Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítóval PC-ről vezérelhető relék
Lapozás: OK   2 / 2
(#) NeoCorteX válasza Dr.God Man hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Pedig ez nem lenne egy horror program szvsz.
Abból kell kiindulni,hogy:
A távrinyáló ugye úgy megy, hogy plö 38kHz-n villog vagy nem csinál semmit. vannak villogós időszakok és vannak csendesek.
ha villog akkor 1 ha nem akkor nulla.
namármost a TSOP1738 kimenet lábán 5V van, ha villog azon a vivófrekin amire ez az IC "érzékeny" jelen esetben 38kHz. Értelem szerűen ha semmi akkor 0V.
Ezt a kimenetet rákötöd egy IO lábra (ami természetesen inputra lesz konfigurálva).

az idők hossza hordja a jel értelmét.

- A programodnak nézni kell ennek az állapotát és
- egy számlálót kell növelgetni.
- ha változás van a lábon akkor. a számlálód az időhossz, ezt letárolod egy tömbbe(mert ugye nem egy jel hossza hanem néhány jel hosszai adják meg melyik "gomb" nyomódott meg)
- a számlálót kinullázod(felkészítve a következő változás hosszának mérésére) és
- összehasonlítod a tömb jelenlegi értékét a letárolt mintákkal. - ha van azonossák a relé kimenetet változtatni.

problémák:

egyféle bufferelés (LIFO tárolás) megoldása.
sztem 10-20byte elég
C-ben nem lenne az nehéz. ASMben viszont kacifántosabb lenne.
(#) Dr.God Man válasza NeoCorteX hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Szia!

Szerencsére az egyik ismerősöm nagyon vágja a "C"-t. Megpróbál némi tudást beleverni a fejembe...
Remélem mielőbb átlatom a most bonyolultnak tűnő megoldásokat és kisujból kirázom majd ezt a masinát :vigyor5:

(#) zsuscsinyo válasza Dr.God Man hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Na végigolvastam az egész topikot Vannak jó ötletek tényleg. Én a napokban raktam össze egy nagyon egyszerű RC-5 dekódert (TV távrángató) egy sima AVR-rel. Szépen vesz minden jelet

Itt már mutattam a "Ki mit épített?" -topikban

Bővebben: Link

Ebben esetleg tudok segíteni ha érdekel
(#) Dr.God Man válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Nem tűnik valami bonyolultnak. persze a felépítését nézve nem a programozást.Pár nagyon alapot magyaráztak el a programozáshoz és szerintem odébb van még , hogy akár egy villogót is csináljak... :szomoru1:

Még felmerült 1-2 apró részlet probléma amit szint úgy be kellene építenem a masinába.Ez az , hogy miután a jelet vette és a relé hózott kb 1 másod perc után a jelet vissza kellene ismételni a masinának.Sajnos úgy látom , hogy egy időre le kell tennem a dolog megépításáről , mert sajnos nem tudok programozni.Ismerettségemben meg nincs olyan ember aki ráérne ezzel a programozással kinlódni. :szomoru1:

De végül is ez a cucc amit készítettél nagyban hasonlít ahoz amit én szeretnék.Csak az enyémnek több távirnya jelet kellene ismernie és több relét kell vezérelnie.De több ilyen dolgot felhasználva is majd ugyan ezt el lehetne érni.
(#) Action2K válasza Dr.God Man hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Idézet:
„a jelet vissza kellene ismételni a masinának”

ezt hogy érted?

Idézet:
„Csak az enyémnek több távirnya jelet kellene ismernie”

Egy távirányító több gombját vagy több távirányító 1-1 gombját.

Le tudod írni, hogy mit is csinálna? mire lenne használva?
Miért pont az infra megoldást akarod? Azt ugye tudod, hogy ha a távirányító gombját folyamatosan nyomod (véletlenül hosszabb ideig), akkor a relé ki-be fog kapcsolgatni?

Azért kérdem ezeket, mert hátha volna rá más megoldás.
(#) Dr.God Man válasza Action2K hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
A masina arra a célra lenne , hogy a műszaki cikkek ne legyenek áram alatt csak ha be akarom kapcsolni őket.De a kényelem megmaradjon. Én úgy gondoltam ki , hogy a masina a power gomb benyomásával egy relét húzna majd amikor a készülék stabil állapotban van már kb 1s visszaismétli a jelet a masina és erre bekapcsol a pl hifi.
És mivel több műszaki cikk van így röbb jelet kellene kezelnie.
(#) Action2K válasza Dr.God Man hozzászólására (») Nov 28, 2008 / 4
 
Ok, átgondolom!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem