üdv!
(#) gulasoft válasza levii hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Sajnos pont az amit mondtál a hibája is. Puha, és idővel csak rosszabb lesz. Az üveg nem korrodál, nem bomlik le.
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Idézet:
„(talán ha 20 éve terjedt el cirka)”


Még tegyél hozzá 6-7 évet
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Kb 22 éve érettségiztem elektroműszerészként, akkor még azért a bakelit volt az általános. Úgyhogy nem teszek hozzá még 5-6 évet. Nem azt mondtam akkor találták fel, hanem hogy akkor kezdett terjedni.
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Lehet hogy most már javítottak a minőségén , én a 20 évvel ezelőtti tapasztalataimat írtam le ,azóta nem használtam . De nagy (rádió) frekvenciás áramkörökhöz
nem való .
(#) Shoo hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Hali!

Multkor egy hszben láttam hogy vhol a Stadionoknál van egy bolt ahol nyomtatnak műnyomóra... De sajna nem találom a hszt. Valaki tudna benne segíteni? Vagy esetleg zuglóban tud másik boltot? Előre is köszi!
(#) Attila86 válasza Shoo hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Üdv.!

Bizony, azt én írtam!
Olvasd el a weboldalamon lévő cikket, abban leírtam hogy hol van...
Zuglóban merre laksz?

Üdv.: Attila
(#) Shoo válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hali!
Köszi szépen! A 80A végállomásánál az Ormánság utcában
Üdv.: A változatosság kedvéért szintén egy 86os Attila
(#) Attila86 válasza Shoo hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Tudod mit?! Szállj fel a 81-es trolira és menj vele három megállót mert én meg az Ond-Vezér útján lakom, kinyomtatom én neked szívesen és így nem kell a Tábornok-utcába menni. (Bár az meg a 80-as trolival kilenc megálló szóval az sem olyan vészes. )

Küldd el a nyáktervet amit le szeretnél vasalni. (Fénymásolni nem tudok.)

Üdv.!
(#) taj1989 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Hali!
sok uv-leddel lehet nyákot levilágítani?
(#) Action2K válasza taj1989 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia!

Lehet, és nem is kell olyan sok hozzá!

Bővebben: Link
(#) gulasoft válasza taj1989 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Igen lehet!
használd a keresőt könyörgöm!!!!
(#) gulasoft válasza Action2K hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Ne vidd már el egy szkennerépítő oldalra, mikor van 3 ledes 5000Ft-ból építhető is! Ha én ilyen linket kaptam volna biztos meghátrálok! Szép szép az a scanneres cucc, csak nem kezdőknek való.
(#) gydanee válasza taj1989 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Én még csak készítgetem a levilágítómat(már csak a p20 kell ) De állítólag 2db-al már 20X20asat is letudsz világítani.
itt rendelhetsz is akár, 1030Ft/db áron.
(#) Shoo válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Köszi a felajánlást, de ahogy megtudtam a címet indultam is bevásárlókörútra. Elmentem a tábornok utcába is, de a nő azt mondta nincs papírja... Később gondoltam arra is hogy lehet van még1 írószeres, de már messze voltam... a Tábornok és az Utász sarkán van nem? Szerintem most marad a jó öreg filccel rajzolós technika aztán elvileg a napokban kapok pár műnyomót. Amikor vettem a nyomtatóm (sajna tintasugarasat) kaptam pár db 10x15-ös, 190g/m^2, 240um-es fotopapírt...az nem felel meg ilyen munkákra?
Következő: »»   204 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem