Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Idézet: „kocos írta: Van itt egy kimenőtrafó, a héten tekertem. Arra tudna valaki valami tanácsot adni, hogy kössem össez a primereket, a minél jobb szimmetria végett? ” Kösd össze így: Szintén a héten tekeredett. Érdekessége, hogy teljesen bontott UTP-ből tekertem (CAT5-ből). Ez számos előnnyel jár. Nem kell vezeték után kajtatni, puszta kézzel roppant egyforma trafók tekerhetők, nem kell rétegszigetelés, jól lehet bifilárisan is tekerni (kézzel), a vezeték végig rugalmasan felfügesztett (az érszigetelésben), nagyon jó hangú a trafó. Hátránny, hogy csak kis belső ellenállású csőhöz (6C41 felett) lehet így trafót tekerni (ahhoz fér rá a csévére és csak SU 75 B feletti vason), valamint az UTP bontása nem mindig egyszerű, de némi leleménnyel megoldható.
Hálózati trafót is tekertem a 6C41C SE-hez.
A trafó 20 cm2-es EI vasra készült, az erősítő több mint 8 W-ot lead. Primer:546 menet 0,7-es (230 V) Szekunder: 1. 507 menet 0,35-ös (214 V 400 mA, 2,5 A/mm2) 2. 240 menet 0,2-es (100 V 80 mA, 2,5 A/mm2) 3. 16 menet 1,8-as (6,6 V 7,9 A, 3,5 A/mm2) 4. 16 menet 0,9-es (6,6 V 1,5 A, 3 A/mm2) (Nem az UTP-s kimenő van benne, mert abból csak egyet tekertem). Az erősítőben 800 µF puffer után oldalanként fojtótekercs van, oldalanként 400 µF-os kondival. A terhelt feszültségem 255 V, a triódák (6C41C) nyugalmi árama 95 mA.
köszi! de úgy döntöttem,hogy az ecl 86 SE-t használom erre a célra,mivel a tv-t én nem fogok neki babrálni! szóval marad az ecl86SE erősítő a tv-nek! de mindenesetre köszi!
Küldtem mail-t. Jelezd vissza ha megkaptad ha nem.
Barna, és a többi csőves figyelmébe:
ÉKSZERDOBOZ-21M
Szép lett/lesz az én ebl21-esemnek most szárad a doboz ragasztása, az ottani kérdésre válaszolva: Na ná hogy kell az a cikk. :yes:
a 807-es csöveket mien árban vesztegetik kb?(egyenlőre csak érdeklődök)
szerintem jópár ezer újonnan de ha minden igaz sulimban lehet van és akkor én tudok elhozni talán neked is mindenesetre nagyon szép csövek.
Használtan 1800-3000 között vannak a neten.
Szép az a cső, de - ha nem muszáj - akkor hagyjuk már. A GU50 többet tud ( az EAG erősítőkben rácsáramos üzemben - és 8-900V mellett - tudott csak 80W körül a 807-es), ráadásul töredékébe kerül. Azok a régi generációs lámpák viszonylag kis áramterhelésre, de magas feszültségre készültek, ezáltal komplikált kimenőt igényelnek.
Itt ennyi párja :
Bővebben: Link
akkor a 807-es projektet jegelem. drága csövek ezek!(legalábbis számomra) bár mintha a gu50-hez a kimenők nem lennének drágák...
Megvan a hiba.
A jó hír hogy nem én kötöttem el. A rossz hogy a trafó szép lassan átüt. Lekötöttem róra minden terhelést és fél perc után elkezd sercegni. Szomorú vagyok mert rengeteg feszültség értéket tudott és nem volt olcsó darab.
Ha kupakos csövet akarsz, ott a PL509, vagy a 6P45Sz. Ezek sem vészesek árban, és 4-500V-tal már közelítenek a 100W-hoz. Ez azért már tekintélyes......
Igazából éreztük ám ezt! Nem volt az olyan komplikált.
nekem édes mindegy hogy ,, kupakos " cső avagy nem! a 6P45Sz-t kb mien árban adják? meg a másik kérdésem: mekkora kimenő kell neki kb? meg a kimenőt mennyire bonyolult se-hez?
Nekem ár/minőség szempontjából ez a nyerő :
Bővebben: Link
1959-ben az Elektromos Ktsz-nél dolgoztam, s Ők vállalták el az összes budapesti strand ( Pala Dagály, Széchenyi, Pünkösdfürdő, stb ) hangosítását Ez kb 10 erősítőt jelent. Leginkább a 807 pár volt a végfok, 100W, 100V kimenet, és rengeteg 12-25w-os hangszóró. Sajnos nem sűrűn romlottak el (nagy bánatunkra ), pedig 10 órákat mentek a kánikulában.
a hangszóró adatai:7cm rad.
0.3w-os,a hangszóró,8 ohmon. papír kónusz és membrán.Pioneer. Közelről -nem tökéletesen,de minden hangot átvisz.Egy hangszínszabályzóval meg lehetne oldani a hangot,+a csöves előerősítő-raktam a pioneer-ra egy szivacsot,meg egy alu pici rácsot.Gitárkombón próbáltam ki.Így nehezen gerjed,csak hangszóró közelében(természetesen)-érzékeny a közeli hatásokra,rácssal is erős a puffogás,de a messzi hangokat nem nagyon ad le,max 15 cm messziről ad érthető jelet,de elég erős a jel közelről.Ezt állapítottam meg. Köszönöm nagyon,hogy segítesz!
A 6L6-ot én jobbnak találtam az EL34-esnél. Minden vonatkozásban. De a 6P45Sz-nél csak szebb, az orosznak is igen jó hangja van, jobb, mint a PL509-nek.
a hangszóró adatai:7cm rad.
0.3w-os,a hangszóró,8 Ωon. papír kónusz és membrán.Pioneer. Közelről -nem tökéletesen,de minden hangot átvisz.Egy hangszínszabályzóval meg lehetne oldani a hangot,+a csöves előerősítő-raktam a pioneer-ra egy szivacsot,meg egy alu pici rácsot.Gitárkombón próbáltam ki.Így nehezen gerjed,csak hangszóró közelében(természetesen)-érzékeny a közeli hatásokra,rácssal is erős a puffogás,de a messzi hangokat nem nagyon ad le,max 15 cm messziről ad érthető jelet,de elég erős a jel közelről.Ezt állapítottam meg. Köszönöm nagyon,hogy segítesz!
Te sem vagy már mai gyerek.! Akkor 1 éves voltam.
Kezdek érdeklődni a 807-es iránt. Korabeli rajzokat szivesen nézegeték, ha van a birtokodban és publikus.
IMI bá!
PCC 189 ből jó sok van nekem, HF-re jó az? Ja, elrontottam a multkor: 6ZS52P ruszki cső kinek felel vajon meg?? /az is sok van!/
E83F cső mire jó? Van néhány darab.Ha kell valakinek szivesen adok. Vadi újak, 35 éve gyártotta a Tungsram, nem volt még foglaltban.
Igazad lehet , de nekem a felső anódkivezetés kizáró ok , kint elhelyezett csövek miatt , meg sugártetróda szerintem mégis jobb .
Köszi ez jó hír. volna kap.rajzotok?
Helló
bizony eljárt az idő Sajnos két költözést kellett volna kibirniuk, lehet, hogy a pincében akad néhány, majd megnézem. Bevallom főleg csak a TV-k rajzait raktam el, az erősítők, rádiók fejből mentek. A Rádiótechnika 1955-től megvolt, azt "értékesítettem". Ami most is kéznél van az a Magyari Béla 'Rádiótechnikusok könyve' 1955-ös 2. kiadás. Ha valamit találok, akkor beírom a fórumra. |
Bejelentkezés
Hirdetés |