Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   94 / 442
(#) brezinajanika hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Ami Gif-ben vagy JPG-ben van lementve?
(#) SzervízMacska válasza brezinajanika hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Persze, hogy nem, mivel a kapcsolási rajz kiterjesztése *.sch.
(#) Szamy válasza m.gyula3 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
így van.
(#) m.gyula3 válasza Szamy hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
köszi
(#) immi hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy EAGLE-ben, hogyha autognd-t használok a nyákon, hogy lehetne elkerülni, hogy ne fussa be teljesen a forrszemeket és a padokat? Ahogy most van, úgy pl. a földre kötött smd padok nem is látszanak...

Előre is köszi!
Imi
(#) Attila86 válasza immi hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Üdv.!

Change/Thermals/ON
Aztán kattints a teliföld szélére!
(#) Moderátor hozzászólása Dec 1, 2008
 
Ejnye, Uraim! Ez nem az OFF-Topic!
Tudom, mindannak, amit elmondotok, leírtok, köze van az Eagle-hez, de azért a program hibáit/megelégedetlenségiteket nem (itt) kellene tisztázni!
Ez a topic hadd maradjon a kezdőknek segítő topic.

Köszönöm a megértést!

Ui.: A különféle kalóz verziókról szóló terjesztést pedig nem szeretnénk az oldalon látni!
(#) PPetya hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
Hali!

Terveztem egy NYÁK-ot Eagle-el (v5.3) és amikor bezárom a progit és megnyitom újból, nyitnám meg a kapcsrajzot vagy a board -ot és azt írja ki hogy illegális Eagle-el készült. Ez mitől lehet??

Van egy másik Eagle is felrakva (v5.0) az viszont nem csinálja ezt de azzal nem tudok egy bizonyos méretnél nagyobb panelt csinálni board nézetben. Ezt sem tudom miért lehet.?????? A nagyobb méretű panel viszont kéne mert nem fér fel az összes alkatrész arra amit a progi felkínál. Mit lehet ilyenkor csinálni vele??
(#) Frankye válasza PPetya hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Idézet:
„megnyitom újból, nyitnám meg a kapcsrajzot vagy a board -ot és azt írja ki hogy illegális Eagle-el készült. Ez mitől lehet??”

Azért, mert nem legális a nálad futó verzió. Valamilyen félig sikerült törést tettek rá.
Idézet:
„an egy másik Eagle is felrakva (v5.0) az viszont nem csinálja ezt de azzal nem tudok egy bizonyos méretnél nagyobb panelt csinálni board nézetben. Ezt sem tudom miért lehet.”

Mert az meg demó. Ez az (egyik) korlátja a demónak.
Idézet:
„Mit lehet ilyenkor csinálni vele??”

Például megvásárolni.
(#) gulasoft válasza Frankye hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ha fele annyi lenne az ára, még meg is venném. Sőt nem csak én, hanem sokan mások is. Csinálhatnának egy egy hónapos akciót csak hogy lássák tényleg veszik e féláron.
Lehet jobban megérné 2.1* többet eladni fél áron.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Egy dolgot tisztán kell látni, és ezzel fejezzük is be az OFF-olást:
Az, hogy ennyi az ára, amennyi, egy tény. Nyilván vannak költségei a Cadsoft-nak, amelyet valamilyen úton-módon át kell terhelnie a vásárlóira. Nem jótékonysági intézmény, nem várható el Tőlük, hogy ráfizetéssel dolgozzanak. Két dolgot azonban szem előtt kell tartanunk:
1. Ez a szoftver - bár sokan feltételezik az ellenkezőjét - NEM a kisembereknek, a hobbistáknak készült elsődlegesen. Erre rájöhet bárki, ha csak azt nézi meg, hogy hány NYÁK-réteget kezel alapból. (Ez eklatáns példa, de említhetném az alkatrész-szerkesztőt is. Amatőr célra általában elegendő szokott lenni az alap készlet, egy-két aprósától eltekintve, ezek java része is elérhető a gyártó oldalán.)
2. Az, hogy nekünk, magyaroknak, vagy tágabban: közép-európaiaknak quasi megfizethetetlen, az egy dolog. Azonban a Lajtán túl élőkre ez nem (teljesen) igaz, ui. az ottani átlagkeresetek jócskán meghaladják az itthoniakat! Ezt - gondolom - nem kell nagyon bizonygatnom.
Az, hogy hobbi célra használjuk a legális/féllegális verziókat, még nem baj önmagában, de ez az oldal (értsd: Hobbielektronika) NEM warez oldal! Ne buzdítsunk senkit ilyen tevékenységre, és ne is reklámozzuk azt! Volt "szerencsém" egy "olyan" oldal tagjának is lenni, melyet a különböző, e téren tevékenykedő hatóságok (hatalmasságok?!) sikeresen tönkre tétettek. Nem akarjuk ezt a HE-vel, ugye?!)
(#) Gyurix hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
sziasztok honnan tudom letölteni az Eagle 4.15-öt egy linket eetleg tudnátok mert csak a 4.11 van meg és, hogy tudom képként elementeni a brd fájlokat
?
(#) niedziela válasza Frankye hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szia !

Igy van, teljes mértékben, ezeket a dolgokat intézze mindenki privát.

...

Üdv!

Az inkriminált hozzászólásokat töröltem. Innen pedig a vonatkozó részt. Frankye
(#) MolnarG válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Esetleg a gyártó honlapjáról... de, hogy neked már ne kelljen fáradoznod itt a link... Bővebben
Innen letöltheted az összes korábbi (freeware) verziót is!

Képként .png formátumban tudsz menteni Eagle-ből, mégpedig File>>Export>>Image a többi innen egyértelmű.
(#) Gyurix válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
rendben kössz a helpet.
(#) elektrocad válasza Frankye hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ez korrekt válasz volt.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
és azt, hogy lehet megcsinálni, hogy ne színes legyen a nyákrajz hanem fekete fehér?
(#) MolnarG válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Az Export Image ablakban a
Idézet:
„Monocrome”
jelölőnégyzetet bepipálod
(#) Gyurix válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
oké köszz!
(#) Gyurix válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
így csináltam de a vonalak lettek fehérek és ahol fehérnek kéne lenni ott fekete mit csináljak?
(#) Attila86 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ez most komoly?!

Megnyitod valamilyen képszerkesztő programmal, a legegyszerűbb esetben a windows-nak a paint-jével és invertálod a színeket.
(#) MolnarG válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
gondolom a board-ot fekete háttérszínnel használod
1. vagy állítsd át a board háttérszínét fehérre Options>>User Interface>>Layout>>Background>> White
2. vagy invertálod a színeket photoshop, irfanview stb. stb. egyéb képszerkesztők
(#) Gyurix válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
de akkor dpi alapján nem az eredeti a méret amúgy meg lehet csinálni de több lépés kell hozzá.
(#) Gyurix válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
kössz
(#) MolnarG válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ha IrfanView képnézegetőt használsz a Kép menü Negatívkészítés opcióval mentés után nem változik a dpi. Szerintem nagyon jó kis program érdemes használni gyors, sokat tud, egyszerű.

Egyébként szerintem érdemes ismerkedni az Eagle-el, nézegetni, kipróbálni az opciókat, menüket. Az ilyen egyszerűbb dolgok szerintem egy alap angol nyelvtudással nem okozhatnak problémát senkinek. Én is nagyrészt magamtól tanultam meg a program használatát, amit meg nem értettem rákerestem itt a fórumon... Bár ami késik, nem múlik... felmerült egy probléma nálam is, de attól félek ez más jellegű...

Attila86: Először én is hasonlóképpen akartam válaszolni mint Te, de aztán inkább meggondoltam magam , hiszen egyszerűbb másokat megkérdezni, mint magunk utánnanézni nemde?
(#) még1MbR hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Én nyomtatáskor beleteszem a pipát a "black" négyzetbe és máris fekete fehér a kinyomtatandó
(#) gulasoft hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Soha nem értettem meg minek kell képként elmenteni az eagle nyáktervet, de valami értelme biztos van. Pl. otthon nincs nyomtató és a cégnél kell kinyomtatni, vagy valami hasonló lehet, mert más értelme nincs. Tud nyomtatni az eagle! A lapon beállítható helyre, akár nagyítva ha a beültetéshez kell segítség, szinesen, fekete fehérben és nem kell invertálni, tükrözve, forgatva, megtartva a méretarányt. Mi az ami itt nem lett felsorolva, de egy képszerkesztő tud még hozzátenni? Mondjuk Én könnyen beszélek (mert nem dadogok), ha nem lenne otthon 2 nyomtató és a cégnél tudnák csak nyomtatni, akkor a laptopról megtenném eagle-ből.
(#) Lucifer válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Válasz egyszerű, ha pld több nyáktervet akarsz egy műnyomóra, vagy fóliára kinyomtatni egyszerre akkor muszáj képként kiexportálni őket.
(#) MolnarG válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
A kérdés az volt, hogy hogyan kell képként menteni és nem az, hogy hogyan kell nyomtatni Eagle-ből.

Idézet:
„Válasz egyszerű, ha pld több nyáktervet akarsz egy műnyomóra, vagy fóliára kinyomtatni egyszerre akkor muszáj képként kiexportálni őket.”


vagy ha mondjuk fel akarod tenni internetre pl... nemhinném, hogy kinyomtatod aztán utána meg beszkenneled csak mert az Eagle nyomtatni is tud

Idézet:
„Mi az ami itt nem lett felsorolva, de egy képszerkesztő tud még hozzátenni?”


Fölösleges egy képszerkesztővel hasonlítani egy áramkörtervező programot, nem igazán kiegyenlítettek az esélyek.
Bár mondjuk képszerkesztővel tudsz rajzolni kapcsolási rajzot és nyákot is, de egy áramkörtervezővel nem tudsz képet szerkeszteni/nézegetni.

Nálunk is van két nyomtató, de az enyém tintasugaras amivel nem tudok műnyomóra nyomtatni, mutterék nyomtatója meg egy régi típusú lézer, párhuzamos porttal ami meg a laptopom nincs. Szóval inkább Bluetooth-on átküldöm az ő gépükre a képet amit onnan képszerkesztőből nyomtatok ki.
(#) elektrocad válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Gulasoftnak annyiban adok igazat, hogy az Eagle (és más CAD program) fájlja vektoros, a képszerkesztőbe exportált képek pedig raszteresek. Ugye nem kell mondanom, mi a különbség?
Következő: »»   94 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem