Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 64
(#) patexati válasza Tomszy hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Az egy dolog,hogy látod a hálózatát csak a te kártyáddal nem kommunikál a router mert valószínűleg gyengébb a visszirányú teljesítménye mint a routeré!(Nem csak venni kell a forgalmazáskor hanem adni is akkora teljesítménnyel,hogy odaérjen a visszirányú jeled a kiszolgálóhoz!)MAC szűrés nem véd semmit én 1 perc alatt nyitom a rejtett hálózatnévvel egyyütt de ez nem legális így nem is ecsetelem tovább!
(#) cua válasza patexati hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 

te tudod ezeket, vagy van letöltött programod hozzá? merthogy nem mindegy (nem ugyanazt a tudást igényli)

regards,


(#) patexati válasza cua hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Persze,hogy van program mivel csinálom!De nem olyan egyszerű azért a dolog bizonyos esetekben!Idő türelem dolga ja meg a gogggle
(#) pici83 hozzászólása Máj 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretnénk csinálni egy WLAN hálózatot az egyik cimborámmal. 2 lakóház között. A mi házunkhoz képest az övéké 1 házzal arrébb vannak tőlünk, az utca másik oldalán (kb.: 60m).
Miután náluk is és nálunk is 2 gép van így arra gondoltunk, hogy mind a két házba berakunk 1-1 WLAN routert, ill. 1-1 kültéri 9db-es gyári antennát.
A routerktől UTP-n menne az adat a gépekig.

A ruter adatai: TP-Link TL-WR642G 108M router

• Wireless router kiterjesztett hatótávolsággal
• Támogatott szabványok: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.1x
• Támogatott maximális sebesség: 108 Mbps
• Frekvencia: 2.4 GHz
• Antennák száma: 1 (cserélhető)
• WEP-kód: WPA, WPA 2
• Szűrés MAC címre
• DHCP-szerver
• Tűzfal
• Belső elérés: 100 m
• Külső elérés: 300 m
• CSMA/CA, CSMA/CD
• TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE
• LAN: 4 10/100M Auto MDI/MDIX RJ45 portok
• WAN: 1 10/100M Auto MDI/MDIX RJ45 port

Az antenna adatai: TP-Link TL-ANT2409A 2,4GHz 9dBi

http://www.tp-link.com/products/product_spe.asp?id=61

A kérdés:
Megoldható-e a fentiek alapján?
Tapasztalatom alapján a hagyományos UTP-s routereknél megoldható az összefűzés kábelen keresztül. Ez a WLAN-ra is igaz, mikrohullámon össze lehet kapcsolni őket?

A TP-Link milyen cuccokat forgalmaz, megbízhatóak-e?

Üdv. PICI83
(#) eSDi válasza pici83 hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Üdv!

60m-t elvileg simán át kell hogy vigyen, DE! Routere válogatja, hogy ismeri e ezt a funkciót. Ennek után a kell járni. Sajna én a TP-Link-eket nem ismerem annyira, s így nem is tudom, hogy mit tud egy ilyen. Én inkább valami nevesebb gyártótól vennék, azok biztosan tudják. Pl.: Edimax, ASUS, Linksys ezekben találkoztam ezzel az opcióval. Amúgy egy kicsit szivatós meló összehozni, de nem lehetetlen.
(#) Dudus válasza pici83 hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Olyasmit keress a leírásban, hogy Bridge mód vagy WDS...minden gyártó kitalált rá egy jó kis szót. Ha tud ilyet akkor a két vezetékes szegmenst úgy köti össze, hogy egy hálózatot alkotnak és a két router MediaConverter -ként működik.
(#) cua válasza pici83 hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 

picit nagyobb beruházás, ha valamilyen routerboard-ot használsz (mikrotik, wrap) mikrotik oprendszerrel.
viszont tutira tud bridge-elni, a fenekedet is kinyalja és talán még kávét is főz
ha szemben vagytok, célszerű két panelantennát használni, lehetőleg 5GHz-en.

regards,

(#) pici83 válasza cua hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
köszönom a válaszokat



üdv. Pici
(#) maTaKee hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Üdv!
Engem az érdekelne, hogy Wifi-vel mekkora a maximális távolság amit átlehet határolni?? (természetesen tiszta rálátással )
(#) Proci_85 válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
(#) cua válasza Proci_85 hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 

azért ez a tablicsku egy kissé elnagyolt bizonyos kürölmények között a 40-50 km távolság elérhető, méghozzá tűrhető átvitellel.

regards,

(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 30, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérésem, aki tud az kérem segítsen!
A Wiereless "technológiával" még, nem foglalkoztam, idáig!
Szereztem egy Airlive WT2000R névre halhgató, Wi-Fi routeres négyportos switch-et.
Kérsésem az az, hogy hogyan tudom beállítani /használni/,mert még ilyennel nem foglalkoztam még.
Adott 3db asztali gép, meg egy laptop.
A laptopot akarnám használni Wi-fi -n keresztül, a többi gépet értelemszerűen a négy port valameikébe csatlakoztatnám.
A DSL modemet értelemszerűen a WAN portra csatlakoztatom.
Titkosítani akarom a Wi-fi -t, és csak azt akarom, hogy csak a laptoppal lehessen hozzá csatlakozni, jeszóval feszhasználónévvel stb.
(#) Proci_85 válasza cua hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
úgy-úgy, bizonyos körülmények között, irányitott bazi nagy antenna,kutyafüle (blöki) a föld, stb
(#) Lucifer hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Üdv!

A mini PCI-s wifikártyákon két csatlakozó szokott lenni: Main és Aux. Valaki el tudja mondani mi a kölönbség a kettő között?
(#) Blazy válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Hi! Annyi az egész hogy a router-hez kaptál egy leírást abban kell lennie egy ip címnek, amit ha beirsz egy böngészöbe akkor tudod állítgatni a dologkat (a gyári jelszó és felhasználó név általában "admin"). Ha sikerült belépni ide, akkor tudod kiválasztani a netedhez szükséges beállításokat(pl static ip, dynamic ip, PPPoE és társai). Ha ez megvan akkor csak rádugod a 3 gépet és már megy is rajtuk a net. Viszont ha a laptopohoz is akarod használni akkor aktiváltatni kell a wifit ezt is megtalálod a ebben a menűben. Ha jelszavasítani szeretnéd akkor keress olyan beállítást hogy wpa vagy wpa2 (biztonságosabb mint a wep-es titkosítás). Itt állts be egy jelszót és kész is. Plusz ha nagyon biztonságos wifit akarsz, akkor MAC címes szűrést is beállíthatsz ez is ott lesz valahol. Sok sikert hozzá!!
(#) every hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Mi kellene nekem ahhoz, hogy kitudjam a netemet löni kb. 3km-re.

Tehát: milyen fajta antenna, milyen router és a többi, és persze a legolcsóbban.

Most van egy 11dB-es yagi csőantennám, meg két wlan routerem (linksys WRT54G, D-Link DI-524)

Ja! és van két nagy kutya kajás konzerves dobozom összeforrasztva és abból az antenna, na ezt nem tudom hány decibeles.
(#) _ampervadasz_ válasza Blazy hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Köszi a segítséget, megpróbálom, ha összejön, megírom, amúgy igen MAC szürést is akarok rakni neki.
üdv.
(#) pisti89 hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Sziasztok én se értek igazán a témához ezért inkább kérdezek.
A külsö wifi antennát hogyan lehet a wlan kártyára kötni(utp csatira).
Halottam már róla csak nem tom az utp bekötését
Segítségeteket előre is köszönöm
(#) Blazy válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
Hali! Nem igazán értem a kérdést...Ha Wlan kártyád van akkor azon mit keres UTP csatlakozó. Lehet csak én vagyok tájékozatlan, de ilyenről még nem hallottam hogy UTP csatira antennát kötve működne a wifi...
(#) jdani hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Helló. szükségem lenne egy kis infóra. Van egy ipodom, amin van wifi ,,vevő. ÉS mi lenne a legegyszerűbb módja, hogy itthon is tudjam az ipodon a wifit használni?
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Vegyé' routert, és akkor egész nap, az összes napszakban netezhetsz minden egyéb géptől függetlenül! Mondjuk D-Link vagy Linksys márkákban gondolkodj, a többire rá se nézz!
(#) cua válasza Norberto hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 

..azért ezzel vitatkoznék
Az ASUS-nak is van egész jól működő router-e, jó pár tucatot eladtunk (konfigurálva) és egyikkel sincs gond.
nem is beszélve a (tudása alapján) profinak nevezhető routerboard-okról, avagy inkább a mikrotik-ről

regards,


(#) cimopata válasza Norberto hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Idézet:
„Mondjuk D-Link vagy Linksys márkákban gondolkodj, a többire rá se nézz!

Nem értem minek kell ilyeneket híresztelni!
Nekem pl: Edimax van és tökéletesen megy, tudása is elég nagy. Ezenkívül SMC-t is használtam már, azokkal sincs semmi baj.
(#) PiperR hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Sziasztok
Nemrég vásároltam egy wifi router szettet (tp-link 108M Wireless router + tp-link 108M vevő PCI slotos).
Az adó része működik is, de viszont a vevővel gondjaim vannak. Beletettem ma gépembe és egyáltalán nemismeri fel az újhardvert, nem világít rajta a led, megse jeleníti hogy új eszköz vagy ilyesmi. Mintha besetettem volna a gépbe. Na mondom biztos rossz, de még kipróbáltam azt hogy beletettem egy másik gépbe. És láss csodát tökéletesen működik, egyből fel is telepítette a rendszer. Vissza az én gépembe mondom lehet hogy nemjól érintkezett, ezért beletettem mindegyik foglalatba, de egyikkel se volt jó. A PCI foglalatom jól működik, benne van most egy TV tuner kártya és egy hangkártya is. Az alaplapom valami régi fajta VIA, 1200 mhz-es intel procival. Lehetséges hogy nem kompatibilis?
(#) _ampervadasz_ válasza PiperR hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Az is lehet hogy a maximálisan kiosztható órajelek száma fogyott el. Próbáld meg azt hogy kiveszed a TV-kártyát, és benthagyod a wi-Fi káryád. Ha ezekután sem ismerné fel a piszok, akkor az új harverezköz hozzáadása varászlót használd! Lehet csak a int kell ujra rakni, majd ekkor már lehetséges, hogy felismeri.
(#) SALáta válasza Norberto hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Nekem TP LINK ruterem (TLWR642G--108M, nagy antennája van )van, eddig tökéletes. Hálókártyák SMC (sajna 54M)típusúak. Az egész házban elérem szinte bárhonnan, bár a műhelyben -tekintve hogy vasbeton van felette és háló is van benne a hullámhossz meg 12,5 cm- néha szakadozik a net de erre megoldás lesz a ruter helyének változtatása vagy kicsit nagyobb antenna lesz a műhelygépen.
Kicsit a file megosztással ugyan bajom van de majd rájövök hogy is kell ezt, total commanderrel akarom nézni a felső gép dolgait és másolni is néha pár dolgot hálózaton.
Amúgy a szomszédnak D-Link rutere van és csak a műhelygép látja tehát az is jó választás lehet.
Az meg hogy néha "lopja" az alsó gép a szomszéd netjét nos nem tudok vele mit csinálni ha nem tesz rá jelszót akkor így járt lett neki többször szólva és mondtam neki segítek ha kell.

Antennára meg képlet (egyszerűsített)lamda=300/f(mhz) méterben kapod a teljes hullámhosszot 1/4 lamdás körsugárzót ajánlom az első lépésnek a sáv közepére méretezve(az 5/8 ad lamdás az nem megy széles sávban de tény és való hogy jobb lenne ), sajnos itt már komolyabb kábelek kellenek és a csatlakozó összerakására is komoly figyelmet kell szentelni, ha lenne kézi SWR mérő erre a sávra azt sem ártana bevetni behangolásnál.
Így marad a kísérletezgetés.
(#) PiperR válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Helló
Próbáltam úgy is hogy kivettem a hangkártyát, és betettem a helyére, de semmi változás . A vevő dobozán rajta van a minimális konfig: 300mhz proci és 32 bites PCI foglalat! Lehetséges hogy nekem 16 bites csak, bár lehet hogy hülyeséget beszélek. Az alapórajel 100 mhz azt hiszem de feljebb tudom venni. Ja és 5 db PCI foglalat van benne, elvileg az összeset kilehetne használni nem? A gépbe modem és hálókártya sincs, remélem ez nem befolyásolja.
(#) PiperR válasza PiperR hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Volt itthon egy hálókártya és egy modemkártya is. Mindkettőt beletettem, és mindkettőt felismerte! A vevőmet meg továbbra se ismeri fel, mintha ottse lenne. Megnéztem az everestbe a PCI foglalatok adatát, 32 bit-es, tehát ez se lehet gond, ötletem sincs miért nemjó . Kipróbáltam a szomszéd gépében, tökéletesen működik...
(#) vaszil29 válasza Tomszy hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
szia!
ha ajánlhatnék neked való routert, akkor a d-linket ajánlanám, mert könnyü a beállítása és nagyon jó a jeladó képessége. én kb 50 méterről is simán csatlakozom hozzá, még "vasbetonon" kereszül is.
jó a jel adó és fogadó képessége és nagyon masszív, és egyszerüen lehet levédeni, nem kell hozzá programozói képesség. mint például a 6000 ft-os mtc routerhez.
picit drágább de megéri.
remélem segithettem a választásban. üdv
(#) vaszil29 válasza PiperR hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
szia!!

nézd meg ,hogy a kompid megfelelően konfiguráléta a kártyát!!

azaz!! startmenü, vezérlő pult, eszköz kezelő, majd a speciális fül. ott találod az eszközöket, ha nem látod a kártyát vagy egy sárga kérdöjelet látol melette, akkor töröld le a driverét és inditsd újta a számitó géped, majd ő újra arkja, ha meg nem találja vagy nem ismeri fel, akkor nézd meg a tipusát a kártyának és keress rá a neten a driverjére és a megszerzés utrán telepitsed
ezután tutira menni fog. üdv
Következő: »»   4 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem