Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   206 / 2508
(#) Robi85 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok.

Elkészültem az erősitőmmel végre, de van egy kis bibi amit nemtudom hogy miért van. Szétszedve tökéletesen müködött mindkét végfokpanel. Most hogy beszereltem az egyik az jó, de a másik csak ilyen pattogósan szól, és mozgatja fel le a hangszóró membránt.

A másik pedig hogy a GND és az erősitő dobozán negativ feszültséget mérek. Ez mitől lehet?

Csatoltam a képeket róla.
(#) ZPKing válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia valamelyik bordára szereletről kap
negatív feszt tehát nem jó a szigetelés.
(#) DJ Szabcsa válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Minden tranyó alá tegyél szigetelő (csillám) lapot és szigetelő gyűrűt.
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Ez jó lehet mélynyomó aluláteresztő szűrőnek TDA2030-as hídkapcsolás után?
Ha igen, akkor milyen értékű induktivitás, meg kondi kell bele?
(Bocsi, ha nem éppen a legmegfelelőbb fórumba írtam, de másik topicokból nem nagyon jön válasz.)
Köszi

4LowPass.gif
    
(#) szamóca válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Ha viszont így járt el, akkor multiméterrel ellenőrizni kellet volna az L-idomra szereléskor egyenként a végtranyók izoláltságát. :yes:
(#) Robi85 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Van mindenhol szigetelés és jóis, gyürüket nem tettem mert ezek TO-247es tokozásu IRFP Fetek és nemérhet hozzá a hűtőzászlóhoz a csavar.
(#) lapose válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!

Elméletileg jó, de szerintem jobban jársz aktív szűrővel a TDA előtt!
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Válaszd le a végfok panelt az L idom és a borda között, és nézd meg a szigetelést műszerrel .
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Megnéztem. A szigetelés jó mert nem mutat a müszer rövidzárat. Amugy érdekes mert csak annyi lett a változás hogy a tápegységet megcsináltam egy nyákra mert előtte csak összevoltak forrasztgatva a pufferek. És müködött előtte mindkét panel rendesen.

táp.jpg
    
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
És ha a táp panelt kiveszed a dobozból akkor is negatívon van a doboz?
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Igy nincs negtaiv fesz a dobozon. De szerintem átkell nézzem a hangszóró kapcsolót mert valami nem okés.
(#) DJ Szabcsa válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Akkor az lehet a hiba, hogy a táp panel hozzáér a dobozhoz...
(#) Robi85 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Ááá... nemhiszem mert van neki 1cmes müanyag lábacskálya. De most kiszereltem a táp panelt és hálisten nem azzal van a baj, hanem a hangszórókimenet kapcsolo rendeszere nemjo mert kiforrasztottam a végfokról jövö kábelt és egyből jólett a hang. Most nem pattog a hangszóró. Amugy egy AKAI AM-39es dobozába lett belepakolva, és gondoltam ha már ottvan akkor miért ne használjam, de ugylátom kicsit átkell alakitanom hogy jólegyen.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Nos. Ugynézki jólett, mert most rendesen szól, de viszont még mindig fenn ál az a jelenség hogy negativ tápfeszt mérek az erősitő dobozán.

Ennek még utána kell nézzek hogy mitől van de legalább most szól mint állat. De azért még nem merem annyira hajtani mert a védelem csak a hét közepe felé lesz kész.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Nézd végig egységenként leválasztva, a -táp vonalat. Valahol kibukik a hiba.
(#) vendelkiraly válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Mi a baj a régi MM elkókkal? Honnan lehet azt, tudni, ha egy elkó mondjuk kiszáradt? Van 4 db régi MM 10000µF-os használt elkóm. Erősítőbe szeretném beépíteni őket puffernek. ESR értéket lehet javítani, ha melléjük rakok egy kis kapacitású jó minőségűt?
A régi Siemens elektrollit kondenzátorokról mik a vélemények? Abból is van 4 db. Honnanm tudom megállapítani, hogy jók-e puffernek?
(#) szamóca válasza vendelkiraly hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Most ezen a tápkondi témán felbuzdulva kimentem a műhelybe, és rámértem 10mF-os MM elko-ra 1989-ből. A mért érték 13 370uF, tehát így mérve kapacitásvesztése nincs.
(#) thundermormota hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok!
lenne egy "aprócska" problémám.Kaptam egy Fischer studio line típusú erősítőt akiktől kaptam azt mondták, hogy egyik este buliztak , egész este nem volt gond vele. sőt még a buli vége felé halkabban is halgatták józanodás céljából szóval nem volt megeröltetve.
másnap reggel még hallgatni akarták de ekkor elkezdett füstölni(!!!!) és a db mérő skála mutatói oda- vissza járni, azóta ezt csinálja. a panelján van egy sor ellenállás a bal alsó sarkában azok egy az egyben kiégtek kicseréltem és ua. Please help!!!!!! képet csak kedden tudok küldeni.
(#) thundermormota hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
egy kis kieg.: biztosítékok nem égnek ki se bemeneti jelet nem fogad se kimeneti jelet nem ad. ja és a mutatók kb. 20 perc után kezdenek el ugrálni
(#) szamóca válasza thundermormota hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!
Látom már másodszor teszed fel ezt a kérdést a hétvégén. Valószínűsítem hogy azért nem válaszolnak, mert ezt így távjavítással, ráadásul rajz nélkül, elég problémás lenne levezetni. Én ajánlanám inkább a szervízt, vagy valamelyik közeledben lakó hozzáértő fórum társunk segítségét, aki elvállalná, és akihez el tudnád vinni. :yes:
(#) thundermormota válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
szia! én már elvittem egy szerelőhöz de azt mondta ő még nem látott ilyen erősítőt ezért próbálkoztam itt. "távjavítással". valamelyest azért értek hozzá (nem "alkottam" még de tv-t, videót már javítottam)
(#) thundermormota hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
azért próbálkoztam itt, mert ti azért néhány valószítűsíthető indokot fel tudtok sorolni vagy hogy merre induljak el a hibakeresésben köszi.
(#) szamóca válasza thundermormota hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Tudod alap dolgokat általánosságban biztos tudnánk mondani, (tápfesz ellenőrzése,kimenetek és az áramkörök egyenfesz vizsgálata stb)de elsősorban egy rajz, az nagy segítség lenne, indulásként, neked ,nekünk, szerviznek.
(#) thundermormota válasza szamóca hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
nevetni fogtok... nem találtam róla leírást!!! sem rajzot
:no:
(#) zomatt válasza thundermormota hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Legszebb öröm a káröröm? LOL
(#) thundermormota válasza zomatt hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
esetleg ha rakok fel fényképet ?
(#) thundermormota hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
itt vannak a képek
(#) thundermormota hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
vagy ha esetleg hasznositani tudnám a végfokokat 1 kapcs rajznak is örülnék valamit mondjatok :help:
(#) Imi65 válasza thundermormota hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ezt találtam:
(#) thundermormota válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
ezer kösz az a jó hogy ebből kettő van benne


Kevesebb smile is elég, ritkítottam.
-- kobold
Következő: »»   206 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem