Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC-es hangerőszabályzó
Lapozás: OK   1 / 3
(#) SD hozzászólása Jún 30, 2006 /
 
Halihó

Az lenne a kérdésem, hogy PIC-el lehetne e olyat hogy egy bizonyos kimeneteire különböző feszültségü jelet adni. Ha lehetne valamely módon akkor egy tranzisztorral már kész is lenne a digitális pótméter a pótméterrel meg a hangerösségszabályzó. Ezt úgy értem hogy két gombal, az egyikel fel a másikkal le lehetne szabájozni a feszültséget...

Ha volna erre valamien megoldásotok szoftveres vagy valami egyébb variáció azt légyszi osszátok meg velem.

Köszi.
(#) vicsys válasza SD hozzászólására (») Jún 30, 2006 / 4
 
Eheheheh
Nem kell ehez PIC....a megoldás: DS1669- ra keress rá....
(még itt a HE-n is kitárgyaltuk)
[link=http://audiodiy.atw.hu/viewtopic.php?p=1676&sid=c30d492224b731b844712a0b662d7a7c]http://audiodiy.atw.hu/viewtopic.php?p=1676&sid=c30d492224b731b8447...2d7a7c[/link]
és itt egy másik megoldás:
[link=http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=131&PHPSESSID=24ba75bf3bdf217dad81d5d940dd9f9e]http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=131&PHPSESSID=24ba75bf3bdf21...dd9f9e[/link]
(#) bbatka válasza SD hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
PWM-nek hívják amire te gondolsz. Kaphatók azonban soros módon PIC-kel kommunikáló digitális potméterek is. itt
(#) SD válasza bbatka hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Tudnál egy picit többet mondani ezekről a soros módon PIC-el komunikáló DigiPot-okról

Konkrét tipus, ár, felhasználási terület, bekötés...
(#) bbatka válasza SD hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
A Microchip/Egyéb analóg áramkörök között találod őket. Ha jól emlékszem akkor nekem MCP42010 eseim vannak itthon. Szeretnék velük egyszer egy infrás távvezérlő és hangerő szabályzót építeni. Fogalmam nincs mikor (talán 1év) múlva készül el, mert most máson dolgozok. Olcsó és mikrovezérlővel kezelhetők és iszonyúan pontosan együttfut a stereo változatnál a két sáv.
A Microchip oldaláról letudod tölteni az adatlapjaikat.
(#) SD válasza bbatka hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Köszi a segítséget pontosan ienre gondoltam
És ezek tényleg olcsók.:eek2:
(#) SD válasza bbatka hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Hé nade mért van az hogy a nemfelejtős DigiPot olcsóbb harmada mint a felejtős
(#) SD válasza SD hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
JAAA értem tokozás elnéztem bocsi
(#) SD válasza bbatka hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Még egy utolsó kérdés: Akkor hogy is kell pontossan a PIC el meghajtani ezt a DigiPot-ot?
(#) bbatka válasza SD hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Már kiléptem a ChipCAD oldaláról. Azthiszem I2C-sek. Nem lesz bonyolult használni mert minden fejletebb fejlesztőkörnyezetbe benne van mint utasítás. pl:mikropascal, mikrobasic
A fene sem kínlódik ASM-be ha nem muszály
Szóval 1db. TSOP1230 1db. PIC 1db. MCP42010 1db:. TL072 4db.relé, aztán szinte ennyi kell a vevő részéhez.
(#) SD válasza bbatka hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Úgy egyébként melyik fejlesztőprogramot ajánlod PIC programozáshoz mert az is kellene egy Pascalul tudok de valami olyasmi kellene ahol csak gombokat kell nyomogatni na esetleg egy kis programozás.
(#) bbatka válasza SD hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Szerintem ha Pascal nyelvet ismered akkor mikropascal.
(#) SD válasza bbatka hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Letöltöttem a MicroPascalt jónak tünik legalábbis az lcd tervező toolsa de maga a program nem akar elindulni: rákattintok egy kicsit "zörgeti a gépet" a memóriába is betölt úgy 8 megát de az ablak nem ugrik elő. Mi lehet a gond nemtetszik neki az XP + sp2 pedig szép kék!?:no:
(#) bbatka válasza SD hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Nemtudom mi lehet a gond. Nálam is ilyen az oprendszer és mégis müködik.
(#) MaSTeRFoXX válasza SD hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Ha valaki véletlen az SPI buszt szereti programozni, az I2C helyett, akkor annak ajánlanám az LM1973-mat, ez 3 csatornás.
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Júl 19, 2006 /
 
Sziasztok.

Az MCP420 -bol melyiket ajanlanatok hangero szabalyozasra,10k vagy 50 k?
Az adatlapban szereplo muveleti erosito muszaly hangszabalyozashoz?
(#) Norberto válasza gtk hozzászólására (») Júl 19, 2006 /
 
Én az 50k-t ajánlom.
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Én is, de ez függ az előerősítő kialakításától is. itt keress rá példákat. Nem muszály a Microchippest használni.
(#) Penge válasza SD hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Van egy kapcsolásom PIC-el, és asszem TDA7318-al megvalósítva. I2C kommunikációval vezérli, elméletileg bármilyen infra távirányítóra átalakítható - mivel infrásan lehet vezérelni - hangszín, hangerő, 4 csatornás bemenetválasztó, meg lehet h. balance is van benne. Ha érdekel holnapra elhozom.
(#) gtk válasza Penge hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Ez engem is edekelne,ugyanis ezen elmelkedem jo ideje
Csak en ugy gondoltam,hogy PIC,v AVR es SPI-n egy digi potmeter,az infran meg most dolgozok
MOndjuk ez csak volum control lenne,de a hangszines dolog nagyon megtetszett igy elso hallasra.Kerlek oszd meg velem is a kapcs rajzot

bbatka Az elobb emlitetthez hasonlo lenne jo,ami tud hangszint is.MAskeppen meg 2POT sztereo savnak vol.,meg 2X2POT hangszinnek(savonkent mely-magas),ez osszesen 6Sok....
Kivancsi vagyok az emlitett kapcs rajzra.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
En amugy az MCP420(X) -et neztem ,amit SPI-ne lehetne hajtani,meg a DS1802,ez jo lenne,de ehhez nem jutok hozza sajna
Aztan a DS1669 ,az mar nem igazan tetszik,mert ketto kell belole es ez meg csak v.control lenne
(#) vicsys válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Találtam egy linket...
[link=http://www.audiofilek.za.pl/index.php?p=gamp]http://www.audiofilek.za.pl/index.php?p=gamp[/link]
Elég sok minden kiderül belőle....
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Kozben keresgelve ezt talaltam:
mp3dec
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
En ebbol sajna nem sokat ertek
TDA7318
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
A belinkelt TDA nekem nagyon tetszik!
(#) Penge válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
OK.
Holnap hozom.
Még egy jó hír azoknak akik nem boldogulnak az angollal: a kapcsolás leírása MAGYAR nyelvű!

ÜDV
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Megnéztem meddig jutottam anno a bemenetkiválasztómmal. Erősen kezdetleges kapcsolás. Fejben volt az egész és persze félbehagytam. Ha lesz kedvem akkor gondolkodhatok rajta ismét. Most máson dolgozok, ígyhát nem akarok energiát ölni bele. Az MCP420XX sorozat úgyanúgy beépíthető egy kapcsolásba , mint egy hagyományos potméter. Tucatjával találsz rá kapcsolást a NET-en. Ajánlatos ún. aktív potmétert építeni. A digitális potmétert a műveleti erősítő negatív visszacsatoló ágába építed be. A hangszínszabályzó részre úgyanaz érvényes, a digitális potmétert úgy használod mintha hagyományos lenne. Feleslegesnek tartom a hangszínszabályzást, de te tudod. Egy korábbi kérdésedre mellékelek egy doksit. Sajnos Angol nyelvű.

00747a.pdf
    
(#) Penge válasza bbatka hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Üdv!
Rosszul emlékeztem nem PIC-es hanem AYR-es a kapcsolás...
De azért elhoztam
(#) gtk válasza Penge hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Penge koszi!
Most toltom le!
Ez pont jo,mert en is AVR -el akarom csinalni,ugyanis a legegyszerubben is van IC2 es
SPI,USART stb,szoval tetszik, es a sok peldakod az adatlapjaban!(C,ASM)

bbatka : Toltom a pdf-et,koszi!
En sem tudom eldonteni valojaban,hogy melyik legyen .A Pavel altal belinkeltet mindenkeppen alaposan atnezem,ugyanis a tegnap tanulmanyoztam at az emlitett TDA adatlapjat,nagyon megtetszett; IC2n komunikal,van bass, treble es v.control.
Az MCP -ben ami nem tetszik,hogy savonkent kell egy-egy eloerosito IC (tudom olcso meg minden de..)
A DS1669 -bol viszont ketto kell egy sztereo hangszabalyzohoz,de megsem 3 IC,es a vegeredmeny szerintem ua.
Amit nem ertek a TDA -nal:

"
Volume Control 1.25dB step
Bass and Treble Control. 2db step
"

Ez azt jelenti,hogy egy lepesben 1.25,v. 2 db -t erosit/halkit?
Akkor vegulis hany lepeses lenne a hangszabalyozas?
Neztem ,hogy db lehet sokfele,es valoszinu ebbol jon a lepesszamitas,de hogyan?

Udv!
(#) Penge válasza gtk hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Az nem db hanem dB decibel...
Nem erősít csak halkít
Azért használ decibelt, mert az emberi hallás a hang erősségére vonatkoztatva nem lineáris hanem logaritmikus. Ez azt jelenti hogy ha az erősítődbe pl. nem logaritmikus (B típusú ) potmétereket használsz hanem lineárisat (A típusú), azt veszed észre, hogy a potméter tekerésével az "alsóbb pontokon nem nő olyan gyorsan a hangerő, viszont a felső pontokon kis elmozdításra is sokat változik a hangerő. Így tudom, ha nem így van javítsatok ki please.

Ha elolvastad a leírását 64 szinten állíthatod a hangerűt a minimum és maximum között.

remélem tudtam segíteni.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem