Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   23 / 194
(#) pmisi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
megépítettem amit belinkeltél a bemenetre mit kell kötnöm?
(#) Bassmester válasza pmisi hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Rögtön berajzolom és megy...
(#) Bassmester válasza pmisi hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Pirossal berajzoltam.
Ez a kapcsolás nekem jól műxik, a diódákat módosítottam 2-2 sorban, a már említett probléma miatt.A reléhez tehetsz egypicit izmosabb tranyót is ha ez nem bírná
(#) Bassmester válasza pmisi hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Itt egy kép az enyémről.A 390 kOhm-osok itt még nem voltak benne

Védelem.jpg
    
(#) Bassmester válasza pmisi hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Na mi a helyzet? Műkxik?
(#) pmisi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
elvileg müxik. tápot adok neki akkor késleletetve kapcsolja be a relét meg ki. gondolom ez a szerepe bekapcsolás az jó de a kikapcs még nem az igazi. holnap még írok majd. addig is köszi!
(#) Bassmester válasza pmisi hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Na az akkor már alakul
Bekapcsolt állapotban vezess a kimenetre egy kis egyenfeszt (1,5 V bőven elég).Ilyenkor ki kell kapcsolnia, és csak az egyenfesz megszűnése után kb 10-20 másodpercel kapcsolhat vissza.Legalábbis nálam ez a helyzet.Ha nagyjából a leírt módon viselkedik, akkor bátran használhatod élesben is.
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Hello!

És hogy kötötted be?
Váltófesz van? És milyen az egyenirányítód a tápban? Egy Greatz van, vagy kettő?

Kicsit vissza olvashatnál a topikban, mert szinte minden kérdés tárgyalva volt már. :yes:

üdv! proli007
(#) pmisi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Na múkodik szépen bekapcskor amikor kikapcsol az erősítő akkor még mindig pattanik egy picit amikor a relé visszaáll az eredeti helyére. azt még ki lehet küszöbölni?
(#) Bassmester válasza pmisi hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Mi pattanik?Ha kikapcsolod a cuccot, rögtön ki kell hogy kapcsoljon a relé.Ha mégis másképpen lenne annak kb 2 oka lehet.Túl nagy a védelem tápjának a puffere és emiatt lassan enged el a relé, vagy egyszerűen gyenge a relé rurója.Bár szerintem az előző a valószínűbb, ezért azt javaslom hogy a védelem tápját ne puffereld túl.Maximum 100uF.De aztmondom, kisérletezd ki
(#) pmisi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Még az erősítő tápjáról hajtom szóval lehet azér nem kapcsol le hamar mert ott 2 db 10000µF-os kondi van. ez tartja benn a relét gondolom.De amikor az "kiürül" akkor hallok a hangszórón egy icipici kattanást ahogy a relé visszamegy.
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Hali!

Váltó fesz van. Az egyenirányításról egy Greatz gondoskodik.
(#) Inhouse válasza pmisi hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Ne onnan tápláld. A graetz előttről, egy dióda sorba és egy 100µF körüli kondi.

Üdv
Inhouse
(#) pmisi válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
ok kipróbálom. köszi!
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Hello!

Akkor mérd meg, minden tranyó kollektor-bázis-eitter feszültségét a GND-hez képest, és írd meg. Abból talán okosabbak leszünk.

üdv! proli007
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hali!

Megjöttem a "szerintem" katasztrófális eredményekkel.

T1: E 0V,B 42V,C 0V
T2: E 41V,B 41V,C 42V
T3: E 0V,B 0V,C 0V
T4: E 0V,B 0.6V,C 0V
T5: E 42V,B 42V,C 42V

Jahh és ahová az erősítő kimenetét kell kötni ott 42V mértem,így gondolom eztért nem kapcsol a relé.

Mitévő legyek?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
A pozitív volt a testen.
Jó néhol volt olyan,hogy nem 42V hanem -42V de ez nem számít szerintem.
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Idézet:
„A pozitív volt a testen”

Miért is?
Idézet:
„nem 42V hanem -42V de ez nem számít szerintem.”

Szerinted...
Egy kicsit olvasgatni és tanulni kéne az építés előtt. Van itt a HE-n 1-2 cikk ami kezdőknek szól.
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Azt tudom én is,hogy számít de itt így is úgy is 42V-van amit a tranyók nem hiszem,hogy szeretnek a bázisukon.

De lemérem akkor megint.Egyébként tudom a testre "GND"megy a a negatív"
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Lemértem újból +kicseréltem az elemet a multiba.


T1: E 0V,B 43V,C 0V
T2: E 42V,B 43.5V,C 44.3
T3: E 0V,B 0.3V,C 0V
T4: E 0V,B 0,6V,C 0V
T5: E -44.3V,B -44.3V,C 44.3V

A tápfesz +-45V.
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hello!

- Egyedül a T4-nél értelmesek a feszültségek. Ott sem jó, de legalább lehetséges. De ha az erősítő helyén 40V-ot mértél, akkor valahol zárlat van ott, vagy a Clip áramkörnek nem mínusz tápot, hanem a plusz tápot adtad volna meg.
- Ha T1 emitterén 0V van, akkor a bázisán már csak maximum 0,65V lehetne. De semmi esetre sem 43V
- Ha a T1 kollektorában nulla volt van, akkor a relének már rég húznia kellene. Kivétel, ha a relé, vagy az R1 szakadt.
- A T2 feszültségei elvileg lehetnénk így, de akkor a bázisára, hogyan kerül 43V, ha a feszültség az R2-őn keresztül érkezik oda a T1 kollektorából, ahol állításod szerint 0V van?
- A T3 bázisában, (ha a váltó fesz megvan,) negatív feszültségnek kellene lenni!! Akkor a kollektor zárva van, tehát ott a C2-n mért feszültség van. (itt az R7-és R9 feszültségosztót alkot. 45V táp mellett, kb. 12V-ot jelent A C2-ben.) Ha ott nulla van, akkor vagy R7 szakadt, vagy C2 zárlatos. (Ha a T3 bázisfeszültsége +0,3V, akkor is zárva van a tranyó, és a kollektorában kb. +12V van)
- Ha a T4 bázisában 0,6V van, akkor a tranyó nyitva van, de a kollektorán néhány mV-nak akkor is kell lenni. Persze, kivétel, ha az R9 felől tényleg nem érkezik oda áram. (C2 feszültsége tényleg nulla9)
- T5 esetében a bázisnak kb. 650mV-al alacsonyabbnak kellene lenni, mint az emittere. HA az emitterben -44,3V van, akkor a bázison -43,6V-nak kell lenni. A kollektorában viszont nem lehet plusz feszültség sehogyan sem. Mert az áramkör csak mínuszt kap és GND-t. Mert a kollektorában egy piros Led van és ennek nyitófeszültsége jut a kollektor-emitterére. Azaz ha az emitterében -44,3V van, akkor ha a dióda világít, a kollektoron is -44,3..-44,1V van. Ha sötét, akkor kb. -42,7V.

Nos ezeket kellene átnézni, mert itt valami nagyon nem stimmel. (Tranyók össze-vissza, fordított panel, zárlatok)

üdv! proli007

(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Húh,lesz mit átnézni.

köszi
Ha jutottam valamire akkor jelentkezem.
Egyébként a tranzisztorok lehetnek hibásak?
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Most Lehet leszeded a fejem .
Nem direkt volt de a T1 tranyó értékeit elírtam.
Bocsi

T1: E 0V,B 0V,C 40V

"Egyébként ha kikapcsolom az erősítőt akkor egy idő után a piros led elkezd világítani majd ahogy a kondi kezd lemerülni a piros led is kezd elhalványodni"
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hello!

Semmi gond, de akkor nézd át amit írtam, főleg a C2 kondi feszültségét, miért nincs meg.
Esetleg ideiglenesen vedd ki a T3-at.

üdv! proli007
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
A T1 emitterén 0V-van a bázisán 0V a kollektorán 40V.
A T3 bázisában sajna +0.3V-van.
A C2-n nincsen feszültség.Az R7 vezet és a kondi se zárlatos.A T4 kollektorában nincsen fesz.
A T5 bázisán -43.5V-van az emitteren -43.6V a kollektoron meg -43.6V.
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Gyanus, hogy T5 átment rövidzárba.
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Lemértem,nem zárlatos.
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Hello!

Vedd ki a T3 és T5 tranyót, és úgy mérd meg, a
- C1 és C2 feszültségét (polaritást is figyeld)
- R12, R13, R14, és D8-on mérhető feszültséget

üdv! proli007
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Hali!

A c1-en -3.1V a c2-n +10V.

Az R12,R13,R14 és a D8-on hogyan mérjem a feszültséget ?
A Multiméter egyik kábelét a testhez a másikat hová rakjam mert ugye két lábuk van az ellenállásoknak és a diódának.

(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Hello!

- A T3 tranyót kivéve, akkor működik is az áramkör (csak kikapcsoláskor nem azonnal old le).
Viszont így az a gyanúm, hogy nem jó a T3, vagy rosszul van berakva, vagy a lábkiosztása nem megfelelő. Mert most a feszültségek a normál állapotot mutatják körülötte, és ha bent van, akkor is ezt kellene mérned.
- Bocsi, az "-on" értelmezésem szerint a "rajta" megfelelője, tehát a két lábán mérve.

üdv! proli007
Következő: »»   23 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem