Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorola V3xx
 
Témaindító: JeCO, idő: Nov 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) JeCO hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Xiasztok ! Kérdésem az lenne, tudna-e segíteni nekem valaki abban, hogyan javítható meg egy Razr V3xx-tipusú mobil háttérvilágítása- a készülék egyébként teljesen jó- , ill milyen tipusú a fényforrás ami benne van ?! Előre is köszi a segítséget !
(#) istvanpal16 válasza JeCO hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
kepet vagy pontosabb nevet tudsz mellekelni? amugy probaltad a telefon beallitasba felhuzni a fenyerot?
(#) JeCO válasza istvanpal16 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Az a pontos neve amit leírtam azaz Motorola RazrV3xx.
Igen probáltam, de beázott s azért nincs háttérvilágítása . Ja s a belső 320*240-es kijelzőről nvan szó.
(#) JeCO válasza istvanpal16 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Igy néz ki:

Razr V3xx.jpg
    
(#) tacsy69 válasza JeCO hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Ha van egy kis affinitásod a dologhoz, akkor szedd szét, a fődarabot mosd át víz alatt ciffel - fogkefével, utána jó alaposan szárítsd ki, majd mosd át kontakt wl-el vagy pcc-vel!
Utána a kijelzőn lévő csatlakozót is ki kéne pucolni, óvatosan wl-el, mert ha befolyik a kijelző alá, onnan soha nem tudod kiszedni és nagyon csúnya lesz!
Ezután még a szalagkábel csatijait kell átpucolni!

Ha így sem javul meg, akkor vagy meghalt a kijelző meghajtása(védőáramkör) vagy megállt a fóliája!

Nekem 10ből 9 telefont sikerül megcsinálni így!
(#) (Felhasználó 1947) válasza tacsy69 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Szia !

5 év mobiltelefonszervizes pályafutásom alatt egyszer sem kellett
cif+ vizes mosás,sőt a kontakt wl sem ilyen célra való.

Ne adj olyan tanácsot amivel a srác simán tönkrevágja a telefonját.
Belegondoltál ,miket irkálsz ide?
(#) (Felhasználó 1947) válasza JeCO hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Szia !

A hiba javitható, de nem ajánlott a házi próbálkozás,
mivel már csak a helytelen szétszedéssel is plusz kárt
tudsz okozni a készülékedben.
Egy korrekt mobiltelefonszervizben szerintem
bevállalható összegért megjavitják.
Ennek ellenére itt mellékelek egy doksit, ha mégis
vagy olyan bátor és nekiállnál.

Üdv! Luki
(#) (Felhasználó 1947) válasza JeCO hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
A beázások nagy többségében nem elég a tisztitás+
átmosás(spec spray-vel) általában smd szinten is javitani kell.

A mobiltelefon javitásban nem megfelelő gyakorlattal rendelkező emberkék,általában kis hibából is nagyot csinálnak,tehát ha nem értesz hozzá, akkor szerviz.


Üdv! Luki
(#) tacsy69 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Szia!

Azért mert te nem ismered ezt a módszert, nem kell leoltani másokat!
Mi a szervizbe így csináljuk, naponta kb 100 telefont javítunk és a módszer működik!(94 óta szervizelünk)
Százszor jobb és hatékonyabb mint pl az ultrahangos mosás....
De megnézném, hogy egy agyonázott telefont, hogyan hoznál rendbe másképp...
És itt nem a fújásról, bga-zásról van szó, hanem arról amit otthoni eszközökkel meg tud csinálni a srác...
Persze neked nem érdeked, hogy megossz értelmes egyszerű módszereket, mert akkor nem vinnék hozzád szervizelni a telefonokat...
(#) (Felhasználó 1947) válasza tacsy69 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Szia !

Már csak ismerősőknek javitok telefonokat, meguntam a szervizben a sok köcsög önjelölt buhert aki megpróbálta megjavitani a telefonját.(Pajszerrel szétszedve,szalagkábelt széttépve,meg csap alatt kimosva )
Persze majd a szervizes csodát tesz 20 perc alatt. (meg persze "óccsón")

Hogy javitanám meg?
-Flux Frei spray-vel kimosnám a korrodált részeket.
utána Tuner 600-as mosás (ELME ESD-s kefével)
-Mikroszkópos vizsgálat, a tönkrement smd-ket cserélném, a csatlakozó stb. korrodált pontjait szépen flux-szal, Metcallal átforrasztom(hogy két hét múlva ne köszönjön vissza-ami ha csak mosnám könnyen megesne.)
Ha ezután működik, akkor örülünk, ha nem akkor további hibakeresés, műszerek és kapcsolási rajz alapján.Ja, hogy ezt otthoni módszerekkel nem tudja mindenki?Hoppá!
Persze ,én adtam rossz tanácsot, hogy a 2-3000 Ft-os javitás a hozzá nem értés miatt ne legyen 10.000?
De szemét vagyok! :eek2:
További jó "szakszerű" munkát kivánok neked a szervizben.

Üdv! Luki
(#) tacsy69 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Aha, ez így szép és jó, tényleg frankó amit leírtál!
Ha hobbiból szervizelnék én is így csinálnám!
Csakhogy, ha az ember így szervizelne nem élne meg belőle....
Pláne, ha 2-3 ezret kér el egy beázott telefon javításáért!
Így nem csodálom, hogy abba hagytad....
(#) (Felhasználó 1947) válasza tacsy69 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Szia ! (ezt hivják köszönésnek)

Köszönöm a megtisztelő véleményed igy látatlanban.
1.Nem hobbiból szervizelek.
2.Nem is ebből élek meg.
3.Hogy mennyit kérek egy javitásért?
Maradjon az én titkom.
4.Abbahagytam?Ezt nem mondtam.
Tényleg, Te mennyit kérsz egy cifes mosásért?

Üdv! Luki (ez meg az elköszönés)
(#) JeCO válasza tacsy69 hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Köszi az infokat! A tisztítás, csatlakozók leápolása stb megvolt. A kijelző jó, mert megfelelő fényviszony esetén látható minden rajta ! Azért is gondoltam a háttérfény hiányára.
(#) JeCO válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Sziasztok ! Köszi a segítséget, neked is! A szétszereléssel nem volt gond, mert találtam hozzá hasznos dolgokat a neten. Az a doksi az nekem nem jó mert az szerintem egy sima V3-as teló rajza.
(#) (Felhasználó 1947) válasza JeCO hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szia !

Rendben, örülök hogy sikerült megoldanod.

Üdv! Luki
(#) JeCO válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Xia! Valamit félreérthettél, mert a probléma még fenn áll ! Azaz a háttérvilágítás továbbra sem műxik !

Üdv!
(#) Moderátor hozzászólása JeCO hozzászólására (») Nov 25, 2008
 
Szia
Kérlek, hogy a fórumon ne használd a chat-es stílust! (xia, műxik...) Megértésedet köszönöm!
(#) JeCO válasza (») Nov 25, 2008 /
 
Értem. Csak előttem is volt ilyen hozzászólás, s azért bátorkodtam én is használni.
(#) (Felhasználó 1947) válasza JeCO hozzászólására (») Nov 25, 2008 / 4
 
Szia !

Nehéz lenne leirnom itt a topicban a javitási folyamatot.
Ismételten csak a szervizt tudom ajánlani.Lehet a főpanelen az átvezető csatlakozónál szakadás, de elképzelhető hogy maga az átvezető,esetleg a kijelző
csatija problémás.Ha beázás után még használtad, egy csomó helyen kialakulhatott a forrasztásoknál ón, és réz -oxid.Ha a hiba az árnyékolólemezek alatt van, azt sem egyszerű leforrasztani.Egyszóval:ne kisértsd a szerencsédet, vidd szakemberhez.

Üdv! Luki
(#) JeCO válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Köszönöm ismételten az infókat, s majd mérlegelem hogy megéri-e javíttatni !
(#) sanyi1982 hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Még új vagyok és egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Barátnőm motorazr v3r-jét használom melóhelyen mert olcsó! Angol menüs és szeretnék szoftvert frissíteni rajta! Van hozzá kábelem meg progi is(rds lite)! De nem szeretném elrontani! Ha valaki lenne olyan kedves és leírná a folyamatát a flash-elésnek nagyon megköszönném. Esetleg segíteni honnan lehet hozzá szoft-ot letölteni!
Előre is köszönöm!
Üdv...
(#) Multiplex válasza tacsy69 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Hello! Hasonló problémám van mint JoCÓ-nak, a feleségem megúsztatta a V235-ösét, ráadásul kétszer is. "Tökéletesen" működik, kivéve, hogy a külső kijelző időnként működik, időnként nem. Reset-elés után visszajön, aztán fél nap, egy nap után megint elmegy, majd teljesen váratlanul újra működik.
Igazából ez olyan eset amiért nem nagyon éri meg szervízbe vinni. (Mondjuk tönkretenni sem...)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem