Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   235 / 2501
(#) fulop lajos válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
A +/-25V az azt jelenti,hogy az erősítő 50V tápot kap. a hangszóró egyik vége a táp közepe a másik a vég kimenete. A teljesítmény pedig egyszerű aránypár. fél feszültség negyed teljesítmény. számold ki!
A 16V-ból még ráadásul a végfokba "bent marad a szaturáció közeli Us kétszerese. Ez kb 3-5V . Így már csak 11-13V pp-vel lehet számolni!!!
Üdv! Lajos
(#) krek válasza fulop lajos hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szia.
A kimenő feszeem az 43 V volt.
Mért kérdezed?
(#) fulop lajos válasza krek hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Tegnap este érdeklődtél stab. IC felől.
Üdv! Lajos
(#) fulop lajos válasza budai viktor hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Azt meg tudod nézni, hogy a kollektor van-e közvetlenül a tápon. Ha igen akkor ez emitterkimenetű és a + táp felől az NPN tranyó kell. A + tápot leköveted a puffer kondiról.
Üdv ! Lajos
(#) krek válasza fulop lajos hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Jah igen.
Az érdekelt volna hogy van e olyan stab ic ami bemenetén elbír 60 V-ot olyan is jó lene ami a 60 V-ot leviszi 40 V-ra. Mert olyan ic-m van ami ezt már elbírja.
Te tudsz ien ic-t?
Kösz előre is.
(#) Dj TSM válasza krek hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Udv

Tegyel teljesitmeny ellenalast a stab. ic elejebe,mondjuk 220ohmosat legalabb 5 wattra,igy esni fok az ic re eso fesz es aram szintje.
(#) krek válasza Dj TSM hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
De ha sorba kötöm vele nem csak az áram fog esni?
(#) agressiv válasza krek hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Na nem kell nagy áram kkor ezt így megoldhatod.
(#) budai viktor válasza Tomy27 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Hello én naon kezdő vaok ebben a témában szal a tranyoknak a 3 lyukú foglalatábol nekünk a középső lyuk kell és a műszer mind2 drotját oda kell tenni vagy hogy és persze bekell kapcsolni az erősítőt a méréshez?? előre köszi
(#) cua válasza krek hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 

A TL783 125V-ig jó. RET-nél biztosan kapható.

regards,


(#) krek válasza agressiv hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Köszönöm.
(#) krek hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Köszönöm szépen
(#) otisz hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
sziasztok!lenne egy aprócska kis kérdésem!csináltam egy tda2005-ös végfokot a kocsiba!hát és egy kis gond lépett fel vele!arról lenne szó hogy rákötöttem az autó aksira ha mp3-ról adom neki a bemeneti jelet akkor szépen szól de nekem nem mp3-ról kell hanem az autó rádióról, és az a baj ha bekapcsolom a rádiót valami iszonyatos hang jön ki a hangfalból!recseg,kopok!de ha kikapcsolom az autó rádiót akkor nem! valószínűnek tarom hogy valhogy bezavar a rádió neki csak nem birok rájonni hogy oldhatom meg ezt a problémát és ezért fordultam most hozzátok ha valakinek esetleg csinált ilyet hogy sikerult megycsinálnia? köszi!
(#) agressiv válasza otisz hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Tegyél az IC bementére egy feszültségosztót. Az mp3 lejátszó "halk" azért megy vele rendesen, és az ilyen IC-k általában nagyon nagy bemeneti érzékenységgel vannak megáldva azért zajos.
(#) Dj TSM válasza krek hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nem csak az aram,hanem a feszultseg is az ellenalasra ra eso terhelesnek megfeleloen.Minel nagyobb az aram igenye a stabilizatoron levo fogyasztonak,annal kissebb lessz az ellenalas utani feszultseg.De nemtudom mire akarod hasznalni,mert mondjuk egy muveleti erositonek eleg egy sima zener dioda.
(#) Dj TSM válasza otisz hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
A legegyszerubb egy 330 ohmos ellenalas az ic bemenetere,es ezen keresztul kell a radio kimeneterol a jelet az erositobe vezetni.Ugyan az mint az erositokben a fejhalgato kimenet,ott ugyan igy van megoldva,a jel csokkentes,impedancia novelessel.
(#) krek válasza Dj TSM hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Bocs utolag belegondoltam. Csak hangszinszabályzót meg ledeket, ventiket kell meghajtani.
köszi szépen
(#) puca3333 hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Nah lenne itt nekem egy MARANTZ SR-50L-es erősitőm és kellene bele egy proci.A neve.: TMP47C870N....Szeretném megtudni hogy honnan lehet ilet venni v. rendelni..

Előre is köszi.
(#) CIROKL válasza puca3333 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
TMP47C870N Talán ITT
(#) totti91 hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Sziasztok
A TDA 2616 adatlapjának 9. oldalán lévő kapcsolásról lenne pár kérdésem:
1.Mekkora értékű az Rs vagy mi alapján számoljam ki?
2.A mute inputot honnan vegyem?
3.Ez most akkor asszimetrikus vagy szimmetrikus tápról megy mert a -Vp nincs feltüntetve de ennek +- kell vagy mégsem?
(#) Tomy27 válasza budai viktor hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Bocsi hogy csak most válaszolok de nem voltam gép előtt napközben.Szóval így elég meredek, de elmondom,az egyiket a középsőbe a másikat az erősítő test-jére PL valahova a házhoz,fontos hogy a negatív műszervezetéket tedd a testre és ahoz képest mérd végig a középső pontokat!De az is elképzelhető hogy az erősíztőd nem szimetrikus táplálású és akkor viszont nem biztos hogy mindegyik-nél lesz feszültség.Szerintem csinálj pár képet a belsejéről hátha az segít eligazodni mert így láthatattlanba elég húzós...
(#) eper1234 hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
sziasztok.
szeretnék kocsiba erősítőt kreálni és választásom TDA alapú mégpedig a 7560 as szériából lenne.
Mellékeltem a doksit is szerintetek meg lehetne e oldani ennél az IC nél a dupla hidat, nem kellene nekem a négy csatorna csak kettő ?
válaszokat köszönöm.

tda7560.pdf
    
(#) hapro válasza eper1234 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Hali!

úgy tudom hogy ennél az IC-nél nem megoldható amit szeretnél.
(#) Tarzan válasza eper1234 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia!

Az ic kimenetei már eleve hidalt kimenetek.
Egy újabb hidalás füst keletkezésével és/vagy az ic tönkremenetelével jár.
(#) otisz hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
na igen eztén mind értem és tudom! de hiáb taszek oda ellenállást akkor is ezt csinálja egyszerűen kibirhatatlanul elkezd recsegni ha bekapcsolom a rádiót (és a rádió a minimum azaz a nulla hangerőn van!)és ezt nemértem miért csinálja!remélem érthtő vagyok!
(#) fulop lajos válasza krek hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nem.
Az áram folyik, és amin átfolyik, azon feszültség esik.
A ellenállásos módszer csak fixre beforrasztott terhelésnél használható, mert ha nem folyik áram, az ellenálláson nem esik fesz. akkor a stab IC megkapja a teljes nyers feszkót.
Inkább próbáld felemelni Zenerrel a fölről a stab IC referencia lábát pl. 27V-ra (ZG 27).
Üdv! Lajos
(#) Gyurix hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
szaiasztok ha ebben a kapcsolásban a tda230-akat tda2050-re cserélném, hány wattal nőne a teljesítmény.és a tápfeszültséget nem emelném hanem hagynám amin eddig volt.

kapcsolas.gif
    
(#) fulop lajos válasza totti91 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Üdv totti91!
1. Az Rs egy RC PI szűrő R tagja. Ha önálló táppal építed, akkor elhagyható. (az értéke általában 8 ohm-os kimenetnél 1-2 ohm. a gépkocsiban alkalmazott erősítőknél lényeges, viszont csökken a kimenő P)
2. A "mute lábra ha nem kötsz semmit akkor az erősítő szól.
3. Az adatlap 8. oldalán +/- táppal (szimmetrikus) van beállítva, a 9. oldalon pedig +/test táppal (aszimmetrikus).
Az adatlapokat mindig olvasd végig!
Üdv! Lajos
(#) Imi65 válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia!
A félvezetős erősítők közel tápfeszig hajthatók, ezért szoros összefüggés van a tápfesz, a terhelő impedancia, és az elérhető teljesítmény között. Tápfesz emelés nélkül nemigen lesz teljesítménynövekedés.
(#) Gyurix válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
És mivel tudom könnyedén emelni a tápfeszt olyan megoldás kéne ami nem kerül többe 1500Ft-nál max 2000?.
Következő: »»   235 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem