Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   17 / 59
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Erre csak az van írva hogy kukoricakeményítő meg citromsav, de nem tűnik vészesnek a tied sem.

SALáta
Pont ez az, hogy nem bacilustemető, mivel a keményítőkkel textíliákat keményítenek, és keményítőből nyert csiríz olcsó ragasztóanyag is, ezért tűnik jó valasztásnak(romlandóság szempontjából). (De a biztonság kedvéért írtam a körömlakkot) Nálunk az üveges boltban 130Ft az a pohár, csak épp nagyon vékony a fala, és félek hogy könnyen törik is.
(#) SALáta válasza sprofan hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
ha járok a tesco felé veszek én is, szerintem a gyertyazselé nem csak azért drága mert egyszerű zselé hanem mert gyertya éghető anyaga is, mindösszesen nem kell nekünk meggyújtani épp az a lényeg benne hogy ilyen maradjon.

Bár ez off: Sok termék gagyi volt ebben a boltban, sőt a forrasztópákájuk életveszélyes!!!(a nyél nem, azért kellett csak de poénból kipróbáltam) De van ami jól használható, törtem a műanyag kábel csupaszítókat addig még olcsón innen nem vettem egy fém csupaszítót ez 3 éve volt.Egy net-es piactéren láttam meg 5x ös áron.....
on.


(#) Szetya hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Pár napja én is figyelemmel kísérem a topicot, nagyon ügyesek vagytok!
Nem hosszas kereséssel ezt találtam: gelcandlemaking
A "nagy" Angol tudásommal mintha a zsléről lenne szó. Gondoltam megosztom hátha segít.
(a munkahelyemen hidraulika és fékcsöveket gyártunk, nekem az az ötlet villant be, hogy vékony rézcső lesz a vevő tekercs hollandi csatlakozókkal mint a gyári... a többit nem kell részletezzem. /hátha bevágódom a főnökasszonynál/ )
(#) zoly15 hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Elkészítettem a második verziót is a gyertyából...
A tranzisztorok BD135 ösek... 9V-ról működtetem a báziskorlátozó 22K... A tranzisztorok így is KB 60C fokosak.
De a két panel különbözik egymástól..
Első panel:
- Nyugalmi áram: 153mA és folyamatosan csökken gondolom a melegedéstől..
- Terhelve nem kér semmivel többet...
- hatótáv: 11.2Cm egy sima piros LED-el
Második panel:
- Nyugalmi áram: 135.2mA ez nem csökken..
- Terhelve semmivel sem eszik többet..
- Hatótáv: 8.5cm...
Kérdésem: Mi okozhatja ezt az eltérő hatótávot? A báziskorlátozót növeljem még tobább? Vagy csak adjak hűtést a tranzisztornak?
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) Krisz03 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Érdekes ez a hatalmas áramfelvétel. Nekem 20mA-t vesz fel 5V-ról, semmi többet.
Néztem az előző lapon csatolt képeidet, és úgy látom, hogy a tekercsek kivezetései sem egyformák (mármint a hosszuk), és a 4.7nF-os kondik sem. Szerintem előbb ezeket kellene kijavítani, és utána keresgélni a nagy áramfelvétel okát.
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Akkor hagyom így és teszek rá hűtést
De mi okozhatja az eltérést a hatótávon? A kondik nem pontosan azonossága is tolhatja a fekit nem? Vagy rosszul gondolkodom?

üdv!
(#) zoly15 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
" tekercsek kivezetései sem egyformák" ez mit jelent?
A kondik már tutira fóliák direkt néztem hogy fóla legyen..

üdv!
Akkor nem tudom hogy miért eszik ilyen sokat..
Meg fogom nézni hogy 5V-on menyit fog enni...
Mert ez 9V ról működött..

üdv
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Idézet:
„Kérdésem: Mi okozhatja ezt az eltérő hatótávot?”


Például az primerek és a szekunderek eltérő mértékű 'egymásra hangolódottsága'.
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Ezt az eltérő kapacitású kondik is okozhatják?

üdv!
(#) Skori válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
9...12V táp esetén a tranzisztor B-E lába közé kell egy további kondi (kapacitív osztót képez a visszacsatoló kondival). Ugyanis a visszacsatolt jel ilyenkor már nagyon túlvezérli a tranyó bázisát, és indokolatlanul nagyra nől az áramfelvétel. Kapacitása 470pF...1nF körüli tápfesztől függően.

A távolságba erősen beleszámít, hogy mennyire sikerül egyformára az adó és a vevő kör rezonanciafrekvenciája.
Mondjuk nagyobb teljesítményre, (és 10cm feletti távra) már másféle kapcsolás lenne a célszerűbb, de igazából nem is ez volt a cél eredetileg.
(#) Krisz03 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
A "nagytav.jpg"-n egyértelműen látszik, hogy a vevő tekercsének végei/kivezetései min 2-2cm-rel hosszabbak, mint az adóé. Abból kellene lecsippenteni, és a kondikat (4.7nF) teljesen ugyanolyan típusra cserélni
(#) Skori hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Összedobtam én is 6db "gyetyát", videó is készült róla mielőtt szétkapkodták (barátnő, unokahugok....) . Sajna még nem tudom mikor tudom feltenni, lehet, hogy otthon nem lesz netem egy ideig.
(#) zoly15 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Jah értem már szóval a tekercs lábhosszai is számítanak...
Ezt nem tudtam..
(#) zoly15 válasza Skori hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszönöm akkor kipróbálom a kondit a tranyó lábai közé!
(#) Kovidivi válasza SALáta hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Hm... A pécsi tescoban nincs semmi féle gyertyazselé... pedig két tesco is van... kreatívboltban, meg 700Ft egy pohárra való... elég drágának találom... majd megoldom olcsóbban azért
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Betettem 2X 470pF ot az adókba a B-E lábak közé...
Az első panelnél:
- nyugalmi áram: 49.1mA
- Terhelve: 68mA sima piros LED-el
- tápfesz 9.19V
Második panel:
- Nyugalmi áram: 41.9mA
- Terhelve: 42.6mA sima piros LED
- Tápfesz: 9.19V
Számomra az az érdekes hogy akkor vesz fel több áramot mikor közelebb van a vevő tekercs. számomra az lenne a logikus hogy mimnél távolabb van annál többet vesz fel.. Vagy én gondolkozok rosszul?
Ezek az áramok a legnagyobb áramfelvételek...
Szerintem az első panel azért vesz fel többet mert az adótekercs lábai kb 5mm el hosszabbak majd ma korrigálok rajta...
Így a tranzisztorok kb kéz melegek


üdv!
(#) sprofan válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Nem gyertyazselé, hanem komplett gyertya zselével
Megtévesztő, mert nálunk csak vaníliás van, az meg messziről úgy néz ki mint a sima viaszos.
De ha legközelebb mész megnézni, akkor inkább vegyél tesco-s zselatint
(#) Skori hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Ténylerg jó lenne kiváltani valamivel a zselét, de a vizes alapú cuccok nem jók mert idővel megrohadnak, kiszáradnak, stb...

A műgyanta jó lenne, de az is drága....

Valamilyen olaj alapú megoldás kellene, műszerolajat, szilikont, glicerint vagy valamilyen hígabb motorolajat megszilárdítani valamilyen adalékkal.

Persze minden megoldás érdekel: Hajrá vegyészek...
(#) Skori válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Ha közelíted a vevőt akkor több energiát szív el, ezért több lesz a felvétel is.
(#) dbase válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
"Számomra az az érdekes hogy akkor vesz fel több áramot mikor közelebb van a vevő tekercs. számomra az lenne a logikus hogy mimnél távolabb van annál többet vesz fel.. Vagy én gondolkozok rosszul?
"
Gondolj egy trafóra, ez is az, és ha nem jo a kapcsolat a 2 tekercs közt, azaz távol van, (vagy kicsi a vasmag) vagy mint a heggesztőknél a légrést állították így tudták csökkenteni a folyó áramot.
(#) Attila86 válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Skori!

Legutóbb amikor beszélgettünk, akkor mondtam hogy mikor én régen vettem gyertyazselét, akkor találtam a neten egy maszekot ahol a bolti árnál olcsóbban lehetett kapni gyertyazselét, viszont nagy mennyiségben lehetett csak tőle venni.

Most eszembe jutott hogy hogyan találtam meg azt az oldalt; az Árkád-ban lévő kreatív hobbi boltban vásárolt gyertyazselé dobozán volt egy kis fehér címke. Ezen volt rajta a termék megnevezése, nettó tömege stb... és a gyártó neve, székhelye. Ezt beírtam a gugliba és kiadta a maszek gyártó weboldalát.

Azért címzem ezt most neked, mert te mostanában vettél gyertyazselét az Árkádban. Ha megvan még a doboza, akkor nézd már meg légyszíves hogy mi van a címkére írva!
Bár lehet, hogy már nem ugyan azt a zselét árulják mint 1-2 éve mikor én legutóbb ott vettem.

Üdv.: Attila
(#) Skori válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Nem az Árkádban vettem, hanem egy barátom vette meg nekem Dunaharasztiban. 750 grammos doboznyi volt 2290Ft (ez kb a régi árnak : 610Ft/200g-nak felel meg).

Mindjárt előkotrom a dobozát, de úgy emléxem, hogy nem magyar gyártmány.
(#) zoly15 válasza dbase hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Aha! Értem már..
Valaki nem tudna nekem adni egy villogó kapcsolást (nem astabil multivibrátort) Sajnos nem áll módomban beszerezni színváltós LED et :no:
olyan nagyon sok alkatrészt meg nem szeretnék a gyertyába tenni... Lehetőleg tranzisztoros..

üdv!
(#) Skori hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Szerintem a villogót CMOS 555-ös IC-vel lehetne megpróbálni.
Ez nagyon keveset fogyaszt, és alig kell hozzá valami.
Ha érdekel akkor később összedobok egy rajzot.
Remélem elmegy 3V körüliről is az IC, majd megnézem az adatlapját.
(#) Attila86 válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Azt a nagyot tudom hogy nem az Árkádban vetted, de úgy rémlett hogy egy kisebbet (200g) is vásároltál. De nem, rosszul emlékeztem.
Mindegy, majd ha Pesten leszek akkor elugrom az Árkádba mindenképp. Csak sajnos idén már kétlem hogy hazajutok Pestre.
(#) zoly15 válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia!
Sajnos egy 555-öst már nem bír el... :no:
Tettem rá 4 diófát és 2.2µF puffert ha közel teszem a tekercshez van még 15V is (és csak 9.19V-ot pumpálok bele ) De mikor rátettem a kb 3 éve épített 555 teszteremet (a led villogtatós kapcsolás) 0.82V maradt belőle :no:
Így nem tudom hogy mitévő legyek..

üdv!
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
akkor biztos.,.
Közben turkáltam...
ez működőképes?
Honnan tudom hogy az 555-öm C-MOS IC-e?

üdv!
UI.: a TLC555Cp az már jó nekem?
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
ilyesmire gondolsz?
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Nekem van 2 db TLC555Cp -m.
A "LinCMOS" is CMOS nak felel meg?
Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Oké!
Akkor már csak a rajzot kell valahogyan kibogarásznom
Idézet:
„Igen ezek C-MOS-ok.”

TUDTAM hogy megéri bontani
Következő: »»   17 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem