Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   354 / 2208
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 4, 2009
Az a fehér az nem képkimenő? Én nem tudom mi az a sortrafó, csak sorkimenőt ismerek az meg ferritmagos.
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009
Igen csak rosszul írtam! Képkimenő a pcl85 ös -é volt ,Valóban a sorkimenő az ferritmagos!
(#) Mate78 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 4, 2009

Olyan kis kimenőm nekem is van 4 db aminek nyák meg csatlakozók vannak a tetején.
Amúgy csak így tovább.

üdv
(#) Moszkvai hozzászólása Jan 4, 2009
Sziasztok!
Elöször is Boldog Új Évet Mindenkinek!
Sajnos nem lettem kész karácsonyra a BoroscsövesEL84-el, úgy hogy kicsit szomorú voltam.
Azért láttam sokan serénykedtetek és sok szép darab született.Nagy gratula mindenkinek hozzá!!
Én csak mostanában tudtam újra neki állni és végre meg is szólalt a szerzeményem. Bár nem úgy ahogy szerettem volna
mert az ECC83-nak a második fele sehogy sem akart működni.De sebaj az első fele kifogástalanul működik, és semmi hiányát nem érzem a hangerőben.
Megpróbáltam mindent menthetőt átmenteni a Pacsírtából,
úgy, hogy olyan gyönyörűen szól mint egy pacsírta.
Szereztem bele két régi fekete neon folytót is, hogy korhű legyen az is.
Le voltam döbbenve, hogy az a kis kimenő ekkorát tud szólni a mélyekben.Az OrionHs280-as soha áletében nem szólt még ilyen szépen.
Már alig várom, hogy kipróbálhassam a nagy hangfalaimon.
Egyenlőre itt tartok a dobozolás még hátra van.
(#) Moszkvai válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 4, 2009
Egy pár kép a beüzemelés közben
(#) tuxpingu hozzászólása Jan 4, 2009
sziasztok! akinek van már benne tapasztalata, tudna segíteni, hogy házi tekercselő "gépet" hogy tudnék csinálni? valami szabályozható fordulatú motorra gondoltam, de a menetszámlálást nem toom hogy lehetne megoldani.
(#) speccy válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 4, 2009
Amindenit! Nagyon jól néz ki, nekem főleg az a műszer tetszik az elején a piros háttérvilágítással. Ötletes, és szép munka. Gratulálok.
(#) vandorbot válasza tuxpingu hozzászólására (») Jan 5, 2009
Menet számlálást forgódobos számlálóval, ami egynémely magnóban volt. Vagy optokapuval. ekkor a tekercselés megállítását is meg lehet oldani, amikor elérte a kívánt menet mennyiséget. Fordszám szabályzásra magnókban található motort ajánlom, azt amibe be van építve a fordsz. szabályzó.
Kicsit macerásabb a szálvezetés megoldása. Ebben nem tudok segíteni, mert finomechanikai tapasztalatom nincs.
(#) CHZ válasza tuxpingu hozzászólására (») Jan 5, 2009
Szerintem lerobbant akku miatt selejtezett motoros csavarhúzó felhasználásával könnyen készíthető tekercselő.Felhasználható a szabályozója is , csak a potiját kell kivezetni egy normál potméterhez .
Használható az irányváltása és a kuplungja is .
Én ezzel oldottam meg , ha visszakeresel látható képekben is .
(#) nyikolaj válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 5, 2009
Gratulálok nagyon jól néz ki.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 5, 2009
Gratulálok , szuper lesz .
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2009
Imi! Mi ez a kupi????!!!

GRATULÁLOK!
Pont ilyen rajzdeszkája volt a bátyámnak...
Te is jól összegyüjtögetted a műszerezettségedet! Jól elférne ez a kép a Műhely topicban is!!
(#) Moszkvai válasza speccy hozzászólására (») Jan 5, 2009
Köszi!
A legnehezebb azt a két ledet volt belevarázsolni a műszerbe, mert örökké bele akadt a mutató vége.De végül sikerült.
/Majd 2 óra alatt /
(#) besi99 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 5, 2009
megcsinálni nem vállalnám, de a szálvezetést régen mindig egy M8, M10 es menetes rúd mívelte, egy percmotor meghajtással, (esetleg 2 végkapcsolóval )
(#) tuxpingu hozzászólása Jan 5, 2009
percmotor az mit takar? most hallo elösször? és ha esetleg acséveteste egy spirál rúdra feszíteném rá, akkor elvileg lassan menne arrébb, és ha végzett visszaállítanám. vagy ilyen formában kivitelezehettlen?
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 5, 2009
Mondtam Janinak, hogy nem kéne ez a kép. De ragaszkodott hozzá, hogy az akusztikus élményforrás meg legyen örökítve az utókor számára. Így eshetett meg ez a szégyen. Addig nem akarom elbontani, míg Ricsi nem sasolja meg.
A PP "összetákolásában" egyébként felmérhetetlen segítséget kaptam Janitól, aki áradhatatlanul forrasztott, míg én túrtam az alkotóelemeket fel.
(#) besi99 válasza besi99 hozzászólására (») Jan 5, 2009
A percmotor egy olyan apróka motor amiben egy kb 1:60-as áttétel van kiképezve fgaskerekekből, a kimenő tengelyen percenként 1 fordulat
A Vaterán már láttam
A drótot vidd arrébb görgővel , ne a tekercstestet
(#) vandorbot válasza besi99 hozzászólására (») Jan 5, 2009
Ez jó 5-let. Gondolom a csavarmeghajtás sebességét be kell kalibrálni minden drótvastagsághoz.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 5, 2009
Pesten hol árulnak hipersil magokat ?
Órákon keresztül kutattam a hálózaton, sikertelenül.
Heeeelp.
(#) besi99 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 5, 2009
vagy mechanikus áttételváltással, mint a DAF autóknál,a folyamatos sebességváltásnál, vagy szakaszos meghajtással
(#) kocos válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 5, 2009
Néha Urbán Elektronikában van SM85/b, darabra adja a "C"-ket, a bilincseket, a csévetestet, neked kell összeválogatni. Hétfőn , szerdán van nyitva 10-17 között. A Dózsa györgy út, és a Jobbágy út sarkánál van egy pincelejáróban a bolt
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2009
Én is meghallgatnám szívesen valamikor
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Jan 5, 2009
Debrecenben a zsibin mennyit láttam régebben...500-ért vihettél többet is , gondolkoztam, hogy venni kéne "majd jó lesz valamire" alapon, de aztán nemvettem ...
(#) kocos válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 5, 2009
Szép munka! Nekem is vannak ilyen műszereim, de a GU-hoz tartogatom! majd ha bekerül a dobozba, akkor is tegyél fel képeket !
(#) Imi65 válasza burgdavid hozzászólására (») Jan 5, 2009
Hamarosan változik a kép, Hapro mester trafói lassan elkészülnek, akkor megyek vele a tekercselőműhelybe, és megrendelek egy hálózati trafót, és két kimenőt a PL500 PP-hez. Várhatóan sokat javul ettől a hangminőség.
A Junoszty "kimenők" csak az áttétel szempontjából megfelelőek, sem a menetszámok, sem a magkeresztmetszet nem elegendő.
A kivitelezés indoka az volt, hogy a kapcsolást már 4-5 éve "kitaláltam", de akkor sem volt hosszú életű (ebben a formában). Janival többször átbeszéltük a kivitelezés lehetőségét, most a tettek mezejére léptünk, és így a valóságban is szemlélhetővé vált számára is a kapcsolás működőképessége, képességei. Azonnal hallotta, hogy - karakterben - elüt az SE (általa már többféle csővel is megépített) hangjától.
Nehezítette a dolgunkat, hogy az egykoron elkészített áramkör rajza nem volt meg. 1-2 értékre emlékeztem, de a többit (felhasználva Jani tapasztalatait is) akkor számítgattuk sebesen. Még bizonyára lehetne tökéletesíteni a kapcsoláson, de erre majd csak az új kimenők (és a hálótrafó) megérkezése után kerül sor.
(#) kocos hozzászólása Jan 5, 2009
Nem tudja valaki hol lehet 1 mm-es textilbakelit, vagy epoxi lemezt venni, csévetest készítéshez? A nyák elég drága múlatság
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2009
nagyon fullos lesz az a PL500 PP.
Azért szép hangja van a Junosztyokkal is?
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 5, 2009
Tényleg szeretném, ha meghallgatnád. Nem országnyi távolságok választanak el egymástól. Priviben megírtam, hogy gondoltam.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2009
Imikém akkor úgy látom véglegesen összerakod ezt az erősítőt ha már csináltatsz trafókat hozzá.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Jan 5, 2009
Attól tartok, ez se nekem lesz.....
Következő: »»   354 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem