Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szubláda
 
Témaindító: Inhouse, idő: Jún 28, 2005
Lapozás: OK   3 / 9
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Én valahogy nagyon utálom, ha valaki kérdez valamit, arra válaszolok és nem ír rá semmit...bosszant.

Üdv
Inhouse
(#) djyuri válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Szia

én nagyobb hangszóróknál kontraanyás rögzítéseket alkalmazok.

Egyetlen hátránya,hogy ahhoz,hogy rögzítsed hozzá kell férni belülről is a hangszóró csavarjaihoz.

Ragasztott ládáknál ez persze csak egyszer lehetséges.


De a Te ötleted jobban kezelhető

Te használsz aktív váltót vagy szubszűrőt?
(#) Inhouse válasza djyuri hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Használok, hát...hmmm...szóval azóta sincs kész, mindig volt más dolgom, aztán jött a gyerek, amúgy sem lehetett hangoskodni és még kevesebb időm lett rá... Pont tegnap mondtam az asszonynak, hogy még az idén befejezem! Nem tetszett neki, de azért is! A gyerek már 3 éves!
Szóval a szubszűrőt kell brumm-mentesíteni és bepakolni mindent a helyére véglegesre, valamint feketére festeni a hűtőbordát...álom álom, édes álom...

Üdv
Inhouse
(#) djyuri válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Közben az enyém is elkészült!

Mutatom
(#) Inhouse válasza djyuri hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Látom, készülsz megcáfolni azt, hogy autós mélynyomó nem jó szobába!

Üdv
Inhouse
(#) djyuri válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Már akkor megcáfolódott,amikor vagy 8-10 éve bejöttek ezek a magnat két mélynyomós plexi előlapos nagy ládák...abból volt nálam kettő kölcsönbe akkoriban egy autóserősítővel és ott seggre ültem. De annak ára volt...jelenleg sem tartok akkora költségnél,mint az a kettő volt az erősítővel, és még közép és magasam is van az árból. És nemsokkal vagyok elmaradva annak a mélyétől. Ergo...ez már megdőlt akkoriban nálam.

Kocsiba mindig is könnyebb volt ütős rendszert csinálni,mint lakásba.
Én is utaztattam anno a vidi ládáimat a bmw-ben ....ott sokkal jobban szóltak,mint itthon valaha
(#) szamóca válasza djyuri hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Vagy emlékszel az Agressor 600-asukra?
(#) djyuri válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Nem volt szerencsém
Vagy csak a nevére nem emlékszem
(#) szamóca válasza djyuri hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Nézd meg a Guglival :yes: . 630mm-es mélynyomó autóba! Nekem volt hozzá szerencsém élőben.
(#) djyuri válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Nekem teljesen hülyeséget hoz ki a google ...biztos ünnepek van nála is...

de ezt feltételezem:
Bővebben: Link

Amúgy nem arról beszélsz,ami sok ideig volt kitéve a nyugati Pu-ban lévő westend city center épület legfelső szintjén a magnat mintaboltban? (volt ott más is,de ez volt a bejáratnál )
(#) szamóca válasza djyuri hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Lehet, én a Kerepesin hallottam. Ez a hangszóró az.
(#) djyuri válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Huh!

Már hogyne láttam volna
Jópofa...asszem az MTX-el kapcsolatos képekkel láttam együtt a youtube-on.
Élőben sajna még sosem.

De meghökkentő látvány lehet
(#) BubbaSparx hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Üdv!

Azt szeretném kérdezni hogy a tda7294-es icének a hátulját akkor -40V-ra kell kötni? Mert én ezt szürtem le a gyári lapjából itt viszont nincs említve.
(#) nmedalsn hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Hello!

Van egy 450W-os 4 Ω-os mélynyomóm csinálnék hozzá mélyládát, de nem tudom mien erősítővel hajtsam meg mer otthonra kéne. Valaki segítsen

Köszönöm!!!
(#) totti91 válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
[OFF]hmmm...megjósolom hogy nem hosszú életű topic ..
(#) sound.man válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ha otthonra kell akkor minimum 1000w-os erősítő kell, nincs mese.... Csak egy kérdés. Otthonra minek 450w-os mélyláda?
(#) aderka válasza totti91 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Egyetértek..
(#) dbase válasza sound.man hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Biztos SAL vagy MNC, egyszóval ozd el 4 el, azaz 100w.
(#) Steven19 válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Helló. Szerinted a kérdésed nem fért volna be valamelyik hangfalas topic ba?? Vagy a keresőbe azt irtad hogy "láda" és nem találtál ilyen topicot és ekkor gondoltad hát mostmár lessz . Mert nem azzal teszünk fel kérdést hogy topicot nyitunk. hanem megnyitunk eggy topicot és a kérdés feltevése gombra kattintunk és leirjuk a kérdésünket.
(#) fazksg válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia!
Kicsit érthetetlen számomra a kérdésed, kérdés, hogy ládát is szeretnél építeni, vagy csak erősítőt? Ha ládát is, akkor azt a JBL Speakershop-pal tudod méretezni (ITT találod, középtájon). A szükséges adatokat meg a HSZ adatlapján megtalálod (arról most ne beszéljünk, hogy a SAL/MNC által kiadott adatok mennyire nem valósak...). Ha valamit nem értesz a programban, abban tudok segíteni (én már egyszer átszenvedtem magam rajta, azt hiszem, kb. értem ).
Az erősítőről pedig:
QUAD 405 vagy
VF-2 vagy
ST-151
Tehát választék van, olvass utána (sokat). Jobb lenne, ha konkrét kérdéseket tudnál feltenni, arra sokkal könnyebben tudnánk válaszolni! Meg kellenének adatok, mert így eléggé a levegőbe lövöldözünk!
remélem tudtam segíteni!
Üdv: FazksG
(#) nmedalsn hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Tudom hogy nem lesz kihasználva a 450W, de ekkora van és ehez kell egy erősítő, hogy legyen belőle egy aktív mélyláda.
(#) fazksg válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Szia!
Azt még mindig nem tudjuk, hogy építeni, vagy vásárolni szeretnél-e erősítőt hozzá. Ha építeni, akkor az előbbi linkeken találsz információt. Ha vásárolni, akkor pedig a SAL-nak van pont aktív mélyládába tervezett erősítője. Ha esetleg SAL a hangsugárzó is, akkor előfordulhat, hogy lesz hozzá kész hangfalterv is (van a SALnak egy füzetkéje, amiben a HSZeikhez vannak doboztervek). Légy szíves írd meg, hogy milyen típusú (pontos tipus+gyártó). Ha más típus, akkor akár meg is tervezhetem Neked a dobozt JBL Speakershoppal, nem olyan nagy munka.
Egy szó, mint száz, itt van egy elég megfizethető alternatíva erősítőre: Link. Igaz, csak 70 Wattos, de elég olcsó, és szobába ez a teljesítmény bőven elég (ha a hangszóró sokkal nagyobb teljesítményű , mint az erősítő, az javít a megbízhatóságon, élettartamon!!!).
Üdv: FazksG
(#) nmedalsn válasza fazksg hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Kössz a segítséget!!
Annyit tudok róla, hogy 450W magnat és venni szeretnék hozzá egy erősítőt ami elbírja, aktív mélyládához jó, és betudom rakni a ládába. Megterveznéd akkor légyszíves??
(#) fazksg válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Hehe. Mindjárt utánanézek a neten a HSZednek... De kéne típusszám is, meglátom, mit tehetek.
Üdv: FazksG
(#) fazksg válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Piros passz. Egyszerűen nem találom a nyomát a neten Magnat hangszórónak, csak hangládákat találok. Szóval ha találsz egy linket, ahol a hangszóród adatai vannak, akkor ne kímélj! vagy félreértettem, és ez egy passzív szubláda, amit aktívvá szeretnél alakítani?
Üdv: FazksG
(#) nmedalsn válasza fazksg hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ez még nem láda csak egy mélyhangszóró, de aktívat szertnék csinálni!
(#) ptesza válasza fazksg hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Nem kötekednék ,de azért a SAL füzetke említésért már alapossan lehordtak a hangfalas topicban.

Semmi ,de semmi alapja nincs az egésznek. Azonos ládákat ajánlanak különböző hsz-hez.

Az erősítők sem lehetnek komolyabbak.
Amiket leírtál azok gyöngyszemek, egy kezdőt már megsiratnak. Tda 7294-böl építsél végfokot ,egy szubszűrővel a bemeneten.
Ha nincs TS paraméter akkor mérni kell. nem kell hozzá sokminden.
(#) karpi válasza nmedalsn hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Othonra , TV-Mozi ,Video-hoz szerintem mindegy milyen lada , olyan ami befer a szoba sarkaba.Csak mormogni kell neki.
Hip-Hop meg Hause-nak ugyancsak mindegy .

HiFi-nek oda kene figyelni hogy a leadott hangsav legyen egyenletes .Erre jok a bassreflex dobozok csk ezeket meretezni kell a hangszoro tulajdonsagaihoz.
Itt van mar egy "Szub lada epites .." topic a forumon , tobb letargyalt mar maegbeszelt dolog van a temaba.

A hangszorokra ramondott teljesitmenyt el kell osztani tizzel kb. az az "igazi" terhelhetoseguk felso hatara .
(#) ptesza válasza karpi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Idézet:
„A hangszórókra rámondott teljesítményt el kell osztani tízzel kb. az az "igazi" terhelhetőségük felső határa .”

És otthoni használatnál , ez lenne a legkisebb probléma. De az érzékenységek rendre 90 dB alatt vannak , pontatlan szerelés ,nem központos stb... Gyakorlatilag nem található két egy forma hsz 5% tűrésen belül.
Egyébként meg jobban belegondolva tökéletesen igazad van. Előbb építsen ,kísérletezzen és ha jobbat hall akkor már megfogja érteni miről beszélünk. Miért méregetünk ,miért járunk össze meghallgatni egymás cuccait.

Ha egy kicsit többet írna róla mint azt hogy magnat , akkor esetleg egy megközelítőleg jó láda ,és csőméretet tunánk ajánlani.
(#) fazksg válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia! A VF2 valakit is megsirat??? Jó engem megsiratott, mert nem sikerült hozzá rendes fetet szerezni, az ócskákkal meg szívtam, míg parkolópályára állítottam. De szerintem az nem egy olyan nagyon nagy mutatvány... Az én problémám is csak pénzkérdés. A másik kettő, az tényleg nem annyira egyszerű, tehát 2/3-ad részben igazat adok Neked .
Hogy a hangszórók mérése nem olyan nagy dolog, azzal azért kötekednék... ha már csináltad párszor, biztos nem nagy kaland, kb. olyan lehet, mint a nyák-készítés (elején szívás->végén röhögés). Az említett ic-t sajnos nem ismerem .
Üdv: FazksG
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem