Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   20 / 59
(#) sprofan válasza Szebence hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Én is full kerámiával nyomom és nincs semmi probléma.
Szerintem nyugodtan használhatod a 330pF-ot, köbzoli is írta hogy az nem szentírás, ő is 86pF-osat használ.
(#) Szebence válasza sprofan hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Köszi a választ! Akkor megnyugodtam
(#) 7805 hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
üdv
Bd140-el meg lehet csinálni??
Vagy 2n3055-el?

A 2n3055lenne a leg jobb a feszültsége ne legyen nagyobb mint 12 v és max 1,8w-ot kéne fogyasztania.

Csak egy kapcs kéne
(#) 7805 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Köszi
És hüteni kell ??

Mert 24órás üzemelése lenne.
(#) Szergej86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
sziasztok nem rég találtam rátok. nagyjából átlapoztam az egész fórumot és nem nagyon találtam azt amit kerestem. lennétek szivesek egy működőképes megoldás teljes kapcsolási rajzát pdf formátumban feltenni, többszinű ledhez
(#) vicsys válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
(#) Báddzsó válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
esetleg: topik képei
(#) Szergej86 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
nagyon szépen köszönöm, az lenne a kérdésem, hogy ha nekem csak olyan tekercselő drótom van hogy D 0,1 akkor abból hány menetet kell tekernem???
és a kettő egyforma legyen vagy ez is úgy működik mint egy légvasmagos trafó???
(#) vicsys válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Legyen egyforma és tartsd a megadott menetszámot.
(#) Szergej86 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
tehát 2-2??

ezekszerint a tekercselés nem legmagos trafó..

elég szigetelés ha betekerem szigszalaggal???
persze a gyertyában nem!!
ha több ledet szeretnék (rgb-t) sorba v inkább párhuzamra vagy esetleg mindnek külön tekercs??
bd 139 helyett más is jó ??
a dióda bármilyen lehet??
van néhány alkatrészem itthon pl bc 546 b???
(#) vicsys válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Kérlek, szánj rá 20 percet és olvasd végig a topicot. Minden kérdésedre van válasz...
(#) uli válasza vicsys hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Valóban, nem olvastam végig 40 oldalt. A gond az volt, hogy nincs 4-5 centi helyem. Kerámia csak a 470 pF. Ebben a nyamvatt városban nem lehet kapni ilyen luxuscikkeket.
Egyébként, amig nem voltam itt kísérleteztem, kipróbltam többféle drótvastagságot, és menetszámot, és végülis sikerült megoldanom. Most 8 menet van 3,5 centis átmérővel. Szépen világít, a tr. sem melegszik, jónak tűnik. És mégegyszer bocs, hogy nincs annyi időm, hogy lelüljek 40 oldalt átolvasni :/
(#) sprofan válasza uli hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
De tudod miért?
Mert én megvettem az összeset
Mentem volna ma is, de még nem rendeltek újat. (a 2 féle kondi meg a tranyó)
Bocsi
(#) uli válasza sprofan hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
No, elmész..... nem folytatnám : ) A lényeg, hogy sikerült megoldanom. világít frankón, és kész!
Ha olcsóbban akarsz vásárolni, nyílt egy új bolt Egerben. A kővágótéri MOL melletti sok sok emeletes ház legaljában, egy garázsban. Árukészlet még nem forrotta ki magát, de jóval olcsóbb mint a modul... GND a neve. Remélem hasznát vezsed az infónak.

uli
(#) Attila86 válasza uli hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Idézet:
„nyílt egy új bolt Egerben ... GND a neve”
(#) Georgee hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Nem teljesen ide tartozik, csak nem akarok új témát és ugyan ez az elektronika. Én 2db RGB rainbow LED et tettem egy számítógépes ventillátorra, az se semmi amit tud művelni főleg amikor gyorsan villog esetleg a ventillátor fordulatszámával is lehet játszani nagyon jól néz ki. Jah a gyertyát is megépítettem de képeket inkább nem teszek fel róla mert nem lett valami miss 2008. Tettem fel egy videót a ventillátorról, sajnos telós nem az igazi
(#) Shoo hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
nahh készül a nyákom...végigónozzam majd a tekercset vagy ne?(a nyákon van rajta)
(#) Attila86 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Na ná, sőt!! Vezetéket is forrassz rá hogy minél vastagabb legyen!
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Nálam nem javult semmit a hatásfok a cinezéstől
lehet hogy azért mert eleve széles volt a csík ?
(#) huba hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Sziasztok. Ma megejtettem az öntést, de elég kaladosra siekredett. Vettem viaszreszeléket gondoltam eltakarom vele az elektrónikát, por be, tekercs be, forróvizbe a pohár, viasz szépen megolvad, kihül, tekercs felé teszem világít. Na gondoltam jólessz ez. Jöhet a zselé.Első hiba az volt hogy a vele adott müanyag tálban kezdtem melegiteni aminek az lett az eredménye hogy deformálodott az alja és negyede elvegyült a vizben. Hamar kivettem átpakkoltam egy valamivel maszivabb müanyagpohárba, olvaszottam tovább. Temérdek buborék uszott benne, de valahogy jo kezdett lenni, kiöntöttem a többit, hagytam hülni. Próba milyen lett a mestermü. Sehol semmi, csak egy kicsit piroslik a szinváltó led. Nemtudom mi lehetett a baj. Még tul meleg volt a led,vagy közbe be volt dugva az elektronika és azal lett valami. A lényeg hogy nagyon elfogott az idegesség. Itthon kipróbálva meg megy.
(#) Shoo válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
nemtom miért kell igy válaszolni...csak egy egyszerű kérdést tettem fel
(#) Attila86 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Miért, ez a hozzászólás sértő volt vagy ilyesmi?
Ha igen akkor bocs, nem volt szándékos. Azt próbáltam sugallni hogy NAGYON fontos hogy meg legyen vastagítva a nyákon kialakított antenna.
Még egyszer bocsi, az égvilágon semmi rosszindulatú szándék nem volt bennem.
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Az ónnak (nem "cin"!) nagyon rossz az elektromos vezető képessége (magyarán nagy az ellenállása). Azért kell huzalt ráforrasztani, mert a réz viszont sokkal jobb vezető mint az ón.
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Bocs édes apám bádogos volt és tőle "örököltem"
ezt az elnevezést .De ha huzalt forrasztok rá pontosan
azt a tökéletes geometriát veszítem el amiért a nyákos tekercset "kitaláltam"
(#) Shoo válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
hááát csak én ugy érzékeltem hogy irónikusan mondod, de akkor én kérek elnézést
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Nem lesz más az a geometria. Szépen kell ráforrasztani és jó lesz az. Még ha valóban változna valamicskét is a geometria, kevesebbet vesztünk el emiatt mint amennyit a ráforrasztott vezeték ellenállásával nyerünk.
Fényképem nincs, de talán EZEN a videón látszik hogy vezeték van forrasztva a primer és a szekunder tekercsekre is.

Egy pohárra vagy valamilyen hengeres felületre először tekerd fel a vezetéket hogy meglegyen az 'íve', utána könnyebb ráforrasztani a nyákra.
(#) Szergej86 hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Átolvastam a topic. több helyen láttam "RGB led 4 lábbal" amikor azt irod köss prhuzamosan xxxkondit akkor mind a háromra gondolsz??
lennétek szivesek agy olyan rajzot feltenni amiben a trimmerkondik is be vannak rajzolva, esetleg még a "zavarszűrő" kondi (a led előtti) is be van rajzolva??ezenkivül szeretném megtudni hogy sorba v párhuzamra kössem a ledeket ha esetleg több (2 lábú) lassú szivárványt választok egy rgb helyett
(#) Szergej86 válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
ja és a skori féle rajzon a sec oldalon hová kössem az rgb led 4(6) lábát mert csak két kivezetés van??
előre is köszi
(#) KTobi válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
NEM RGB, hanem szivárvány, annak csak két lába van.
(#) Shoo hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
nahh mingyá mennek maratóba a nyákok...a zselét kaparjam ki a saját dobozából és tegyem egy másik edénybe és ugy melegítsem? a ledeken csiszoljak vmennyit vagy nem kell ugy is eléggé szórják majd a fényt?
Következő: »»   20 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem