Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   42 / 136
(#) anonym1s hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Na megrendeltem a nemetektol EZT a 700mA-es WINGER uv ledet es kaptam egy PROLIGHT nevut amit itt szinten lehet venni de az csak fele akkora teljesitmenyu es olcsobb is. Irtam nekik egybol hogy a wingert rendeltem es a fele akkora teljesitmenyu prolightot kaptam, erre azt valaszolta hogy ez az amit rendeltem csak a prolight gyartja azert van rajta prolight markajelzes ami szerintem mellebeszeles.

Szoval a lenyeg az, hogy lehet e valahogy ellenorizni azt hogy valoban olyan teljesitmenyu ledet kaptam amit rendeltem?

Ja, azert ketelkedem, mert csinaltam egy tapot lm317-el ami 670mA-re lett meretezve, es rakotottem a ledet, de ez rohadtul melegedik. Egy perc utan mar annyira forro volt hogy nem birtam hozzanyulni es ki is kapcsoltam.
(#) Sir-Nyeteg válasza hammer14 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Tényleg a legjobb a levilágításhoz, egyszerűen átengedi az uv teljes részét, míg egy sima üveg annak már nagy részét kiszűri. A plázák, irodaépületek üvege meg egyenesen visszaveri akár 100%-ot is.
Nem lesz nagy ára, egy rossz scannert kapsz pl 500ft-ért, esetleg cseréld egy marék alkatrészre.
Mérete valszeg A4+ pár centi esetleg A3+ pár centi, de akkor jóval nagyobb mint egy alaplap.
Nekem is van itthon 2 db-m.
Esetleg tudom ajánlani az apróhirdetés részleget!
(#) Zoli_bácsi válasza hammer14 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Ez régi fénymásoló? Illetve mikor volt javítva? Azért kérdezem, mert hajlamosak a szervízbe az olcsó ablaküveget betenni. Ha élébe belenézel az üveglapba, akkor milyen a szine?

köszi, üdv.
(#) Sir-Nyeteg válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Nekem egyik zöld élére nézve, másik beépítve, így nem látom élét. Ez jó hír?
(#) Zoli_bácsi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 7, 2009 / 1
 
Ha zöld, akkor az sima ablaküveg. Én nagyon sok helyen kerestem szilícium-dioxid üveget, de sohl nam tudtak nekem adni. Ha élébe belenézel és opálos, esetleg halvány kék, akkor az kvarz üveg. Ha zöld, sima ablaküveg.
(#) Sir-Nyeteg válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Ez nem jó hír! Pedig ez egy működő, kezeim között meghalt scannerből lett kiguberálva... Affene, már a gyártói szinten át... vertek...
Még jó, hogy nem kellett fizetni érte...
(#) p_istvan válasza anonym1s hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Ha bírta egy percig, akkor valószínűleg jó.

Az hogy a kezed nem bírja, az egy dolog. Ha csak 50-60 fokos, még belefér. Meg kellene mérni a hőmérsékletét. De ha egy kis alumíniumlemezre ráerősíted akkor nem lesz olyan meleg. 3 Wattot fűt el, azért egy kicsit melegít.

Remélem az lm317-et is hűtöd, bár egy ellenálás is elég lenne az adatlap szerinti értékben.

Amúgy megnéztem sima papíron az UV led fényét egy másik fotodiódának bekötött UV led segítségével, és csak néhány tized mV-ot mértem! Papír nélkül másfél Volt volt, pauszzal 400 mV. Ebből az látszik hogy UV leddel a sima papír nem jó, minimum pausz kell!
(#) rigidus hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Sziasztok,

Sracok, ezek a ledek milyen hullamhosszon mukodnek? Mennyire kovetelmeny az ultraviola tartomany? 405nm "ultrakek" is a vart hatast hozza?
(#) spikk válasza rigidus hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Szerintem az egy fordítási hiba. A 405 nm az UV.
Röviden meg: igen.
(#) cassis hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Akit érdekel az UV fénycső beszerzése keresse fel ezt a helyet.
Ami érdekes lehet az a "UV T5-8W" fénycső, szerintem eléggé alacsony az ára (br: 736). Igaz BLB típus, én pedig elszántam magam a BL mellett ManGroove ajánlása (#334368) szerint (az ár miatt még a 10W ot is képes lennék 8W ra csökkenteni, T8 helyett pedig T5 öt használni, estleg sűrübben (+1) rakni a csöveket).
Csak az ár összehasonlítás miatt, az itt kapható T5 8W BLB fénycső Br 1695 Ft lenne.
A fénycsőhöz eza lámpatest illik szerintem, 1410 Ft ért nemigen kapok máshol.
A fénycsőről nemtudom milyen UV sugarat bocsájt ki, infot kértem a forgalmazótól, ezidáig nem jött meg. Ha érdekel valakit bemásolhatom.


Mi a véleményetek?
(#) Frankye válasza cassis hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Ez nagyon jó ár! Bár én lámpatestet nem vennék, hisz igazából el lehet helyezni a dobozban minden szükséges kelléket, mint gyújtó, fojtó, foglalatok, stb. De a cső tényleg az eddigi legolcsóbb talán, amit láttam!
(#) cassis válasza Frankye hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
a lámpatestről: szerintem olcsóbb egyben ez, mint dsizkrét elemekből összerakva.
(#) Zoli_bácsi válasza cassis hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Szerintem is olcsóbb, én is ilyen megoldást választottam, hisz ebben benne van az elektronikus előtét, foglalat, egyéb szerelvény, stb... egyben. Így tényleg olcsóbban kijön, mint külön gyújtó, fojtó,stb... Nem utolsó sorban nem kell annyit csavarozni, szerelni, mérni.

Üdv! (MG)
(#) cassis hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Sajnos rossz hírem van. Megjött a mail a forgalmazótól a talált UV fénycső UVB fényt bocsájt ki, ami nekünk nem jó. Tehát marad valamely drágább típus.
(#) frank tibor válasza cassis hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Hello
A p20 leíráse szerint 360-410nm-rel kell levilágítani.
Az adatlapja szerint a BLB cső 365nm-en világít. Nálam 4db 8W-os cső működik 8-15 perces idővel.
(#) maTaKee hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy ez a fénycső jó lenne (oda van írva, hogy fotokémia, ebből azt gondolom, hogy igen, de azért biztos ami biztos)?
Ha igen, akkor ezekhez a csövekhez kell fojtó vagy gyújtó vagy valami ilyesmi (nem értem ezeket)?
(#) sprofan válasza (») Jan 14, 2009 /
 
Hullámhossz: 350-365nm
Elvileg jó, én is 365nm-es 4W-os csövekkel világítok.
(igaz 15 perc a levilágítási idő, de a csöveknek 650Ft volt darabja akciósan)
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Idézet:
„ezekhez a csövekhez kell fojtó vagy gyújtó vagy valami ilyesmi”

Igen, természetesen kell hozzá fojtó és gyújtó, de a rossz (kiégett) kompakt fénycsövek ("energiatakarékos izzók" by teszkó, ósön, stb.) elektronikája is megfelel hozzá, ha a teljesítménye azonos.
A fojtónál kell figyelni, hogy az milyen teljesítményű csőhöz való, mert a gyújtó "egységes" (majdnem minden csőhöz jó ugyan az).
(#) maTaKee válasza Frankye hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Tehát akkor elég a linken szereplő UV cső, és veszek hozzá egy hipermarketben (mert ott olcsó ) energiatakarékos izzót!
Még egy: egy mezei (A/4-es) scannerbe hány darab UV cső kellene? 2 elég vagy inkább több?

(#) sprofan válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Abból amit mutattál szerintem legalább 4db kellene, ezt kéne egyenletesen elosztani a dobozban/szkennerben és az alját valami fényvisszaverő anyaggal kibélelni. (nálam 5cm van két cső között)
(#) pittyu válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Nekem egy ismerősöm villanyszerelési boltban dolgozik .Náluk a "veszélyes anyag gyűjtő tele van kompakt csövekkel onnan kukáztam pár darabot , és töbségük müködik, mármint az inverter része.
(#) kaqkk válasza pittyu hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
DE nagyon precízen kell szerelni !Én úgy jártam vele hogy egy kontakt hiba 3 cső halálát okozta !
(#) pittyu válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Természetesen oda kell figyelni. Lehet látni a csövön hogy amiatt ment tönkre, nem az elektronika miatt dobták el. Én sima kis csövekkel próbáltam nem kockáztattam az UV-t. Végül az én levilágitómba kompakt UV ket vettem, és meg vagyok vele elégedve.
(#) kaqkk válasza pittyu hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Nálam már vagy 1 hónapja ment a levilágító amikor gondolt egyet és négy cső nem világított
egy hetes hibakeresés után jöttem rá hogy
három csőnek kiégett at egyik oldalon a fűtőszála !
2 Db elektronika füstölt el !
(#) pittyu válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Egy cső nekem is elpattant nyakban, lehet hogy túlfűtötte az izzószálat. Én csináltem egyszer akvárium világitást "sun " csővel és kompakt inverterrel , az sokáig hibátlanul ment.
(#) kaqkk válasza pittyu hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
A mostani levilágítómat (10 cső) iker kapcsolásban 5
folytótekerccsel csináltam meg (mindegyik cső saját gyujtóval)így tökéletes !
lehet hogy láttad is az apróhírdetésekben.
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Ajánlom becses figyelmedbe Deguss mseter honlapján az e témában írott cikkemet. (NYÁK levilágító szkennerből.)
Én 2 db csövet használtam, és kb. 5-6 perces levilágítás (persze nem A/4-es NYÁK-ok esetén!) is tökéletes eredményt ad.
(#) dusinnhht hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Hali!
Most készült el a levilágítóm(2*8W, szkennerházban), a kérdésem csak annyi lenne, hogy ha a gyújtóknak - mivel fene gondolta hogy nem lehet őket forrasztani - nem vettem foglalatot akkor lehet-e őket úgy használni, hogy a drótok rá vannak pederve és szigszallaggal rögzítve? Azaz az a kérdés, hogy le fog-e égni a házam, ha így használom havi 1-szer 2-szer?
Na de nem úgy, hogy 1-től 15-ig és 16-tól 31-ig

Külön köszönetet érdemelnek az első 17 oldal hozzászólói, ezek alapján építettem ugyanis; köszönöm nektek.
(#) pittyu válasza dusinnhht hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Valahogy sorkapoccsal nem lehet megoldani ? Amúgy túl nagy áramok nem folynak és ha már megy a cső nincs szerepe.Ha éppen a levilágitással foglalkozol , úgyis a közelben vagy és látod ha füstölne. ! ( ez is füsttel müködik, ha kijön a füst elromlik ) Igaz, hogy nem voltam a 17. dik oldalon , de egy fényképet azért megnézhetnénk.
(#) cassis válasza dusinnhht hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
leégni nem fog (megfelelő kontaktus esetén) az amugy is csak indításkor folyó ráadásul kicsi áramok miatt, csupán esztétikai kifogás merülhet fel...
Megjegyzem én nem próbálnám ki foglalat nélkül...egészen félkész érzésem volna.
Következő: »»   42 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem